Dbanie o ogródek to przede wszystkim przycinanie trawnika, nawadnianie go oraz przycinanie nadmiernie rozrastających się krzaków bądź drzew, opryskiwanie oraz spulchnianie gleby za pomocą glebogryzarki spalinowej z pługiem. Nic więc dziwnego, że na większym metrażu ręczne sekatory nie zdają egzaminu. Z tego względu trzeba zwrócić się ku nieco droższej, lecz wydajniejszej opcji.

Napędzane silnikami spalinowymi nożyce do żywopłotu pozwalają nam skrócić czas cięcia gałęzi. Co więcej, jest to o wiele wygodniejsze zadanie niż elektryczne odpowiedniki. Oczywiście takie urządzenia mają swoje wady (niska kultura pracy na przykład), lecz pozwalają nam o wiele efektywniej pracować. Trudno jest jednak znaleźć idealne urządzenie, szczególnie jeśli nie mamy pojęcia na co zwrócić uwagę.

Na wasze szczęście nasi specjaliści zebrali dla was informacje odnośnie pięciu bardzo popularnych modeli. W rankingu 2024 uwagę zwróciliśmy przede wszystkim na moc silnika, długość ostrzy oraz średnicę cięcia i na komfort użytkowania. Dodatkowo, pamiętaliśmy o opiniach nożyc do żywopłotu spalinowych czy ich cenie.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
NOŻYCE SPALINOWE DO ŻYWOPŁOTU 2.3KM 650mm KRAFT

Nożyce spalinowe KRAFT

9.9

Tanie

Allegro Logo
Nożyce spalinowe do żywopłotu NAC HTP60 225 T

Nożyce NAC HTP60-225-T

9.7

Drogie

Allegro Logo
 
empik logo
NOŻYCE SPALINOWE DO ŻYWOPŁOTU 4.7KM SEKATOR KRAFT

Nożyce Kraft 4,7 km

9.6

Tanie

Allegro Logo
Nożyce do żywopłotu spalinowe 3X olej

Nożyce Kraft 4,8 km

9.5

Tanie

Allegro Logo
Nożyce Spalinowe do Żywopłotu MacAllister MHTP24

MacAllister MHTP24

9.2

Średnia

Allegro Logo

Jednym z najlepiej ocenianych oraz bardzo często wybieranych produktów do cięcia żywopłotu z silnikiem spalinowym jest KRAFT o dużej mocy, długich ostrzach oraz kilku atrakcyjnych dodatkach w zestawie.

Opisywany model charakteryzuje się dwusuwowym silnikiem, który produkuje 2,32 KM mocy. Znajdziemy tutaj standardowy zbiornik paliwa o pojemności 600 ml. To, co jednak wyróżnia te nożyce, to długość ostrza. Otrzymujemy tutaj podłużnicę długą na 650 mm. Jest to ponadprzeciętna długość, która pozwoli nam przyciąć nie tylko żywopłoty i krzewy, ale także niskie drzewa.

Jest to oczywiście wersja do przycinania, lecz wyposażona została w podwójną listwę tnącą. Co do materiału wykonania, to wykorzystano tutaj najwyższej jakości składniki, a ostrza zostały dodatkowo utwardzone. Oprócz tego, całe nożyce zostały dodatkowo wzmocnione.

R

Zalety

• Duża moc;
• Długie ostrza tnące;
• Gwarancja typu door to door;
• Wzmocnione wykonanie.
Q

Wady

• Bardzo głośna;
• Nieco ciężka.

Warto zwrócić uwagę na dobrze rozplanowaną konstrukcję oraz wygodny chwyt. Produkt od firmy Kraft & Dele waży co prawda 7 kilogramów, lecz nawet przy dłuższym przycinaniu nie odczuwamy tego tak bardzo.

Zaletą jest także zastosowanie gwarancji typu door to door. Oznacza to, że przy jakiejkolwiek usterce nie będziemy musieli dzwonić po kuriera i załatwiać spraw formalnych. Gdy tylko przygotujemy paczkę, kurier przyjdzie do drzwi i odbierze ją od nas.

Nie jest to jednak idealne urządzenie. Przede wszystkim nożyce charakteryzują się bardzo niską kulturą pracy – produkują hałas na poziomie 108 dB.

Nożyce spalinowe do żywopłotu NAC HTP60-225-T

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Innym ciekawym wyjściem będzie produkt polskiej firmy NAC, czyli New American Concept. Model HTP60-225-T to przede wszystkim bardzo dobre wykonanie oraz ponadprzeciętna wydajność. Co prawda otrzymujemy tutaj nieco niższą moc silnika, lecz wysoka maksymalna prędkość obrotowa silnika oraz wysoka średnica cięcia sprawia, że to bardzo dobre urządzenie.

Otrzymujemy tutaj dwusuwowy silnik o mocy jedyne 0,9 KM. Jeśli chodzi o inne parametry, to ostrza tnące mają 600 mm długości, a więc jest to przeciętna długość gwarantująca właściwe możliwości tnące. Bardzo dużą zaletą jest jednak maksymalna średnica ciecia gałęzi, która wynosi aż 28 mm.
Pomimo dosyć dużej wagi wynoszącej 7 kilogramów, produkt jest bardzo komfortowym rozwiązaniem. Jednym z głównych powodów jest zastosowanie obrotowego uchwytu, przez co możemy go idealnie dostosować do naszych wymagań. W połączeniu z ergonomicznymi rączkami, sterowanie nożycami jest niezwykle proste i bezpieczne.

Producent gwarantuje nam dwuletnią, klasyczną gwarancję. Problematyczna może być jednak cena. Jest to najdroższe narzędzie tego typu oferowane w dzisiejszym rankingu 2024.

R

Zalety

• Duża średnica cięcia gałęzi;
• Ostrza tnące o długości 600 mm;
• Komfortowy, ergonomiczne rączki;
• Regulowany uchwyt.
Q

Wady

• Niska moc silnika;
• Wysoka cena.

NOŻYCE SPALINOWE DO ŻYWOPŁOTU 4.7KM SEKATOR KRAFT

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Kolejnym wyborem są nożyce o bardzo wysokiej mocy. Co ciekawe, w zestawie otrzymujemy także oleje do mieszanki gratis. Oprócz tego, duża moc oferuje nam niezwykle wydajne urządzenie do cięcia.

Silnik generuje maksymalną moc na poziomie 4,7 KM. Należy jednak pamiętać, że moc robocza wynosi 2,3 KM. Pomimo tego, są to niezwykle wydajne nożyce spalinowe, które dodatkowo charakteryzują się prędkością obrotową silnika na poziomie 6300 RPM.

Oprócz tego, silnik charakteryzuje się mieszanką oleju/benzyny bezołowiowej 1:25, co w przypadku tego typu narzędzi oznacza dosyć dużą ilość oleju w stosunku do paliwa. Wadą może być nieco mniejszy niż zazwyczaj zbiornik o pojemności 550 ml.

Wadą urządzenia mogą być krótkie ostrza. Długość wynosi tylko 510 mm. Oznacza to, że w przypadku wyższych żywopłotów czy krzaków długość może być niewystarczająca. Jest w tym również zaleta – otrzymujemy tutaj tak naprawdę bardzo mocne urządzenie, które poradzi sobie z niemalże każdym krzewem czy żywopłotem i którym będziemy mogli z łatwością sterować.

R

Zalety

• Bardzo mocny silnik;
• Wysokowęglowe wykonanie;
• Duże możliwości regulacyjne rękojeści;
• Komfortowy chwyt.
Q

Wady

• Krótka długość ostrzy;
• Mniejszy niż zazwyczaj zbiornik paliwa.

Dodatkowo pamiętajmy o bezpieczeństwie i wygodzie użytkowania. Pochylenie rękojeści w tym modelu jest regulowane, dzięki czemu możemy dostosować kąt pochylenia o łącznie 180 stopni (90 stopni w lewo i prawo).

Średnica cięcia wynosi maksymalnie 20 mm, a więc jest to przeciętna średnica. Jednakże, stal wysokowęglowa, z której wykonana została zarówno prowadnica, jak i samo ostrze, gwarantuje najwyższą jakość wykonania i wytrzymałość.

Nożyce do żywopłotu spalinowe EURO CRAFT

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Ciekawym wyborem będą nożyce z bardzo wytrzymałym oraz mocnym silnikiem o mocy 4,7 KM. Urządzenie gwarantuje nam bardzo wysokie obroty oraz odpowiednią długość ostrza, co oferuje ponadprzeciętną jakość tnącą.

Na uwagę zasługuje przede wszystkim silnik. Ta dwusuwowa jednostka dostarcza nam 4,7 koni mechanicznych mocy oraz oferuje 7500 obrotów na minutę. Pomimo deklarowanej długości ostrza wynoszącej 600 mm, długość robocza wynosi jedynie 510 mm.

Po raz kolejny zauważyć możemy wykorzystanie obrotowej rękojeści, co gwarantuje wysoki komfort. Oczywiście pamiętajmy także o bogatym wyposażeniu – wszystkie niezbędne klucze oraz dodatkowy olej gratis sprawia, że to atrakcyjny wybór.

R

Zalety

• Wysoka moc;
• Zestaw narzędziowy;
• Oleje do mieszanki gratis;
• Bardzo trwałe wykonanie.
Q

Wady

• Krótka długość robocza.

Nożyce Spalinowe do Żywopłotu MacAllister MHTP24

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Jeśli zależy nam na tym, aby opinie nożyc do żywopłotu potwierdzały wysokie wykonanie, to warto wybrać urządzenie MacAllistera, które to oprócz odpowiedniej mocy i trwałego wykonania, charakteryzuje się również pozytywnymi opiniami oraz dobrymi parametrami.

Otrzymujemy tutaj silnik o niskiej mocy 1,2 KM. Jednakże, bardzo wysoka prędkość obrotowa, wynosząca aż 10500 obrotów na minutę, w połączeniu z wykorzystaniem ostrzy diamentowych, gwarantuje nam niezwykle atrakcyjną produkcję.

W przeciwieństwie do innych narzędzi, w tym konkretnym modelu znajdziemy szereg atrakcyjnych rozwiązań technologicznych jak na przykład system EasyStart, który poprawia bezpieczeństwo oraz ułatwia uruchomienie urządzenia. Dodatkowo tylny uchwyt gwarantuje nam wybór trzech różnych płaszczyzn.

W połączeniu z bardzo trwałym wykonaniem oraz przystępną ceną nożyce do żywopłotu od firmy MacAllister są zdecydowanie jednym z faworytów w rankingu. Jednakże, pamiętajmy o dosyć przeciętnej długości roboczej oraz nieco niskiej mocy.

R

Zalety

• Bardzo trwałe ostrza wykonane z diamentu;
• System antywibracyjny poprawiający komfort;
• 3-pozycyjny uchwyt tylny;
• Niska waga.
Q

Wady

• Nieco krótka długość prowadnicy;
• Niska moc.

Jakie są najważniejsze parametry spalinowych nożyc do żywopłotu? Poradnik

Wybranie odpowiedniego urządzenia do przycinania żywopłotu jest skomplikowane. Istnieje przecież szereg dostępnych modeli i wielu producentów jest chwalonych ze względu na atrakcyjne wykonanie, trwałość oraz niezawodność.

Jednakże, musimy pamiętać o szeregu czynników, które wpływają na przydatność urządzenia oraz jego wydajność. Pamiętajmy także o opiniach nożyc do żywopłotu czy o tym jaka jest cena za konkretny model. Dodatkowe informacje znajdziecie również w poniższym artykule: https://www.videotesty.pl/artykul/1586/jak-wybrac-nozyce-do-zywoplotu-rodzaje-nozyc-ogrodowych/.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Jeśli zależy nam również na zadbanym trawniku i pozbyciu się chwastów to opryskiwacz plecakowy akumulatorowy lub zwykły tani opryskiwacz spalinowy przyda się do pracy w ogrodzie.

Silnik spalinowy – wszystkie parametry

Wybierając spalinowe nożyce do żywopłotu należy mieć przede wszystkim na uwadze silnik, jaki znajduje się w urządzeniu. Istnieje szereg parametrów, które wpływają na końcową efektywność urządzenia. Pamiętajmy tutaj o pojemności silnika. Zazwyczaj wynosi ona od 22 do 26 cm3.

Silniki te jednak mogą generować nieco zróżnicowaną moc, która to wpływa na wydajność cięcia. Minimalną mocą, jaką dwusuwowy silnik spalinowy zainstalowany w nożycach do żywopłotu powinien nam oferować, to 0,9 KM. My jednak rekomendujemy te produkty, które oferują roboczą moc silnika na poziomie 2 koni mechanicznych lub więcej.

Nożyce do żywopłotu spalinowe EURO CRAFT

nożyce do żywopłotu spalinowe

Nożyce spalinowe do żywopłotu NAC HTP60-225-T

Nożyce spalinowe do żywopłotu jakie kupić

Sprawdźmy również ostrza

Gdy tylko wybierzemy nożyce z właściwym silnikiem, będziemy musieli także przyjrzeć się prowadnicy. Standardowa długość ostrzy w spalinowych nożycach wynosi od 500 do nawet 700 mm. Oczywiście my zachęcamy wybierać te w zakresie od 600 do 650 mm. Oferują one odpowiednio długie ostrze do cięcia wysokich żywopłotów czy nawet niskich drzew.

Pamiętajmy także, żeby mieć na uwadze średnicę cięcia gałęzi. W wielu przypadkach wynosi ona 20 mm. Jednakże, warto pomyśleć o nożycach, których średnica cięcia jest większa – wynosząca nawet 28-30 mm.

Nożyce do żywopłotu spalinowe cena

Jeżeli zastanawiamy się jaka będzie cena za nożyce do żywopłotu spalinowe, to musimy tutaj przygotować się na wydatek rzędu kilkuset złotych. Co ciekawe, cena nożyc do żywopłotu może różnić się i to nawet bardzo. Warto zatem mieć na uwadze szereg dodatkowych aspektów i dopiero wtedy porównywać dane urządzenia cenowo.

Stosunek jakości produktu do ceny oraz wartości jest niezwykle ważna podczas wyboru. Powinniśmy zatem ocenić mniej więcej co poszczególny model oferuje, jaką dysponuje mocą oraz innymi parametrami technicznymi i wtedy sprawdzić ceny podobnych urządzeń.

NOŻYCE SPALINOWE KRAFT

nożyce do żywopłotu spalinowe cena

Nożyce Spalinowe do Żywopłotu MacAllister MHTP24

nożyce do żywopłotu spalinowe jakie wybrać

Komfort użytkowania

Na komfort wpływają przede wszystkim możliwości regulacyjne uchwytu, sposób i materiał wykonania rączek, oraz oczywiście waga. Szukajmy nożyc do maksymalnie 7 kilogramów, które dodatkowo zostały skonstruowane tak, żeby ich środek ciężkości idealnie balansował narzędzie.

Pamiętajmy również o możliwości regulacji położenia uchwytu, dzięki czemu dostosujemy sobie rączkę do naszych wymagań.

Nożyce do żywopłotu spalinowe opinie

Przeglądanie opinii na temat konkretnego urządzenia będzie równie dobrym wyjściem. W ten sposób sprawdzimy czy deklarowane przez producenta osiągi oraz parametry rzeczywiście przekładają się na efektywność i jakość wykonania. Komentarze pozwolą także ocenić żywotność produktu.

Nie wiesz jakie nożyce akumulatorowe wybrać? Sprawdź nasz ranking: https://przemianydomowe.pl/nozyce-akumulatorowe-do-trawy-opinie-ranking/.

Podsumowanie rankingu nożyc spalinowych 2024

Wybierając nożyce spalinowe musimy określić oczekiwania oraz pamiętać o środowisku, w którym narzędzie będzie pracować. Tylko wtedy będziemy w stanie wybrać właściwy model. Zwróćmy szczególną uwagę na parametry, o których mowa była w poradniku powyżej.

Zwycięzcą rankingu zostają NOŻYCE SPALINOWE DO ŻYWOPŁOTU 2.3KM 650mm KRAFT. Jest to model niezwykle dopracowany, który oferuje wystarczającą moc oraz dużą długość roboczą. Dodatkowo produkt charakteryzuje się ponadprzeciętną.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

JAKIE NOŻYCE DO ŻYWOPŁOTU SPALINOWE
Average rating:  
 0 reviews