Kuchenki mikrofalowe ranking to nasza kolejna lista, gdzie postaramy się zaprezentować najlepsze produkty dostępne na rynku. Znajdziesz tutaj produkty cechujące się nie tylko świetnym stosunkiem ceny, do jakości. Przede wszystkim urządzenia te są funkcjonalne, starannie wykonane i z pewnością pomogą nam w codziennym życiu.

W rankingu przedstawiamy produkty takich marek jak: Amica, Samsung, Beko, Electrolux i Bosch. Wszystkie urządzenia są dokładnie opisane ze wskazaniem zalet i oczywiście wad. Nie przedłużając dłużej zapraszamy do zapoznania się z naszym zwycięzcą i kolejnymi propozycjami poniżej.

 

Pierwszym interesującym wyborem z pewnością jest mikrofalówka firmy Amika

 

kuchenki mikrofalowe ranking

Dlaczego właśnie Amica AMGB20E1GB FUSION znajduje się na pierwszym miejscu? Na pozycję tej mikrofalówki wpływa wiele czynników. Na początku zajmijmy się podstawowymi aspektami. Pojemność to ok 20 L, moc mikrofali 700 W a jej wymiary to 59.4 cm szerokości, 32.5 cm głębokości oraz 38.9 cm wysokości. Jak sami widzimy jest to bardzo pojemna mikrofalówka do zabudowy.

Na obudowie widoczny jest panel z elektronicznym sterowaniem. Samo sterowanie jest proste i intuicyjne, nauka obsługi urządzenia nie zajmie dłużej niż 5 minut. Sami wyznaczamy tryb pracy urządzenia jak i temperaturę. Na panelu przygotowane są również programy dedykowane do najpopularniejszych dań, jednym kliknięciem mikrofalówka dobierze najlepszy program. Kwestie bezpieczeństwa to bardzo ważny aspekt dla producenta, jakim jest Amica.

W opisywanym urządzeniu znajdziemy system ChildLock, jest to blokada przed przypadkowym włączaniem i wyłączaniem. Dodatkowo warto wspomnieć o chłodzeniu obudowy, co minimalizuje ryzyko poparzenia przy dłuższym korzystaniu z mikrofalówki. Pozostałe funkcje, jakie oferuje ten model mikrofalówki to podgrzewanie wieloetapowe (pozwalające na uruchomienie nawet 3 programów), funkcja opóźnionego startu czy grill a nawet rozmrażanie.

O zakończeniu pracy urządzenia zostaniemy poinformowani sygnałem dźwiękowym. Całość objęta jest gwarancją producenta na okres 24 miesięcy od dnia zakupu.

R

Zalety

 • wielofunkcyjność
 • wysoka moc
 • talerz obrotowy
 • opóźniony start
 • niska cena
Q

Wady

 • pojemność

Kolejnym produktem na naszej liście jest Samsung FG87SUB

 

mikrofalówki do zabudowy

Bardzo dobra mikrofalówka do zabudowy to FG 87 SUB firmy Samsung. Urządzenie o bardzo eleganckim, nowoczesnym wyglądzie gwarantuje moc 800 W i pojemność 23 L. Wymiary mikrofalówki to 48.9 cm szerokości, 36 cm głębokości i 31.2 cm wysokości

Na trwałość urządzenia wpływa przede wszystkim emalia ceramiczna, która jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości. Sterowanie jest bardzo proste i intuicyjne, do wyboru mamy kilka gotowych programów, dodatkowo sami możemy tworzyć programy i dostosowywać je do naszych preferencji.

Maksymalny czas pracy urządzenia na 1 cyklu to 99 minut. Takie rozwiązanie zapewnia bezpieczeństwo i wydłuża żywotność mikrofalówki. Na wysoki poziom bezpieczeństwa wpływa również blokada rodzicielska, oraz mechanizm zamykania drzwi mikrofalówki. Same drzwiczki mają charakterystyczny zatrzask, co uniemożliwia otwieranie dzieciom.

Urządzenie z łatwością radzi sobie z rozmrażaniem, opiekaniem i grillowaniem. Mikrofalówka stworzona jest dla osób, które lubią oszczędzać, urządzenie posiada przycisk EKO z pomocą, którego aktywujemy tryb czuwania. Tryb zmniejsza zużycie energii o nawet 40%.

R

Zalety

 • bezpieczeństwo
 • nowoczesny wygląd
 • wielofunkcyjność
 • stosunek ceny do jakości
Q

Wady

 • moc urządzenia

Jeżeli jeszcze się nie widzisz mikrofalówki dla siebie to koniecznie sprawdź miejsce 3

 

mikrofalówka do zabudowy ranking

Warto poświecić uwagę mikrofalówce do zabudowy BEKO MGB25333BG, model ten to połączenie mikrofali z grillem. Pojemność urządzenia to 25 L a jego moc to aż 900 W. Kuchenka mikrofalowa prezentuje się nowocześnie, ma czarny kolor i wykonana jest z wysokiej jakości materiałów.

Wymiary mikrofali to 59.5 cm szerokości, 40 cm głębokości oraz 38.8 cm wysokości. Obok drzwi widoczny jest panel sterowany sensorycznie. Sterowanie pozwala nam dostosować temperaturę oraz długość gotowania do własnych potrzeb.

Mamy także możliwość wyboru jednej z ośmiu programów automatycznych, które mają z góry określone temperatury. W mikrofalówce Beko nie mogło zabraknąć funkcji rozmrażania, które w kilka chwil odmrozi danie – przy okazji go nie przegrzewając. Warto wspomnieć także o funkcji grill, to właśnie dzięki niej upieczemy nasze ulubione potrawy i przygotujemy chrupiące ciasto do pizzy.

Urządzenie otwierane jest z pomocą przycisku sensorowego. Niewątpliwie wpływa to na bezpieczeństwo użytkowania, w szczególności, gdy mamy dzieci. W modelu nie zabrakło innych zabezpieczeń takich jak np. blokada sterowania. Gwarancja, jaką otrzymujemy od producenta wynosi 24 miesiące.

R

Zalety

 • pojemność
 • elektroniczne sterowanie
 • moc urządzenia
 • funkcjonalność
Q

Wady

 • rozmiary

Mikrofalówka do zabudowy ranking na kolejnym miejscu proponuje BFL634GB1

 

kuchenki mikrofalowe ranking

Kolejna mikrofalówka to z pewnością dobra propozycja dla fanów marki Bosch. Model BFL634GB1 to zaawansowany produkt, wykonany z największą dbałością o szczegóły. Urządzenie to oferuje moc w wysokości 900 W natomiast wymiary to 59.4 cm szerokości, 31.8 cm głębokości oraz 38.2 wysokości. Całkowita pojemność urządzenia to 21 L.

Mikrofalówką do zabudowy Bosch sterujemy z pomocą elektronicznego panelu, który znajduje się w niestandardowej lokalizacji – pod drzwiczkami urządzenia.

Mikrofalówka o czarnym, intensywnym kolorze wykonana jest wewnątrz ze stali szlachetnej. Urządzenie to oferuje takie funkcje jak rozmrażanie oraz pozwala gotować wiele dań dzięki możliwości regulacji mocy. Wnętrze mikrofalówki jest bardzo dokładnie oświetlone. Dosyć wielkim minusem jest brak termo obiegu oraz funkcji grill.

W nowoczesnych mikrofalówkach zdaje się to być standardem. Wysoka moc, elegancki wygląd jak i gwarancja jakości nie dla każdego mogą wystarczyć. Warto ten model jednak obserwować gdyż według statystyk jest to praktycznie bezawaryjny sprzęt. Gwarancja na tę mikrofalę wynosi 24 miesiące i jest realizowana przez serwis producenta.

R

Zalety

 • ciekawy wygląd
 • wytrzymałość
 • jakość wykonania
 • wysoka moc
Q

Wady

 • brak funkcji grill
 • wysoka cena

Warta polecenia jest mikrofalówka Electrolux model EMT252070X

 

mikrofalówki do zabudowy

Ostatnim, co nie znaczy, że najgorszym urządzeniem jest mikrofalówka Electrolux EMT25207OX. Urządzenie o niepozornym wyglądzie generuje moc rzędu 900 W. Dominujący kolor to szarość z elementami czarnego. Model o wymiarach 59 cm szerokości, 40 cm głębokości i 38.9 cm wysokości oferuje głębokość aż 25 L.

Urządzenie to stworzone jest z myślą o zabudowie, mikrofalówka jest prosta w montażu i obsłudze. Łatwa i intuicyjna obsługa z pomocą dotykowych przycisków pozwoli korzystać nawet najmłodszym z urządzenia.

Gdy mowa o funkcjonalności należy zwrócić uwagę przede wszystkim na automatyczny program rozmrażania. W mikrofali nie mogło zabraknąć także funkcji grill, która nawet w droższych modelach często jest pomijana.

Jest to bardzo uniwersalna kuchenka mikrofalowa pozwalająca na grillowanie, gotowanie i podgrzewanie oraz rozmrażanie, co bez wątpienia w tej cenie nie ma konkurencji. Całość wykonana jest z bardzo wytrzymałych materiałów, które wpływają na żywotność urządzenia pozwalając nam przy tym dłużej cieszyć się tak dobrym sprzętem.

R

Zalety

 • wielofunkcyjność
 • wysoka moc
 • duża pojemność (25 L)
 • wydajność
Q

Wady

 • design

Jaka jest najlepsza mikrofalówka do zabudowy?

Mikrofalówek na rynku jest coraz więcej. W przypadku takiego przesycenia rynku zróżnicowanymi urządzeniami warto wiedzieć, jakie parametry odgrywają kluczową rolę w skutecznym działaniu mikrofalówki.

Największy wpływ na skuteczność odgrzewania czy gotowania, grillowania naszego dania ma moc urządzenia. Ta oscylować powinna w graniach 800 – 900 W. Na urządzenia oferujące mniejszą wartość nawet nie warto patrzeć, gdyż jest to kluczowy czynnik wpływający na szybkość podgrzewania potrawy.

Pojemność to kolejny parametr, który powinien nas interesować z dwóch powodów. Pojemność wiąże się z wymiarami mikrofalówki, dlatego warto określić, jakie maksymalne wymiary powinna mieć taka mikrofalówka.

Jeżeli ta kwestia nas nie dotyczy warto celować w urządzenia takie, które oferują jak największą pojemność, niektóre modele oferują nawet 25 L.

Kluczową rolę dla zainteresowanych może mieć sterowanie. Choć dla większości to kwestia bagatelizowana to pewna grupa ludzi może preferować sterowanie przyciskami aniżeli sterowanie dotykowe, sensoryczne. Umiejscowienie panelu sterującego nie zawsze jest takie samo, z związku z czym zastanówmy się czy umiejscowiony panel sterowania pod drzwiczkami to dobry pomysł.

mikrofalówka do zabudowy ranking

Jakie funkcje powinny mieć najlepsze mikrofalówki do zabudowy?

Omówiliśmy już podstawowe kwestie związane z parametrami urządzenia. Warto przejść, zatem do mnie lub bardziej zaawansowanych funkcji mikrofalówki. Najpopularniejszą funkcją jest oczywiście podgrzewanie, które oferuje każdy model mikrofalówek.

Kolejnym niezwykle popularnym jest funkcja rozmrażania z pomocą, której w krótkim czasie rozmrozimy danie. Funkcja crips, grill czy pizza to następne funkcje, które w dużej mierze przyczyniają się do przygotowywania kruchych, chrupiących dań z pomocą mikrofalówki.

Mikrofalówka, która posiadałby wszystkie wyżej wymienione funkcje byłaby idealną. Nie można zapomnieć jednak o pewnym terminie, który pomijany jest w trakcie przeglądania ofert na mikrofalówki, jest nim termo obieg.

To właśnie z jego pomocą szybko i równomiernie rozprowadzane jest ciepłe powietrze, co przekłada się idealnie przyrządzony posiłek. Talerz w mikrofalówce, choć z pozoru mało istotny to odgrywa ważna rolę, ważne by był solidnie wykonany z dobrego szkła.

Gwarancja

Gwarancja to bez dwóch zdań temat, o którym nie wolno zapominać. To właśnie dzięki gwarancji jesteśmy w stanie zwrócić uszkodzony sprzęt. Najczęściej przy zakupie mikrofalówki do zabudowy mamy do czynienia z 24 miesięczna gwarancją.

Koniecznie upewnijmy się, że gwarancja realizowana jest przez autoryzowany serwis producenta. Najlepiej, aby miała ona charakter door to door, dzięki czemu to obowiązkiem sprzedającego będzie zorganizowanie transportu mikrofalówki od i do kupującego.

Opinie

Opinie pomogą Ci zrozumieć, z jakim jakościowym produktem mamy do czynienia. Wszelkie formy opinii mogą okazać się dla nas bardzo przydatne. Pozwolą ocenić jak faktycznie sprawuje się urządzenie, jakie ma wady oraz zalety.

Do szukania opinii polecamy korzystać ze sprawdzonych stron takich jak porównywarki cen, fora dyskusyjne czy opinie zamieszczone w sklepach internetowych. Należy jednak zawsze upewnić się czy opinia została zamieszczona przez prawdziwego użytkownika, który zweryfikował swoja opinie paragonem bądź fakturą w danym sklepie.

Cena

Ceny mikrofalówek są bardzo zróżnicowane, obserwując obecną sytuację na rynku widać, że ceny w przypadku niektórych modeli są znacząco wygórowane. Jeżeli dzięki naszym poradom już wiesz, czego oczekujesz od swojej mikrofalówki to nie przepłacaj za urządzenia z dodatkowymi funkcjami, z których nie masz zamiaru korzystać.

Do sprawdzania cen warto korzystać z popularnych porównywarek cen. Strony takie pozwalają nam zweryfikować jak zmieniała się cena danego produktu w czasie. Ponadto pozwala nam znaleźć sklepy, w których obecnie możemy znaleźć najtaniej interesujące nas urządzenie.

mikrofalówki do zabudowy

Podsumowanie

Podsumowując, mikrofalówka do zabudowy to świetna alternatywa do piekarnika. Z pomocą mikrofali przygotujemy w kilka chwil danie, rozmrozimy i upieczemy. Jest to wielofunkcyjne urządzenie, które znajdzie zastosowanie w każdym domu.

W rankingu zaprezentowaliśmy najlepsze dostępne modele na rynku. Pamiętaj by dokonywać rozważnych decyzji i kupować mądrze korzystając ze sprawdzonych rozwiązań. Mamy nadzieje, że dzięki naszym radom wybierzesz odpowiedni sprzęt do swojego mieszkania.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Szukasz sprawdzonych 5 kuchenek mikrofalowych do zabudowy
Average rating:  
 0 reviews