Czy robisz remont i stoisz przed zdaniem wyszlifowania gipsu na ścianach? Czy zniechęca Cię świadomość jak żmudna i ciężka jest to praca?

Szlifowanie gipsu przez długi czas było jena z najcięższych prac na budowie i podczas remontów, a pył gipsowy pokrywający każdą powierzchnię, łącznie z osobą samego szlifierza był codzienności. Nie musi jednak tak być. Coraz popularniejsza stają się bowiem szlifierki do gipsu, które działają z integrowanymi systemami antypyłowymi. Zdecydowanie się na zakup takiego urządzenia ogromnie ułatwia pracę i przyspiesza jej wynik.

Poniżej przedstawiamy ranking szlifierek do gipsu 2024, które cechują się wysoką jakością wykonania i skutecznością pracy. Krótki ich opis i lista najważniejszych zalet podanych modeli ułatwią trafną ocenę i wybór najlepszej z nich. Sporym ułatwieniem będzie także krótki poradnik, który umieszczamy w dalszej części tego artykułu. 

Na koniec postaramy się wyłonić najlepszą szlifierkę do gipsu z pośród przedstawionych.

Zestawienie szlifierek do gipsu dostępnych w 2024

Sprawdź nasz ranking najlepszych szlifierek do gipsu

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
SCHEPPACH DS930 – żyrafa

SZLIFIERKA SCHEPPACH DS930

9.9

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
SZLIFIERKA Ripper LED

SZLIFIERKA Ripper LED

9.7

Tania

Allegro Logo
Festool LHS 225 IP

SZLIFIERKA Festool LHS225-IP

9.6

Bardzo droga

Allegro Logo
DEDRA DED7748

SZLIFIERKA DEDRA DED7748

9.5

Średnia

Allegro Logo
 
emagpl logo table

Szlifierka do gipsu SCHEPPACH DS930 – żyrafa

szlifierka do gipsu opinie

Szlifierka firmy Scheppach to narzędzie zaprojektowane w myśl najlepszych, ergonomicznych rozwiązań. Charakteryzuje się wysokim komfortem wykonywania prac szlifierskich na powierzchniach pokrytych gipsem, farbą, klejem itp. Dzięki temu, że papier ścierny jest mocowany na rzepy, zużyte sztuki można łatwo wymienić, nie spowalniając przy tym pracy. 

R

Zalety

  • charakteryzuje się mocą 710 W,

  • jest wyposażona w 2 głowice,

  • tarcza okrągła obraca się  na biegu jałowym z prędkością 1200 – 2500 obr/min,

  • tarcza trójkątna obraca się  na biegu jałowym z prędkością 3500 – 7500 obr/min,

  • okrągła tarcza dysponuje średnicą szlifowania – 215 mm,

  • trójkątna tarcza na każdym boku dysponuje powierzchnią szlifowania –  282 mm,

  • długość żyrafy to 1100 – 1650 mm,

  • jest wyposażona w podświetlenie LED,

 

Q

Wady

  • szerokość tarczy trójkątnej może utrudniać pracę przy narożnikach, 

Szlifierka do gipsu Festool LHS 225-IP oraz odkurzacz CTL 36-Set PLANEX

szlifierka do gipsu ranking

Szlifierka przegubowa marki Festool wyróżnia się wygodą i funkcjonalnością konstrukcji. Świadczy o tym fakt, że dysponuje szyją o zmiennej długości – krótką, długą i superdługą. Dzięki temu sprawdza się w różnych warunkach. Dużym plusem tej szlifierki do gipsu jest także niewielkie zużycie papieru ściernego za sprawą wydajności szlifu (do 30 kg urobku). Czas pracy pozwala znacząco zmniejszyć mobilny odkurzacz PLANEX.

R

Zalety

  • dysponuje mocą 550 W,

  • posiada opcje nastawienia różnych długości szyi,

  • posiada zdejmowany segment szczotki, dzięki czemu ma możliwość pracy przy krawędzi,

  • jest wyposażona w talerz szlifierski o średnicy 21500 mm,

  • dysponuje prędkością na biegu jałowym od 340 do 910 obrotów/min., 

 

Q

Wady

  • stosunkowo niewielka moc silnika,

Szlifierka do gipsu marki DEDRA DED7748

najlepsza szlifierka do gipsu

Szlifierka wysięgowa firmy Dedra wyposażona jest w jeden z najmocniejszych silników dostępnych na polskim rynku – o mocy aż 710 W. Posiada ruchomą głowicę, która stanowi ogromne ułatwienie w pracy przy obrabianiu różnych powierzchni – ścian od dołu od góry oraz sufitu – bez potrzeby znaczącej zmiany pozycji. Dysponuje opcją regulacji obrotów silnika, dzięki czemu można odpowiednio ustawić prędkość obrotów do danego materiału, który jest poddawany szlifowaniu. Największym atutem jest system odciągający pył gipsowy, który redukuje pylenie do zera.

R

Zalety

  • dysponuje mocą silnika 710 W,

  • jest wyposażona w ruchomą głowicę,

  • wyposażona jest w regulację obrotów silnika,

  • pracuje w sposób nie emitujący pyłu gipsowego

  • dysponuje średnicą stopy ściernej wynoszącą 225 mm,

  • dysponuje prędkością na biegu jałowym od 1000 do 2000 obrotów/min.,

 

Q

Wady

  • stosunkowo niewielka ilość obrotów na minutę,

Szlifierka do gipsu Ripper LED

ranking szlifierek do gipsu

Szlifierka marki Ripper to urządzenie bezpyłowe, której praca oparta jest na działaniu kontroli siły ssania. Dzięki specjalnej taśmie LEDowej przymocowanej wokół głowicy podświetlany zostaje obszar poddawany obróbce. Tym samym pozwala uzyskać precyzyjny efekt przy minimum wysiłku. Dużym atutem jest także brak linek napędowych, które zastąpione są przekładnią. 

R

Zalety

  • dysponuje mocą silnika o sile 800 W,

  • posiada taśmę LEDową do podświetlania powierzchni,

  • jest wyposażona w tarczę ścierną o średnicy 180 mm,

  • na jałowym biegu dysponuje prędkością od 1200 do 2300 obrotów/min.,

 

Q

Wady

  • niewielka powierzchnia tarczy wydłuża czas pracy,

Dobra szlifierka do gipsu – jak wybrać?

Szlifierka do gipsu to urządzenie, które może w znaczącym stopniu ułatwić i skrócić uciążliwą pracę przy remoncie ścian i sufitów. Warto więc zastanowić się nad wyborem najlepszej szlifierki, która będzie zarówno najbardziej wydajna, jak i maksymalnie komfortowa w użyciu. 

Należy więc postawić sobie pytanie, jak wybrać odpowiednią szlifierkę do gipsu? 

Warto zacząć od poszukiwania sprawdzonych informacji o szlifierkach do gipsu.

szlifierka do gipsu opinie

Poszukiwanie dobrej szlifierki warto rozpocząć od znalezienia profesjonalnych, specjalistycznych artykułów na temat konkretnego rodzaju produktu. Wystarczy sięgnąć do internetu i po chwili będziemy mieli dostęp do przynajmniej kilku dobrych pozycji, jak na przykład treściwy poradnik dostępny na stronie Castoramy –  https://www.castorama.pl/inspiracje-i-porady/narzedzia-i-artykuly/elektronarzedzia-przenosne-i-akcesoria/szlifierki-i-polerki/szlifierki-do-gipsu/szlifierka-do-gipsu-jak-wybrac.html.

Oczywiście, niniejszy artykuł też jest trafnym wyborem.

Istnieją też inne źródła wiedzy – filmy.

Internet jest przestrzenią oferującą dostęp do prawdziwej skarbnicy wiedzy. Czasami interesujące informacje są przedstawiane w bardzo przystępny sposób, pod postacią filmu. Z łatwością możemy znaleźć filmy polecające lub testujące konkretne modele szlifierek z roku 2024. Dostępne są również filmy ogólnie przedstawiające sposób działania i wykorzystania szlifierki w pracy remontowej

Zapoznanie się z tego typu materiałem jest szczególnie polecane osobom, które nigdy wcześniej nie miały okazji zapoznać się z działaniem szlifierek do gipsu. Zachęcamy też do sprawdzenia jaki tani niwelator laserowy wybrać.

Na co zwracać uwagę przy wyborze szlifierki?

Jak każdy sprzęt, szlifierki do gipsu, posiadają określone parametry decydujące o mocy i funkcjonalności ich pracy oraz komforcie ich użycia. Warto zwrócić szczególną uwagę na kilka najbardziej podstawowych z nich. Oto najważniejsze cechy, które pozwolą nam zdecydować, jaką szlifierkę wybrać.

1. Moc silnika

Dobre szlifierki do gipsu to te, które dysponują dużą mocą silnika. Jest to kluczowy element ich wyposażenia, ponieważ od tego, w przeważającej mierze, zależy jakość wykonywanej pracy. Musimy pamiętać, że szlifierki muszą pracować w trudnych warunkach – dużego tarcia z powierzchnią obrabianą oraz z pyłem gipsowym. Wyższa moc silnika oznacza, że szlifierka nie przegrzewa się łatwo po długim czasie pracy, w warunkach dużego zapylenia, które osiada na urządzeniu.

2. System odsysania pyłu

Bez dwóch zdań szlifierka do gipsu, którą warto mieć to ta, która posiada system odsysania pyłu. Jest to udogodnienie, które nie sposób przecenić. Dziki szybkiemu procesowi pochłaniania pyłu gipsowego ułatwiamy sobie pracę, nie potrzebując zawracać sobie głowy brudem, jaki spowodujemy przez szlifowanie ścian i sufitów. Jednocześnie zadbamy w ten sposób o dłuższą żywotność naszej maszyny, dzięki redukcji pyłu, który osiada na urządzeniu i dostaje się do jej środka.

3. Wielkość tzw. „stopy”

Wielkość „stopy”, czyli właściwej powierzchni szlifującej daną powierzchnię, jest jednym z najważniejszych czynników decydującym o komforcie pracy z szlifierką do gipsu. To od niej właśnie zależy, jak szybko jesteśmy w stanie wykonać wymaganą obróbkę powierzchni. Niemniej należy także pamiętać, ze zbyt duża „stopa” oznacza zwiększenie ciężaru urządzenia i zmniejszenie jej sterowności. Przekłada się to na utrudnienie wykończenia pracy przy narożnikach.

4. Szlifierka „żyrafa”

Warto zdecydować się na taki model szlifierki do gipsu, który jest skonstruowany na zasadzie tak zwanej „żyrafy”, czyli długiej szyi urządzenia, z możliwością ustawiania jej długości, innymi słowy, jest to teleskopowy wysięgnik. Modele tego typu znacznie ułatwiają prace szlifierskie w wyższych partiach ścian i na sufitach. Łatwość przekłada się zarówno na wygodę przyjmowanej pozycji, bez niepotrzebnego napinania mięśni, oraz szybkość wykonania pracy, bez konieczności stawania na drabinie i ciągłego jej przestawiania w kolejne miejsca.

5. Zdejmowalna osłona głowicy

Kolejnym istotnym wyposażeniem szlifierek gipsowych dobrej jakości jest udogodnienie w postaci zdejmowalnej osłony głowicy. dzięki takiemu rozwiązaniu szlifowanie narożników nie nastręcza specjalnych problemów. Wystarczy zdjąć osłonę głowicy i początkowo trudno dostępne miejsca stają się osiągalne dla naszej szlifierki.

6. Odkurzacz do żyrafy

Dokupienie specjalnego odkurzacza o dużej mocy ssącej to idealne rozwiązanie przy zakupie szlifierek oscylacyjnych. Dzięki niemu jesteśmy w stanie zapobiec niekorzystnemu działaniu pyłu gipsowego zarówno na nasze płuca, jak i silnik szlifierki. Umiejętne, naprzemienne używanie szlifierki do gipsu i odkurzacza odsysającego, pozwala cieszyć się bezawaryjnym działaniem maszyny szlifującej przez znacznie dłuższy czas.

 szlifierka do gipsu ranking

Najlepsza szlifierka do gipsu w roku 2022

Kończąc powyższy przegląd wybranych modeli szlifierek do gipsu oraz podstawowych kryteriów wyboru dobrego urządzenia tego typu, postaramy się odpowiedzieć na pytanie, która szlifierka jest najlepsza. 

Szlifierka Scheppach DS930 wyróżnia się w powyższym przeglądzie tym, że jest wyposażona aż w dwie, wymienne głowice – okrągłą i trójkątną. Dzięki temu można łatwiej wykorzystywać ją w miejscach trudniej dostępnych dla tradycyjnych, okrągłych tarcz. Okrągła tarcza ma średnicę 215 mm, a bok szlifującej powierzchni tarczy trójkątnej to 282 mm.

Pod względem mocy silnika, o wartości 710 W, zajmuje drugą pozycję w rankingu, razem z szlifierką Dedra DED7748. Ta ostatnia dysponuje stopą o powierzchni 225 mm. Dodatkową zaletą tego modelu jest zdejmowana głowica.

Szlifierka przegubowa marki Festool LHS 225-IP ma moc silnika o wartości zaledwie 550 W. oraz w talerz o średnicy szlifującej w rozmiarze 215 mm. Nie są to koniecznie wady tego urządzenia. Wręcz przeciwnie, szlifierka o mniejszej mocy doskonale nadaje się do sporadycznego obrabiania szlifowanych powierzchni. Idealna dla majsterkowiczów. 

Wreszcie szlifierka Repper posiada najmocniejszy silnik z pośród wymienionych modeli, i osiąga moc aż 800 W. Jak wskazaliśmy wyżej jest więc szlifierką o potencjalnie najdłuższej sprawności oraz najszybszej skuteczności.

Naturalnie decyzja, która szlifierka do gipsu jest najlepsza z 2022 roku, wynika częściowo z indywidualnych preferencji. Wydaje się jednak, że ze względu na uśrednione wyniki różnych właściwości szlifierek oraz oryginalne wyposażenie w dwie głowice, szlifierka Scheppach DS930 jest urządzeniem najbardziej uniwersalnym i ma przewagę nad pozostałymi.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Szlifierka do Gipsu
Average rating:  
 14 reviews
 by paweł

BRAKUJE NAJWAZNIEJSZEGO PARAMETRU ! WAGA SZLIFIERKI długotrwała praca z narzędziem ciężkim jest wyczerpująca

 by Jacek

Bardzo ciekawy artykuł. Znowu coś więcej wiem 🙂

 by Franek

Raz, że taki sprzęt musi mieć kopa, ale dwa, musi dobrze się prowadzić i leżeć w dłoni. Jeśli tego nie ma, to nawet najlepszy model stanie się nieporęcznym bublem.

 by miro

W tym roku wypuszczono nawet dobre modele, Ale czasem jak się weźmie taki nowoczesny sprzęt, to się okazuje, że starsze działają lepiej. Chociaż tym akurat nie mam nic do zarzucenia.

 by olko

Ten scheppach ma jednak dużą wagę. Bo przed narożnikami się nie ucieknie. No, ale w powyższym zestawieniu na pewno na pierwsze miejsce zasługuje. Ja też tak uważam.

 by mechanik

Moja boszka już padła i musiałbym nową kupić, ale do codziennego prawie że użytku i do naprawy samochodów. Czy ta, która wygrała ranking, poradzi sobie z tymi zadaniami? Jak myślicie?

 by Tadek

Ja lubię wszystko w zestawach kupić, więc raczej zdecydowałbym się na tę szlifierkę, która wygrała cały ranking. Wydaje mi się, że to dla mnie odpowiednia i dobra propozycja.

 by Hirek2

No szkoda, że wcześniej nie trafiłem na wasz poradnik, kiedy wybierałem swoją szlifierkę. Połowy modeli, które wskazujecie, nawet nie sprawdziłem. Mam nauczkę na przyszłość.

 by Werka

No i dzięki Wam my kobiety możemy się poznać na czymś takim, jak szlifierki. Podoba mi się to rzeczowe zestawienie. Naprawdę super, że je zrobiliście.

 by partycja

Powiem szczerze , że ten ranking bardzo mi pomógł i mężowi też, bo tak średnio się znaliśmy wcześniej na wybieraniu takiego sprzętu. Macie u mnie duży plus za filmiki.

 by miki

Ripper może i jest tania, ale to na pewno nie jest bubel. Używamy takich na budowie i się spisują. Awarii większych nie ma, no chyba, że się wyeksploatują.

 by Gusia nico

Hej, właśnie takiego rankingu potrzebowałam, bo myślę kupić mojemu na prezent taką szlifierkę, ale się na tym nie znam, a nie mam kogo zapytać.

 by Robson

Ciekawe te produkt w sumie nigdy nie słyszałem o szlifierce do gipsu. Muszę jeszcze gdzieś poczytać więcej i może sam zamówię.

 by Wład

Narazie działa, jakoś sceptycznie byłem nastawiony do takich rankingów ale w sumie chyba dobry produkt wybrałem.