Najlepsze płyty gazowe do zabudowy 2024

Aktualnie bardzo często stykamy się z podejściem minimalistycznym. Dosłownie „atakuje” ono poszczególne aspekty naszego życia będąc nie tylko modnym, ale także bardzo praktycznym rozwiązaniem. W efekcie z pewnością nie raz zetknęliśmy się z sytuacją, w której chcąc zakupić zintegrowaną kuchenkę gazową zawierającą w sobie zarówno płytę, jak i piekarnik zauważamy, że jest to mało popularne urządzenie, ustępując tym samym miejsca pojedynczym płytom gazowym. W efekcie możemy zyskać znacznie więcej przestrzeni, jak i lepsze rozlokowanie urządzeń w kuchni, gdyż tym samym masz piekarnik nasz piekarnik może znaleźć się np. na wysokości naszych oczu w całkiem odmiennej szafce. W efekcie powie się jedno kluczowe pytanie, a mianowicie jaka jest najlepsza płyta gazowa.

Płyta gazowa ranking 2024

Poniżej prezentujemy Państwu kilka wybranych przez nas płyt gazowych, które godne są uwagi ze względu na swoje funkcje, a także estetyka wykonania. Będą one znakomitym miejscem do tego, aby rozpocząć swoje poszukiwania i zrozumieć czym powinna charakteryzować się dobra płyta gazowa.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
plyta gazowa Solgaz GPC 41

Solgaz GPC 4+1

9.9

Droga

Allegro Logo
 

 
Neonet logo 1
 
neo24.pl
Plyta gazowa BOSCH POH6B6B10

BOSCH POH6B6B10

9.8

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
 

 
Neonet logo 1
SAMSUNG NA64H3010AK tabela

SAMSUNG NA64H3010AK

9.7

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
 

 
Neonet logo 1
neo24.pl
Plyta gazowa AMICA PVC6410

AMICA PVC6410

9.6

Tania

Allegro Logo
 
empik logo
 

1. Eleganckie wykonanie w każdym calu

płyta gazowa ranking

Wybór płyty gazowej nie należy do najprostszych. Niemniej jednak, jeżeli Poszukujemy rozwiązania, które będzie po pierwsze minimalistyczne, a po drugie eleganckie nic nie sprawdzi się lepiej niż produkt, jakim jest ceramiczna płyta gazowa Solgaz GPC 4+1. Rozwiązanie to cechuje się niepowtarzalnym designem, który dodatkowo umożliwiają łatwe zapewnienie czystości. Interesujące jest także tutaj rozwiązanie odnoszące się do zastosowanych garnków, gdyż nie muszą być one wykonane ze specjalnych metalu, a płyta pozwoli na wykorzystanie nawet dotychczasowych produktów, jakie posiadamy. Istotne jest to, że w porównaniu do tradycyjnych kuchenek stykamy się tutaj z aż 50% niższym zużyciem gazu. Ponadto nagrzewane są tylko palniki w wyznaczonych miejscach tym samym zwiększając bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Płyta ta została wyposażona również w nowoczesne rozwiązania technologiczne dzięki, którym przykładowo podczas gotowania multimedialny wyświetlacz będzie informował o ewentualnych błędach takich jak m.in. kończącym się gazie w butli, czy też w sytuacji, w której coś wykipi na płytę. Solgaz GPC 4+1 to także rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się pod kątem ekologicznym gdyż zużycie prądu i jest tutaj na znacznie mniejszym poziomie w stosunku do konkurencji. Ponadto ilość emitowanego tlenku węgla również będzie, aż dziesięciokrotnie niższa niż w przypadku innych modeli.

R

Zalety

 • łatwość obsługi;
 • funkcjonalność;
 • efektywny wygląd;
Q

Wady

 • rozstawienie palników;
 • jakość wykończenia;

2. Tradycyjne rozwiązania godne uwagi

płyta gazowa opinie

Płyta gazowa BOSCH POH6B6B10 to produkt, który cechuje się bardzo klasycznym designem przypominającym typowe palniki piekarników występujący w typowych kuchenkach gazowych. Stykały się tutaj z dwoma typami palników, z czego występuje jeden palnik gazowy WOK, zaś pozostałe 3 są to typowe palniki gazowe. Cała płyta wykonana jest ze szkła, która została zabarwione na kolor czarny, zaś właściwa kontrola odbywa się poprzez mechaniczne pokrętła, tym samym zapewniając niezawodność. W efekcie rozwiązanie to cechuje się niezwykle korzystnymi stosunkiem ceny do jakości wykonania i faktycznie spotykamy się tutaj z bardzo porządnym wykończeniem, które choć może nie należy do najbardziej designerskich, to jest praktyczne i godne uwagi. Dlatego też poszukując rozwiązania, które idealnie wkomponuje się w gusta osób lubiących tradycyjność, a także uwielbiający gotować płyta gazowa BOSCH POH6B6B10 sprawdzi się idealnie.

R

Zalety

 • wysoka jakość wykończenia;
 • duża moc palników;
 • prostota obsługi;
Q

Wady

 • problemy z czyszczeniem;

3. Imponująca moc dla ludzi kochających gotowanie

dobra płyta do zabudowy

SAMSUNG NA64H3010AK to płyta gazowa, która posiadam niepowtarzalną moc jakiej potrzebujesz. W efekcie pozwala ona na szybkie gotowanie, a to wszystko dzięki w najwyższym swojej klasie 4 w palnikom. Interesujące jest to, że stykamy się tutaj z kilkoma wielkościami palników, które umożliwiają lepsze wykorzystywanie ich oraz optymalniejsze zużywanie energii. W efekcie możemy dobrać garnek do swoich potrzeb bez potrzeby nadmiernego zużywania gazu. Interesujące jest także nakładka na ruszt typu WOK. Pozwala ona znacznie szybszą i równomierną dystrybucja ciepła dzięki czemu, przykładowo gotowane potrawy w tym między innymi warzywa uzyskają niepowtarzalna chrupkość. Dodatkowo ruszt ten pozwala na znacznie łatwiejsze I bezpieczniejszy przesuwają naczyń, a także większą stabilizację garnków. Jest on także dzielony na 4 części, dzięki czemu łatwo można go umyć zarówno w zmywarce, jak i w zlewie. SAMSUNG NA64H3010AK jest rozwiązaniem, które idealnie wkomponuje się do każdej kuchni. Cechuje się wysoką estetyką błyszczącej czarnej emalii, a także bardzo solidnymi wykończeniami w postaci czarnego szkła. Poszukując więc komfortowego rozwiązania warto zastanowić się nad tym produktem.

R

Zalety

 • łatwość obsługi;
 • duża kontrola płomienia;
 • modułowość i ergonomia;
Q

Wady

 • problemy z czyszczeniem;

4. Klasyczne rozwiązania w nowej odsłonie

najlepsza płyta gazowa

Płyta gazowa AMICA PVC6410 jest rozwiązaniem, który łączy w sobie zarówno klasyczne rozwiązanie w kwestii palników gazowych z nowoczesnym designem. W efekcie stykamy się tutaj ze szklaną powierzchnią, która zapewnia wysoką estetyką, a także łatwość czyszczenia. Dostępny kolor czarny jest rozwiązaniem, które idealnie wkomponuje się do każdej kuchni nadając jej odpowiedni poziom elegancji. Istotne jest to, że rusztowanie na palnikach są emaliowane dzięki czemu zachowują swój atrakcyjny wygląd, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej stabilność naczyń podczas gotowania. Sam mechanizm obsługiwany jest poprzez mechaniczny przekręcanie pokrętłami, które dzięki nowatroskiej obudowie, a także specjalnemu oświetleniu wyglądają bardzo interesująco. Ostatecznie rozwiązanie To zapewnia profesjonalne gotowanie i wysoką jakość użytkowania. Warto podkreślić, że zastosowano tutaj zabezpieczenie przeciwpyłowe gazu, dzięki czemu w momencie, gdy dojdzie do jakichkolwiek zaburzeń i będziemy mieli niebezpieczeństwo wycieku tej subtsancji płyta automatycznie odetnie dostęp.

R

Zalety

 • rozstawienie palników i ich ilość;
 • łatwość czyszczenia;
 • łatwość obsługi;
Q

Wady

 • brak danych od klientów;

Dobra płyta gazowa jaką wybrać

Wybór odpowiedniej płyty gazowej ma istotne znaczenie, gdyż będzie ona służyła do uzyskania odpowiednich efektów i wpłynie na szybkość gotowania, a także całokształt funkcjonowania kuchni. Na samym początku warto zastanowić się, czy chcemy płytę gazową szklana, stalową, czy może emaliowaną. Jakby nie patrzeć to właśnie te szklane rozwiązania będą stanowiły najbardziej efektywną koncepcję pod kątem estetyki i aranżacji. W efekcie będą nieco przypominały płyty indukcyjne, a co więcej same palniki są schowane pod warstwą szkła dzięki czemu powinniśmy o wiele łatwiej utrzymać w czystości. Niemniej jednak automatycznie przekłada to się na znaczną cenę, dlatego też płyty ze stali, czy też emaliowane będą o wiele bardziej przystępne dla naszych portfeli. Rozwiązanie jakim jest stal cechuje się o wiele większą wytrzymałością, a w niektórych kompozycjach estetycznych będzie wyglądała o wiele lepiej niż wspomniane szkło. Niemniej jednak rozmieszczenie palników i całokształt tego rozwiązania może sprawiać problemy z zachowaniem właściwej higieny. Emalia jest rozwiązaniem, które nie sprawdzi się w kuchniach wykonanych w stylu nowoczesnym. Nie jest także najwytrzymalsza, niemniej jednak z pewnością należy do najtańszych rozwiązań, a zarazem bardzo łatwo utrzymać ją w czystości. Tak czy inaczej, to są właśnie te trzy główne typy palników gazowych. Ostatecznie to co wybierzemy zależy tylko i wyłącznie od nas, choć jakby się temu bliżej przyjrzeć, zależy to także od samej kuchni.

dobra płyta gazowa

Aspekty na jakie warto zwracać uwagę

Decydując się na płytę gazową, oprócz wyglądu tak naprawdę pozostaje już tylko kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę (jeśli chcesz poznać je wszystkie zajrzyj tutaj: https://www.morele.net/wiadomosc/jak-wybrac-plyte-gazowa-jaka-najlepsza-polecane-modele/8274/ ). Istotne jest to, aby posiadało one odpowiednie moduły bezpieczeństwa, które w sytuacjach kryzysowych pozwala na łatwe odcięcie dopływu gazu, a także pozwolą na łatwiejsze i bezpieczniejsze gotowanie. Wiele urządzeń będzie posiadało również zapalnik elektryczny, co jest (można powiedzieć) swego rodzaju standardem w obecnych czasach. Doliczyć do tego należy między innymi zabezpieczenie przeciwpyłowe, czy też wszelkiego rodzaju ograniczenia rozszerzenia się ciepła poza wyznaczony obszar i w efekcie możemy uzyskać bardzo praktyczny i przydatny produkt. Oczywiście na rynku zetkniemy się z różnymi konstrukcjami. Mogą być one okrągłe, półokrągłe, jak i mieć nieregularny kształt, czy też być tradycyjne tj. prostokątne lub kwadratowe. Większość rozwiązań będzie do siebie dość zbliżonych pod kątem zastosowanych technologii, a jedyne różnice mogą opierać się na ukrytym dotykowym panelu albo mechanicznych pokrętłach. Ostatecznie więc można wybór płyty gazowej podsumować kilkoma słowami. Wszystko zależy od nas samych.

płyta gazowa ranking

Kilka słów podsumowania płyta gazowa opinie

Jako że wybór płyty gazowej jest aspektem dość subiektywnym, to porównując poszczególne zaproponowane modele ciężko jest tutaj wskazać ten najlepszy. Jednak zwracając uwagę w szczególności na opinie klientów łatwo dostrzec, że produkt, jakim jest AMICA PVC6410 posiada najciekawsze możliwości. Jest to tradycyjna płyta palnikowa, która łączy w sobie elementy ze szkła, jak i emalii. W efekcie, choć w dotychczasowych opiniach użytkownicy Nie skarży się na wytrzymałość, to po dłuższym czasie używania może się okazać, że łatwo można ją uszkodzić. Niemniej jednak patrząc całościowo, to jest ona niezwykle interesującym produktem posiadającym wysoki stosunek jakości do ceny.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Płyty gazowe do zabudowy
Average rating:  
 2 reviews
 by Jacek

A na pierwszym miejscu Solgaz. Ciekawe. I to jedna z najstarszych modeli. Szkoda, że nic z nowszych się nie załapało. GPC ma jednak już swoje lata i obecnie dostępne są dużo bardziej funkcjonalne modele.

 by Danka

Ranking bardzo użyteczny dzięki niemu dowiedziałam się o płycie gazowej "gaz pod szkłem" z Solgaz. Bardzo mi się podoba to rozwiązanie i zaczęłam szukać tej marki w sieci. Płyta z tego co zaczęłam się orientować jest cały czas udoskonalana i najbardziej zainteresowałam się jej najnowszą wersja Optimex. Jest znacznie cichsza od GPC, jak i bardziej cienka. Myślę, że mam już swego faworyta:)