W przypadku kiedy nie mamy możliwości podłączenia się do sieci komunalnej, wielu z nas szuka alternatywnego sposobu na uzyskanie ciepłej wody w szybkim czasie. Rozwiązaniem takim są podgrzewacze wody. Jeśli jednak zależy nam na wysokiej skuteczności i bezpieczeństwie, to decydujemy się na montaż podgrzewacza elektrycznego.

Oczywiście nowoczesne podgrzewacze wody różnią się od tych, które jeszcze kilkanaście lat temu dostępne były w ofercie. Mamy do dyspozycji ogromny katalog produktów od różnych producentów, a przecież warto pamiętać też o różnym zasilaniu. Jaki wybrać elektryczny przepływowy podgrzewacz wody, aby cieszyć się wydajnością i komfortem pracy? W tym celu stworzyliśmy dzisiejszą listę polecanych produktów.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
KOSPEL PRZEPLYWOWY PODGRZEWACZ WODY PPE2 1

KOSPEL PPE2

9.9

Drogi

Allegro Logo
DexXer ELEKTRYCZNY PRZEPLYWOWY PODGRZEWACZ WODY 3000W LCD 1

DexXer 3000W LCD

9.8

Bardzo tani

Allegro Logo
PRZEPLYWOWY OGRZEWACZ WODY Dafi 55 kW 1

Dafi 5,5 kW

9.7

Tani

Allegro Logo
Elektryczny przeplywowy podgrzewacz wody 68kW Warmtec 1

Warmtec 6,8kW

9.5

Tani

Allegro Logo
PRZEPLYWOWY OGRZEWACZ WODY BOSCH TRONIC 2000 1

BOSCH TRONIC 2000

9.4

Średnia

Allegro Logo

Aby zagwarantować jak najwydajniejszą pracę, elektryczne przepływowe podgrzewacze wody muszą ponad wszystko oferować wysoką moc. Oprócz tego, kluczowy jest zakres regulacji temperatury, a także wydajność podgrzewania. Musimy również mieć na uwadze jakość wykonania oraz sam montaż, a także sprawdzić opinie elektrycznych podgrzewaczy wody w 2024 roku.

Zwycięzca rankingu i najlepsza opcja dostępna w tym momencie na rynku to bez wątpienia KOSPEL PRZEPŁYWOWY PODGRZEWACZ WODY PPE2

elektryczny przepływowy podgrzewacz wody opinie

Na pierwszy ogień idzie najdroższe urządzenie w niniejszym zestawieniu, oferujące mnogość przydatnych funkcji. Podgrzewacz wody typu przepływowego od Kospel stosuje energooszczędne rozwiązania, mające znaczenie dla oszczędności na rachunkach za ciepłą wodę.

Możliwość dogrzewania już ciepłej wody, blokada temperatury maksymalnej czy pamięć trybów temperaturowych – to zaledwie kilka cech przemawiających na korzyść profesjonalnego urządzenia. Wielozadaniowe urządzenie może być zastosowane zarówno do ogrzania wody pod prysznicem, jak i w zlewie.

Klasa efektywności A zapewnia energooszczędne oraz ekologiczny charakter pracy urządzenia. Podgrzewacz wody posiada wygodny wyświetlacz LCD, gwarantujący prostotę obsługi nawet dla osoby początkującej. Biały kolor solidnie wykonanej obudowy sprawia, iż urządzenie prezentuje się doskonale w dowolnym pomieszczeniu.

Choć cena zakupu podgrzewacza jest dość wymagająca, fakt ten wynagradza precyzyjny układ sterowania oferujący możliwość podgrzania wody w zakresie od 30 do 60 stopni. Urządzenie może być z powodzeniem zastosowane do ogrzania wody w kilku urządzeniach jednocześnie.

Profesjonalny podgrzewacz do zadań specjalnych znajdzie zastosowanie w każdym gospodarstwie domowym, a jego wysoka wydajność oraz możliwość podłączenia do kilku sanitariów jednocześnie zdecydowanie zasługuje na uwagę. Pamiętajmy natomiast, że to bardzo mocna i bardzo droga solucja.

R

Zalety

• Optymalny poziom maksymalny grzania wody;
• Współpraca z kilkoma sanitariatami jednocześnie;
• Wysoka moc znamionowa;
• Bardzo intuicyjny w obsłudze.
Q

Wady

• Urządzenie jest bardzo drogie.

DexXer ELEKTRYCZNY PRZEPŁYWOWY PODGRZEWACZ WODY 3000W LCD to z kolei bardzo tania oferta

dobry przepływowy podgrzewacz wody

Przepływowy ogrzewacz wody zaproponowany przez producenta Dexxer to sposób na ciepłą wodę w niskiej cenie. Urządzenie w formie do kranu umożliwia wygodną regulację temperatury, która jest widoczna na wyświetlaczu LCD. Metr kabla zasilającego oraz mocowanie od dołu zapewniają łatwy montaż, zaś prosta konstrukcja sprawia, iż urządzenie jest praktycznie niezauważalne.

Ogrzewacz wody oferuje moc 3000 W, dzięki czemu doskonale spełnia swoją funkcje. Niewielkie urządzenie oferuje czytelny wyświetlacz i prostą obsługę przy jego pomocy. Oferowane ciśnienie wody  0,04-0,5 MPa jest optymalne dla warunków przeciętnego gospodarstwa domowego.

Urządzenie cechuje niskie zużycie energetyczne, a także szybki i sprawny montaż oraz demontaż. Choć urządzenie jest dedykowane zastosowaniu pojedynczemu, oferuje ciepłą wodę praktycznie od momentu zamontowania.

Obecność systemu zabezpieczającego gwarantuje ochronę przed przegrzaniem lub podgrzaniem zbyt gorącego strumienia wody. Niska cena podgrzewacza to jeszcze jeden atut tego niepozornego urządzenia. Produkt stworzony z myślą o szybkim użytkowaniu w takich przestrzeniach jak kuchnia czy łazienka doskonale spełnia swoją funkcje.
Pamiętajmy natomiast o tym, że jest to mało wydajna opcja, którą dodatkowo można podłączyć pod jeden sanitariat.

R

Zalety

• Bardzo atrakcyjna cena zakupu;
• Niezauważalny w otoczeniu;
• Prosty montaż i obsługa.
Q

Wady

• Ogrzewa wodę tylko w jednym sanitariacie.

PRZEPŁYWOWY OGRZEWACZ WODY Dafi 5,5 kW to z kolei nieco mocniejsza opcja

elektryczne przepływowe podgrzewacze wody ranking

Ogrzewacz wody w kolorze białym sprawdza się doskonale w dowolnym otoczeniu. Nie inaczej jest w przypadku urządzenia od Dafi, który można bez trudu zamontować nad zlewozmywakiem bądź też nad umywalką. Produkt polskiej marki cechuje klasa efektywności energetycznej A, a także prostota w montażu. Wszystko to sprawia, że ogrzewacz jest produktem wartym zainteresowania.

Polski producent postanowił stworzyć dyskretny ogrzewacz, możliwy do montażu w dowolnym miejscu. Urządzenie Dafi dostarcza ciepłą wodę do jednego punktu i jest niezwykle prosty w montażu. Znamionowy pobór mocy 5500 W gwarantuje skuteczną pracę w każdych warunkach.

Wykonany z tworzyw recyklingowanych podgrzewacz wody oferuje moc 5,5 kW, zapewniającą optymalne ciśnienie wody oraz energooszczędną pracę. Producent oferuje aż 3 lata gwarancji na swoje urządzenie, co jest dodatkowym atutem.

Dedykowany zastosowaniu przy jednym urządzeniu podgrzewacz jest budżetowym rozwiązaniem na szybkie ogrzanie wody. Produkt sprawdza się idealnie zarówno w przestrzeni domowej, jak i oficjalnej czy też w domku letniskowym.

Musimy natomiast pamiętać, że urządzenie można podłączyć do jednego źródła wody. Oprócz tego, w zestawie nie znajdziemy wtyczki przyłączeniowej. Trzeba ją dokupić osobno.

R

Zalety

• Klasa energetyczna A;
• Prosta i uniwersalna konstrukcja;
• Atrakcyjna cena zakupu.
Q

Wady

• Urządzenie przeznaczone do jednego źródła wody;
• Brak wtyczki przyłączeniowej w zestawie.

Oprócz powyższych ofert, warto przemyśleć zakup elektrycznego przepływowego podgrzewacza wody 6,8 kW Warmtec

elektryczne podgrzewacze wody opinie

Propozycja marki MiniShower to elektryczny podgrzewacz wody umożliwiający ogrzanie wody pod prysznicem i w kranie jednocześnie. Narzędzie o rozmiarach 210mm / 290mm / 70mm w kolorze białym bez problemu dopasuje się do wyglądu każdej łazienki. Uniwersalny podgrzewacz oferuje wydajność na poziomie 30°C w zakresie 3,4 l/min, co jest wynikiem imponującym.

Postanowiliśmy dodać niniejszy produkt do zestawienia z uwagi na jego uniwersalny charakter. Urządzenie oferuje możliwość dostosowanie grzanej wody do preferowanej temperatury w zakresie 30-55°C. Optymalne ciśnienie wody 0,02~0,6MPa wraz z poprzednim parametrem przemawiają za wysokim aspektem użytkowym podgrzewacza.
Urządzenie gwarantuje klasę energetyczną A, co ma znaczenie dla niższych rachunków za ogrzewanie wody. Podgrzewacz posiada dodatkowe zabezpieczenie przed przegrzaniem na poziomie 90°C, co ma znaczenie dla bezpieczeństwa użytkownika.

Choć cena produktu jest nieco wyższa, fakt ten wynagradza możliwość zastosowania urządzenia na kilku sanitariatach jednocześnie. Prosta, wytrzymała konstrukcja z ABS oraz łatwość obsługi są dodatkowymi atutami przemawiającymi na korzyść tego podgrzewacza.

R

Zalety

• Wytrzymała obudowa;
• Wysoka wydajność;
• Współpraca z kilkoma sanitariatami jednocześnie.
Q

Wady

• Urządzenie ze średniej półki cenowej.

Dodatkowo, PRZEPŁYWOWY OGRZEWACZ WODY BOSCH TRONIC 2000 będzie niezwykle mocnym i wydajnym rozwiązaniem

nowoczesne podgrzewacze wody

Ostatni w niniejszym zestawieniu podgrzewacz to produkt wymagający nieco większej inwestycji. Propozycja od marki Bosch cechuje się jednak niezawodnością oraz długim okresem gwarancyjnym, co zapewnia zadowolenie z zakupu urządzenia.

Produkt umożliwia skuteczną obsługę kilku urządzeń jednocześnie, co wpływa na zdecydowanie wyższy aspekt użytkowy elektrycznego podgrzewacza wody. TR2000 jest podgrzewaczem przepływowym cechującym się nie tylko neutralną konstrukcją, ale również prostą obsługą.

Jest to możliwe dzięki zastosowaniu przez producenta gałki ze stali szlachetnej, która zapewnia urządzeniu dużo dłuższą żywotność. Produkt oferuje możliwość automatycznego dostosowania mocy, a także zapewnia opcję jej zmniejszenia o 33%. Fakt ten ma znaczenie dla energooszczędności urządzenia.

Podgrzewacz jest bardzo łatwy w montażu, dzięki zastosowaniu 3 stopniowej technologii CLICKFIX plus. Urządzenie może znaleźć się w miejscach narażonych na wilgoć, dzięki odpowiedniej konstrukcji i systemem zabezpieczającym przed uszkodzeniem pod wpływem wody.

Profesjonalne urządzenie marki Bosch cechuje się zdecydowanie wyższą ceną niż inne produkty obecne w zestawieniu 2024. Wynika to jednak z możliwości podłączenia podgrzewacza do wszystkich sanitariatów w łazience. Oprócz tego, produkt jest niezwykle mocny, dzięki czemu z powodzeniem można go stosować w sanitariach z dużym przepływem wody na minutę.

R

Zalety

• Bardzo wysoka moc urządzenia;
• Prosty montaż;
• Obsługa kilku sanitariatów;
• Automatyczne dostosowanie mocy.
Q

Wady

• Urządzenie jest dosyć drogie.

Ranking elektrycznych przepływowych podgrzewaczy wody 2024 – sprawdź wskazówki, aby samemu wybrać idealny produkt!

Zmyślna konstrukcja oraz ogromne możliwości regulacyjne to tylko kilka istotnym elementów, na które musimy zwrócić uwagę kupując tego typu urządzenie. Musimy upewnić się, że produkt dostosowany zostanie do naszych preferencji i poradzi sobie z oczekiwaniami. Dodatkowo, istnieje wiele dodatkowych parametrów, o których także trzeba pamiętać. Czym zatem charakteryzują się nowoczesne podgrzewacze wody dobrej jakości?

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na rodzaj zasilania produktu oraz na moc podgrzewacza. Są to nadzwyczaj kluczowe elementy, które będą miały kluczowe znaczenie podczas ostatecznego wyboru produktu. Oczywiście istotna będzie także wydajność urządzenia.

Aby wybrany sprzęt gwarantował idealna kompatybilność w naszym mieszkaniu, musimy mieć też na uwadze ciśnienie wody. Co więcej, zwrócenie uwagi na opinie elektrycznych pogrzewaczy przepływowych również pozwoli zawęzić ostateczną listę kandydatów. Tutaj znajdziemy kilka ciekawych informacji: https://building-companion.pl/blog/artykuly/instalacje/podgrzewacz-wody-jakie-sa-rodzaje-na-co-zwrocic-uwage/

najlepszy elektryczny przepływowy podgrzewacz wody

Moc podgrzewacza i rodzaj zasilania

Na rynku dostępne są podgrzewacze wody, których instalacja wymaga zasilania jedno lub trój fazowego. 230 V to standardowe zasilanie, które spotkamy w naszych gospodarstwach domowych i nie wymaga od nas żadnych przejściówek czy zmian. Musimy natomiast pamiętać, że podgrzewacze do instalacji jednofazowych mają mocno ograniczoną moc.

Jeśli zatem poszukujemy urządzenia do podgrzewania wody o wyższej mocy niż 4 kW, to zdecydowanie lepiej zastosować instalację trójfazową, gdyż takie produkty oferują moc znamionową nawet do 20 kW.

Im większa moc, tym większe możliwości podgrzewania wody. Ma to niezwykle istotne znaczenie w przypadku obiektów sanitarnych, gdzie przepływ wody jest naprawdę duży. Dodatkowo, im większa moc, tym podgrzewanie temperatury może odbywać się w większym zakresie.

KOSPEL PRZEPŁYWOWY PODGRZEWACZ WODY PPE2

elektryczny przepływowy podgrzewacz wody opinie

PRZEPŁYWOWY OGRZEWACZ WODY BOSCH TRONIC 2000

nowoczesne podgrzewacze wody

Ciśnienie wody

Kolejnym kluczowym aspektem podczas wyboru przepływowego ogrzewacza wody jest zwrócenie uwagi na ciśnienie wody. Instalacje tego typu mają z góry określone minimalne i maksymalne ciśnienie, z którym mogą pracować.

Jest to bardzo istotna wartość, gdyż wybierając ten idealny podgrzewacz, musimy upewnić się, że przedział będzie odpowiadał temu, który widoczny jest w sieci, do której jesteśmy podłączeni. Jeśli zakupimy nieprawidłowy produkt o innym zakresie, to ogrzewacz nie będzie się włączał w celu zabezpieczenia produktu.

Oznacza to, że zakupiony przepływowy ogrzewacz musi oferować nam jak największy zakres wartości, co jest szczególnie istotne w przypadku gospodarstw domowych wyposażonych w hydrofor. Takiego rodzaju instalacje mają zmienne ciśnienie wody, a więc w przypadku ogrzewacza, musimy zapewnić sobie spory zakres, aby zagwarantować właściwe działanie podgrzewacza.

Wydajność urządzenia

Kolejnym kluczowym elementem wpływającym na finalną jakość danego przepływowego podgrzewacza wody jest wydajność, z jaką ogrzewa wodę. Oznacza to po prostu ilość wody, która zostanie podgrzana do konkretnej temperatury przez minutę.

Na wydajność ogromny wpływ ma przede wszystkim moc urządzenia, ale także i ciśnienie. Należy zatem pamiętać, że im większa moc, tym lepsza wydajność. Najbardziej powinny interesować nas produkty, które wydajnością równają się z ilością wody, jaką przepływa przez kran. Będziemy mieć gwarancję, że nawet przy maksymalnym odkręceniu wody podgrzewacz poradzi sobie z ilością cieczy do ogrzania.

Jeśli chodzi o konkretne wartości, to w przypadku standardowych umywalek zaleca się wybierać produkty o wydajności wynoszącej 4-5 litrów na minutę. Jeśli jednak szukamy urządzenia do pracy z prysznicem, wydajność powinna wynosić do 6 litrów na minutę, a w przypadku skutecznego i szybkiego napełnienia wanny, nawet i 10 litrów na minutę.

Elektryczny przepływowy podgrzewacz wody 6,8kW Warmtec

elektryczne podgrzewacze wody opinie

DexXer ELEKTRYCZNY PRZEPŁYWOWY PODGRZEWACZ WODY 3000W LCD

dobry przepływowy podgrzewacz wody

Elektryczny przepływowy podgrzewacz wody opinie 2024

Przeglądając komentarze, bardzo łatwo określić które z oferowanych produktów zachwyciły użytkowników swoim działaniem, a które okazały się za drogie bądź zbyt trudne w montażu. Są to dodatkowe, nieco mniej istotne elementy, lecz biorąc pod uwagę długoletnie korzystanie ze sprzętu, mogą mieć poważny wpływ na ostateczny komfort.

Jeśli produkt charakteryzuje się wysokimi ocenami, a w komentarzach pojawiają się pochlebne opinie na temat mocy czy łatwości montażu, to mamy gwarancję sprawdzonego i polecanego produktu. Kluczowe natomiast jest zwrócenie uwagi na wyłącznie opinie od zweryfikowanych użytkowników, które potwierdzone zostały przez serwis bądź producenta.

Podsumowanie rankingu elektrycznych przepływowych podgrzewaczy wody 2024

Teraz wiesz jakie wybrać elektryczny przepływowy podgrzewacz wody. Miej na uwadze wszystkie wyżej wspomniane elementy, dzięki którym będziemy mogli z powodzeniem sprecyzować nasze wymagania i zakupimy urządzenie gwarantujące świetną wydajność na każdym możliwym kroku.

Oczywiście pamiętajmy także o dzisiejszym zwycięzcy zestawienia. KOSPEL PRZEPŁYWOWY PODGRZEWACZ WODY PPE2 to idealna opcja, która oferuje nam bardzo wysoką wydajność, możliwość podłączenia do dwóch źródeł wody, a także świetną wydajność i funkcjonalność. To wszystko co prawda kosztuje, lecz pod względem jakości oferta nie ma sobie równych.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki elektryczny przepływowy podgrzewacz wody wybrać
Average rating:  
 0 reviews