Diament to materiał, który charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością. Jego skład sprawia, że jest jednym z najskuteczniejszych i najbardziej wytrzymałych materiałów, z których produkuje się narzędzia tnące. Z tego właśnie względu tarcze pokrywane są specjalnym proszkiem syntetycznego diamentu, a następnie wykorzystywane do cięcia wymagających elementów.

Jednakże, znalezienie najlepszej tarczy diamentowej (sprawdź także ranking najlepszych szlifierek kątowych) nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Należy przecież pamiętać o szeregu parametrów oraz o samym wykonaniu, a także o wielu innych kwestiach. Istnieje jednak sposób, dzięki któremu dowiecie się jakie tarcze oferują najlepszą jakość.

Dzisiejszy ranking tarcz diamentowych przedstawi cztery bardzo ciekawe produkty, które charakteryzują się bardzo dobrym wykonaniem, świetnymi opiniami, ponadprzeciętnymi parametrami oraz odpowiednią średnicą. W naszej ofercie znalazły się również produkty oferujące długą gwarancję.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
BOSCH TARCZA DIAMENTOWA 230mm 1

BOSCH TARCZA DIAMENTOWA

9.8

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
Tarcza diamentowa do gresu Rubi TVH 250 1

TARCZA DIAMENTOWA Rubi

9.6

Droga

Allegro Logo
 
empik logo
tarcza diamentowa TEDIAMT 12 1

Tarcza diamentowa TEDIAM

9.5

Tania

Allegro Logo
Tarcza diamentowa do betonu COLD 350x254mm Magma 1

Tarcza COLD Magma

9.4

Średnia

Allegro Logo

BOSCH TARCZA DIAMENTOWA 230mm

ranking fotelików samochodowych 15-36

Jest to bardzo ciekawa opcja, głównie ze względu na swoją niską cenę, wysoką jakość wykonania oraz ponadprzeciętne parametry tnące. Renomowana marka oferuje dodatkowo długą gwarancję oraz pewność, że tarcza nie ulegnie zniszczeniu.

Tarcza Bosch z serii Universal oferuje nam 230 mm średnicy. Jeśli chodzi o średnicę otworu wewnętrznego, to tutaj mamy do czynienia z nieco niestandardowym rozmiarem. Wynosi ona 22,2 mm. Warto dodatkowo zwrócić uwagę na wysoką maksymalną prędkość obrotową, z którą można bezpiecznie operować osprzęt. Pamiętajmy też o grubości tarczy, która wynosi 2,3 mm. Wszystko to sprawia, że mamy do dyspozycji bardzo ciekawą i dobrze zaprojektowaną tarczę.

Wysokość części tnącej jest niska, bo ma jedynie 7 mm. Oznacza to, że na taką głębokość będziemy mogli z powodzeniem ciąć materiały nie martwiąc się uszkodzeniem czy zbyt szybkim zużyciem tarczy. Nie jest to najlepszy wynik, aczkolwiek w tej cenie jest z pewnością dopuszczalny.

Za wydajność odpowiadają także specjalne spiekane segmenty diamentowe. Klasa wydajności Universal oznacza również, że produkt jest bardzo dobry w przypadku cięcia wielu twardych materiałów. Bosch standardowo oferuje gwarancje na 3 lata, co jest bardzo długim okresem ochronnym.

R

Zalety

• Niska cena;
• Długoletnia gwarancja;
• Bardzo trwała tarcza;
• Duża uniwersalność.
Q

Wady

• Nieco mała wysokość cięcia.

Tarcza diamentowa do gresu Rubi TVH 250

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Kolejny produkt jest o wiele droższy, niż poprzednio opisany konkurent. Jednakże, mamy tutaj do dyspozycji tarczę z większą średnicą. Daje nam to większą wysokość obrzeża tarczy, a więc możliwość cięcia grubszych materiałów.

Model TVH 250 Superpro to jedna z najskuteczniej tnących tarcz dostępnych na rynku. Przewidziana została do najtwardszych materiałów budowlanych jak na przykład granit, gres rustykalny, łupki, czy materiały ogniotrwałe.

Opisywany produkt oferuje nam nieco większa średnicę, bo wynoszącą 250 mm. Przekłada się to natomiast na możliwość cięcia materiałów nawet do 25 mm grubości. Średnica otworu wynosi standardowe 25,4 mm. Należy natomiast pamiętać, że tarczą tniemy na mokro.

Oprócz tego, musimy pamiętać o tym, aby wykonywać wyłącznie cięcia proste. Jakiekolwiek cięcia ukośne mogą doprowadzić do szybszego zużycia materiału, a nawet do uszkodzenia tarczy. Zdecydowaną wadą tej tarczy jest jej cena.

R

Zalety

• Jedna z najwydajniejszych tarcz do cięcia prostego;
• Duża prędkość cięcia najtwardszych materiałów;
• Możliwość głębokiego cięcia materiałów.
Q

Wady

• Wyłącznie do cięcia prostego;
• Bardzo wysoka cena.

Tarcza diamentowa TEDIAMT-12

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Jest to zdecydowanie bardzo dobra tarcza diamentowa tarcza, która charakteryzuje się bardzo dużą średnicą oraz możliwością pracy przy dużych prędkościach. Jest to także jedna z najlepiej ocenianych tarcz dostępnych w zestawieniu 2024.

TEDIAMT-12 gwarantuje nam największą w rankingu średnicę tarczy wynoszącą aż 350 mm. Warto pamiętać, że średnica otworu wynosi 20 mm, lecz możliwe jest także wybranie bardziej uniwersalnego rozmiaru, a mianowicie 25,4 mm.

Ze względu na tak dużą średnicę, twórcy mogli przygotować dla nas wysokość korpusu na poziomie 12 mm. Pozostałe parametry również są niezwykle interesujące. Grubość korpusu to 2,2 mm, a grubość segmentu wynosi 3,2 mm.

Należy jednak zwrócić uwagę na to, że maksymalna prędkość obrotowa, z jaką można używać tarczy, to 5400 obrotów na minutę. Przy wyższej prędkości może dojść do uszkodzenia tarczy. Należy pamiętać, że producent dostarcza także mniejszą tarczę o średnicy 230 mm. Oferuje ona wtedy inne parametry oraz mniejszą cenę. W tym przypadku koszty tego produktu są bardzo wysokie.

R

Zalety

• Bardzo duża średnica tarczy;
• Wysokość korpusu 12 mm;
• Duża grubość korpusu oraz segmentu;
• Możliwość cięcia na mokro i na sucho.
Q

Wady

• Bardzo duża cena.

Tarcza diamentowa do betonu COLD 350×25,4mm Magma

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jeżeli zależy nam na nieco tańszej tarczy o bardzo dużej średnicy, z równie wysokimi ocenami co poprzedni produkt, to warto pomyśleć nad wyborem modelu firmy Magma. Jest to świetnie zaprojektowana tarcza, która oferuje wysoką jakość oraz bardzo dobre parametry.

Przede wszystkim warto zauważyć, że tarcza oferuje średnicę 350 mm z otworem wewnętrznym o wielkości 25,4 mm. Ze względu na wysokość segmentu wynoszącą 12 mm, możliwe jest dosyć głębokie cięcie bez narażania tarczy na uszkodzenie.

Co ciekawe, produkt ten wyposażony został w specjalne otwory wentylacyjne, które chłodzą tarczę podczas pracy. Ogranicza to zużycie oraz zmniejsza ryzyko zniszczenia podczas długich i wymagających prac.

Pamiętajmy jednak, że tarcza ta nie lubi wysokich prędkości. Z tego względu maksymalna prędkość obrotowa wynosi 4400 RPM, natomiast prędkość liniowa to 80 m/s. Dodatkowo, twórcy oferują wyłącznie rok gwarancji, co jest dosyć krótkim okresem ochronnym.

R

Zalety

• Bardzo duża średnica;
• Wysokość segmentu 12 mm;
• Dodatkowe otwory wentylacyjne regulujące temperaturę tarczy.
Q

Wady

• Rok gwarancji;
• Niska maksymalna prędkość obrotowa.

Jaka tarcza diamentowa okaże się najlepsza w 2024 roku

Wybór właściwej tarczy zależy od wielu czynników oraz parametrów podobnie jak w przypadku dobrych pilarek tarczowych. Zanim zdecydujemy się na konkretny model, musimy najpierw odpowiedzieć sobie na kilka bardzo ważnych pytań. Między innymi należy uwzględnić rodzaj materiału, który poddamy obróbce, a także średnicę otworu wewnętrznego, co zależne jest od naszego urządzenia tnącego.

Jeśli chodzi o same produkty, to najlepsza tarcza diamentowa będzie oferowała wystarczająco dużą głębokość cięcia do bezpiecznego poradzenia sobie z każdym materiałem czy zadaniem. Szczególnie istotna jest także metoda cięcia. Inne parametry okażą się równie istotne. Zachęcamy także do sprawdzenia naszego rankingu ukośnic.

Opinie tarczy diamentowej są bardzo ważne z wielu różnych względów. Oprócz tego, warto również mieć na uwadze długość oraz rodzaj gwarancji. Więcej informacji znajdziecie w tym artykule: https://magazynfakty.pl/zakup-tarczy-diamentowej-na-co-zwrocic-uwage/.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Średnica tarczy jest bardzo ważna

Wybranie odpowiedniej średnicy jest bardzo ważne, gdyż to właśnie od średnicy zależy jaka będzie głębokość cięcia. Przy większych tarczach, różnica między mocowaniem ostrza a obrzeżem tarczy jest na tyle duża, że możemy z powodzeniem ciąć w grubszych materiałach.

Należy jednak mieć na uwadze, że bardzo często producenci deklarują maksymalną głębokość cięcia. Jest to wtedy informacja, która wskazuje na jaką wysokość cięcia możemy sobie pozwolić nie ryzykując uszkodzenia bądź szybszego zużycia tarczy.

Tarcza diamentowa do betonu COLD 350x25,4mm Magma

tarcza diamentowa opinie

Tarcza diamentowa do gresu Rubi TVH 250

dobra tarcza diamentowa

Pozostałe parametry także mają znaczenie

Istnieje szereg innych parametrów, o których musimy pamiętać. Aby wybrać właściwą tarczę do naszego urządzenia, musimy najpierw dowiedzieć się jakiej wielkości jest otwór wewnętrzny, w którym mocuje się tarcze. Oprócz tego, bardzo ważna jest także grubość tarczy, czy wysokość segmentu.

Maksymalne prędkości, z jakimi produkt może być obracany, odgrywa ważną rolę. Im wyższa maksymalna prędkość obrotowa lub obwodowa, tym przy wyższych prędkościach tarcza może być z powodzeniem użytkowana. Zakres może się różnić w zależności od kategorii cenowej produktu, lecz zachęcamy wybierać te produkty, których maksymalna prędkość obrotowa jest nie mniejsza niż 5000 RPM.

Cięcie na mokro czy na sucho

Podczas cięcia wyróżniamy dwie główne metody – cięcie na sucho oraz cięcie na mokro. Cięcie na sucho wymaga od nas robienia kilkuminutowych przerw, aby uniknąć przegrzania i uszkodzenia tarczy. Cięcie na mokro pozwala nam pracować bez większych przerw, lecz należy pamiętać, aby narzędzie było chłodzone cieczą przez cały czas.

Pamiętajmy, że nie należy mieszać tych metod. Jeśli rozpoczęliśmy pracę przy wykorzystaniu metody cięcia na sucho, należy w ten sposób skończyć. Unikniemy w ten sposób uszkodzenia podłoża. Niektóre tarcze diamentowe oferują nam możliwość pracy zarówno przy wykorzystaniu cięcia na mokro czy na sucho.

Tarcza diamentowa TEDIAMT-12

najlepsza tarcza diamentowa

BOSCH TARCZA DIAMENTOWA 230mm

jaka tarcza diamentowa

Tarcza diamentowa opinie 2024

Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że opinie pomogą nam ocenić czy trafiliśmy na dobrą tarczę diamentową. Deklaracje producenta to jedno, lecz uwagi innych użytkowników, którzy korzystali z wybranego przez nas produktu wiele lat, określą czy urządzenie spełnia nasze wymagania.

Oczywiście musimy tutaj mieć na uwadze, że opinie innych osób są subiektywne. Innymi słowy, nie należy wierzyć w każdą uwagę o danym modelu. Jeśli jednak przez dziesiątki komentarzy powtarzają się te same zalety bądź wady, to takie informacje możemy uznać za całkiem przydatne.

Podsumowanie rankingu tarcz diamentowych

Powyższy ranking przedstawił cztery bardzo ciekawe produkty. Ponadto przygotowany poradnik pozwoli wam ocenić jaka tarcza diamentowa okaże się najskuteczniejsza do waszego zadania. Z uwagi na istnienie wielu kluczowych parametrów, zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z każdym produktem przed zakupem. Podobny ranking znajdziesz w innym naszym artykule w którym opisujemy najlepsze piły stołowe.

Jeśli jednak nie chcecie poświęcać dodatkowego czasu na szukanie własnych propozycji, zachęcamy do wyboru jednej z tarcz przedstawionej w rankingu. Szczególnie polecamy zwycięzcę zestawienia, a mianowicie BOSCH TARCZA DIAMENTOWA 230mm. Jest to produkt niezwykle jakościowy, wytrzymały, a dodatkowo bardzo pozytywnie oceniany.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką tarczę diamentową wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by andrzej k.

Mi również pomógł ten film z wyborem tarczy do gresu. Już chciałem kupić coś zupełnie innego, ale zmieniłem zdanie,

 by brunet

Zwracacie uwagę na ważne kwestie, takie jak średnica tarczy, max. prędkość obrotów. Filmik z omówieniem wybrou tarczy do gresu jest bardzo pomocny. Dobrze, że tu trafiłem.

 by długi7

Ja kupiłem TediamT, bo akirat potrezbuje tarczy o dużej średnicy. Sprawdza się rewelacyjnie. Polecam.

 by edzio

Póbuje dopasować coś dla siebie, bo już parę razy się sparzyłem. Widzę, że bosh wygrywa, jednak solidna marka. Zamowie.

 by maniek66

Do ciecia prostego używam RUBI, ale mam też tarcze bosha. Oba rodzaje są bardzo dobre. Używam od lat i nie zmieniam.