W niemalże każdym warsztacie znajdziemy urządzenie, które pozwoli nam szlifować płaskie powierzchnie w celu ich wygładzenia oraz wyczyszczenia. Najlepszym produktem do tego zadania jest szlifierka taśmowa, która to dzięki swojej konstrukcji oferuje wysoką precyzję pracy, dokładność, oraz oczywiście szybkość.

Znalezienie jednak tej idealnej szlifierki jest dosyć trudne, szczególnie dla początkujących majsterkowiczów. Nie wszyscy z nas wiedzą czym należy się kierować podczas wyboru. Aby zatem uniknąć sytuacji, w której kupimy nieodpowiedni produkt, należy zapoznać się z dostępnymi na rynku w 2024 roku modelami.

W dzisiejszym zestawieniu przedstawimy pięć bardzo ciekawych i często polecanych urządzeń. Oprócz właściwego wykonania oraz dużej mocy, warto również zwrócić uwagę na rodzaj urządzenia i jego zasilania, dodatkowe funkcje, a także upewnić się jak wygląda sytuacja z regulacją prędkości szlifowania. Opinie szlifierki taśmowej również będą bardzo istotne.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
FALON TECH MULTISZLIFIERKA MINI SZLIFIERKA

FALON TECH MULTISZLIFIERKA

9.9

Tania

Allegro Logo
Szlifierka TASMOWA POWERMAT 500W

Szlifierka POWERMAT 500W

9.8

Droga

Allegro Logo
 
empik logo
EINHELL TC US400 SZLIFIERKA STOLOWA TASMOWA

SZLIFIERKA EINHELL TC-US400

9.7

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
 
SZLIFIERKA TASMOWA 2400W EUROTECH

SZLIFIERKA EUROTECH 2400W

9.5

Tania

Allegro Logo
SZLIFIERKA TASMOWA 750W PBS 75AE BOSCH

SZLIFIERKA BOSCH 750W

9.4

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
 

FALON TECH MULTISZLIFIERKA MINI-SZLIFIERKA

ranking fotelików samochodowych 15-36

Jeżeli szukamy wielofunkcyjnego urządzenia z bardzo bogatym osprzętem oraz dodatkowymi funkcjami, to wybór Falon model MG01 będzie zdecydowanie najlepszą opcją. Urządzenie charakteryzuje się niezwykle ergonomicznym wykonaniem, niską wagą oraz bardzo niską ceną.

Co prawda nie mamy tutaj do czynienia z typową szlifierką taśmową, przez co nie będziemy mogli użyć tego urządzenia jako wydajnej czyszczarki do drewna. Jednakże, wysoka prędkość obrotowa oraz możliwość jej regulacji pozwoli nam doprasować prędkość do rodzaju pracy.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na ogromną ilość osprzętu, jaki tutaj otrzymujemy. Znajdziemy tutaj do 400 różnych akcesoriów i końcówek. Jest to tak zwana miniszlifierka, a więc służy do polerowania i wiercenia w bardzo małych elementach.

R

Zalety

• Idealny produkt do prac modelarskich;
• Duże możliwości regulacyjne prędkości obrotowej;
• Lekkie, ergonomiczne urządzenie;
• Aż 400 elementów osprzętu.
Q

Wady

• Słabej jakości opakowanie;
• Bardzo krótka gwarancja.

Co więcej, prędkość obrotowa pozwala nam wiercić nie tylko w drewnie, ale również w tworzywie sztucznym czy metalu. Z uwagi na to, że w zestawie znajduje się opakowanie spełniające rolę „półek z narzędziami”, możemy bez problemu przechowywać cały osprzęt razem z urządzeniem.

Należy jednak pamiętać, że jest to produkt przeznaczony wyłącznie do prac modelarskich i wykończeniowych o małej powierzchni, gdyż nie znajdziemy tutaj typowej dla szlifierek taśmy.

Jest to jednak bardzo tanie urządzenie, które z pewnością przypadnie do gustu wielu użytkownikom. Zwrócić uwagę należy jednak na to, że opakowanie wykonane zostało z bardzo niskiej jakości plastiku, a samo urządzenie chronione jest wyłącznie roczną gwarancją.

Szlifierka TAŚMOWA POWERMAT 500W

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Jeżeli zależy nam na tradycyjnej szlifierce taśmowej, która zadba o bardzo wydajne czyszczenie materiałów, to wybór modelu PM-SSTT-500 będzie jednym z lepszych. Mamy tutaj do czynienia z wieloczynnościową szlifierką o wystarczającej mocy do obróbki drewna oraz innych powierzchni średniej twardości.

Taśma oferuje wielkość na poziomie 100 mm x 914 mm, a więc jest to dosyć spora powierzchnia pracy. Co ciekawe, sam blat roboczy jest także dużej wielkości, gdyż gwarantuje on miejsce na poziomie 190 mm x 125 mm.

Urządzenie wyposażone zostało w silnik, który produkuje moc 500 W bez obciążenia. Prędkość obrotowa wynosi natomiast 1450 rpm, co w połączeniu z kulturą pracy na poziomie 92 dB jest akceptowalnym wynikiem.

Pamiętać należy o bardzo ważnej zalecie tego urządzenia, a mianowicie możliwości szlifowania elementów drewnianych w różnych pozycjach. Możemy wykonywać operacje po skosie, wzdłuż czy w poprzek.

R

Zalety

• Bardzo prosta w obsłudze;
• Starannie wykonana;
• Niezwykle trwała konstrukcja;
• Duża powierzchnia taśmy.
Q

Wady

• Dosyć szybkie nagrzewanie się;
• Niekompletna instrukcja.

Oprócz tego, twórcy zastosowali uchylny blat, który pozwoli nam szlifować materiał prostopadle do tarczy. Sama regulacje odbywa się w zakresie od 0 do 45 stopni. Bardzo dobre wykonanie blatu w połączeniu z trwałością i stabilnością gwarantuje nam bardzo dobrą efektywność pracy przy prostych pracach warsztatowych.

Należy natomiast pamiętać, że urządzenie dosyć szybko i nadmiernie się grzeje w przypadku bardziej zaawansowanych prac i przy dłuższej obróbce twardego materiału. Musimy również pamiętać o tym, że w instrukcji nie zawarto wielu podstawowych informacji, jak na przykład sposobu wymiany pasa szlifierskiego.

EINHELL TC-US400 SZLIFIERKA STOŁOWA TAŚMOWA

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Kolejnym bardzo dobrym rozwiązaniem będzie szlifierka przygotowana przez firmę Einhell TC-US400. Podobnie jak poprzednie urządzenie, tak i tutaj mamy do czynienia z taśmową szlifierką stołową, która oferuje bardzo duży wymiar taśmy, a co za tym idzie dużą powierzchnię roboczą.

Urządzenie oferuje co prawda jedynie 375 W mocy, lecz jest to z pewnością wystarczające, szczególnie jeśli szukamy czyszczarki do drewna wysokiej jakości. Jak i w poprzednim urządzeniu, tak tutaj otrzymujemy do dyspozycji bardzo duże wymiary pasa szlifierskiego. Wynosi on 915 x 100 mm.

Oprócz tego, sama średnica tarczy szlifierskiej to 150 mm. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że otrzymujemy tutaj okrągły papier ścierny na rzep, co pozwala nam szybko wymieniać papier. Z innych parametrów, warto zwrócić uwagę na prędkość obrotową. Nie ma możliwości regulacji, a wynosi ona 1450 obrotów na minutę.

R

Zalety

• Bardzo bogate wyposażenie dodatkowe;
• Trwała konstrukcja;
• Duża powierzchnia robocza;
• Szybki i prosty montaż papieru oraz taśmy.
Q

Wady

• Wysoka cena;
• Dostosowane jedynie do mało wymagających prac.

Bardzo dużą zaletą tego wyboru będzie duży zapas papierów i taśm. Producenci dostarczają nam 5 taśm o tej samej wielkości oraz 10 krążków o mieszanej gradacji. Wszystko to sprawia, że mamy do czynienia z bardzo atrakcyjnym wyborem.

Urządzenie jest zdecydowanie ciekawym wyborem dla każdej osoby, która szuka narzędzia do obróbki materiałów lekkich. Należy natomiast pamiętać, że dosyć niska prędkość obrotowa oraz ograniczona moc może być problematyczna w przypadku bardziej wymagających prac.

Dodatkowo zestaw ten, choć bardzo atrakcyjny, jest dosyć drogi. Z tego względu nie jest to wybór przeznaczony dla każdego użytkownika.

SZLIFIERKA TAŚMOWA 2400W EUROTECH

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jeżeli poprzednie oferty były nieodpowiednie ze względu na małą moc oraz nieodpowiednią prędkość obrotową do pracy z twardszymi materiałami, to szlifierka firmy Eurotech zdecydowanie przypadnie nam do gustu. Jest to bardzo mocne i wydajne urządzenie o bardziej kompaktowych wymiarach.

Przede wszystkim warto zauważyć, że w przeciwieństwie do poprzedników, jest to ręczna szlifierka taśmowa. Oznacza to, że jest bardziej poręczna niż dwa poprzednio zrecenzowane produkty. Oprócz tego, na uwagę zasługuje niezwykle wysoka moc szlifierki, która wynosi aż 2400 W. W połączeniu z 6 stopniową regulacją elektroniczną, mamy do wyboru szereg różnych opcji, które pozytywnie wpłyną na jakość szlifowania.

Z uwagi na kompaktowość, otrzymujemy tutaj nieco małą taśmę ścierną. Jej wymiary to tylko 533 mm x 76 mm. Jednakże, jest to idealnie urządzenie w przypadku prac wykończeniowych. Z uwagi na to, że produkt firmy Black gwarantuje nam tyle funkcji, możemy wykorzystać narzędzie do prac z różnym rodzajem drewna.

R

Zalety

• Bardzo duża moc;
• Wysoka wydajność pracy;
• Boczny wyrzut pyłu do worka;
• 6 stopniowa regulacja prędkości obrotowej.
Q

Wady

• Obudowa nieco kiepskiej jakości;
• Mała powierzchnia taśmy szlifierskiej.

Jeżeli zastanawiamy się jaka szlifierka taśmowa okaże się najlepsza, to zdecydowanie warto pomyśleć nad tym modelem z uwagi na to, że urządzenie wyposażone zostało w dodatkowy boczny wyrzut pyłu do worka, co jest idealnym rozwiązaniem w przypadku szlifowania elementów drewnianych.

Jest to z pewnością jedno z najmocniejszych urządzeń w tym zakresie cenowym. Warto dodatkowo pamiętać o tym, że producenci przygotowali w zestawie osprzęt, który pozwoli nam zamocować szlifierkę do stołu.

Wysoka jakość pracy oraz wydajność w szlifowaniu sprawia, że to jedna z ciekawszych ofert. Należy jednak uważać podczas prac, gdyż obudowa nie jest najwyższej jakości i bardzo łatwo uszkodzić urządzenie.

SZLIFIERKA TAŚMOWA 750W PBS 75AE BOSCH

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Jeżeli poszukujemy szlifierki do drewna taśmowej, która równie dobrze poradzi sobie z tworzywem sztucznym oraz z materiałem twardszym, nawet metalowym, to bardzo dobrym rozwiązaniem będzie szlifierka oferowana przez firmę Bosch.

Jest to jedna z najskuteczniej pracujących szlifierek w tej cenie, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę jej wysoką moc oraz szereg dodatków i funkcji usprawniających używanie produktu. Otrzymujemy tutaj silnik o mocy 750 W oraz wielostopniową regulację prędkości obrotowej.

Warto natomiast pamiętać, że podobnie jak i poprzedni produkt, tak i tutaj otrzymujemy kompaktowe rozwiązanie. Oznacza to, że taśma szlifierka jest mniejsza niż u stołowych alternatyw, a rozmiar wynosi 75 mm x 533 mm.

Prędkość przesuwu taśmy możemy regulować w zakresie od 200 do 350 m/min. Jest to bardzo duża szybkość, co gwarantuje wydajne, a co ważniejsze precyzyjne szlifowanie. Model ten to jedno z najpopularniejszych urządzeń, które Bosch ma w swojej ofercie. Charakteryzuje się dużą mocą, a przy okazji niską wagą, co w przypadku ręcznych szlifierek taśmowych jest bardzo ważne.

R

Zalety

• Bardzo dobre wykonanie;
• Wysoka moc urządzenia;
• Duża prędkość obrotowa i możliwość jej regulacji;
• Zaawansowane funkcje i filtry dbające o czystość miejsca pracy;
• Walizka w zestawie.
Q

Wady

• Mała powierzchnia taśmy ściernej;
• Bardzo duża cena.

Zaletami tego rozwiązania będzie bardzo bogate wyposażenie oraz szereg funkcjonalności. Dobrym przykładem będzie funkcja odsysania pyłu. Dodatkowo znajdziemy tutaj pojemnik z filtrem wielokrotnego użytku, który jest autorskim pomysłem firmy Bosch. Mikrofiltry oferują wielowarstwową powierzchnię, co pomimo małej wielkości daje 30% lepszą wydajność filtrowania.

Producent gwarantuje 3 lata ochrony konsumenckiej, co w połączeniu z wysoką trwałością, daje niezwykle atrakcyjne narzędzie szlifierskie. Jest to niestety najdroższa opcja z rankingu 2024.

Jaka szlifierka taśmowa okaże się najlepsza

Przeglądając recenzowane produkty w rankingu szlifierek taśmowych 2024 bardzo łatwo możemy dojść do wniosku, że znalezienie szlifierki do drewna taśmowej wymaga dosyć rozległej wiedzy na temat poszczególnych parametrów oraz właściwości.

Istnieje jednak sposób, aby znaleźć dobrą szlifierkę taśmową bez potrzeby korzystania z wiedzy specjalistów. Należy jednak zapoznać się z poradnikiem zakupowym, w którym znajdziecie najistotniejsze informacje odnośnie poszczególnych produktów.

Aby wybrana przez nas szlifierka do drewna taśmowa oferowała najwyższą jakość, musimy pamiętać o prędkości obrotowej, a także o powierzchni taśmy. Inne kluczowe informacje to, na przykład, moc urządzenia oraz funkcjonalność. Zwróćmy także uwagę na dodatki oraz akcesoria. Opinie szlifierek taśmowych okażą się równie przydatne. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://majster-zrob-to-sam.pl/jak-wybrac-szlifierke-tasmowa/

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Moc urządzenia

Każda szlifierka taśmowa do drewna powinna oferować wystarczającą moc, aby poradzić sobie ze wszystkimi powierzchniami drewnopodobnymi. Z tego właśnie względu musimy szukać takich produktów, które oferują wysoką moc.

Konkretne liczby mogą się różnić ze względu na podział szlifierek na te ręczne i stołowe, lecz warto myśleć nad zakupem produktu o mocy powyżej 500 W. Te lepsze oferują moc oscylującą wokół 750-1000 W. Nie oznacza to oczywiście, że nie ma o wiele mocniejszych produktów. Bez problemu znajdziemy potężne szlifierki o mocy przekraczającej 2000 W.

SZLIFIERKA TAŚMOWA 2400W EUROTECH

szlifierka oscylacyjna opinie

Szlifierka TAŚMOWA POWERMAT 500W

ranking szlifierek oscylacyjnych

Powierzchnia taśmy

Kolejnym istotnym parametrem podczas szukania właściwej szlifierki taśmowej do drewna lub innego materiału, jest taśma. Duża powierzchnia robocza pozwala nam na wydajne i szybkie szlifowanie oraz czyszczenie dużych powierzchni.

Należy zaakcentować fakt, że im większa powierzchnia taśmy, tym mniej precyzyjna szlifierka się staje. Oznacza to, że razem z większą powierzchnią powinniśmy zadbać o odpowiednio wysoką prędkość obrotową oraz moc.

Wykonanie oraz trwałość konstrukcji

Urządzenia szlifierskie bardzo często osiągają wysokie temperatury. Jest to naturalne, gdyż dochodzi do dużego tarcia, a same silniki produkują dużą ilość energii, a co za tym idzie ciepła, podczas pracy. Nic więc dziwnego, że wykonanie szlifierki powinno być jednym z najważniejszych kwestii.

Oczywiście na trwałość konstrukcji ma bardzo duży wpływ odpowiednie spasowanie komponentów dodatkowych oraz osprzętu. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że producenci bardzo często wykorzystują długość gwarancji do oszacowania na jak długo dane urządzenie oferować może bezproblemową pracę.

Prędkość obrotowa równie istotna

Prędkość, z jaką przesuwa się taśma szlifierska, jest niezwykle istotna dla wydajności oraz precyzji pracy urządzenia. Z tego właśnie względu powinniśmy skupić się na wyborze tych urządzeń, które oferują wysoką prędkość obrotową.

Dodatkowym atutem będzie znalezienie szlifierki, która dysponuje elektroniczną regulacją prędkości obrotowej. Co ciekawe, ze względu na swoją charakterystykę takie produkty bardzo często oferują także dużą moc.

SZLIFIERKA TAŚMOWA 750W PBS 75AE BOSCH

maszynka do czyszczenia drewna

FALON TECH MULTISZLIFIERKA MINI-SZLIFIERKA

szlifierka oscylacyjna elektryczna

Zwróćmy także uwagę na akcesoria

Dodatkowy osprzęt przygotowany dla naszego produktu będzie niezwykle istotny, gdyż ograniczy przyszłe wydatki, na jakie natrafilibyśmy korzystając ze szlifierek taśmowych. Należy oczywiście zwrócić uwagę na wartość tych dodatków.

W przypadku szlifierek taśmowych, bardzo ważne będą dodatkowe taśmy oraz papier ścierny gratis. Oprócz tego, miłym gadżetem będzie walizka do łatwiejszego i bezpieczniejszego transportu.

Podsumowanie rankingu urządzeń szlifierskich

Znalezienie idealnego urządzenia szlifierskiego nie należy do najłatwiejszych zadań. Z tego właśnie powodu przygotowaliśmy dla was dzisiejszy poradnik zakupowy. To właśnie w nim znajdziecie najistotniejsze informacje odnośnie rzetelnego wyboru.

Jeśli jednak nie chcecie poświęcać dodatkowego czasu na poszukiwania, to zachęcamy do sprawdzenia jednego z pięciu polecanych produktów. Szczególnie dobrym rozwiązaniem będzie zwycięzca rankingu, a mianowicie FALON TECH MULTISZLIFIERKA MINI-SZLIFIERKA. Nie jest to co prawda klasyczna szlifierka taśmowa, lecz oferuje bardzo dobrą wydajność oraz wiele dodatków, a także jest to w miarę budżetowa oferta.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

JAKĄ SZLIFIERKĘ TAŚMOWĄ WYBRAĆ
Average rating:  
 0 reviews