Mobilność oraz komfort użytkowania to główne powody, dla których bardzo często decydujemy się wybrać piłę łańcuchową elektryczną lub piłę spalinową. Pomimo niskiej kultury pracy, ogromna moc oraz siła tnąca sprawia, że nawet budżetowe rozwiązanie będzie wystarczające do cięcia grubych i twardych materiałów.

Jednakże, trudno wybrać jeden idealny produkt spośród wszystkich producentów. Trzeba przecież zwracać uwagę na szereg różnych parametrów, które odzwierciedlają stan urządzenia. Jak jednak wybrać najlepszą piłę spalinową, aby spełniała one nasze wymagania?

W dzisiejszym zestawieniu porównaliśmy pięć bardzo dobrych i często polecanych produktów. W rankingu znalazły się wyłącznie narzędzia o wysokiej wydajności i ponadprzeciętnej jakości. Warto również pamiętać, że podczas wybierania urządzeń kierowaliśmy się takimi cechami jak waga piły, jej moc oraz komfort używania, prędkość obrotowa oraz długość prowadnicy. Opinie piły spalinowej również okazały się istotne.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
PILA SPALINOWA MAGNUM 5.2KM

MAGNUM 5.2KM

9.9

Średnia

Allegro Logo
Pila spalinowa Pilarka 500mm 49 HP GC540

Pilarka HP GC540

9.8

Tania

Allegro Logo
PILA SPALINOWA 40CM 4.3KM

ERMAN 4.3KM

9.7

Tania

Allegro Logo
Pilarka spalinowa NAC CST52 45 01AC

NAC CST52-45-01AC

9.5

Droga

Allegro Logo
 
empik logo
 
Hyundai Pilarka Pila spalinowa HY CST45 40WO

Hyundai HY-CST45-40WO

9.4

Droga

Allegro Logo
 

PIŁA SPALINOWA MAGNUM 5.2KM

ranking fotelików samochodowych 15-36

Bardzo dobra piła spalinowa to przede wszystkim urządzenie o dużej mocy, satysfakcjonującej długości roboczej oraz wysokim komforcie korzystania. Takim właśnie narzędziem jest niemiecka piła spalinowa firmy Magnum. Ponadprzeciętna moc, uniwersalność oraz oczywiście niezawodność sprawiają, że opisywany produkt w pełni zasługuje na swoje miejsce.

Otrzymujemy tutaj silnik o mocy 5.2 KM. Jest to bardzo mocne urządzenie, które przy okazji oferuje nam bardzo bogaty zestaw oraz trwałe wykonanie. Jeśli chodzi o konstrukcję, to w głównej mierze narzędzie wykonane zostało ze stali nierdzewnej oraz z aluminium. Gwarantuje to bardzo trwałą oraz lekką konstrukcję. Cylinder natomiast jest chromowany. Wszystko to sprawia, że piła waży 5,5 kilogramów.

Producenci zaaplikowali w swoim produkcie automatyczne sprzęgło oraz automatyczny podajnik oleju. Gwarantuje nam to trwałą oraz bezproblemowo działającą konstrukcję. Inną zaletą będzie wymienna oraz bardzo prosta w montażu prowadnica. W zestawie znajdziemy dwie różne długości 40 oraz 45 centymetrów.

R

Zalety

• Bardzo trwała konstrukcja;
• Niska waga;
• Komfortowe chwyty;
• Dwie prowadnice w zestawie.
Q

Wady

• Niska maksymalna prędkość obrotowa.

Dodatkowo warto również zwrócić uwagę na bardzo bogate wyposażenie. Oprócz dużej ilości oleju do mieszanki oraz niezbędnych elementów piły, znajdziemy także dwa rodzaje łańcucha tnącego, pilnik, narzędzia do obsługi piły oraz specjalny pojemnik do przygotowania mieszanki.

Niestety, wadą produktu jest jego niska prędkość obrotowa.

Piła spalinowa Pilarka 500mm 4,9 HP GC540

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Nieco tańszym, aczkolwiek dalej bardzo atrakcyjnym wyborem będzie pilarka HP, a dokładnie model GC540. Jest to urządzenie, które oferuje nam przyzwoitą prędkość obrotową, dużą moc oraz solidne wykonanie. Jest to jednak nieco ciężka oferta.

W zestawie otrzymujemy pilarkę z silnikiem dwusuwowym, który gwarantuje nam 4.9 KM. Co ciekawe, produkt gwarantuje nam wysoką prędkość obrotową, która wynosi 3000 RPM przy obciążeniu.

Pamiętajmy, że jedną z największych zalet to bardzo duże możliwości tnące oraz duża długość robocza. Prowadnica o długości 50 cm zezwala na efektywną pracę nawet w przypadku o wiele bardziej wymagających prac leśnych.

Pamiętajmy również o bardzo solidnym wykonaniu. Obudowa wykonana jest z aluminium, który pokrywa silnik idealnie współpracujący z gaźnikiem od renomowanej japońskiej firmy. Pamiętajmy także o tym, że cylinder jest tutaj także chromowany, a to wpływa na zwiększoną niezawodność.

R

Zalety

• Wysoka moc;
• Duża długość prowadnicy;
• Wysokie maksymalne obroty;
• Aluminiowa konstrukcja.
Q

Wady

• Duża waga.

Zaletą, o której niewiele osób pamięta, to oczywiście niska cena. Jest to dosyć tanie urządzenie, które gwarantuje nam wysoką moc, dużą prędkość obrotową oraz niezwykle trwałą i solidną konstrukcje. Pamiętajmy jednak, że nie otrzymujemy tutaj tak bogatego wyposażenia jak w poprzednim produkcie.

Inną wadą jest brak dodatkowej prowadnicy o innej długości. Największym problemem może jednak okazać się waga urządzenia. 7 kilogramów to zdecydowanie dużo jak na narzędzie, które będziemy trzymać w rękach przez długi czas.

PIŁA SPALINOWA 40CM 4.3KM ERMAN

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Najtańszym produktem oferowanym w naszym zestawieniu jest model od niemieckiej firmy ERMAN. Jest to najtańsze urządzenie oferowane w zestawieniu z ponadprzeciętną mocą oraz standardową prowadnicą. Warto jednak zauważyć, że otrzymujemy tutaj niezwykle bogaty zestaw.

Niemiecka piła gwarantuje nam moc na poziomie 4.3 KM. Przekłada się to na maksymalną prędkość obrotową wynoszącą 2800 RPM. Jest to zatem akceptowalny wynik. Co ciekawe, podobnie jak poprzednie urządzenia, tak i to charakteryzuje się trwałym wykonaniem, w którym przeważają stal nierdzewna oraz aluminium. Chwyty oraz mniej strategiczne elementy wykonane zostały z wysokiej jakości tworzywa sztucznego.

Pamiętajmy, że główną zaletą produktu jest jego niska cena oraz bardzo niskie zużycie paliwa. Sprawia to, że opisywany model jest idealny dla osób, które pragną znaleźć wydajne i oszczędne narzędzie. Co ciekawe, produkt wyposażony został w szereg systemów ułatwiających korzystanie.

R

Zalety

• Bogaty zestaw;
• Niska waga;
• Dosyć duża moc;
• Bardzo wydajna.
Q

Wady

• Niska kultura pracy.

Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na bardzo bogate wyposażenie. Znajdziemy w nim dwie prowadnice oraz dwa łańcuchy tnące. Oprócz tego, otrzymujemy też narzędzia do obsługi piły, osłonę prowadnicy oraz pojemnik do przygotowania mieszanki. Jeśli chodzi o wagę, to produkt waży 5.5 kg, a więc jest w miarę lekki.

Nie jest to jednak idealne narzędzie – jego kultura pracy pozostawia wiele do życzenia. Głośność hałasu kształtuje się na poziomie minimum 110 dB.

Pilarka spalinowa NAC CST52-45-01AC

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Bardzo atrakcyjnym wyborem będzie pilarka firmy New American Concept. Model CST52-45-01AC charakteryzuje się bardzo dobrym wykonaniem, precyzją cięcia, wysoką wydajnością oraz wysoką maksymalną prędkością silnika.

Jest to produkt w całości wyprodukowany przez polską firmę. Zarówno prowadnica, jak i łańcuch czy gaźnik przygotowane zostay przez firmę NAC. Dwusuwowy silnik w tym modelu oferuje moc maksymalną na poziomie 3 KM. Przekłada się to na wysoką maksymalną prędkość silnika na poziomie 3000 RPM. Co ciekawe, bez obciążenia prędkość silnika to aż 10500 obrotów na minutę!

Produkt charakteryzuje się bardzo trwałym wykonaniem oraz specjalnymi systemami usprawniającymi użytkowanie. Jednym z nich jest antywibracyjna rączka, co w połączeniu z dosyć niską wagą 6 kg gwarantuje wysoki komfort.

R

Zalety

• Bardzo solidne wykonanie;
• Wiele pozytywnych opinii;
• Komfortowe urządzenie;
• Wysoka wydajność.
Q

Wady

• Bardzo droga piła.

Jest to także bardzo bezpieczne rozwiązanie ze względu na zastosowany mechanizm natychmiastowego zatrzymania łańcucha. Pamiętajmy oczywiście, że opinie piły spalinowej od firmy NAC są również zachwycające. Ogromna popularność oraz szereg pozytywnych uwag odnośnie urządzenia sprawia, że w połączeniu z trwałością i niezawodnością jest to jedno z najlepszych ofert.

Niestety, to bardzo droga opcja, która dodatkowo oferuje jedynie przeciętną moc.

Hyundai Pilarka Piła spalinowa HY-CST45-40WO

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Piła firmy Hyundai prezentuje się nad wyraz dobrze, a to wszystko dzięki niezwykle trwałej konstrukcji, podwyższonemu bezpieczeństwu oraz oczywiście komforcie użytkowania gwarantowanemu przez wiele systemów.

Jeśli chodzi o komfort pracy, to musimy pamiętać o wykorzystaniu antywibracyjnej rączki, która redukuje wibracje i obniża poziom zmęczenia rąk. Ponadto prowadnica jest z łożyskiem, a sam łańcuch charakteryzuje się niezawodnością, co zdecydowania poprawia jakość pracy.

Dodatkowo na komfort wpływa także bardzo dobry balans oraz ergonomiczny chwyt. Dźwignia hamulca dba natomiast o bezpieczeństwo. Jeśli chodzi o inne parametry, to musimy pamiętać o 40 centymetrowej prowadnicy oraz o wadze, która wynosi nieco ponad 6 kilogramów.

Jest to jednak nieco droga oferta, która dodatkowo oferuje nam jedynie 2.4 KM mocy. Jednakże, świeca firmy BOSCH oraz pozostały osprzęt od producentów najwyższej renomy sprawia, że jest to bardzo ciekawa alternatywa.

R

Zalety

• Markowy osprzęt silnika;
• Trwałe wykonanie;
• W miarę niska waga;
• Wysoki poziom bezpieczeństwa.
Q

Wady

• Niska moc;
• Wysoka cena.

Jaka piła spalinowa będzie najlepsza? Dowiedz się już teraz

Wybranie właściwego urządzenia do cięcia gałęzi i drewna to nie lada wyzwanie. Istnieje przecież wielu producentów, którzy od lat oferują nam sprawdzone i często polecane pilarki. Jak zatem wybrać? Jaka piła spalinowa okaże się najlepsza?

Wybierając to najlepsze narzędzie musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na moc. Oprócz tego, ważna będzie także długość robocza oraz prędkość obrotowa. Istotnym czynnikiem jest również komfort użytkowania, na który wpływa, miedzy innymi, waga. Więcej dodatkowych informacji znajdziemy w poniższym artykule: https://123budujemy.pl/pilarka-spalinowa-zwrocic-uwage-zakupem/.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Bardzo ważna jest moc piły

W budżetowych narzędziach najczęściej widywanym silnikiem jest spalinowy silnik dwusuwowy. W zależności od pojemności, zastosowanego osprzętu oraz wykonania, moc jednostki wynosi od 1.5 do nawet 9 KM.

My natomiast zachęcamy szukać narzędzi, które dysponują mocą większą niż 3 KM. Zagwarantuje to odpowiednią siłę podczas cięcia oraz pewność, że nawet podczas długich i wymagających prac nie będziemy musieli martwić się o wydajność.

PIŁA SPALINOWA MAGNUM 5.2KM

jaka piła spalinowa

Piła spalinowa Pilarka 500mm 4,9 HP GC540

piła łańcuchowa i spalinowa

Sprawdźmy także długość prowadnicy

Długość robocza pozwala nam określić czy piła spalinowa będzie używana do celów czysto amatorskich i prac przydomowych, czy będziemy potrzebowali nieco bardziej wydajnego urządzenia do prac leśniczych.

Prowadnice różnią się w długości od 30 do nawet 55 czy 60 cm. My natomiast zachęcamy wybierać te z przedziału 40-50 cm. Prowadnice o długości 40 cm gwarantują nam bardzo duży komfort przy pracy w domu. Większe natomiast pozwolą ciąć bardziej wymagające pnie oraz materiały.

Hyundai Pilarka Piła spalinowa HY-CST45-40WO

tanie piły spalinowe

Waga i komfort użytkowania

Korzystanie z pilarki musi przede wszystkim być wygodne. Na komfort wpływają specjalne systemy amortyzujące. Bardzo dobrym przykładem jest zastosowanie uchwytu antywibracyjnego czy wykorzystanie energochłonnych materiałów.

Pamiętajmy również, że waga ma istotny wpływ na komfort użytkowania. Dlatego powinniśmy szukać takie pilarki, których maksymalna waga nie przekracza 6 kilogramów.

Piła spalinowa opinie są równie ważne

Uwagi dotyczące działania konkretnego modelu piły spalinowej pozwolą nam w ocenie czy dane narzędzie rzeczywiście spełni swoje zadanie w naszej pracy. Warto pamiętać jednak, że nie wszystkie komentarze oddają w pełni jakość pilarki.

Dlatego bardzo ważne jest, aby podczas przeglądania konkretnych modeli nie traktować wszystkich opinii dosłownie i brać pod uwagę tylko te, które pochodzą od zweryfikowanego kupca lub od osób, które potwierdziły zakup zdjęciem.

Pilarka spalinowa NAC CST52-45-01AC

piła spalinowa cena

Podsumowanie rankingu pił spalinowych

Ranking pił spalinowych, jaki dziś dla was przygotowaliśmy, zawiera najciekawsze oferty w przystępnym zakresie cenowym. Gwarantują one sporą uniwersalność oraz zadowalającą wydajność. Zwycięzcą jednak jest PIŁA SPALINOWA MAGNUM 5.2KM. To bardzo dobra piła spalinowa, która charakteryzuje się wysoką mocą oraz bogatym wyposażeniem. Dodatkowa prowadnica z pewnością poprawia atrakcyjność tego urządzenia.

Jeśli jednak zastanawiamy się nad innym wyborem, to zachęcamy najpierw do zapoznania się z powyższym poradnikiem. Znajdziecie tam szereg informacji, które okażą się później kluczowe przy wyborze. W ten sposób będziecie mogli dobrać najlepszą piłę spalinową na rynku w 2024 roku.

Poznaj też najlepsze glebogryzarki w 2024 roku: https://przemianydomowe.pl/glebogryzarka-spalinowa-opinie-ranking/

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

JAKĄ PIŁĘ SPALINOWĄ WYBRAĆ
Average rating:  
 5 reviews
 by ori.ON7

Hyundai jak na taką renomowaną markę mógłby się bardziej postarać. Marki niszowe wypadają o wiele lepiej w zestawieniu.

 by DOLAN

Piłę nac pożyczył mi kumpel z tartaku. Niezła jest, tnie grube pnie jak nóż. Droga niestety...

 by kaj444

Pilarka HP wygląda na poręczną, małą a piszecie że ciężka to odpada. W takim razie wezme ERMAN.

 by IWAN ZŁY

Akurat do prędkości obrotowej w magnumie bym sie nie czepiał. W sumie ja bym sie do niczego nie czepiał w tym modelu ;D

 by daw74

Mam ogromne gałęzie do pocięcia i tylko piła spalinowa sobie poradzila. Używam magnuma już od kilku lat, na prawdę ma moc!