Płyta indukcyjna 230v – ranking 2024

Indukcyjne płyty grzewcze to wygodna i praktyczna alternatywa dla zwykłych palników gazowych. Przygotowywane na nich potrawy szybko się podgrzewają, a sama płyta indukcyjna jest wytrzymała i łatwo do utrzymania w czystości. Jak jednak znaleźć idealny model dla siebie spośród setek dostępnych produktów? Podpowiadamy, jak wybrać małą płytę indukcyjną.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
PLYTA INDUKCYJNA AMICA PI6508PLU 230VBooster 1

AMICA PI6508PLU

9.9

Droga

Allegro Logo
 
empik logo
PLYTA INDUKCYJNA BEKO HII64400MT 230400Vbooster 1

BEKO HII64400MT

9.8

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
Plyta indukcyjna Concept IDV2660n 230 1

Concept IDV2660n

9.7

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
PLYTA INDUKCYJNA MPM 30 IM 06 2 POLA 230V CZARNA 1

MPM 30-IM-06

9.6

Tania

Allegro Logo
 
empik logo

Płyta indukcyjna 230V – ranking najlepszych modeli w 2024 roku

Poszczególne kuchnie indukcyjne różnią się między sobą wieloma parametrami. Producenci nie tylko różnicują moc urządzenia i ilość palników, ale implementują także dodatkowe rozwiązania, które mają za zadanie ułatwić korzystanie z urządzenia. Poniżej prezentujemy kilka modeli płyty indukcyjnej 230V, które są najchętniej wybierane przez innych użytkowników.

Płyta indukcyjna Amica

płyta indukcyjna mała

Model firmy Amica to idealny wybór do bloku lub niewielkiego domu jednorodzinnego. Przykryta bezramkowym szkłem ceramicznym wygląda elegancko i jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości. Moc 3,7 kW idealnie sprawdzi się też w przypadku kawalerki, gdzie z urządzenia korzysta jedna lub dwie osoby. Jego podłączenie jest banalnie proste dzięki systemowi Plug&Play – wystarczy, że znajdziesz wolny kontakt, włożysz wtyczkę i…gotowe!

Jednofazowa płyta indukcyjna Amica została wyposażona w szereg dodatkowych rozwiązań. Wśród nich znajdziesz timer, który zastąpi osobny stoper. Dzięki niemu możesz precyzyjnie kontrolować czas przygotowywania potraw. Funkcja Booster w krótkim czasie zwiększa moc grzewczą, koncentrując ją w jednym obrębie. Dzięki temu duże naczynia podgrzeją się znacznie szybciej.

ProBaby System to blokada, która zapobiega przypadkowemu uruchomieniu płyty przez najmłodszych. Teraz bez obaw możesz wyjść z domu i wiesz, że Twoje dziecko nie zrobi sobie krzywdy. Nowoczesna kuchnia Amica to także rozpoznawanie obecności naczyń, a nawet wielkości garnka! Płyta sama dopasuje się do jego rozmiarów, a Ty oszczędzasz na rachunku za prąd.

ok
 • niewielkie wymiary,

 • kontrola rodzicielska,

 • funkcje ułatwiające gotowanie,

 • wbudowany timer.

nook
 • za niska moc grzewcza dla dużej rodziny.

Płyta indukcyjna do zabudowy Beko

PLYTA INDUKCYJNA BEKO HII64400MT 230400Vbooster

Pokryta nietłukącym szkłem płyta Beko wyróżnia się wysoką mocą, aż 7,4 kW oraz wieloma funkcjami dodatkowymi. Producent wyposażył ją w elegancki i wygodny panel dotykowy, który zapewnia intuicyjną i prostą obsługę oraz wygodę w każdych warunkach. Niewielkie wymiary 58 x 51 x 5,2 cm sprawiają, że będzie nie tylko przydatnym elementem wyposażenia w kuchni, ale także doskonale wtopi się w każdy styl otoczenia.

Producent wyposażył ten model w funkcję Booster. Polega ona na szybkim podniesieniu temperatury największych palników na kilkanaście minut. Dzięki temu potrawy przygotują się w rekordowo szybkim tempie. Po upływie założonego czasu moc grzewcza ogniw powraca do wyjściowego poziomu. Jednocześnie zabezpieczenie przed przegrzaniem chroni mechanizmy kuchenki przed uszkodzeniem w wyniku działania zbyt wysokiej temperatury.

Zaimplementowania opcja kontroli rodzicielskiej pozwala na zablokowanie kuchenki tak, aby nie można jej było włączyć przez przypadek. Teraz możesz już spokojnie wyjść z domu i zostawić dzieci lub osoby starsze bez nadzoru. Z pewnością nie zrobią sobie one krzywdy, używając urządzenia.

Panel sterowania posiada jeszcze dwie inne, przydatne funkcje – automatyczne wykrywanie naczyń oraz zabezpieczenie przed zalaniem. Pierwsza opcja polega na dopasowaniu kształtu pola grzewczego do rozmiarów garnka. Druga to wykrycie kipienia zawartości naczyń na płytę grzewczą.

ok
 • duża moc grzewcza,

 • przydatne funkcje dodatkowe,

 • bezpieczna dla dzieci,

 • stylowy design.

nook
 • panel dotykowy w niektórych egzemplarzach jest mało responsywny.

Płyta indukcyjna Concept

płyta indukcyjna na gaz

Trójfazowa płyta grzewcza Concept to połączenie niskiej ceny i wydajności. Moc kuchenki wynosi 6,4 kW. Wymiary urządzenia to 59 x 52 x 6 cm. Cztery pola grzewcze pozwalają na wygodne przyrządzenia posiłku dla kilku osób i korzystanie z wielu naczyń w tym samym czasie.

Urządzenie jest wyposażone w wygodne, dotykowe sterowanie. Producent przewidział w kuchence sygnał akustyczny informujący o osiągnięciu wymaganej temperatury, a także funkcję Extra Safe. Polega ona na automatycznym wyłączeniu kuchni, kiedy sprzęt wykryje, że nie jest używany.

Dodatkowym zabezpieczeniem jest kontrola rodzicielska, pozwalająca na blokadę przycisków. Dzięki temu masz pewność, że nikt nie uruchomi płyty pod Twoją nieobecność.

ok
 • duża moc w stosunku do wymiarów,

 • aż cztery punkty grzewcze,

 • funkcja automatyczne wyłączania Extra Safe,

 • opcja kontroli rodzicielskiej.

nook
 • niewiele funkcji dodatkowych (np. kontrola ciepła resztkowego, rozpoznawanie naczyń).

Płyta indukcyjna do zabudowy MPM

płyta indukcyjna 230v

Model marki MPM jest przykryty eleganckim szkłem ceramicznym, odpornym na uderzenia i zarysowania. Kuchenka ma dwa pola grzewcze, więc będzie dobrym wyborem do niewielkiej kawalerki, gdzie na co dzień mieszka jedna lub dwie osoby. Dobrze sprawdzi się także w małej kuchni w domku letniskowym na wakacjach.

Moc urządzenia waha się od 3000 do 3800 kW z włączoną funkcją Booster. Wbudowany timer elektroniczny pozwala mierzyć czas i precyzyjnie dopasować go do czasu przygotowywania potraw. Płyta została też wyposażona w zabezpieczenie przed przegrzaniem, które sprawia, że płyta automatycznie wyłącza się w przypadku osiągnięcia zbyt wysokiej temperatury.

Zaimplementowana technologia szybkiego grzania Booster umożliwia szybkie podniesienie mocy grzania pola. Dzięki temu potrawy przygotowuje się i podgrzewa znacznie szybciej. To idealne rozwiązanie, kiedy spieszysz się do pracy lub na uczelnię i potrzebujesz szybko przygotować posiłek.

Urządzenie wspiera zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem przez dzieci. Wystarczy wcisnąć jeden przycisk i możesz spokojnie wyjść z domu bez obaw, że domownicy wyrządzą sobie krzywdę.

ok
 • wbudowana funkcja Booster,
 • duża moc grzewcza jak na tak małe urządzenie,

 • wbudowana funkcja blokady,

 • dobre rozwiązanie do domków letniskowych.

nook
 • tylko dwa pola grzewcze.
 •  

Jak wybrać płytę indukcyjną do domu?

Płyty indukcyjne stopniowo wypierają tradycyjne rozwiązania gazowe. Łatwo się je montuje, są mało awaryjne i bezpieczne. Co powinieneś wiedzieć o kuchniach indukcyjnych?

Jak działa indukcja?

Warto pamiętać, że płyta indukcyjna na gaz nie istnieje. Indukcja wykorzystuje energię elektryczną do generowania fal magnetycznych. Pod ceramiczną płytą znajdują się płaskie cewki magnetyczne szybkozmienne. Wykorzystanie specjalnych naczyń metalowych zaprojektowanych tak, aby były wytwarzane prądy wirowe. W efekcie pulsacyjna indukcja powoduje, że podgrzewa się zawartość naczynia i pole pod nim, ale nie cała płyta indukcyjna.

Cewki magnetyczne są przykryte warstwą szkła ceramicznego, które zabezpiecza elektronikę i jest odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Które z parametrów kuchni indukcyjnych są najważniejsze?

Poszczególne modele płyt indukcyjnych różnią się między sobą kilkoma parametrami. Na które z nich powinieneś zwrócić szczególną uwagę?

Moc kuchenki

Im więcej mocy generują pola indukcyjne, tym więcej ciepła powstanie i zawartość garnków szybciej się podgrzeje. Oczywiście mocy kuchenki nie należy oceniać tylko łącznie, ponieważ każdy rozmiar palnika będzie emitował inną ilość energii w zależności od rozmiaru. Zazwyczaj w płytach indukcyjnych montuje się pola o małej, średniej i dużej mocy. Dodatkowo niektórzy producenci wdrażają funkcję Boost, która na krótki czas może podnieść moc największego pola. Taką opcję znajdziesz m.in. w modelu Amica oraz MPM.

Ilość pól grzewczych

Ilość cewek w urządzeniu waha się od jednego do pięciu. Im więcej pól grzewczych, tym więcej garnków możesz podgrzewać w jednym czasie, ale wymiary płyty będą większe. To najczęściej dobry wybór do domu jednorodzinnego, gdzie mieszka kilka osób.

Do niewielkiego mieszkania znacznie lepiej sprawdzi się płyta jedno- lub płyta indukcyjna biała dwupalnikowa. Będzie ona miała wprawdzie mniejszą moc grzewczą, ale zmieści się nawet w małej kuchni. Dla przykładu model Concept ma cztery pola grzewcze, ale MPM już tylko dwa.

płyta indukcyjna 230v ranking

Ilość faz

Moc grzewcza płyty indukcyjnej może wahać się od 3 do niemal 20 kW. Najmniejsze urządzenia są jednofazowe i nie obciążają zbytnio instalacji elektrycznej. Większe kuchni (o mocy 13 czy 15 kW) będą dwu- lub nawet trzyfazowe. O ile w nowych mieszkaniach deweloperskich lub domach jednorodzinnych nie jest to problem, w starszych kamieniach i blokach może prowadzić do przeciążenia instalacji.

Aby uniknąć problemów, warto rozważyć podłączenie kuchenki do osobnego obwodu elektrycznego. W ten sposób oszczędzisz nerwów sobie i swoim sąsiadom.

Funkcje płyty indukcyjnej, z których skorzystasz

Poszczególni producenci implementują w swoich płytach grzewczych różnego rodzaju rozwiązania, które mają ułatwić użytkownikom życie i sprawić, że gotowanie będzie jeszcze przyjemniejsze.

Kuchnia Beko oferuje m.in, automatyczne wykrywanie naczyń. Polega to na dopasowaniu kształtu pola grzewczego do rozmiarów garnka. Dzięki temu zapłacisz niższy rachunek za prąd, ponieważ kuchenka emituje ciepło dokładnie tam, gdzie jest ono potrzebne.

Powszechną funkcją jest m.in. blokada rodzicielska. Pozwala ona na zabezpieczenie dostępu do urządzenia poprzez zablokowanie wszystkich przycisków. To idealne rozwiązanie, kiedy w domu masz małe dzieci lub osoby starsze, które niekiedy musisz zostawić bez opieki. Blokadę rodzicielską znajdziesz m.in. w modelu MPM, Beko czy Amica.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jak wybrać kuchnię indukcyjną zajrzyj na https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-plyta-indukcyjna-czy-gazowa-podpowiadamy.bhtml.

Poniżej prezentujemy kluczowe cechy wybranych modeli zebrane jednym miejscu:

 AmicaBekoConceptMPM
Moc grzewcza3,7 kW7,4 kW6,4 kW3,8 kW
Wymiary57,6 x 51,8 x 5,5 cm58 x 51 x 5,2 cm59 x 52 x 6 cm28,8 x 52 x 5,2 cm
Ilość pól grzewczych4442

Jak wybrać płytę indukcyjną – podsumowanie rankingu 2024

Najlepsza płyta indukcyjna 80 cm to uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej kuchni. Jeżeli szukasz płyty, która będzie idealna do niewielkiego domku letniskowego lub kawalerki, polecamy model MPM. Do domu jednorodzinnego lepszym wyborem będzie większa płyta marki Amica lub Beko. Nasze propozycje oferują moc grzewczą od 3,7 do 7,4 kW. Możesz więc wybrać, czy zależy Ci na szybkim przygotowywaniu potraw, czy wolisz postawić na jak najniższe rachunki za prąd.

Poszczególne modele różnią się między sobą także zastosowanymi funkcjami – jeżeli masz w domu dzieci, postaw na urządzenie z blokadą rodzicielską.

Bez względu na to, jaka kuchenkę wybierzesz, będzie ona znacznie łatwiejsza w obsłudze i utrzymaniu w czystości niż klasyczny piecyk gazowy. Przekonaj się, że gotowanie może być proste, przyjemne i szybkie dzięki dobrze wybranej płycie indukcyjnej.

Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Dobra płyta indukcyjna 230v
Average rating:  
 0 reviews