Narzędzie do cięcia drewna czy gałęzi powinno przede wszystkim charakteryzować się skutecznością i prostą obsługą. Oczywiście im mocniejsze urządzenie, tym lepsza kultura pracy oraz przyjemność z niej płynąca. Co jeśli dopiero zaczynamy przygodę i potrzebujemy prostego urządzenia?

Bardzo ciekawym wyborem, który nie tylko zaoferuje nam odpowiednią moc, ale również mniejsze wymagania, jest właśnie wybór elektrycznej piły lub piły łańcuchowej akumulatorowej. Jednakże, jaka piła łańcuchowa elektryczna będzie najlepsza? Istnieje przecież szereg różnych modeli na rynku. W jaki sposób wybrać tą najlepszą?

W dzisiejszym rankingu pił łańcuchowych elektrycznych 2024 przygotowaliśmy dla was pięć bardzo atrakcyjnych pilarek, który charakteryzują się dobrym wykonaniem oraz ponadprzeciętnymi parametrami. W wyborze kierowaliśmy się przede wszystkim mocą, długością roboczą, komfortem użytkowania oraz jakością wykonania.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
PILA LANCUCHOWA DO GALEZI NA WYSIEGNIKU HECHT

HECHT

9.9

Droga

Allegro Logo
 
empik logo
BASS PL PILA LANCUCHOWA DO GALEZI

BASS

9.8

Tania

Allegro Logo
PILA LANCUCHOWA ELEKTRYCZNA 3550W 40cm SCHWARTZMANN

SCHWARTZMANN

9.7

Tania

Allegro Logo
HITACHI CS35Y

HITACHI CS35Y

9.6

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
Pilarka lancuchowa Pila MAKITA UC3541A

MAKITA UC3541A

9.5

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo

PIŁA ŁAŃCUCHOWA DO GAŁĘZI NA WYSIĘGNIKU HECHT

ranking fotelików samochodowych 15-36

Na zwycięskim miejscu znalazła się pilarka niemieckiej firmy Hecht. Charakteryzuje się ona bardzo dobrą ceną, niezwykle solidnym wykonaniem oraz bardzo dobrą stabilnością. W połączeniu z małym, kompaktowym rozmiarem oraz niską wagą jest to zdecydowanie jedna z najciekawszych pilarek do gałęzi.

Hecht wyposażony został w wysięgnik, a produkt oferuje nam możliwość regulacji jego długości od 200 do 280 cm. Oprócz tego, aby poprawić komfort pracy możemy regulować kat nachylenia głowicy. W ten sposób mamy gwarancję bardzo funkcjonalnego urządzenia.

Jeśli chodzi o moc silnika elektrycznego, to wynosi ona 750 W. Jest to dosyć niska liczba, lecz urządzenie zostało tak skonfigurowane, że radzi sobie bardzo dobrze nawet w przypadku grubszych gałęzi.

Jeśli chodzi o dodatkowe atuty urządzenia, to warto wspomnieć o bardzo trwałym łańcuchu. Dodatkowo otrzymujemy tutaj specjalny system do automatycznego smarowania łańcucha. Pozytywne opinie oraz dwuletnia gwarancja to także potwierdzenie trwałości.

Oprócz tego, należy pamiętać także o dosyć krótkiej prowadnicy. Długość robocza urządzenia wynosi 24 centymetry.

R

Zalety

• Trwała konstrukcja;
• Regulacja kąta pochylenia głowicy;
• Wysięgnik w zestawie;
• Niska waga;
• Stabilna, dobrze zbalansowana konstrukcja.
Q

Wady

• Niska moc;
• Krótka prowadnica.

BASS PL PIŁA ŁAŃCUCHOWA DO GAŁĘZI

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Jeżeli poszukujemy urządzenia, które oferuje nam dłuższy, a na dodatek regulowany wysięgnik o dużej długości roboczej, to warto wziąć pod uwagę polski produkt firmy BASS. Jest to bardzo trwała i oferująca dużą konfigurację piła łańcuchowa.

Przede wszystkim warto zauważyć, że urządzenie jest nieco mocniejsze. Piła elektryczna oferuje nam 900 W mocy. Jest to wciąż wynik poniżej przeciętnej, aczkolwiek gwarantuje to nam możliwość pewnego cięcia średnio-grubych gałęzi.

Sama prowadnica jest nieco dłuższa, co także poprawia komfort cięcia. Jej długość wynosi 30 cm. Ponadto w zestawie znajduje się odłączany wysięgnik, który umożliwia nam wydłużenie pilarki do długości 260 centymetrów. Ciekawostką jest także możliwość ustawienia krótszego wysięgnika o długości 170 cm.

Pilarka wyposażona została dodatkowo w trzystopniową regulację pozycji pracy. Pozwoli to nam w bardziej komfortowy sposób obcinać gałęzie na wysokości. Pamiętamy także o tym, że piła oferuje nam możliwość pracy w różnych pozycjach.

Podobnie jak poprzednie urządzenie, tak i tutaj zastosowano system automatycznego smarowania łańcucha. Jest to zatem trwałe i bardzo często polecane narzędzie, które warto wziąć pod uwagę. Niestety jego waga jest dosyć spora, a moc niska.

R

Zalety

• Wysięgnik w zestawie;
• Możliwość regulacji wysięgnika czy jego demontażu;
• Solidna konstrukcja;
• Komfortowa praca.
Q

Wady

• Niska moc.

PIŁA ŁAŃCUCHOWA ELEKTRYCZNA 3550W 40cm SCHWARTZMANN

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Jeżeli zastanawiamy się jaka piła elektryczna łańcuchowa zaoferuje nam najlepszą możliwość wydajność pracy i ogromną moc, to model SCH-CS3550 od niemieckiej firmy będzie jednym z najlepszych wyborów. Jest to bardzo ciekawy wybór, który gwarantuje nam świetną wydajność, lecz o nieco sporej wadze.

Moc urządzenia to aż 3550W. Oznacza to, że bez najmniejszych problemów poradzimy sobie z niemalże każdym zadaniem. Oprócz tego, musimy pamiętać o długiej prowadnicy. Oferuje ona nam maksymalną długość cięcia na poziomie 40 cm. Oznacza to, że jest to piła nie tylko do gałązek, ale również do różnego rodzaju drewna.

Silnik i łańcuch są automatycznie smarowane, a na dodatek produkt zostało wyposażony w specjalny system AUTO STOP. Oznacza to, że w każdym momencie możemy piłę bardzo szybko wyłączyć. Innymi słowy, dużą zaletą tego urządzenia jest bezpieczeństwo, które dodatkowo zostało wsparte poprzez specjalny metalowy grzebień oporowy.

W zestawie znajdziemy olej oraz okulary ochronne gratis, a także specjalny klucz multi-tool. Jest to jednak bardzo ciężki wybór. Pilarka waży ponad 7 kilogramów.

R

Zalety

• Bardzo duża moc;
• Długa prowadnica;
• Duża maksymalna długość cięcia;
• Bardzo trwałe wykonanie.
Q

Wady

• Duża waga.

HITACHI CS35Y ILARKA ŁAŃCUCHOWA ELEKTRYCZNA

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jest to drogie urządzenie. Jednakże, tak jak i poprzednik oferuje nam bardzo dużą moc oraz coś, czego nie uświadczymy u żadnego innego producenta i u żadnej innej piły, a mianowicie możliwość dobrania długości prowadnicy do naszych wymagań.

Pilarka oferuje nam moc na poziomie 2000 W, co oznacza, że bez najmniejszego problemu poradzi sobie z każdą gałęzią oraz nawet z bardziej wymagającymi zadaniami. Na uwagę zasługuje także odpowiedni balans narzędzia, dzięki czemu komfort i wygoda użytkowania jest na najwyższym poziomie.

Pamiętać należy także o dodatkowych funkcjonalnościach oraz zmyślnych technologiach. Jedną z nich jest system SOFT START, który gwarantuje większą żywotność urządzenia oraz podniesione bezpieczeństwo. Jeśli mowa o bezpieczeństwie, to warto także zwrócić uwagę na szereg zabezpieczeń, w tym specjalny układ elektroniczny, dzięki czemu ochronimy siebie i narzędzie przed uszkodzeniem.

R

Zalety

• Bardzo mocne wykończenie;
• Możliwość wyboru długości prowadnicy;
• Bardzo bezpieczna;
• 3 lata gwarancji;
• Zastosowana innowacyjna technologia.
Q

Wady

• Bardzo wysoka cena.

Jeśli chodzi o samą prowadnicę, to do wyboru mamy aż trzy różne długości: 30 cm, 35 cm oraz 40 cm. To od nas zależy jak długą prowadnicę wybierzemy. Jej długość nie wpływa na balans i stabilność produktu. Oprócz tego, pamiętajmy także o tym, że istnieje możliwość wydłużenia gwarancji na 3 lata!

Niestety, jest to bardzo droga pilarka. Oprócz tego, jej waga jest całkiem spora. Nieco mniejsza niż u poprzednika, lecz dalej urządzenie jest dosyć ciężkie.

Pilarka łańcuchowa Piła MAKITA UC3541A

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Innym atrakcyjnym wyborem będzie skorzystanie z japońskiej firmy, która od wielu dekad zajmuje się produkcją narzędzi ogrodniczych. Otrzymujemy tutaj bardzo bezpieczną pilarkę z wieloma nowinkami technicznymi oraz z bardzo trwałą konstrukcją potwierdzoną przez długoletnią gwarancję.

Urządzenie charakteryzuje się dużą mocą znamionową na poziomie 1800 W. Oprócz tego, warto także wspomnieć o długiej prowadnicy. 35 cm długości gwarantuje nam wydajną pracę, a w połączeniu z wysoką mocą możliwość cięcia nie tylko gałązek, ale również samego drewna.

Charakterystycznym atutem jest zastosowanie nowego systemu, które umożliwia nam beznarzędziową obsługę zespołu tnącego. Oprócz tego, warto również pamiętać o metalowej ostrodze zębatej oraz o specjalnej pompce olejowej. Ta natomiast pozwala nam ustawić wydajność smarowania.

Wszystko to znajdziemy w bardzo trwałej budowie, która na dodatek waży mniej niż 5 kilogramów. Jest to zatem bardzo atrakcyjna waga jak na urządzenie o takiej mocy i o takiej długości prowadnicy. Niestety, za taką jakość przyjdzie nam sporo zapłacić.

R

Zalety

• Bardzo wysoka jakość wykonania;
• Trzyletnia gwarancja;
• Długa prowadnica;
• Duża moc.
Q

Wady

• Bardzo duża cena.

Jaka piła elektryczna łańcuchowa będzie najlepsza

W dzisiejszym rankingu elektrycznych pił łańcuchowych braliśmy pod uwagę szereg istotnych kwestii, które mają ostateczny wpływ na wydajność pilarki oraz na jej pracę. W ten sposób udało nam się przygotować zestawienie 2024, które zawiera tylko sprawdzone i szeroko polecane urządzenia. Co jeśli zastanawiacie się nad jeszcze innym urządzeniem?

W tym celu przygotowaliśmy dla was poradnik, w którym powiemy wam jaka piła łańcuchowa elektryczna będzie najlepsza. Aby upewnić się, że wybór będzie odpowiedni, należy pamiętać o sprawdzeniu mocy pilarki oraz innych parametrów technicznych. Najważniejszymi są oczywiście długość prowadnicy i prędkość posuwu łańcucha. Oprócz tego musimy również pamiętać o komforcie.

Wiele osób zastanawia się także jaki wpływ na wybór mają opinie pilarek elektrycznych. Jest to dodatkowe źródło informacji, a więc warto także mieć komentarze innych osób na uwadze. Więcej informacji na co zwrócić uwagę znajdziecie w poniższym artykule:
https://awtools.pl/pl/blog/elektryczna-czy-spalinowa-wybieramy-pilarke-lancuchowa-b3.html.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Moc pilarki jest bardzo ważna

Wybierając piłę łańcuchową zasilaną elektrycznie musimy pamiętać o jej mocy. To ona tak naprawdę odpowiadać będzie za to czy dane urządzenie poradzi sobie z pracą w ogrodzie. Im większa moc, tym większe prawdopodobieństwo, że nasz wybór nie uszkodzi się podczas pracy i że bezproblemowo poradzi sobie z zadaniem.

Moc na poziomie 700-1200 W jest dobra do przycinania gałęzi – szczególnie tych grubych. Jeśli jednak pragniemy wybrać nieco bardziej uniwersalną piłę, to warto pomyśleć o takiej oferującej moc 1800 W i więcej.

PIŁA ŁAŃCUCHOWA ELEKTRYCZNA SCHWARTZMANN

PIŁA ŁAŃCUCHOWA ELEKTRYCZNA

Pilarka łańcuchowa MAKITA UC3541A

piły łańcuchowe elektryczne do gałęzi opinie

Parametry techniczne

Długość prowadnicy to prawdopodobnie najważniejszy parametr techniczny, na jaki przyjdzie nam zwrócić uwagę. Odpowiada to za komfort i wydajność cięcia. Rozmiar prowadnicy jest szczególnie ważny gdy przyjdzie nam ciąć bardziej wymagające materiały niż gałązki. Prowadnice charakteryzują się bardzo zróżnicowaną długością – od 20 cm do nawet 40 cm.

Oprócz tego, pamiętajmy także o prędkości posuwu łańcucha, czy jak to czasami producenci nazywają prędkość obrotowa. Ta natomiast powinna wynosić od 12 m/s do nawet 16 m/s.

Zwróćmy szczególną uwagę na komfort użytkowania

Na komfort użytkowania wpływa waga piły oraz jej odpowiednia konstrukcja. Zwróćmy szczególną uwagę na ergonomię oraz odpowiedni balans. Zagwarantuje nam to komfortowe użytkowanie, nawet podczas długich prac.

Elektryczne piły łańcuchowe powinny oferować nam wagę do 4-6 kilogramów. Oczywiście znajdziemy cięższe, lecz należy pamiętać, że wpłynie to na komfort pracy.

PIŁA ŁAŃCUCHOWA HECHT

piły łańcuchowe elektryczne ranking

PILARKA ŁAŃCUCHOWA HITACHI CS35Y

piły łańcuchowe elektryczne do gałęzi ranking

Opinie pilarek elektrycznych mają także duży wpływ

Bardzo ważnym czynnikiem, o którym warto wiedzieć, jest zdanie innych użytkowników. Komentarze pozwolą nam oszacować ile prawdy jest w deklaracjach producenta oraz czy rzeczywiście możemy liczyć na solidne wykonanie.

Posiadasz piłę łańcuchową? Zobacz jaką ostrzałkę do łańcuchów zamówić.

Podsumowanie pilarek łańcuchowych 2024

Dzisiejszy ranking pilarek elektrycznych przedstawił nam pięć bardzo atrakcyjnych urządzeń. Zestawienie zwycięża PIŁA ŁAŃCUCHOWA DO GAŁĘZI NA WYSIĘGNIKU HECHT. Niska cena, kompaktowy rozmiar oraz bardzo mała waga sprawia, że to idealne urządzenie do cięcia gałęzi oraz do mniej wymagających prac.

Jeśli jednak szukamy mocniejszego urządzenia lub po prostu pragniemy wybrać coś innego, to zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem. To właśnie według tych parametrów kompletowaliśmy dzisiejszy ranking elektrycznych pił łańcuchowych i to te właściwości odpowiadają za jakość urządzenia.

A może mocna piła spalinowa? Sprawdź nasze propozycję najlepszych produktów.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

JAKĄ PIŁĘ ŁAŃCUCHOWĄ ELEKTRYCZNĄ WYBRAĆ
Average rating:  
 4 reviews
 by panek

Nie zawsze tanie oznacza byle jakie. Schwarzmann na prawdę daje sobie rade z gałęziami, krzewami, drzewami. Nie mam nic do zarzucenia.

 by bartoN

Podoba mi sie wasze zestawienie. Od jakiegoś czasu przed zakupem lubie sobie porównać różne opcje a  wy pokazujecie i te droższe i tańsze. Pomocne.

 by niucha

W tamtym roku kupiłem piłę BASS do gałęzi. Bardzo dobrze tnie, nie zacina się, wygodnie się trzyma.

 by JOHNY

Lubię pracować z małą piłą Hecht, bo jes poręczna, z łatwością docinam nawet trudnodostępne gałęzie.