Kuchnia to serce każdego domu dlatego też niezmiernie ważne jest to, aby była ona dobrze zaopatrzona. Mowa jest tutaj o zastosowaniu różnego rodzaju dostępnych artykułów AGD, lecz zajmują one ogromne ilości miejsca. Dlatego też mając mieszkanie w bloku lub też po prostu niewielki wymiar naszej kuchni warto zastanowić się nad rozwiązaniami do zabudowy. Z jednej strony będą one idealnie pasowały do stylistyki w danym pomieszczeniu, a z drugiej pozwolą na zaoszczędzenie sporej ilości miejsca. Tego typu działanie w szczególności zaleca się dla zmywarek. Przyjrzyjmy się więc bliżej jaka jest najlepsza zmywarka do zabudowy?

Zmywarki ranking, czyli dobra zmywarka do zabudowy

Poniżej prezentujemy Państwu ranking kilku wybranych przez nas produktów, które cechują się najwyższą jakością i możliwościami w stosunku do swoich konkurentów.

1.Markowe rozwiązania idealne na każdą okazję

zmywarka do zabudowy 60 ranking

Firma Bosch daje nam znakomite produkty, które idealnie Sprawdzają się w każdych warunkach. doskonałym tego przykładem jest zmywarka do zabudowy 60 BOSCH SMV46KX00E A++. Stykamy się tutaj z nowoczesną technologią, która pozwala na umycie znacznie większej ilości naczyń, niż daje nam to konkurencja. Model ten został wyposażony w szereg nowoczesnych technologii, które pozwalają na wydajną i szybką pracę. Wśród nich może wyróżnić między innymi technologie Active Water, która pozwala na znaczne zaoszczędzenie zarówno wody do mycia, jak i energii. Osoby, które szukają rozwiązania idealnego do pracy w nocy również znajdą tutaj coś dla siebie, a to wszystko za sprawą super cichego silnika Eco Silence Driver. W efekcie dzięki odejściu od szczotek, z jakimi spotykamy się w konwencjonalnych zmywarkach, dochodzi do redukcji tarcia, tym samym znacznie ograniczając hałas. Zmywarka Bosch to także nowoczesne technologie ułatwiające codzienne korzystanie z kuchni. Doskonałym tego przykładem jest Info Light, czyli specjalna, czerwona kropka, która sygnalizuje o tym, że urządzenie jest w trybie pracy. Podsumowując, dostajemy bardzo potężne i godne uwagi urządzenie, które pozwalają na umycie naraz 13 kompletów naczyń, a to wszystko dzięki zużyciu tylko siedem i pół litra wody.

R

Zalety

 • efektywność;
 • niskie zużycie wody;
 • komfort obsługi;
Q

Wady

 • korzystny stosunek jakości do ceny;
 • głośność pracy;

2.Gdy zależy nam na szybkości

 

najlepsza zmywarka do zabudowy

Zmywarka Siemens SN636X03ME iQ300 60 cm A++ to godne uwagi rozwiązanie, które pozwala na osiągnięcie najwyższej wydajności pracy. Wszystko to dzięki klasie A++, która pozwala na zaoszczędzenie znacznych ilości energii, a tym samym dużą oszczędność dla naszego portfela. Zmywarka simens to także Wygoda użytkowania, a wszystko to za sprawą większej elastyczności pod kontem załadunku dzięki koszom Vario Flex. W efekcie pozwala to na pomieszczenia naczyń z obiadu całej rodziny, jak i umożliwia mycie garnków oraz patelni. Interesujące jest to, że do tego produktu zostały stworzone specjalne środki wieloskładnikowe (3w1), które pozwalają na łatwiejsze i szybsze czyszczenie, tym samym skracając sam proces mycia. Dodatkowo został także zamontowany system Variospeed plus, który umożliwia skrócenie czasu płukania nawet o ponad 60% tym samym zwiększając wydajność oraz zmniejszając koszty. W efekcie stykamy się z urządzeniem będącymi znakomitym rozwiązaniem dla ludzi żyjących w ciągłym pośpiechu. Na jeden cykl zużywa ponad 10 litrów wody, co nie jest najlepszym wynikiem, przynajmniej w porównaniu do konkurentów. Niemniej jednak wysoka wydajność i krótszy czas pracy rekompensują nam to w znacznym stopniu.

R

Zalety

 • krótka praca;
 • idealny do zmywania naczyń;
 • metalowe i twarde dno;
Q

Wady

 • stosunkowo duże zużycie wody;
 • głośna praca;

3. Kompaktowe rozwiązanie do każdej kuchni

 

zmywarki ranking

Zmywarka do zabudowy 60 AMICA ZIM 629E A+++, to produkt idealny, który znakomicie sprawdzi się w każdych warunkach. Po pierwsze w znacznym stopniu wpływa na ekologię, a to wszystko za sprawą wysokiej klasy energetycznej w postaci A+++, a także systemu pozwalającego na mycie strefowe. W efekcie pozwala to na mycie naczyń przy zapełnieniu tylko pewnej części zmywarki. Innym atutem jest zastosowana technologia pozwalająca na zwiększone bezpieczeństwo użytkowania, które w przypadku jakichkolwiek zakłóceń i ewentualnego uszkodzenia automatycznie odcina dopływ wody po to, aby ochronić samo pomieszczenie. Jest to także idealne rozwiązanie dla osób, którzy często zapominają o tym, że powinni włączyć zmywarkę i robią to w nocy. Dzięki nowoczesnemu silnikowi zyskujemy bardzo ciche działanie. Patrząc całościowo można dostrzec, że owy produkt jest godny polecenia, bardzo łatwy w obsłudze, mając wszystko to co powinno być w zmywarce. Na pewno na plus należy wyróżnić tutaj bardzo prostą i przejrzystą obsługę samej zmywarki, opierającą się na zewnętrznym intuicyjnym panel.

R

Zalety

 • łatwość załadunku;
 • intuicyjna obsługa;
 • pojemność;
Q

Wady

 • obecny, choć słabo działający program ekspresowy;

4. Porządek w 30 minut

 

zmywarki pod zabudowę 60

Im szybciej wykonywana jest dana czynność, tym więcej czasu zyskujemy. Nie inaczej jest w przypadku zmywarek. Dlatego też zmywarka do zabudowy 60 cm KENWOOD KID60S17, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii pozwala na skrócenie czasu mycia do 30 minut, a to wszystko przy zachowaniu wysokiego poziomu oszczędności energii. Stykamy się tutaj z urządzeniem, które ewidentnie w głównej mierze zostało nakierowane na szybkość działania. Niestety, lecz hałas pracy przekracza ponad 52 decybele, co już w znacznym stopniu utrudnia funkcjonowanie nie tylko w nocy ale również jest dość znacznym hałasem za dnia. Dodatkowo zużycie 9 litrów wody na cykl również nie należy do trybu oszczędzania i ochrony środowiska. Niemniej jednak bogactwo różnego rodzaju programów, a także szybkość pracy jest tutaj w największym atutem. Ponadto w całości stykamy się z metalowym rozwiązaniem, które jest odporne na korozję, tym samym pozwalające na jego długi okres funkcjonowaniem. Interesujące jest także umieszczenie panelu w formie ukrytej tak, aby nie szpecił zewnętrznego wyglądu.

R

Zalety

 • szybkość pracy;
Q

Wady

 • niekorzystny stosunek jakości do ceny;
 • głośna praca i duże zużycie wody;

5. Gdy chronimy ekologię

 

dobra zmywarka do zabudowy

Zmywarka do zabudowy 60 WHIRLPOOL WIO 3C23 6 E to rozwiązanie, które skierowane jest w głównej mierze na ochronę i dbanie o naszą ekologią. Wszystko to za sprawą zużycia wody na poziomie 6 litrów na cykl co stawia ją na wysokim poziomie w stosunku do konkurencji. Dodatkowo klasa energetyczna A++ umożliwia zmniejszenie zużycia prądu, a także rachunków jakie musimy płacić. Rozwiązanie to cechuje się dość dużą pojemnością, gdyż pomieści aż 14 kompletów, a także duże garnki i patelnię. Producenci gwarantują otrzymanie doskonałych rezultatów, które pozwolą na otrzymanie czystych naczyń. Interesująca jest także możliwość regulowania górnego kosza, dzięki czemu możemy zmieścić jeszcze większe naczynia. Whirlpool to jeden z głównych i najlepszych producentów zmywarek. Jednakże mimo, że sam produkt wygląda interesująco, to jednak opinie na jego temat nie należą do najlepszych, gdyż wiele osób zastrzega sobie, iż zmywarka po prostu bardzo często się psuje. Innymi słowy, jeśli nie przeszkadzają Ci częste wizyty mechaników, to pod kątem zużycia, jak i ostatecznych efektów mycia jest to niezastąpione rozwiązanie.

R

Zalety

 • wysoka oszczędność zużycia wody i energii;
 • duża pojemność;
 • intuicyjny interfejs;
Q

Wady

 • problemy natury technicznej łatwo się psuje;

Dobra zmywarka do zabudowy, czy może zlew?

Osoby, które dotychczas nie korzystały z możliwości zmywarek z pewnością mogą zastanawiać się, co tak naprawdę jest lepsze, czy korzystanie z dotychczasowego rozwiązania jakim jest zlew, czy też może przejście na zmywarkę pod zabudowę. Problem ten można bardzo łatwo rozwiązać. Niemniej jednak musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że w momencie, gdy większość pracy będzie wykonywała zmywarka, to nie możemy zrezygnować ze zlewozmywaka w naszej kuchni, gdyż będzie on niezbędny między innymi przy przygotowaniu posiłku, czy też opukiwaniu owoców lub warzyw. Co ciekawe aktualny rozwój technologii pozwolił nam na uzyskanie dostępu do ogromnej ilości różnego rodzaju produktów, jakimi są zmywarki. Mogą one różnić się pod kątem pojemności, zużyciem wody i energii, a także szybkością pracy. Niemniej jednak osoby, które chcą znaleźć coś idealnie pod siebie, na pewno to znajdą. Nie da się zaprzeczyć, że zmywarka będzie jednak o wiele większym komfortem niż tradycyjny zlew, a także w znacznym stopniu przyczyni się do ograniczenia zużycia wody, a tym samym kosztów, jakie ponosimy. Wszystko za sprawą dokładnego wyliczenia ile litrów jest potrzebnych na dane mycie, a my tym samym nie marnujemy tego drogocennego płynu. Jednakże jeżeli nie posiadamy zbyt dużo miejsca i zdecydujemy się na małe zmywarki (np. 45 cm) może się okazać, że nie będzie ona w stanie pomieścić dużych garnków i patelni przez to będziemy musieli myć je ręcznie. Oczywiście można tego uniknąć pod warunkiem, że wybierzemy rozwiązania bardzo elastyczne pod kątem dostosowania koszy (na całe szczęście również są dostępne na rynku). Jednak ostatecznie to, co wybierzemy zależy już tylko i wyłącznie od nas samych.

jaka zmywarka do zabudowy 60

Jak wybrać zmywarkę?

Wybór odpowiedniej zmywarki nie należy do najłatwiejszych decyzji. Wszystko za sprawą tego, że musimy określić, co tak naprawdę potrzebujemy. Zacznijmy więc od głównego podziału zmywarek. Na rynku zetkniemy się z dwoma rodzajami, to są zmywarki wolnostojące, które można swobodnie przemieszczać i ustawiać tam, gdzie nam się żywnie podoba lub też zmywarki do zabudowy stanowiące o wiele bardziej eleganckie i sprecyzowane rozwiązania do każdej kuchni. Oczywiście to, co wybierzemy zależy już od naszych gustów, a także od możliwości pojemnościowych naszej kuchni, gdyż przypadku między innymi mieszkań w bloku będą one bardzo ograniczone, stąd też zmywarki pod zabudowę sprawdza się o wiele lepiej. Przechodząc już do samego aspektów wyboru zmywarki, powinniśmy kierować się kilkoma elementami. Mowa tutaj w szczególności o klasie energetycznej, a także zużyciu wody. Te dwa czynniki będą przekładały się na to ile tak naprawdę zmywarka będzie nas kosztowała. Jakby nie patrzeć możemy za dany produkt zapłacić przykładowo półtora tysiąca zł i otrzymać bardzo sprawne i dobre urządzenie, tylko, że co z tego, gdy rachunki będą na tyle ogromne, że taniej wychodzi mycie ręczne. Dlatego też istotne jest, aby dokładnie zapoznać się z zapotrzebowaniem na te dwa czynniki danego urządzenia. Oprócz tego istotne również będzie określenie pojemności zmywarki. Oczywiście w przypadku produktów o szerokości 60 cm, są one na tyle spore, że z reguły są w stanie pomieścić kilkanaście kompletów naczyń, co w zupełności wystarcza dla dużej rodziny.

Dodatkowo podczas wyboru zmywarki możemy spotkać się z wieloma specjalnymi funkcjami, czy też indywidualnym ułożeniem poszczególnych półek, jak i myciem strefowym, tym samym umożliwiając sobie czyszczenie np. garnków i patelni, które również się zmieszczą (więcej znajdziesz tutaj https://www.canstarblue.com.au/appliances/dishwashers-buying-guide/). Oprócz tego nie możemy zapominać o samej technologii. Nie da się nie zauważyć, że dużo zmywarek oferuje ogromne ilości programów, niemniej jednak tak naprawdę z większości z nich nie będziemy korzystać. W wielu sytuacjach będziemy z reguły wybierać między myciem eko, które powinno być, po pierwsze wydaje, a po drugie nie zbyt czasochłonne, a myciem szybkim w szczególności, gdy pojawił się przypadkowi goście. Choć większość rozwiązań oferuje taką możliwość może się okazać, że dla jednych producentów mycie szybkie trwa godzinę albo dwie, a dla innych 30 minut, dlatego też warto zapoznać się z tym, co tak naprawdę oferuje dana zmywarka. Ostatnim aspektem są dodatkowe wyposażenia. Mowa w szczególności o szeregu różnego rodzaju funkcji, które ułatwiają nam korzystanie ze zmywarki. Przykładem tego jest specjalny czujnik, które informuje o tym, że urządzenie jest wyłączone, czy też o uchwycie na kieliszki, a także o dodatkowym programie pozwalającym na opóźnione wyłączenie. Oczywiście dysponując odpowiednią ilością finansów, możemy znaleźć rozwiązanie idealne, które będzie spełniało wszystkie nasze wymagania. Lecz nim to zrobimy, zastanówmy się, czego tak naprawdę oczekujemy od naszej zmywarki. Jeżeli szukamy sugestii lub pomysłów, warto zajrzeć tutaj https://www.youtube.com/watch?v=n1zr7hmPITI.

zmywarka do zabudowy 60 ranking

Kilka słów podsumowania – jaka zmywarka do zabudowy 60 cm?

Przyglądając się możliwością zmywarek nie trudno stwierdzić, że są to urządzenia godne uwagi, które warto mieć w swojej kuchni. Porównując to, na co warto zwracać uwagę podczas wyboru tego typu urządzeń, w stosunku do zaproponowanych przez nas rozwiązań najkorzystniej prezentuje zmywarka do zabudowy 60 BOSCH SMV46KX00E A++. Stanowi ona najpewniejszy wybór pod kątem zapewnienia wszystkich niezbędnych aspektów, dając nam uniwersalne urządzenie, które będzie nam służyło przez wiele lat. Jego wady są na tyle mało problematyczne, że możemy je pominąć, gdyż patrząc na całokształt, uzyskujemy niezwykle sprawne i skuteczne rozwiązanie, które z pewnością nie raz nam pomoże przy pozbyciu się ogromnej ilości brudnych naczyń.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Zmywarka do zabudowy 60
Average rating:  
 0 reviews