Remont, czy też proste prace budowlane wymagają odpowiednich narzędzi, by móc je wykonać. Często skupiamy się tylko na tych najbardziej podstawowych, przez co pomijamy rozwiązania pomocne, choć mniej potrzebne. A szkoda, bo niejednokrotnie liczne (dodatkowe) urządzenia mogą nam znacznie pomóc i uprościć pracę. Doskonałym tego przykładem jest opalarka. Ile razy podczas remontowania mieszkania, starałem się np. usunąć lakier, czy też usunąć zabezpieczone elementy. Siłą i długotrwałe skrobanie jest skuteczne, ale bardzo męczące. Właśnie w takich sytuacjach nieocenioną pomocą okaże się opalarka. Poniższy artykuł przybliży Ci nieco bardziej temat tych rozwiązań budowlanych, jak i wskaże, na co warto zwrócić uwagę kupując tego typu urządzenie, by wybrać najlepszą opalarka elektryczna w roku 2024.

Opalarka elektryczna ranking

Poniżej specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy ranking, kilku wybranych przez nas produktów, które naszym zdaniem stanowią aktualnie jedne z ciekawszych rozwiązań dostępnych na rynku w 2024 roku. Oczywiście poniższe zestawienie może posłużyć również jako punkt wyjścia, przy dalszym, już samodzielnym poszukiwaniu tego typu rozwiązań.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
OPALARKA ELEKTRYCZNA 2000W LCD z REGULACJA

Opalarka Ottensten 2000W

9.9

Średnia

Allegro Logo
Opalarka 2000w 70550st

Opalarka YATO YT-82288

9.8

Tania

Allegro Logo
 
empik logo
 
BASS POLSKA OPALARKA ELEKTRYCZNA 2000W 2B 4 DYSZE

OPALARKA BASS POLSKA

9.7

Średnia

Allegro Logo
OPALARKA 2300W GHG 23 66 BOSCH 2 DYSZE WALIZKA

OPALARKA BOSCH GHG23-66

9.6

Droga

Allegro Logo
 
empik logo
 

OPALARKA ELEKTRYCZNA 2000W LCD

ranking fotelików samochodowych 15-36

OPALARKA ELEKTRYCZNA 2000W LCD z REGULACJĄ+GRATIS to pierwszy omawiamy przez nas produkt posiadający elektroniczną regulacją temperatury i nadmuchu, co w efekcie pozwala na określenie go urządzeniem wszechstronnym. Tak naprawdę stykamy się tutaj jedną z prostszych opalarek, mimo że posiada wspomniane funkcję opalarek, która zachwycą swoją wysoką jakością wykonania, a także szerokimi możliwości. Co więcej, twórcy zastosowali tutaj dość rozsądne podejście do korzystania z opalarek i stworzyli możliwość ustawienia jej w pozycji pionowej przy uruchomionym opalaniu. Maksymalna moc tego urządzenia do 2000 W, zaś jego waga to niepełny kilogram. Sprawdzi się ona idealnie wszędzie tam, gdzie musimy pozbyć się farb, naklejek, osuszyć świeżo malowane powierzchnię, czy też rozgrzewać bądź lutować. Jej największą zaletą jest jednak pełna kontrola parametrów i funkcja zapamiętania ostatniego ustawienia temperatury i nadmuchu. Posiada ona w zestawie skrobak trójkątny i 4 dysze.

R

Zalety

– wysoka jakość wykonania;
– bardzo duża funkcjonalność;
– korzystny stosunek jakości do ceny;
Q

Wady

– znak informacje o strony klientów;

Opalarka 2000 YATO YT-82288

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Opalarka 2000w 70~550st. YATO YT-82288 DWA BIEGI to kwintesencja słowa prosty i solidny. W zamian za rozsądne stosunek jakości do ceny otrzymujemy rozwiązanie o mocy maksymalnej 2000 W, które sprawdzi się idealnie przy wielu pracach takich jak nagrzewanie, suszenie, opalanie, czy przedmuchiwanie. Całość została wykonana z wysokiej jakości materiałów sztucznych i pozwala na zakres regulacji temperatury od 350 do 550 stopni Celsjusza. Jej wydajność to 500 litrów powietrza na minutę. Choć nie znajdziemy tutaj żadnych ekranów LCD, czy też funkcji sterowania nadmuchem to jest to bardzo dobre i solidne urządzenia.

R

Zalety

– jakość wykonania;
– kształt kontynentów;
– wygląd;
– korzystny stosunek jakości do ceny;
Q

Wady

– brak możliwości sterowania nadmuchem;

BASS POLSKA OPALARKA ELEKTRYCZNA 2000W

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

BASS POLSKA OPALARKA ELEKTRYCZNA 2000W 2B 4 DYSZE to Polska opalarka wykazująca się bardzo dużą mocą na poziomie 2000 W, która znakomicie sprawdzi się w takich pracach jak usuwanie zniekształceń, usuwanie okleiny, naklejek, sklejanie folii, lutowanie, czy też ogrzewaniem. Dostajemy tutaj urządzenie o wadze do 700 g i posiadające szereg funkcji regulacyjnych temperatury, jak i nadmuchu. W pierwszym przypadku jest zakres to jest od 400 do 600 stopni Celsjusza, w drugim może możliwość ustawienia nadmuchu na 300 lub 500 litrów na minutę. W zestawie znajduje się także 4 dysze, które pozwolą nam na łatwe dostosowanie się do aktualnych potrzeb.

R

Zalety

– duża moc;
– Dorotka i zakres temperatur;
– funkcjonalność;
– korzystny stosunek jakości do ceny;
Q

Wady

– brak informacji od strony klientów;

OPALARKA 2300W GHG 23-66 BOSCH

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

OPALARKA 2300W GHG 23-66 BOSCH + 2 DYSZE + WALIZKA to jedno z droższych rozwiązań, w stosunku do swojej konkurencji jednakże oferujących o wiele więcej. W tym przypadku otrzymamy bardzo solidny produkt o mocy aż 2300w i temperaturze maksymalnej 660 stopni Celsjusza. Waga tego urządzenia to 1 kg, zaś całość sterowana jest poprzez mikroprocesor cyfrowy za pomocą czytelnego wyświetlacza LCD. W zestawie znajdziemy szereg dysz, a także walizkę pozwalającą na łatwe przemieszczanie naszego urządzenia. Co więcej oprócz możliwości regulowania zakresu temperatur, jak i strumienia powietrza znajdziemy tutaj system stałej kontroli temperatury zapobiegający przegrzaniu się grzałki, a także wygodną klawiaturę i czytelny ekran LCD do obsługi. Urządzenie to oferuje funkcje zapamiętywania nastaw, co znacznie przyspiesza i ułatwia pracę.

R

Zalety

– bardzo duża funkcjonalność;
– wysoka jakość wykonania;
– łatwość użytkowania;
Q

Wady

– produkt z wyższej półki cenowej;

Dobra opalarka elektryczna – jak ją wybrać

Opalarka elektryczna, to dość ciekawe rozwiązanie, które choć z jednej strony nie jest niezastąpione, to z drugiej bardzo ułatwia wszelkie prace budowlane. Patrząc pod kątem praktycznym możemy ją zastosować do m.in. usuwania powłok lakierniczych, lutowania, montażu instalacji hydraulicznych, elektronicznych, montażu folii na szyby, odmrażania rur czy osuszania farb i lakierów. Oczywiście, jak to bywa z każdym nowo zakupionym narzędziem, model modelowi nie równy, a przez to jeśli faktycznie chcemy, by opalarka pomogła nam w pracy, a nie dodatkowo przeszkadzała, to warto przyjrzeć się nieco najbardziej istotnym parametrem. Nim jednak do tego przejdziemy, przyjrzyjmy się jeszcze chwile samej budowie.

Główne elementy techniczne opalarki elektrycznej

Opalarka to bardzo proste narzędzie. Jej centralnym i zarazem najbardziej istotnym elementem jest spirala grzewcza. W praktyce wszystkie pozostałe elementy stanowią tylko swego rodzaju dodatki, które mogą, acz nie muszą się przydać. Tak czy inaczej, oprócz spirali możemy też w jej wnętrzu znaleźć m.in. czujniki i sterownik elektroniczny pozwalający na lepszy dobór temperatury, czy też specjalną dyszę pozwalającą na lepsze ukierunkowanie padającego ciepła. Co więcej dysza może także pełnić funkcje pomocnicze np. przy zeskrobywaniu powłok lakierniczych. Oczywiście aby móc tak działać musi mieć odpowiedni kształt (dysza płaska) by usuwać lakier lub mieć tw. skrobak, by zdrapywać lakier.

Oprócz tego niektóre modele mogą również być bardziej nowoczesny i zostać wyposażone np. w wyświetlacze lcd wraz z panelem sterowania. Dzięki z nim z łatwością ustawimy nie tylko zakres temperatury, ale także siłę nadmuchu.

TAK
NIE
do usuwania powłok lakierniczych usuwanie lamperii ze ścian
lutowanie usuwanie farb emulsyjnych, czy lakierniczych
odmrażanie instalacji
zagrzewanie i formowanie materiałów z tworzyw sztucznych

 

Zakup opalarki w 2024 roku – na co warto zwrócić uwagę

Pierwszym, a zarazem najbardziej istotnym parametrem jest zasilanie. Mimo, że na rynku w większości przypadków zetkniemy się z opalarkami przewodowymi, to produkty akumulatorowe też są dostępne. Co więcej coraz większą popularnością cieszą się opalarki gazowe, które są o wiele wydajniejsze i oszczędniejsze.

W efekcie wybór rodzaju opalarki już na wstępie będzie się przekładał na jej moc i wydajność, a także mobilność. Jednakże nawet w ramach poszczególnych rozwiązaniach, wciąż powinniśmy przyjrzeć się nieco bliżej kilku aspektom.

Mowa jest po pierwsze o mocy. Pośrednio od mocy właśnie zależy i maksymalna możliwa do uzyskania temperatura, i wydajność opalarki w tłoczeniu powietrza. Bardzo często jednak nie ocenia się mocy jako takiej, ale właśnie parametry, które są od niej zależne. Żeby było ciekawiej, moc w cale nie będzie miała wpływ na wydajność, choć będzie z nią w pełni kompatybilna. Ten parametr opisuje ile powietrza przepompuje turbina w jednostce czasu. W efekcie jeśli wydajność będzie znacznie większa niż moc, bardzo szybko się okaże, że nasza opalarka nie działa tak jak powinna (dowiedz się więcej na: https://www.budujesz.pl/wiadomosc/opalarka-jak-wybrac-ktora-opalarka-najlepsza/6632/).

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Oprócz tego warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak zakres temperatur. Tutaj istotne jest to, aby wybierać temperaturę maksymalną zgodną z naszymi potrzebami. Nie zawsze najwyższa temperatura, będzie odpowiednia do wykonywanych przez nas działań. Dodatkowo zwróćmy uwagę na rodzaj materiału z jakiego jest wykonane urządzenie (najlepiej by były one wysokiej jakości), a także możliwość wymieniani dysz ( różne dysze – różne zastosowania) jak i regulacji zakresu temperatury (opcjonalnie również nadmuchu).

Podsumowanie – opalarka elektryczna opinie

Porównując informacje zawarte w części poradnikowy, wraz z zaproponowanymi przez nas produktami, tak naprawdę bardzo ciężko jest wybrać ten jeden unikalny, który by odpowiadał każdemu. Sugerując się jednak stosunkiem jakości do ceny, a także funkcjonalność to produkt, jakim jest BASS POLSKA OPALARKA ELEKTRYCZNA 2000W 2B 4 DYSZE (choć może nie należy do żadnych topowych marek) oferuje najwięcej, dając dużą solidność i jakość. Dlatego też poszukując dobrej opalarki elektrycznej, warto się nimi zainteresować, gdyż może nas pozytywnie zaskoczyć.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

JAKĄ OPALARKĘ ELEKTRYCZNĄ WYBRAĆ
Average rating:  
 0 reviews