Lodówka i zamrażarka stanowią ważne wyposażenie każdej kuchni. Bez nich przechowywanie pożywienia byłoby praktycznie niemożliwe. W dzisiejszych czasach rynek oferuje niezwykle zróżnicowany asortyment lodówek i zamrażarek. Wyposażone są one w określone funkcje, dzięki czemu mogą spełniać oczekiwania klientów o odmiennych potrzebach. Na jakie elementy warto zwrócić uwagę dokonując wyboru tego typu sprzętu? W jaki sposób dokonać zakupu, by w pełnie cieszyć się funkcjonalnością i praktycznością nowego sprzętu?

  1. Lodówka – niezbędny element każdej kuchni
  2. Przedłużenie świeżości jedzenia, czyli dobrej jakości zamrażarka do domu

Lodówka – niezbędny element każdej kuchni

Wybór odpowiedniej lodówki nie należy do prostych zadań. Choć na rynku znaleźć można niezwykle szeroką ofertę, należy dokładnie przeanalizować kilka kwestii nim zdecydujemy się na konkretny model. Lodówka jest bowiem sprzętem, który służyć będzie nam przez kolejne lata. Jej walory użytkowe oraz funkcjonalność, powinny więc w pełni satysfakcjonować przyszłego nabywcę. Dokonując wyboru sprzętu, początkowo kierujemy się walorami estetycznymi. Dla osób ceniących sobie spójność aranżacji kuchennego wnętrza, ważnym aspektem będzie fakt, by lodówka dopasowywała się do pozostałych elementów wyposażenia kuchni. Pojemność sprzętu w głównej mierze uzależniona będzie od liczebności rodziny. Nowoczesne lodówki posiadają także szereg funkcjonalności, których nie posiadały w przeszłości ich starsze odpowiedniki. Chodzi na przykład o konieczność rozmrażania. Systemy No Frost zapewniają brak konieczności przeprowadzania takiego procesu z uwagi na fakt, iż w lodówkach  nie powstaje szron – sprawdź ranking lodówka no frost zamrażalnik. Dodatkowo często spotkać można się również z bardzo wygodnym sterowaniem elektronicznym. Poszczególne parametry odczytywać można dzięki wskazaniom cyfrowym wyświetlaczy. Jednocześnie liczyć można także na dodatkowe udogodnienia, w postaci oświetlenia LED, kostkarki do lodu lub szuflad świeżości, przeznaczonych do przechowywania owoców i warzyw. Dodatkowe funkcjonalności warto wybierać wedle własnych preferencji. Nie zapominajmy również o fakcie, iż lodówka stanowi urządzenie, które pracuje w trybie ciągłym. Ważna więc będzie w tym przypadku klasa energooszczędności. Urządzenie klasy A+++ pozwoli znacznie oszczędzić na rachunku za prąd.

Przedłużenie świeżości jedzenia, czyli dobrej jakości zamrażarka do domu

Mrożenie jedzenia stanowi obecnie najlepszy sposób na przedłużenie jego świeżości oraz wydłużenie czasu przydatności do spożycia. To wyjątkowo ważny aspekt, przede wszystkim dla osób, które nie tolerują marnowania pożywienia. Pozwala również na zrobienie większych zapasów żywności, które pozwolą ograniczyć liczbę wizyt w sklepach. Do mrożenia żywności najlepiej wykorzystać zamrażarki wolnostojące, które z powodzeniem postawić można w każdym pomieszczeniu domu. Tego typu sprzęt często wykorzystywany jest na przykład w piwnicach lub spiżarniach, bowiem panuje tam nieco niższa temperatura. Dokonując wyboru określonego modelu, warto zwrócić uwagę na budowę urządzenia. Na rynku znaleźć można zamrażarki szufladowe, w której produkty układa się na wysuwanych szufladach oraz otwierane do góry zamrażarki skrzyniowe. Istotne będą również określone parametry, do których zaliczyć można zdolność zamrażania, czyli fakt, ile produktów może zostać zamrożonych w ciągu doby. Dodatkowo niektóre modele posiadają sygnał wzrostu temperatury, oświetlenie LED lub cyfrowy wyświetlacz, który informuje użytkownika o aktualnej temperaturze. W przypadku zamrażarki warto także zainteresować się kwestią zużycia energii elektrycznej.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

JAK WYBRAĆ LODÓWKĘ I ZAMRAŻARKĘ WOLNOSTOJĄCĄ?
Average rating:  
 0 reviews