Lodówki side by side ranking to zestawienie, w którym przedstawiamy najlepsze lodówki side by side. Prócz samego rankingu znajdziesz tu także poradnik, w którym dowiesz się, jakie parametry odgrywają kluczową rolę w takich lodówkach. Dodatkowo znajdziesz informacje, jakie dodatki, funkcje znaleźć można w najpopularniejszych modelach.

W tym wszystkim nie zapominamy o szczegółowym opisie wszystkich lodówek prezentowanych w rankingu wraz z dokładanym opisem funkcji i właściwości uwzględniając zalety jak i wady. Lodówki side by side ranking powstał z myślą o osobach, które zagubiły się w natłoku ofert, jakie serwowane są nam przez media.

Mamy nadzieję, że z naszym poradnikiem znajdziesz najlepszą lodówkę side by side, która spełni Twoje potrzeby i będzie Ci służyć przez długie lata.

 

W naszym rankingu znajdziesz przede wszystkim lodówkę SAMSUNG RS51K57H02C

 

jaka lodówka

Produkt firmy Samsung to bez wątpienia najlepsza lodówka side by side dostępna na rynku. Na tą pozycje wpływa wiele czynników, przejdźmy na początku do samego wyglądu. Wielka lodówka RS51K57H02C o wymiarach 178.9 Wysokości, 91.2 Szerokości oraz 70 cm głębokości oferuje aż 177 l zamrażalki a pojemność użytkowa chłodziarki aż 334 l.

Urządzenie to prezentuje się świetnie również z wyglądu, wpływa na to bardzo eleganckie i nowoczesne wykończenie. Dominujący kolor jest to czarne szkło. Roczne zużycie energii szacuje się na około 433 kWh a klasa energetyczna to A+.

Lodówka nie tylko dobrze wygląda – oferuje, bowiem szereg niezwykle istotnych funkcji. Mamy tutaj do czynienia z systemem Multiflow, który zapewnia równomierne chłodzenie w całej lodówce, już chwile po zamknięciu lodówki.

Bardzo przydatny system No Frost, czyli koniec z ręcznym rozmrażaniem lodówki, co kilka tygodni. Kolejne to Twin Cooling system, Power Freeze i oczywiście funkcjonalny i łatwy w obsłudze wyświetlacz na drzwiczkach lodówki.

R

Zalety

 • Niski poziom hałasu (ok 43 dB)
 • Wielofunkcyjność (no Frost, Power Freeze i inne)
 • Duża pojemność
 • Nowoczesny wygląd
 • Wykonanie
Q

Wady

 • wysoka cena

Wartym polecenie okazać się może urządzenie, jakim jest Lodówka Side By Side Samsung RS 7528 THCSL

 

lodówka side by side opinie

Kolejny już w rankingu produkt niezawodnego producenta Samsung. Tym razem przedstawiamy model w innych odcieniach. Jak widać, dominuje tutaj kolor srebrny. Lodówka side by side o wymiarach 178.9 cm wysokości, 91.2 cm szerokości i 75.4 cm głębokości oferuje pojemność użytkową zamrażalki 211 l natomiast chłodziarki aż 361 l. Klasa efektywności energetycznej to A++ a poziom hałasu to ok 39 dB.

Urządzenie posiada bardzo skuteczne oświetlenie wnętrza, które dodatkowo nie wytwarza ciepła. W tej lodówce możemy regulować wysokość półek oraz ich liczbę. Na drzwiczkach znajdziemy aż 5 balkoników, które możemy zagospodarować. Model oferuje bardzo istotne funkcje, które określają jak dobry jest to sprzęt.

Pierwszą funkcją jest technologia no Frost, co pozwala cieszyć się zadbaną lodówką bez ścian pokrytych grubymi warstwami lodu. Twin cooling Plus to kolejna technologia, jakiej uświadczymy w lodówce RS7528THCSL. Technologia ta oznacza, że urządzenie posiada dwa niezależne systemy chłodzenia. Produkt objęty jest 24 miesięcznym okresem gwarancji.

R

Zalety

 • technologie No Frost i Twin Cooling Plus
 • pojemność całkowita netto aż 564 L
 • niski poziom wytwarzanego hałasu (39 dB)
 • niskie zużycie energii
Q

Wady

 • brak funkcji np. multiflow

Kolejnym produktem, który zasługuje na Twoją uwagę jest model LG GSB360BASZ

 

lodówki side by side ranking

Produkt marki LG to lodówka side by side o srebrnym kolorze oferująca pojemność całkowitą w wysokości 580 L. Wymiary to 179 cm wysokości, 90 cm szerokości i 70 cm głębokości. Urządzenie to oferuje klasę energetyczną A ++, co gwarantuje niskie zużycie energii a to z kolei przekłada się na relatywnie niskie opłaty.

Kultura pracy jest bardzo zadowalająca, poziom hałasu wynosi ok 39 dB. Lodówka oferuje wiele ciekawych funkcji, na które warto poświecić uwagę. Znajdziemy tutaj przede wszystkim funkcję No Frost, Multi Airflow i Moist Balance Crisper.

Dodatkowo na pochwałę zasługują kwestie bezpieczeństwa – lodówka posiada antybakteryjne uszczelki, alarm, który informuje o niedomkniętych drzwiach oraz bardzo odporne na uszkodzenia półki znajdujące się wewnątrz lodówki. Ponadto przy awarii zasilania lodówka jest w stanie utrzymać temperaturę przez nawet 10 godzin.

Gwarancja producenta obejmuje 24 miesiące i może mieć charakter door to door, co przy wadze całkowitej 126 kg odgrywa ważna rolę.

R

Zalety

 • funkcja smart diagnosis
 • lodówka no frost
 • elektroniczna regulacja temperatury
 • szybkie zamrażanie
Q

Wady

 • brak funkcji szybkiego chłodzenia

Warto sprawdzić również Beko GN 162420 X

 

najlepsza lodówka side by side

Marka Beko kolejny raz zachwyca nas swoimi urządzeniami. Dzisiaj skupiamy naszą uwagę na modelu GN 162420 X, który na tle innych lodówek side by side w tej cenie nie ma konkurencji. Lodówka ta o wymiarach 182 cm wysokości, 91 cm szerokości i 72 cm głębokości oferuje pojemność całkowita 544 L.

Dokładniejsza pojemność użytkowa chłodziarki wynosi 368 L a zamrażalki 176 L. Klasa energetyczna lodówki Beko GN to A+ a roczne zużycie energii szacuje się na ok 471 kWh.

Lodówka standardowo wyposażona jest w półki (balkoniki) na drzwiach, szuflady na owoce i warzywa i oczywiście półki szklane na różnych wysokościach lodówki. Lodówka side by side firmy Beko posiada aktywny jonizator za pomocą, którego neutralizuje wirusy, bakterie i inne zanieczyszczenia, które powodować mogą przykry zapach w lodówce.

Na uwagę zasługują bardzo innowacyjne funkcje takie jak dozownik wody. Urządzenie potrafi przefiltrować wodę oraz produkować do nawet 2 kg lodu dziennie.

R

Zalety

 • dozownik wody
 • prosta, intuicyjna obsługa
 • światła Led
 • alarm otwartych drzwi
 • wbudowany „barek”
 • pełny no frost
Q

Wady

 • kultura pracy
 • cena

Koniecznie sprawdź produkt marki Haier HRF – 521DM6

 

lodówki dwudrzwiowe opinie

Prawdopodobnie najtańszy model lodówki side by side w naszym rankingu. Przedstawiamy lodówkę Haier HRF, która oferuje zadowalający stosunek ceny, do jakości. Na wstępie warto wspomnieć o pojemności całkowitej, która tym przypadku wynosi 518 L. Wymiary urządzenia to 179 cm wysokości, 91 szerokości i 66 cm głębokości.

Lodówka ta prezentuje się naprawdę świetnie jednak jej szary kolor nie każdemu może odpowiadać. Warto jednak skupić się na pozytywnych aspektach lodówki Haier. Lodówka ta oferuje klasę efektywności energetycznej A + co przekłada się na niskie zużycie energii. Przechodząc do funkcji modelu widzimy wiele interesujących funkcji. Podstawową, ale jakże przydatną funkcja jest no Frost.

Na urządzeniu widoczny jest wyświetlacz elektroniczny, na którym obserwujemy temperatury i regulujemy je dla wskazanych sekcji. Oświetlenie LED gwarantuje nie tylko bezpieczeństwo i oszczędność, ale także modny, nowoczesny wygląd. W lodówce Haier HRF możemy kontrolować położenie półek, których jest aż 4. Dodatkowo mamy do użytku 2 pojemniki na warzywa i owoce.

R

Zalety

 • automatyczne rozmrażanie
 • regulacja położenia półek
 • oświetlenie LED
 • elektroniczne sterowanie
Q

Wady

 • brak filtrów antybakteryjnych
 • brak kostkarki do lodu

Jaka lodówka side by side będzie najlepsza

Lodówka to prawdopodobnie najważniejszy element każdej kuchni. Urządzenie to pozwala nam nie tylko przechowywać jedzenie, ale także wydłuża jej zdatność do spożycia. Obecnie na rynku pojawia się wiele rodzajów lodówek, pomimo tego, że nasz ranking dotyczy wyłącznie lodówek side by side to przedstawimy wszystkie dostępne rodzaje.

Najpopularniejsze, czyli lodówki jedno i dwudrzwiowe. Małe, kompaktowe lodówki jednodrzwiowe stworzone są z myślą o niewielkich rozmiarach – idealnie spisują się w kawalerkach czy mieszkaniach tymczasowych. Przeważnie oferują jedynie funkcje chłodziarki jednak na rynku jest wiele modeli oferujących także wewnętrzny zamrażalnik.

Lodówki dwudrzwiowe z kolei oferują zawsze chłodziarkę i zamrażalkę – otwierane osobnymi drzwiami. Takie lodówki z reguły oferują wysoka pojemność, są wysokie i z pewnością poradzą sobie z mniejszą rodziną. Kolejne lodówki to side by side, czyli temat przewodni rankingu.

Lodówki te charakteryzują się przede wszystkim największa pojemnością i największymi wymiarami. Lodówki te oferują chłodziarkę i zamrażalkę obok siebie. Często też posiadają dozowniki wody, lodu czy mini barek. Lodówki te często oferują oddzielny system chłodzenia i pozwalają nam dostosować temperaturę do naszych preferencji.

jaka lodówka

Najważniejsze funkcje lodówki side by side

Najlepsza lodówka side by side będzie oferować nie tylko wysoką pojemność. Warto wiedzieć, jakie czynniki, parametry i funkcje powinny wpływać na nasz wybór. Klasa energetyczna, najlepiej A, A+ i lepsze, pozwoli to na duże oszczędności w skali roku.

System taki jak No Frost to priorytet, pozwala nam uniknąć uporczywego problemu lodu na ściankach zamrażalki. Kolejna to technologia Multi AirFlow – obieg powietrza wewnątrz chłodziarki i zamrażalki jest równomiernie rozprowadzany po całej lodówce, temperatury nie zmieniają się w przypadku otwierania lodówki. Dla osób, które przechowują warzywa w lodówce przydatny będzie system Moist Balance Crisper, który usuwa wilgoć dzięki specjalnie zaprojektowanej pokrywie.

Najlepsza lodówka side by side powinna być również cicha, nie przekraczać ok 40 dB. Istotną rolę może odegrać dozownik wody czy kostkarka do lodu. To właśnie urządzenia side by side oferują ten luksus.

Cena

Cena to bardzo ważny i decydujący o zakupie aspekt. W przypadku lodówek odgrywa znaczącą role, bowiem ceny lodówek są naprawdę zróżnicowane. Najlepsze lodówki wcale nie muszą być drogie, jeżeli zapoznaliście się z lodówki side by side ranking to z pewnością wiecie, jakie produkty są godne polecenia.

Wszystkie lodówki w rankingu oferują więcej niż zadowalający stosunek ceny, do jakości. Lodówki side by side, które oferują wielką pojemność i oferują wiele funkcji, o których wspomnieliśmy wcześniej w artykule mogą kosztować nas krocie. Warto, zatem korzystać z porównywarek cen by wiedzieć, która z ofert jest najkorzystniejsza.

Lodówka side by side opinie

Opinie to kwestia, o której nie wolno zapomnieć. Dzięki opiniom zapoznamy się z tym jak naprawdę działa urządzenie, jakie ma wady jak i zalety. Opinie znaleźć można na wielu stornach internetowych, należy jednak unikać tych, które są sponsorowane.

Najlepszym źródłem opinii są sklepy internetowe, fora dyskusyjne i porównywarki cen. W tych miejscach spotkać się można ze zweryfikowanymi opiniami prawdziwych użytkowników danego modelu.

W poszukiwaniu opinii należy sprawdzić także lodówki dwudrzwiowe opinie, co pozwoli nam znaleźć więcej recenzji na temat poszczególnych lodówek side by side.

lodówka side by side opinie

Podsumowanie

Podsumowując, warto zakupić lodówkę side by side, jeżeli mamy duża rodzinę, dbamy, o jakość przechowywanych produktów i zależy nam na wysokim komforcie użytkowania. Z pewnością nie są to tanie urządzenia jednak warto pamiętać, że w podobnym przedziale cenowym można kupić zwykła lodówkę, która nie posiada tak wielu funkcji jak lodówki side by side.

Mamy nadzieje, że dzięki rankingowi wybierzesz lodówkę, która spełni Twoje oczekiwania.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Zainteresowany lodówką typu side by side
Average rating:  
 0 reviews