Najlepszy piekarnik elektryczny do zabudowy 2024

Wielu z nas szuka odpowiedniego piekarnika, które nie tylko będzie posiadało wiele przyjemnych dla użytkownika funkcji, ale będzie również bezpieczne, bezawaryjne, a jego cena nie przekroczy zaplanowanego budżetu. Niestety, w dzisiejszych czasach coraz ciężej znaleźć odpowiednie urządzenie.

Każdy stara się znaleźć piekarnik elektryczny do zabudowy w jak najtańszej cenie, przez co nie rezygnujemy z bardzo ważnych funkcji, z długoletniej gwarancji, a czasami nawet z bezpieczeństwa, kupując produkt, który może zagrozić małym dzieciom, a w niektórych przypadkach, przy nieodpowiednim korzystaniu, nawet dorosłej osobie. Z tego względu postanowiliśmy przygotować dla was poniższe zestawienie.

Ranking piekarników do zabudowy to nie tylko lista najlepszych urządzeń dostępnych na rynku. W rankingu znajdziesz również rzetelnie przygotowany opis każdego modelu piekarnika, wady oraz zalety. Dodatkowo w kolejnej sekcji rankingu zapoznamy Cię z najważniejszymi funkcjami piekarników. Dowiesz się, na co należy zwrócić uwagę przy wybieraniu najlepszego piekarnika do naszej kuchni.

Przygotowany przez nas ranking najlepszych piekarników elektrycznych do zabudowy to szereg najciekawszych ofert, które dostępne są obecnie na rynku. Dzięki naszemu doświadczeniu udało nam się wybrać te piekarniki, które idealnie wkomponują się w waszą kuchnie dzięki uniwersalnym rozmiarom, a ponadto będą łatwe w obsłudze oraz atrakcyjne, jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. Nie przedłużając zapraszamy do przygotowanego przez naszych specjalistów rankingu.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
AMICA EB7541DB FINE 1

AMICA EB7541DB FINE

9.9

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
 
Neonet logo 1
 
neo24.pl
 
SAMSUNG NV75J3140BB 1

SAMSUNG NV75J3140BB

9.8

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
 
Neonet logo 1
 
neo24.pl
 
Bosch HBN539S5

Bosch HBN539S5

9.7

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
 
Neonet logo 1
 
neo24.pl
 
BEKO BIE 24301B

BEKO BIE 24301B

9.5

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
 
Neonet logo 1
 
neo24.pl
 
SAMSUNG DualCook NV66M3531BB

SAMSUNG DualCook NV66M3531BB

9.4

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
 
Neonet logo 1
 
neo24.pl
 

AMICA EB7541DB FINE to nasz zwycięzca rankingu 2024!

piekarniki do zabudowy opinie

Zwycięzcą rankingu jest urządzenie o pojemności 65 L firmy Amica. Piekarnik do zabudowy EB7541Db FINE dostępny jest w wymiarach 59.5 cm szerokości, 59.5 cm wysokości i 57 cm głębokości.

Piekarnik prezentuje się nowocześnie i stylowo, ponadto jest bardzo łatwy w czyszczeniu dzięki temu, że wnętrze pokryte jest emalia łatwo czyszczącą. Klasa efektywności energetycznej to A. Piekarnik elektryczny oferuje wysoki poziom bezpieczeństwa. Wszystko za sprawą tak zwanego chłodnego frontu, czyli aż 3 warstwowej szyby, która skutecznie izoluje ciepło.

Prezentowany model posiada programator sensorowy TS co pozwala na łatwe i intuicyjne sterowanie. Wysoka moc oraz wiele dostępnych funkcji piekarnika pozwala przyrządzić zróżnicowane dania. Dzięki funkcji termo obiegu temperatura wewnątrz piekarnika w każdym miejscu jest taka sama.

iekarnik szybko się nagrzewa dzięki połączeniu kilku funkcji. Oczywiście w tym modelu nie mogło zabraknąć super grilla (2000 W), oraz rozmrażania. Drzwiczki piekarnika są łatwe w demontażu, przez co czyszczenie jest jeszcze szybsze i dokładniejsze. Na wewnętrznej ich stronie znajdziemy także wiele przepisów.

Kolejną zaletą piekarnika jest jego cena. O ile nie jest to najtańszy piekarnik na rynku, tak w swoim przedziale cenowym jest jednym z najciekawszych produktów, gdyż charakteryzuje się bardzo dobrym wykonaniem oraz bardzo wysoką jakością.

R

Zalety

 • stosunek ceny do jakości
 • funkcja super grill
 • 3 warstwowa szybka
 • szybkość nagrzewania
Q

Wady

 • dostępność na rynku

Alternatywą wartą wzięcia pod uwagę będzie SAMSUNG NV75J3140BB

najlepsze piekarniki do zabudowy

Elektryczny piekarnik do zabudowy firmy Samsung to urządzenie, które z pewnością sprosta Twoim oczekiwaniom. Dlaczego tak uważamy? Sprzęt ten oferuje wysoką pojemność (75 L) zachowując przy tym kompaktowe rozmiary.

Piekarnik o wadze 42 kg ma wymiary 59.5 cm wysokości, 59.5 cm szerokości oraz 56.6 cm głębokości – parametry te sprawiają, że jest to świetny wybór dla wielu kuchni. Wnętrze piekarnika pokryte zostało specjalną emalią, która jest bardzo łatwa w czyszczeniu.

Dominujący kolor to czerń, która idealnie wpasuje się w wystrój każdej kuchni. Drzwiczki otwierane są do dołu i zaprojektowane zostały w taki sposób by skutecznie izolować ciepło. Na górnym panelu piekarnika znajduje się wyświetlacz oraz 2 pokrętła do sterowania. Dostępny jest zegar i alarm, który możemy dostosować do naszych preferencji.

Z najważniejszych funkcji urządzenia warto wspomnieć przede wszystkim grill oraz termo obieg, czyli funkcję, która gwarantuje równomierne rozprowadzanie ciepłego powietrza w piekarniku. W zestawie otrzymujemy również blachę oraz ruszt, które bardzo łatwo można wyczyścić.

Gwarancja na piekarnik wynosi 24 miesiące i realizowana jest przez producenta.

R

Zalety

 • funkcjonalność
 • elegancki wygląd
 • prosta obsługa
 • łatwość montażu
Q

Wady

 • mały zestaw dodatków

Innym równie interesującym wyborem będzie Bosch HBN539S5

najlepszy piekarnik Bosch

Piekarnik do zabudowy Bosch HBN539S5 to srebrno czarne urządzenie elektryczne pozwalające nam przyrządzić wiele dan jednocześnie. Wszystko za sprawą termo obiegu 3D, który gwarantuje perfekcyjne, równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz piekarnika oraz wysokiej pojemności 66 L.

Sam piekarnik waży zaledwie 34 kg i jest bardzo łatwy w montażu. Jego wymiary to 59.5 cm wysokości, 59.5 cm szerokości oraz 54.8 cm głębokości. Oznacza to, że jest dobrym wyborem w przypadku wielu kuchni.

Piekarnik sterowany jest za pomocą chowanych pokręteł oraz specjalnego programatora. Wyświetlacz, który znajduje się na górnej części piekarnika poinformuje nas o godzinie, wybranym programie, temperaturze i pozostałym czasie pracy.

Model oferuje aż 8 programów w tym najważniejsze, czyli termo obieg, grill oraz rozmrażanie, pizza i inne podstawowe. Po przyrządzonym daniu wystarczy odczekać aż temperatura się unormuje – przetrzeć ściereczką i gotowe. Wszystko za sprawą specjalnej emalii łatwo czyszczącej oraz katalizy. Na bezpieczeństwo wpływa wiele czynników, jednym z nich jest blokada panelu, która odgrywa szczególną rolę, jeżeli w domu mamy dzieci.

R

Zalety

 • jakość wykończenia
 • łatwa obsługa
 • funkcja rozmrażania
 • emalia łatwo czyszcząca
Q

Wady

 • wysoka cena

Kolejny w zestawieniu to piekarnik BEKO BIE 24301B

piekarnik do zabudowy jaki wybrać

Przedstawiany model to elektryczny piekarnik o pojemności 71 L dostępny w bardzo korzystnej cenie. Piekarnik charakteryzuje się klasa efektywności energetycznej A co sugeruje, że jest to bardzo oszczędne urządzenie.

Wymiary to 59 cm szerokości, 59 cm wysokości oraz 56 cm głębokości. Dzięki funkcji termo obiegu ciepłe powietrze skutecznie rozprowadzane jest na dolnym i górnym obszarze piekarnika. Dodatkowo piekarnik Beko pozwala nam cieszyć się grillowanymi daniami. Drzwi wykonane są z odpornego na zarysowania szkła, które pozbawione jest wypustek, śrub czy innych zniekształceń.

Warto wiedzieć, ze szyba nie nagrzewa się, przez co sprzęt jest bezpieczny w użyciu. Czyszczenie jest bardzo przyjemne dzięki funkcji pary, która skutecznie radzi sobie z rozmiękczaniem resztek pokarmu. Sterowanie jest proste i intuicyjne, piekarnikiem sterujemy za pomocą panelu dotykowego oraz dwóch pokręteł.

Gwarancja na Beko BIE24301B obejmuje 24 miesiące. Co ciekawe, niektóre sklepy oferują również wydłużenie tej gwarancji za odpowiednią opłatą. Jest to kolejna zaleta tego typu produktu.

R

Zalety

 • niska cena
 • łatwość obsługi
 • łatwość czyszczenia
 • parowanie
Q

Wady

 • srebrne pokrętła

Następne miejsce w rankingu zajął SAMSUNG DualCook NV66M3531BB

piekarnik elektryczny opinie

Piekarnik do zabudowy od Samsung to na pewno model warty twojej uwagi, wpływa na to wiele czynników, do których zaraz przejdziemy. Na początku należy zwrócić uwagę na wygląd piekarnika – czarny, intensywny kolor, elegancki styl i przede wszystkim nowoczesne rozwiązania.

Na górnym panelu, nad drzwiczkami urządzenia widoczny jest panel sterowania. Jest to sterowanie za pomocą dwóch pokręteł z obsługą, których poradzi sobie z pewnością każdy użytkownik. Klasa efektywności energetycznej w tym przypadku wynosi A.

Jeśli chodzi o wymiary piekarnika to, mamy do czynienia z urządzeniem o wysokości 59.5 cm, 59.5 szerokości oraz 56.6 cm głębokości. Model ten oferuje funkcje dual cook, czyli technologie, która pozwala podzielić piekarnik na strefy o innych temperaturach. Oczywiście nie mogło tutaj zabraknąć funkcji termo obiegu, która w rankingu jak widać jest podstawą.

Czyszczenie jest proste i nie zajmuje dużo czasu dzięki komorze katalitycznej, która z łatwością pochłania tłuszcz i inne resztki dań. Na sprzęt otrzymujemy gwarancję producenta, która obejmuje 24 miesiące. Na uwagę zasługuje również fakt, że producent dorzuca bardzo dużo dodatkowego wyposażenia i gadżetów, które również uatrakcyjniają ofertę.

R

Zalety

 • stosunek ceny do jakości
 • łatwość czyszczenia
 • bogate wyposażenie dodatkowe
 • funkcjonalność
Q

Wady

 • szybkość nagrzewania

Piekarnik do zabudowy, jaki wybrać?

Aby odpowiedzieć na to pytanie należy zrozumieć, co sprawia, że dany piekarnik może być dla nas odpowiedni. Najlepsze piekarniki do zabudowy musza spełniać pewne kryteria, posiadać odpowiednie funkcje i przede wszystkim być w korzystnej cenie.

Przy wyborze piekarnika należy brać pod uwagę pojemność – ta często zaczyna się do ok 35 L i kończyć się może przy ok 80 L. Wybierajmy, zatem model taki, który minimalnie oferuje 60 – 70 L pojemności.

Funkcja termo obiegu to najważniejszy dodatek w nowoczesnych piekarnikach. Funkcja ta pozwala opiekać, podgrzewać potrawy z każdej strony. Gwarantuje to, że nasze dania będą równomiernie upieczone. Funkcje takie jak grill, gotowanie na parze nie są tak często wymagane przez użytkowników jednak warto wiedzieć, że na rynku pojawia się coraz więcej modeli z tymi funkcjami.

Łatwy montaż i obsługa to kolejne kluczowe aspekty, o których nie wolno nam zapomnieć. Jeżeli wszystko chcemy zrobić sami to warto wybierać modele takie, które są lekkie i proste w montażu. Obsługa piekarników z reguły jest prosta i intuicyjna jednak nie każdy lubi panele dotykowe (sensorowe).

piekarnik elektryczny do zabudowy opinie

Bezpieczeństwo

Piekarnik to bardzo ważny element wyposażenia każdej kuchni. Jednak jak każdy sprzęt AGD może stanowić bezpośrednie zagrożenie dla nas i naszych pociech. W trakcie poszukiwań naszego piekarnika szukajmy takiego, który oferuje przynajmniej jedną funkcję zabezpieczającą.

Najpopularniejsze rozwiązania podnoszące znacząco bezpieczeństwo użytkowania to przede wszystkim „zimne drzwi”. Jest to zabezpieczenie, które zapewnia kilku warstwowa szybka w drzwiach. Skutecznie izoluje ciepło i sprawia, że przy przypadkowym dotknięciu drzwiczek ryzyko poparzenia jest zredukowane do zera. Kolejna funkcja podnosząca bezpieczeństwo to blokada sterowania i drzwiczek.

Blokada sterowania gwarantuje, że nikt nieumyślnie nie uruchomi piekarnika. Blokada drzwi natomiast zagwarantuje, że podczas pieczenia nie zostaną one otwarte aż do momentu odblokowania funkcji.

Piekarnik do zabudowy opinie

Opinie dla wielu użytkowników to wyznacznik tego czy na pewno dokonujemy dobrej decyzji z zakupem danego przedmiotu czy usługi. W przypadku piekarników także odgrywają kluczową rolę w znalezieniu najlepszego rozwiązania dla naszej kuchni.

Przeglądając piekarnik elektryczny do zabudowy opinie na różnych stronach takich jak porównywarki cen można znaleźć wiele ciekawych informacji na temat piekarnika oraz producenta. Pamiętaj by unikać opinii sponsorowanych w szczególności na platformach social media. Najlepiej posiłkować się zweryfikowanym opiniami, czyli takimi, które zweryfikowane są przez sklep bądź poprzez przesłanie dokumentu potwierdzającego zakup.

Czytając opinie skupmy się na wadach i zaletach, jakie punktują osoby posiadające sprzęt, często powtarzające się wady mogą rozwiązać nasze dylematy. Oczywiście należy pamiętać, że opinie o piekarnikach elektrycznych do zabudowy nie powinny być jedynym parametrem, gdyż prawie każdy kieruje się własnym doświadczeniem z danym urządzeniem bądź po prostu jest uprzedzony do danej marki lub danego modelu.

Cena oraz gwarancja

Przy wyborze najlepszego piekarnika elektrycznego do zabudowy warto również zwrócić na te dwa elementy. Są one niezbędne do odpowiedniego oszacowania wartości danego piekarnika. Patrząc na cenę nie możemy jednak zapominać o kilku ważnych kwestiach. Cena nie jest gwarancją sprawnego piekarnika. To użyte komponenty odpowiedzialne są za to czy dane urządzenie spełni swoje obowiązki. Co więcej, cena również wpływa na to jakie dodatkowe wyposażenie oraz jakie funkcje dany piekarnik będzie posiadał.

Gwarancja natomiast jest bardzo ważna z dwóch powodów:

 1. Wskazuje na pewność producenta co do niezawodności produktu;

 2. Pozwala na bezproblemowe korzystanie z urządzenia przez wiele lat.

piekarniki do zabudowy opinie

Podsumowanie

Podsumowując, dzisiejszy ranking piekarników do zabudowy miał na celu przede wszystkim zaznajomić Cię z podstawowymi jak i zaawansowanymi funkcjami piekarników. Naszą aspiracją było pogłębienie Twojej wiedzy o tym jak wybrać sprzęt, który spełni wszystkie oczekiwania, gdzie go kupić, jak i oczywiście gdzie to zrobić najtaniej.

Mamy nadzieje, że wybierając model sugerowany przez naszych specjalistów będziesz zadowolony a wiedza zdobyta dziś przyda się w następnych zakupach. Zachęcamy do zapoznania się z innymi rankingami, jakie dla was przygotowaliśmy lub do zostawienia sugestii na następny ranking.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki piekarnik elektryczny do zabudowy
Average rating:  
 1 reviews
 by maczkowski

Jako kucharz początkujący mam taki sprzęt od samsunga i jak na razie nie miałem problemów z przygotowywaniem posiłków, czy ich podgrzewaniem. Mogę śmiało powiedzieć, że to sprawdza się zarówno jako piekarnik, jak i mikrofala.