Pogoda w Polsce bywa całkiem figlarna w efekcie czego coraz częściej spotykamy się z zimnymi dniami po przeplatanymi tymi bardziej ciepłymi. W efekcie wymaga to od nas z odpowiedniego dostosowania się pod kątem zapewnienia ciepła w naszym domu, gdyż jednego dnia przydałoby się nieco podnieść temperaturę, a następnego już nie ogrzewać naszych czterech ścian. W takim przypadku nic nie sprawdzi się lepiej niż grzejnik olejowy. Rozwiązanie to jest paradoksalny bardziej opłacalne niż węglowe, czy też drewniane piece opałowe, a także niezwykle wygodne w użytkowaniu z reguły poprzez odpowiedni panel kontrolny. Dlatego też zastanawiając się nad zmianą swojego źródła ogrzewania w domu warto rozważyć właśnie piece olejowe. Jednak zanim ruszymy do sklepu, by zakupić takie rozwiązanie proponujemy zapoznać się z poniższym artykułem, który przybliży wam nieco bardziej aspekt jakim jest piec olejowy opinie i rankingi w zakresie tej tematyki.

Poniżej specjalnie dla państwa przygotowaliśmy ranking kilku wybranych przez nas produktów z 2024 roku, które naszym zdaniem stanowią niezwykle interesujący punkt wyjścia dostępnych na rynku pod kątem tego typu rozwiązań. Oczywiście nasze propozycje mogą również posłużyć do zdobycia informacji w celu dalszego samodzielnego poszukiwania wybranego pieca olejowego.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
GRZEJNIK ELEKTRYCZNY OLEJOWY OLEJAK 11 ZEBER TURBO

RAVANSON TURBO

9.9

Tani

Allegro Logo
GRZEJNIK OLEJOWY ELEKTRYCZNY OLEJAK 2000W TERMOSTA

Noveen OH9 2000

9.8

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
 
GRZEJNIK OLEJOWY RAVANSON 2500W 11 ZEBERTERMOSTAT

Ravanson OH-11

9.7

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
 
Grzejnik olejowy elektryczny 2900W TURBO

TURBO Kaminer

9.5

Średnia

Allegro Logo
GRZEJNIK OLEJOWY ELEKTRYCZNY 11 ZEBER 2500W OLEJAK

Sanico OHA07S-11G5

9.4

Tani

Allegro Logo

Rozwiązania na każdą przestrzeń- RAVANSON TURBO

ranking fotelików samochodowych 15-36

GRZEJNIK ELEKTRYCZNY OLEJOWY OLEJAK 11 ŻEBER TURBO to produkt, który posiadam moc grzewczą sięgające aż 2500 W, co w efekcie przekłada się na łatwe i sprawne ogrzewanie pomieszczeń do 30 metrów kwadratowych. Całość została dość sprawnie przemyślana i zaprojektowana tak by zapewnić nam wysoką mobilność, a to wszystko za sprawą czterech kółek o wysokości 7 cm, a także odpowiednie bezpieczeństwo. Wszystko to za sprawą obecnych kratek zabezpieczających dzięki czemu nie ma bezpośredniego kontaktu z gorącymi elementami urządzenia. Co więcej posiada on specjalne zabezpieczenie termiczne, które chroni urządzenie przed przegrzaniem. Dlatego też nie musimy obawiać się o zbyt wysoką temperaturę, która wychodzi poza skalę. Sam panel sterowania jest niezwykle prosty i intuicyjny. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w bezpieczny uchwyt pozwalający na jego łatwe przesuwanie nawet jeśli będzie ono mocno nagrzany. Dodatkowy należy wyróżnić również specjalną powierzchnia do nawijania przewodu, też łatwy w obsłudze regulator mocy. Całość jest niezwykle stabilna, solidna i funkcjonalna, a także pozwala na prostą regulację temperatury przez co nadaje się znakomicie do ogrzewania małych i średnich pomieszczeń.

OCENA PRODUKTU:
-BEZPIECZEŃSTWO – 8
-SZYBKOŚĆ GRZANIA-9
R

Zalety

-jakość wykonania;
-funkcjonalność;
-korzystny stosunek jakości do ceny;
Q

Wady

-materiały niskiej jakości;
-prosty wygląd;

Poszukując prostych rozwiązań – grzejnik olejowy Noveen OH9 2000

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

GRZEJNIK OLEJOWY OH09 to proste, acz interesujące rozwiązanie, które z pewnością przy podoba się wielu użytkownikom. Stykamy się tutaj z mocą 2000 W ubraną w zgrabne i kompaktowe urządzenie. Sam produkt posiada 3 stopniową regulację poziomu mocy, automatyczny termostat zapobiegający przegrzaniu, a także 9 żeberek pozwalających na łatwe jego nagrzanie. Oprócz tego znajdziemy tutaj elegancki nawijak na kabel, cztery kółka pozwalające na proste i szybkie przemieszczanie w dowolnym kierunku a także specjalny uchwyt, który nie nagrzeje się nawet jeżeli ustalimy najwyższą temperaturę. Ostatecznie produkt ten jest prosty, ale w zupełności wystarczający do ogrzania pomieszczenia. Dlatego też poszukując rozwiązania, które ogrzeje nasze wnętrza w zimowe wieczory warto zainteresować się tym urządzeniem.

OCENA PRODUKTU:
-BEZPIECZEŃSTWO – 7
-SZYBKOŚĆ GRZANIA-6
R

Zalety

-wygląd
-funkcjonalność;
-korzystny stosunek jakości do ceny;
Q

Wady

-mała moc;
-wolno nagrzewa;

Poszukując stylowego rozwiązania – kocioł olejowy Ravanson OH-11

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Mocny i wydajny grzejnik olejowy Ravanson OH-11- to niezwykle ciekawe rozwiązanie oferujące moc w zakresie 2500 W. całość posiada aż 11 żeberek, jest wyposażona w termostat z zabezpieczeniem przed przegrzaniem, a także łatwy panel sterowania. Znajdziemy tutaj także to co oferuje szereg innych konkurentów na rynku, czyli uchwyt do przemieszczania, 4 kółeczka, a także nawijak na kabel. Sam produkt dostępny jest w kolorze szarym, posiada klasyczny design a także wagę na poziomie 8 kg. Patrząc całościowo jest to kompaktowe rozwiązanie, które dostosuję się z łatwością do szeregu różnego rodzaju wnętrz. Co więcej dzięki stabilnej podstawie bez ryzyka poparzenia będzie można przestawić w dowolnej miejsce nasz grzejnik. Wspomniany termostat został zamocowany w postaci przycisków, a oprócz tego znajdziemy tutaj pokrętło, które pozwoli na łatwe włączenie zasilania. Co więcej produkt ten został wyposażony w automatyczny sterownik temperatury, który pozwala na łatwe i szybkie utrzymanie pożądanej temperatury w pomieszczeniu.

OCENA PRODUKTU:
-BEZPIECZEŃSTWO – 6
-SZYBKOŚĆ GRZANIA-8
R

Zalety

-dobra moc grzewcza;
-ciekawy wygląd;
Q

Wady

-słaba jakość wykonania;
-niskiej jakości materiały;

Poszukując rozwiązania o dużej mocy – piec na olej opałowy TURBO Kaminer

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Grzejnik olejowy elektryczny 2900W TURBO to jedyne rozsądne rozwiązanie na rynku O tak dużej mocy. produkt ten oferuje 2900 W a to wszystko w dość nietypowym choć prostym opakowaniu. Oferta obejmuje przenośny grzejnik olejowy z wbudowanym termostatem pozwalającym na płynną regulacją temperatury przy pomocy pokrętła. Co więcej grzejnik ten posiada 3 stopni grzania, a także funkcję Turbo dzięki obecności specjalnego termowentylatora co z łatwością pozwoli na dogrzanie każdego pomieszczenia nawet bardzo zimne dni. Wśród dodatkowych zalet w szczególności należy tutaj wyróżnić obecność podwójnego zabezpieczenia termicznego w postaci wyłącznika i bezpiecznika wyłączającego urządzenie w przypadku przegrzania a także fakt, że obecność oleju jako źródła ciepła powoduje, iż pomimo urządzenie zostało wyłączenie to wolno ostygnie dzięki temu, będzie ciepłe nawet przez kilkadziesiąt minut po wyłączeniu naszego produktu. Co więcej rozwiązanie to jest ciche i zapewnia stabilną temperaturę. Oprócz tego znajdziemy tutaj uchwyt pozwalający na łatwe przetransportowanie naszego grzejnika, cztery kółka, a także specjalny nawijak na kabel. Grzejnik dostępny jest w kolorze czarnym. Ilości żeberek 11, ilość kanałów olejowych to 3. Jego waga maksymalna to 9 kg. Dodatkowo warto wyróżnić specjalną lampkę sygnalizującą pracę dzięki czemu będziemy wiedzieli, że masz grzejnik jest uruchomiony.

R

Zalety

-dobra moc grzewcza;
-długo trzyma ciepło;
-cicha praca;
Q

Wady

-brak informacji od strony klientów;
OCENA PRODUKTU:
-BEZPIECZEŃSTWO – 8
-SZYBKOŚĆ GRZANIA-9

Rozwiązania dobre dla wszystkich- grzejnik Sanico OHA07S-11G5-

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

GRZEJNIK OLEJOWY ELEKTRYCZNY 11 ŻEBER 2500W OLEJAK to doskonałe rozwiązanie dla każdego użytkownika. Stykamy się tutaj z maksymalną mocą na poziomie Dwóch i pół tysiąca W, a wszystko to w postaci wydajnego grzejnika olejowego. Produkt ten daje możliwość regulacji temperatury i działa na trzech poziomach mocy. Ponadto ma on aż 11 żeberek grzewczych dzięki czemu łatwo się uzyskamy optymalną temperaturę. Co więcej jest on także wyposażony w specjalne zabezpieczenie przed przegrzaniem A fakt, że jest on wypełniony olejem powoduje, że nawet po wyłączeniu grzałki ciepło będzie utrzymywało się jeszcze przez kilkadziesiąt minut. Oprócz tego Znajdziemy tutaj specjalny uchwyt na pozwalający na łatwe przemieszczanie grzejnika, gdyż ma on 4 obrotowe kółka, a także specjalny nawijak na kabel. Został on także wyposażony w lampkę kontrolna sygnalizującą pracę urządzenia.

OCENA PRODUKTU:
-BEZPIECZEŃSTWO – 7
-SZYBKOŚĆ GRZANIA-7
R

Zalety

-dużą wydajność grzewcza;
-dobra jakość wykonana;
-korzystny stosunek jakości do ceny;
Q

Wady

-mało stabilny

Piec olejowy cena

Ile razy zdarzyło ci się sytuacja, gdy w zimowy wieczór marzłeś z zimna żałując, że nie możesz podkręcić temperaturę w swoim domu. Na całe szczęście Rozwój technologii przyczyną się do tego, że takie sytuacje odchodzą w niepamięć a to wszystko za sprawą ciekawej alternatywy dla starych instalacji grzewczych, czyli grzejników olejowych. Samo urządzenie należy do typu urządzeń mobilnych, czy też przenośnych, które z wyglądu przypomina starodawny kaloryfer, ale znacząco różni się od owego rozwiązania. W jego wnętrzu znajdziemy olej, który nagrzewa się podczas działania źródłem ciepła, który, są elektryczny grzałki pozwalające na ogrzanie nie wspomnianego oleju, który zaś oddaje ciepło obudowie, a ta zaś przekazuje je do otoczenia. Co więcej produkty te ze względu na swoją mobilność posiadają specjalne kółka, jak i uchwyty do ich przenoszenia po pomieszczeniu Dzięki czemu możemy nagrzać dowolnie wybrane miejsce. Przyglądając się bliżej tego typu rozwiązaniu można zauważyć, że jest to bardzo ekonomiczny sposób ogrzewania, który wbrew powszechnej opinii wcale nie jest pożeraczem prądu nawet jeśli spotkamy się z urządzeniami o dość dużej mocy grzewczej (dowiedz się więcej na: https://kb.pl/porady/grzejnik-olejowy-zastosowanie-efektywnosc-cena/).

WŁAŚCIWOŚCI

WYMAGANE

DODATKOWE

Kółka

X

Uchwyt na kabel

X

Sterowanie mocą

X

Termostat

X

Zabezpieczenie przed przegrzaniem

X

Ustawienie temperatury

X

Kupując piec olejowy na co zwrócić uwagę w 2024 roku

Jeżeli zdecydujemy się na zakup takiego urządzenia powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektu. Wśród nich w szczególności wyróżnia się moc urządzenia, które oczywiście im większa tym będzie pozwalała na szybszą pracę. Co więcej powinniśmy patrzeć także na ilość żeberek, gdyż będą one również wpływały na wydajność a to wszystko za sprawą faktu, że większa jest powierzchnia oddawania ciepła.

Co więcej warto również zwracać uwagę na takie aspekty jak na przykład obecność termostatu, który reguluje moc działania i ustawienie temperatury według preferencji użytkownika. W efekcie grzejnik, gdy osiągnie założoną temperaturę wyłączył się i nie będzie dalej pobierał prądu przynajmniej do czasu aż temperatura programie spadnie. Dodatkowo ze względu na fakt, iż obecnie to olej występuje jako źródło grzewcze można być pewnym, że po włączeniu grzałki dalej będzie oddawał ciepło nawet do kilkudziesięciu minut. Oprócz tego praktycznie standardem jest obecność takich elementów jak specjalnego uchwytu, który jest chroniony przed przegrzewaniem się pozwalający na łatwe przemieszczanie urządzenia, obecnie specjalnych kółek, czy też nawijak na kabel. Inne aspekty jak waga wymiary, czy też kolor są elementami dość subiektywnymi i w pełni zależnymi od naszych potrzeb.

Kilka słów podsumowania

Porównując informacje zawarte w części poradnikowy wyraz zaproponowanymi przez nas produktami nie trudno jest wybrać jeden doskonały produkt roku 2024, który z pewnością przypodoba się większości użytkowników. Mowa tutaj oczywiście o rozwiązaniu jakim jest Grzejnik olejowy elektryczny 2900W TURBO. Produktem ten jest nie tylko bezpieczny, ale także posiada dużą moc oraz powierzchnię wymiany ciepła dzięki temu bardzo szybko nagrzeje nasze pomieszczenie. Co więcej jest elegancki posiada sprawny termostat, dokładną regulacją, a także wiele innych udogodnień, które z pewnością przypadną do gustu. W efekcie jeżeli poszukujemy rozwiązania, które pozwoli nam dogrzanie pomieszczenia w chłodne dni, to nic nie sprawdzi się lepiej od tego produktu.

[kkratings]

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki grzejnik olejowy elektryczny wybrać
Average rating:  
 4 reviews
 by Gan.

Z waszego poleceniam kupiłem Ravansona. Mam go w garażu, bo estetycznie dobrze nie wygląda. Za to jeżeli chodzi o jego główną funkcję - grzanie to sprawdza się. Szybko się nagrzewa, wolno stygnie. Jestem zadowolony.

 by jankes 65

Długo szukałeś czegoś dobrego. Trafiłem na Turbo Kaminer. W końcu pomieszczenia są dobrze nagrzane, a co najważniejsze - ekspresowo.

 by miluś

Noveen też daje rade w niewielkich pomieszczeniach. Uzywam w małym pokoiku na strychu.

 by runo

Nie potrzebowaliśmy pięknego wyglądu, więc kupiłem Ravanson Turbo. Odzancza się wysoką mocąm co ma przełożenie na dobre grzanie.Na prawde fajny, mocny grzejnik.