Każdy majsterkowicz powinien być wyposażony w urządzenie do obróbki drewna. Jednakże, odpowiednia obróbka wymaga od nas wydajnego sprzętu, który w szybki i precyzyjny sposób pozwoli nam doprowadzić do perfekcji drewnianą powierzchnię. Bardzo dobrym wyborem do tego typu pracy będzie szlifierka oscylacyjna.

Znalezienie jednak tego idealnego urządzenia nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Musimy przecież pamiętać o wielu parametrach. Istnieje jednak bardzo prosty sposób, dzięki któremu dowiemy się czym tak naprawdę charakteryzuje się dobra szlifierka oscylacyjna.

Dzisiejszy ranking szlifierek oscylacyjnych przedstawi pięć atrakcyjnych przedmiotów, które wyróżniają się na tle konkurencji swoją niezawodnością oraz solidnością. Podczas sporządzania zestawienia braliśmy pod uwagę najistotniejsze kwestie, a mianowicie moc szlifierki, prędkość obrotową i średnicę tarczy. Ponadto bardzo istotne są także elementy gwarantujące bezpieczeństwo, a także opinie szlifierek oscylacyjnych i mimośrodowych.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
SZLIFIERKA MIMOSRODOWA OSCYLACYJNA 125MM KRAFT DELE

SZLIFIERKA KRAFT DELE

9.9

Tania

Allegro Logo
 
empik logo
METABO SXE3125 szlifierka oscylacyjna mimosrodowa

SZLIFIERKA METABO SXE3125

9.8

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
 
SZLIFIERKA OSCYLACYJNA MIMOSRODOWA DO DREWNA 1100W POWERMAT

SZLIFIERKA POWERMAT 1100W

9.7

Tania

Allegro Logo
NARZEDZIE WIELOFUNKCYJNE SZLIFIERKA OSCYLACYJNA

SZLIFIERKA Powermat PM-ENW-1300

9.5

Droga

Allegro Logo
SZLIFIERKA OSCYLACYJNA PSS 200AC BOSCH

SZLIFIERKA BOSCH PSS200AC

9.4

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
 

SZLIFIERKA MIMOŚRODOWA OSCYLACYJNA 125MM KRAFT DELE

ranking fotelików samochodowych 15-36

Na wybór produktu firmy KRAFT&DELE jako najlepszej szlifierki w tym zestawieniu miało wpływ wiele poszczególnych parametrów produktu. Przede wszystkim warto pamiętać, że to idealne rozwiązanie dla każdego majsterkowicza-amatora, który poszukuje sprawdzonego, aczkolwiek w miarę budżetowego urządzenia.

Szlifierka oferuje nam bardzo wysoką moc maksymalną wynoszącą aż 1100 W. Oprócz tego, warto tutaj zwrócić uwagę na fakt, że szlifierka oferuje także tryb pracy szlifierki mimośrodowej. Bardzo ważna jest także prędkość obrotowa szlifierki, która wynosi 12000 RPM.

Należy oczywiście pamiętać, że podane parametry dotyczą pracy na biegu jałowym, a więc bez obciążenia. Innym ważnym elementem jest amplituda oscylacji. W tym przypadku wynosi 2 mm, a więc jest to w miarę akceptowalny wynik pozwalający na pracę na nieco nierównych powierzchniach.

Bardzo dużą zaletą tego rozwiązania jest bogate wyposażenie dodatkowe. Oprócz samego urządzenia i instrukcji, w zestawie znajdziemy aż 5 sztuk papieru ściernego, dzięki czemu nie będziemy musieli się martwić o zakup dodatkowego papieru zaraz po rozpoczęciu pracy ze szlifierką.

Nie znajdziemy tutaj jednak żadnych opcji regulujących prędkość. Dodatkowo nie zainstalowano tu specjalnych systemów odprowadzających pył, co także ma negatywny wpływ na pracę, szczególnie przy długim szlifowaniu.

R

Zalety

• Niska cena;
• 5 szt. papieru ściernego w zestawie;
• Dobre wykonanie;
• Wysoka moc urządzenia.
Q

Wady

• Brak.

METABO SXE3125 szlifierka oscylacyjna mimośrodowa

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Metabo to urządzenie, które gwarantuje nam o wiele więcej funkcji. Wpływa to także na komfort oraz na precyzję pracy. Dodatkowo samo wykonanie jest najlepsze na rynku, a ogromna ilość użytkowników korzystających z tego urządzenia jest wręcz zachwycona. Ma to jednak wszystko swoją cenę.

Szlifierka od firmy METABO oferuje nam bardzo wiele atrakcyjnych funkcji. Jeśli chodzi o komfort, to produkt cechuje się niską wagą, bo waży nieco ponad 1,5 kg. Oprócz tego, warto także pamiętać o tym, że szlifierka jest ergonomiczna, a uchwyt pokryto antypoślizgową pokrywą.

Co ciekawe, zastosowano tutaj kilka opcji, które poprawiają kulturę pracy, szczególnie silnika. Obniża to poziom wibracji, a więc dodatkowo poprawia komfort użytkowania. Z innych funkcji należy pamiętać o specjalnym systemie odprowadzającym pył. Tutaj warto zauważyć, że w zestawie znajduje się tekstylny worek, lecz istnieje możliwość podłączenia odkurzacza.

R

Zalety

• Bardzo dobre wykonanie;
• Niezwykle duża efektywność przy pracy na równej powierzchni;
• System odprowadzający pył i możliwość podłączenia odkurzacza;
• 3 letnia gwarancja.
Q

Wady

• Bardzo wysoka cena;
• Nieco gorzej sobie radzi na wypukłych i wklęsłych powierzchniach.

Obudowy łożysk wykonane zostały z aluminiowego odlewu ciśnieniowego, co poprawia wytrzymałość i wpływa na jeszcze większą niezawodność. Co ciekawe, po rejestracji produktu możemy przedłużyć gwarancję nawet do 3 lat. Urządzenie charakteryzuje się niezwykle dobrymi opiniami.

Nie jest to natomiast urządzenie z trybami pracy szlifierki mimośrodowej, a więc będzie nieco mniej precyzyjna przy pracy na nierównej powierzchni. Dodatkowo jest to bardzo drogie urządzenie – jedno z najdroższych w rankingu 2024.

SZLIFIERKA OSCYLACYJNA MIMOŚRODOWA DO DREWNA 1100W POWERMAT

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Kolejnym wyborem w naszym zestawieniu będzie model PM-SO-1100. Jest to bardzo ciekawa oferta od renomowanego producenta, który dostarcza nam bardzo mocne urządzenie. Warto natomiast zauważyć, że produkt przystosowany został do pracy przy wielu różnych powierzchniach.

Powermat gwarantuje nam bardzo mocne urządzenie o mocy 1100 W. Maksymalna prędkość obrotowa też jest imponująca, bo wynosi aż 12000 obrotów na minutę. Warto zauważyć, że producent zastosował kilka ciekawych rozwiązań, które dbają o bezpieczeństwo i komfort pracy.

Znajdziemy tutaj pokryty gumą uchwyt antypoślizgowy. Dodatkowo twórcy zdecydowali się zainstalować system odprowadzający pył. Możemy wybrać praktyczny worek od producenta lub podłączyć odkurzacz przemysłowy.

Oferowany talerz wyposażony jest w standardową średnicę wynoszącą 125 mm. Warto natomiast zauważyć, że amplituda ruchu oscylacyjnego wynosi aż 4 mm, co jest bardzo dobrym wynikiem i oferuje dużą elastyczność tarczy.

Na wyposażeniu nie znajdziemy natomiast za wiele. Oprócz urządzenia i zapasowych szczotek czy 1 szt. papieru, producent wyposażył nas tylko w instrukcję obsługi. Jest to jednak bardzo tania oferta o bardzo dobrym wykonaniu.

R

Zalety

• Bardzo niska cena;
• Wysoka jakość wykonania;
• Duży kąt oscylacji;
• System odprowadzający pył;
• Worek na pył w zestawie.
Q

Wady

• Bardzo ubogie wyposażenie;
• Brak funkcji regulacyjnych.

NARZĘDZIE WIELOFUNKCYJNE SZLIFIERKA OSCYLACYJNA

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Bardzo ciekawą opcją jest inny model od Powermat, a mianowicie model PM-ENW-1300. Otrzymujemy tutaj większą moc, większą liczbę oscylacji, lecz także większą cenę. Co ciekawe, urządzenie charakteryzuje się wieloma funkcjami poprawiającymi jakość korzystania ze szlifierki.

Przede wszystkim warto tutaj wspomnieć o mocy, która wynosi 1300 W. W połączeniu z wysoką prędkością obrotową, która dodatkowo regulowana jest w zakresie od 11000 do 19000 obrotów na minutę, otrzymujemy bardzo dobrze spasowany produkt.

Warto także pamiętać, że waga urządzenia jest niska, bo wynosi jedynie 1,4 kg. Co ciekawe, kąt oscylacji w tej szlifierce jest mniejszy, aniżeli w poprzednio recenzowanym modelu. Wynosi on 3,2 mm.

Należy jednak pamiętać, że produkt wyposażono w wiele ciekawych dodatków jak na przykład 5 końcówek oraz aż 20 papierów ściernych. Płynna regulacja w połączeniu z ergonomicznym uchwytem i lekkością daje nam niezwykle atrakcyjną ofertę.

Niestety, urządzenie jest dosyć drogie. Dodatkowo musimy pamiętać, że nie wprowadzono tutaj żadnego systemu odpowiedzialnego za odprowadzanie pyłu. Jest to także urządzenie oferujące małą średnicę roboczą.

R

Zalety

• Bardzo duża moc;
• Płynnie regulowana prędkość obrotowa;
• Wysoki komfort użytkowania;
• Niska waga;
• Bardzo bogate wyposażenie dodatkowe.
Q

Wady

• Dosyć duży koszt;
• Brak systemu odprowadzającego pył;
• Mała średnica robocza.

SZLIFIERKA OSCYLACYJNA PSS 200AC BOSCH

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Jeżeli myślimy nad produktem najwyższej jakości, to warto pomyśleć o produkcie firmy Bosch. Mamy tutaj do czynienia z bardzo zaawansowanym zestawem, w którym znajdziemy niezwykle komfortową szlifierkę, walizkę, a także mikrofiltr oraz parę innych gadżetów.

Przede wszystkim należy pamiętać, że jest to urządzenie przeznaczone jako maszynka do czyszczenia drewna. Oznacza to, że producent dostosował moc produktu oraz prędkość do jak najskuteczniejszej pracy z tym materiałem. Ogromną zaletą tego procesu jest jedna z najlepszych wydajności pod względem pracy z drewnem.

Wadą takiego rozwiązania jest natomiast bardzo niska moc, która wynosi 200 W. Należy jednak pamiętać, że komponenty wykorzystane do produkcji silnika oraz całego osprzętu gwarantują niezwykle trwałe wykonanie. Dodatkowo otrzymujemy aż 3 lata gwarancji, które potwierdzają niezawodność.

Charakterystyka tego modelu gwarantuje mniejsze wibracje niż u konkurencji. Dzięki temu nasze dłonie nie męczą się tak szybko. Oprócz tego, zastosowano tutaj autorski system mikrofiltrów. W połączeniu z systemem odsysania pyłu, mamy do czynienia z bardzo skutecznym narzędziem gwarantującym wysoką precyzję oraz higienę pracy.

Niestety, nie znajdziemy tutaj regulacji obrotów. Dodatkowo niska moc ogranicza możliwości w przypadku korzystania z urządzenia przy bardziej wymagających powierzchniach. Z tego względu jest to produkt dostosowany wyłącznie do domowych robót.

R

Zalety

• Bardzo wysoka kultura pracy;
• Zaawansowany systemy odsysania pyłu;
• 3 lata gwarancji;
• Bardzo dobre wykonanie.
Q

Wady

• Brak

Szlifierka oscylacyjna ranking – dowiedz się jak znaleźć idealny produkt w 2024 roku

Wiele osób zastanawia się jaka szlifierka mimośrodowa do drewna okaże się najlepsza. Tymczasem bardzo dobrym rozwiązaniem będzie wyposażenie się w szlifierkę oscylacyjną, która oferuje nam amplitudę oscylacji znaną ze szlifierek mimośrodowych. W ten sposób mamy do czynienia z bardzo dobrą wydajnością pracy, dużym zakresem roboczym, a także możliwością obróbki drewna z nierówną powierzchnią.

Istnieje jednak szereg istotnych parametrów, na które każdy z nas powinien zwrócić uwagę przed zakupem. Pierwszym i najważniejszym będzie oczywiście moc szlifierki. Kolejnym istotnym elementem będzie prędkość obrotowa. Uwagę nasza powinny również przykuwać funkcje odpowiadające za komfort użytkowania.

Warto pamiętać, że jeśli zastanawiamy się nad tym jaka szlifierka mimośrodowa do drewna będzie najlepsza, to musimy również zwrócić uwagę na amplitudę oscylacji, czyli możliwe odchylenie tarczy podczas obróbki. W ten sposób będziemy mogli zadbać o odpowiednie szlifowanie nierównych powierzchni. Dodatkowe informacje znajdziecie tutaj: https://www.narzedziownia.org/artykuly/szczegoly/9741_szlifierka-oscylacyjna-8211-na-co-zwrocic-uwage-przy-jej-zakupie.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Moc szlifierki bardzo ważna

Właściwie dobrana moc urządzenia jest niezwykle istotna. To właśnie od mocy zależy wydajność obróbki konkretnych materiałów. O ile drewno nie jest wymagającą powierzchnią i bez problemu szlifierki oferujące 300-700 W sobie poradzą, tak warto pamiętać też o nieco trudniejszych powierzchniach.

Z tego względu zachęcamy do szukania produktów w zakresie 900-1400 W. Wtedy będziemy mieć pewność, że taki model szlifierki poradzi sobie z większością zadań. Oczywiście jeśli szukamy szlifierki wyłącznie do drewna, to mniejsza moc nie powinna nam przeszkadzać.

SZLIFIERKA OSCYLACYJNA Powermat PM-ENW-1300

szlifierka oscylacyjna ranking

METABO SXE3125 szlifierka oscylacyjna mimośrodowa

jaka szlifierka mimośrodowa do drewna

Podobnie ma się sprawa z prędkością obrotową

Przeglądając dostępne oferty, warto pomyśleć nad szlifierką oscylacyjną elektryczną. Są to produkty, które oferują bezstopniową regulację prędkości obrotowej. Dodatkowo wyposażane są w szereg dodatkowych funkcji, które poprawiają komfort pracy.

Jeśli chodzi o konkretny zakres prędkości obrotowej, to warto szukać takich urządzeń, które oferują maksymalną prędkość bez obciążenia na poziomie 12000-16000 RPM. Oczywiście istnieje szereg mocniejszych i szybszych produktów, lecz ich cena jest wtedy przytłaczająca, a do domowego użytku wyższa prędkość nie jest potrzebna.

Funkcjonalność to kolejna istotna kwestia

Możliwość odprowadzania pyłu lub podłączenia odkurzacza przemysłowego to zdecydowanie najważniejsze funkcje, o jakie możemy prosić w szlifierce oscylacyjnej bądź mimośrodowej. Szlifierka do gipsu + odkurzacz gwarantuje to czyste warunki pracy.

Oprócz tego, warto także pamiętać o opisanej wcześniej regulacji prędkości obrotowej, dzięki czemu jeszcze lepiej przygotujemy się do obróbki danego materiału.

SZLIFIERKA OSCYLACYJNA PSS 200AC BOSCH

maszynka do czyszczenia drewna

SZLIFIERKA MIMOŚRODOWA OSCYLACYJNA 125MM KRAFT DELE

ranking szlifierek oscylacyjnych

Szlifierka oscylacyjna opinie 2024

Istotne wydają się także opinie innych użytkowników. Pozwolą nam one oszacować jak wydajne jest w rzeczywistości dane urządzenie. Co więcej, komentarze innych kupujących to dodatkowe źródło informacji. Nawet jeśli będą one subiektywne, to powtarzające się negatywne bądź pozytywne cechy pozwolą nam sprawdzić w czym dany produkt się wyróżnia od pozostałych.

Podsumowanie rankingu szlifierek oscylacyjnych

Ranking szlifierek oscylacyjnych otworzył produkt zwycięzca, a mianowicie SZLIFIERKA MIMOŚRODOWA OSCYLACYJNA 125MM KRAFT DELE. Jest to najciekawsza oferta ze względu na niską cenę, bogate wyposażenie, akceptowalną amplitudę oraz niezawodność.

Jeśli jednak szukacie nieco innego produktu, na przykład szlifierki oscylacyjnej akumulatorowej, to zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem. Powyższe informacje pozwolą wam wybrać idealne urządzenie, które będzie niezwykle skuteczne.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

szlifierka oscylacyjna
Average rating:  
 0 reviews