w

Przyglądając się naszemu codziennymi życiu, trudno jest sobie wyobrazić je bez odkurzacza. Jakby nie patrzeć praktycznie w każdej chwili pojawiają się różnego rodzaju zabrudzenia, które przy pomocy tego urządzenia łatwo jest usunąć. Niemniej jednak zastanów się przez chwilę ile razy zdarza się sytuacja, w której zetknąłeś się z wrażeniem, że Twój odkurzacz wcale tak dobrze się nie sprawdza i nie pochłania tak dokładnie drobin z ziemi, jak powinien to robić. Z pewnością nie raz tak się zdarzyło, prawda? Dlatego też pora to zmienić i wyposażyć się w odkurzacz przemysłowy. Jednakże pojawia się tutaj jedno istotne pytanie, jaki jest najlepszy odkurzacz przemysłowy w 2024?

Odkurzacz przemysłowy ranking 2024

Poniżej specjalnie dla Państwa prezentujemy ranking kilku wybranych produktów z serii odkurzacz przemysłowy, które mają za zadanie Państwa zaciekawić i zapoznać z możliwościami tego typu urządzeń.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
KARCHER WD

KARCHER WD

10.0

Drogi

leroy
 
obi logo
 
Allegro Logo
 
emagpl logo table
 
empik logo
MAKITA VC2512L 1

MAKITA VC2512L

9.6

Średnia

leroy
 
Allegro Logo
 
emagpl logo table
 
empik logo
GRAPHITE 59G607

GRAPHITE 59G607

9.6

Tani

leroy
 
Allegro Logo
 
emagpl logo table
GAS 15 PS BOSCH

BOSCH GAS 15 P

9.6

Średnia

obi logo
 
Allegro Logo
 
empik logo
1620S DE BRIS

1620S DE BRIS

9.6

Tani

Allegro Logo

1.Gdy marka mówi za siebie

 

odkurzacz przemysłowy opinie

Odkurzacz przemysłowy KARCHER WD to rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w roli odkurzacza do samochodu, do piwnicy, do domu, a także na podjeździe czy tarasie. Karcher to firma, która oferuje najlepsze produkty na rynku w 2024. W efekcie stykamy się tutaj z kompaktowymi wymiarami, niewielkim ciężarem, a także wielofunkcyjnością, która nas dosłownie zachwyci. Istotne jest to, że produkt ten posiada 17 litrowy zbiornik wykonany z tworzywa sztucznego, a także wąż o długości 2 m pozwalający na wygodną i szybką pracę. Oczywiście możliwość jest domontowania uchwytu i podłączenia różnego rodzaju ssawek, by jeszcze wydajnie przeprowadzić cały proces sprzątania. KARCHER WD posiadam także niezawodny filtr kartridżowy, który pozwala na pracę zarówno na sucho, jak i na mokro. Ostatecznie uzyskujemy tutaj bardzo efektywne urządzenie, które może służyć nie tylko do odkurzani, ale także jako dmuchawa przykładowo, gdy chcemy pozbyć się zalegających liści.

R

Zalety

 • wysoka jakość wykonania;
 • korzystny stosunek jakości do ceny;
 • nie przegrzewa się i nie wyłącza;
Q

Wady

 • głośna praca;
 • brak zwijania kabla;
 • brak schowka na dodatkowe wyposażenie;

2. Gdy liczy się pojemność

 

odkurzacz przemysłowy ranking

MAKITA VC2512L to rozwiązanie, które idealnie sprawdza się jako urządzenie sprzątające w szczególności, gdy zależy nam na dużej pojemności. Stykamy się tutaj aż 25 litrowy pojemnikiem wykonanym z tworzywa sztucznego pozwalające na długotrwałą pracą, a także pochłanianie ogromne ilości zabrudzeń. Ostatecznie MAKITA VC2512L to urządzenie, które jest uniwersalne zarówno do pracy na mokro, jak i na sucho, a to wszystko w otoczce bardzo łatwego użytkowania i szybkiego czyszczenia i odpylania. Sam produkt cechuje się niezwykle kompaktową budową, która zwieńczona jest ruchomymi i zapewniającymi idealną stabilność kółkami pozwalającymi na przemieszczanie naszego odkurzacza. Ciekawe zastosowanie jest tutaj technika Push and Clean, która pozwala na ręczne otrząsanie filtra po to, by pozbyć się z niego zabrudzeń. Można więc powiedzieć, że MAKITA VC2512L to rozwiązanie, które może sprostać bardzo szerokiemu wachlarzowy naszych potrzeb. Dlatego też szukając idealnego urządzenia sprzątającego warto zastanowić się nad jej możliwościami.

R

Zalety

 • głośność pracy;
 • wygoda obsługi;
 • jakość wykonania;
Q

Wady

 • słabe mocowanie węża do odkurzacza;

3. Profesjonalizm w każdym calu

 

odkurzacze przemysłowe ranking

Produkt jakim jest odkurzacz przemysłowy GRAPHITE 59G607 to rozwiązanie, które cechuje się bardzo profesjonalnym wykonaniem. Stykamy się tutaj aż 30 l zbiornikiem wykonany ze stali nierdzewnej. Wszystko to jest tak skomponowane, aby zapewnić nam niezwykle szybką i skuteczną pracę w szczególności, gdy potrzebujemy rozwiązań do miejsc mocno zabrudzonych. Oprócz standardowego ciągu, który w tym przypadku wynosi 18000 paskali istnieje także możliwość funkcji nadmuchu, która idealnie sprawdzi się podczas usuwania większych zabrudzeń. Dodatkowo rozwiązanie to posiada tylne kółka ruchome, a także zabezpieczone wspornikami przedniej koła, które umożliwiają łatwe przemieszczanie. Odkurzacz także wyposażony został w pozycyjnych włącznik, który umożliwia startowanie zarówno z poziomu samego urządzenia, jak i poziomu samodzielnej pracy odkurzacza. Dodatkowo zastosowano tutaj między innymi rurę teleskopową, która ułatwia całą pracę, jak i odpowiednie zabezpieczenia chroniące silnik przed zalaniem, czy też zabrudzeniem. Dodatkowo sam produkt jest objęty dwuletnia gwarancja, co tylko pokazuje jego jakość wykonania. Poszukując więc kompaktowego rozwiązania, które sprawdzi się w najcięższych warunkach, odkurzacz przemysłowy GRAPHITE 59G60 to idealny pomysł.

R

Zalety

 • wysoka moc ssania;
 • pojemność;
 • profesjonalne wykonanie;
Q

Wady

 • bardzo często pęka worek:

4. Rozwiązania do wymagających zadań

 

dobry odkurzacz przemysłowy

Firma Bosch od lat oferuje różnego rodzaju produktów, które idealnie sprawdzą się nawet w ciężkich warunkach budowlanych. Nie inaczej jest w przypadku rozwiązania, jakim jest odkurzacz przemysłowy GAS 15 PS BOSCH, które idealnie sprawdza się do pracy zarówno na sucho, jak i na mokro. Sykamy się tutaj z rozwiązaniem, które jest nie tylko niezawodne, ale także bezpieczne. Urządzenie to zostało wyposażone między innymi w automatyczny system czyszczenia filtra, który dzięki temu w znacznym stopniu zwiększa jego żywotność. Z pewnością na niekorzyść przemawiają waga samego odkurzacza, gdyż wynosi ona, aż 6 kg co może nieco utrudniać jego przemieszczanie, niemniej jednak występują tu cztery obrotowe kółka zapewniające dużą mobilność. Oprócz tego odkurzacz został wyposażony w 15 litrowy zbiornik wody czystej lub brudnej w zależności od zużycia. Dodatkowo istnieje system SmartClick, który umożliwia mocne podłączenia węża minimalizujące ryzyko szkód powstałych podczas jego użytkowania. Ostatecznie więc odkurzacz przemysłowy GAS 15 PS BOSCH to rozwiązanie wykonane Bardzo solidnie, które daną wysoki poziom bezpieczeństwa.

R

Zalety

 • wysoka jakość wykonania;
 • elektrostatyczny wąż;
Q

Wady

 • mała pojemność zbiornika na pył;
 • wąż ssący posiada nietypowe końcówki;

5. Czystość w pracach warsztatowych i budowlanych

 

najlepszy odkurzacz przemysłowy

Mechaniczny otrząsacz filtry HEPA, czy też długi wąż ssący to tylko nieliczne elementy, które wyróżniają produkt, jakim jest. Odkurzacz przemysłowy z otrząsaczem 1620S DE BRIS. Stykamy się tutaj z odkurzaczem przeznaczony zarówno do pracy na mokro, jak i na sucho sprawującą się idealnie warunkach domowych, a także tych wymagających nieco większych wymagań. Jego główną zaletą jest niezwykle wydajny silnik elektryczny, którym poradzi sobie praktycznie z każdymi zabrudzeniami. Dodatkowo zastosowano technologie umożliwiającą wysoki wydatek powietrza, zaś podciśnienie ssące wynosi 185 mBar. Pojemność pojemnika to 20 litrów, co umożliwiając bardzo wydajną pracę bez potrzeby ciągłego wymieniania i usuwania zabrudzeń. Dodatkowo wąż jest wzbogacony w teleskopową rurkę, która zwiększa komfort pracy. Ostatecznie zyskujemy tutaj niezwykle korzystne urządzenie wykonane ze stali nierdzewnej, które pozwoli nam korzystanie z jego możliwości przez wiele lat. Dzięki obecności mechanicznego otrząsaczem filtra bardzo łatwo pozbędziemy się szeregu zabrudzeń i tym samym wydłużymy jego potencjalny czas pracy. Interesujące także zabezpieczenie kółek, które posiadają gumowe zwieńczenie, tym samym umożliwiają stabilne funkcjonowanie, jak i łatwe pokonywanie zakrętów.

R

Zalety

 • wysoka jakość wykonania;
 • burza liczba dostępnych końcówek;
 • korzystny stosunek jakości do ceny;
Q

Wady

 • brak informacji o strony klientów;

Jak wybrać dobry odkurzacz przemysłowy?

Odkurzacz przemysłowy to urządzenie bez którego bardzo ciężko zachować wysoki poziom czystości w szczególności w miejscach takich jak warsztaty, czy też zakłady budowlane. Pozwala on na szybkie, łatwe i dokładne usuwanie wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Tak naprawdę urządzenie to jest specjalnym rodzajem odkurzaczy, z jakimi spotykamy się w naszych domach. Służy ono właśnie do usuwania zabrudzeń, z którymi nie poradziłaby sobie te typowe, proste technologie. Niemniej jednak sama zasada działania niczym nie różni się od innych odkurzaczy. Istotne jest to, że chcąc zakupić takie rozwiązanie możemy spotkać się z bardzo dużym zróżnicowaniem wśród produktów dostępnych na rynku. Dlatego też przyjrzyj się bliżej poszczególnym aspektom, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę wybierając odkurzacze przemysłowe (https://www.budujesz.pl/wiadomosc/odkurzacz-przemyslowy-jak-wybrac-jaki-najlepszy/6642/).

odkurzacz przemysłowy opinie

Odkurzacz przemysłowy co powinien posiadać?

Zacznijmy od samego początku, to znaczy od klasy odkurzaczy. W praktyce mimo, że kupujemy odkurzacz przemysłowy to nie każdy produkt musi nadawać się do usuwania wszelkiego rodzaju typu zabrudzeń. Są one podzielone klasy, a to wszystko pod kątem filtrów, w jakie zostały wyposażone. W efekcie klasa L służy głównie do pochłaniania pyłów i może też poradzić sobie z drobnym kruszywem. Klasa M da radę sobie z tym samym co klasa L, a dodatkowo usunie jeszcze zabrudzenia farb i gipsów. Poznaj najlepszy odkurzacz do gipsu z automatycznym otrząsaczem. W przypadku klasy H stosowana jest głównie z produktami niebezpiecznymi takim jak ołówka czy też pleśń. Posiada ona najlepsze filtry, które tym samym będą chroniły nasze zdrowie i umożliwią wydajny i szybkie usuwanie zabrudzeń. Oczywiście to na co się decydujemy zależy od naszych indywidualnych potrzeb, niemniej jednak nie daj się naciągnąć i zawsze sprawdzajmy to, z jaką klasą mamy do czynienia. Oprócz tego wybierając odkurzacz powinniśmy zwrócić uwagę na jego moc. Zazwyczaj znajduje się ona w zakresie od 1200 do 1600 W. Im większa moc, tym większą wydajność i o tym powinniśmy się pamiętać. Innym istotnym aspektem jest pojemność zbiornika na odpady. Jakby nie patrzeć nikt z nas nie chce co chwilę udawać się do kosza na śmieci, aby usunąć zabrudzenia z naszego odkurzacza. Dlatego też warto wybierać te pojemniki, które będą miały odpowiednią pojemność, a ta może nawet osiągać około 40 l. Pozostała aspekty takie jak: akcesoria, czy też trwałość, zależą już od producenta i rodzaju zastosowanych materiałów. Rynek jest wyposażony w wiele rożnego rodzaju produktów, spośród których z pewności wybierzemy coś, co przypadnie do naszych gustów. Jeżeli wciąż meczą Cię dylematy, na temat wyboru konkretnego urządzenia do sprzątania, zapoznaj się z tym filmem: https://www.youtube.com/watch?v=DR4u-FqUvDA, który zobrazuje Ci różnice występujące poszczególnymi parametrami w tego typu produktach.

odkurzacz przemysłowy ranking

Słowo podsumowania  o odkurzaczu przemysłowym – nasze opinie pochodzące z rankingu 2024

Porównując podstawy, jakimi należy sugerować się przy wyborze odkurzacza przemysłowego w 2024 wraz z zaproponowanymi produktami, bardzo łatwo jest wyłonić zwycięzcę. Jakby nie patrzeć odkurzacz przemysłowy z otrząsaczem 1620S DE BRIS, to rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w przypadku wszystkich naszych potrzeb. Dzięki zastosowaniu stali nierdzewnej będzie one trwałe, a bogactwo różnego rodzaju artykułu dodatkowych pozwoli nam na łatwe usuwanie nawet najtrudniejszych zabrudzeń. Doliczając do tego wydajny pojemnik oraz możliwość pracy zarówno na mokro, jak i sucho powoduje, że staje się ono uniwersalne. Ostatecznie więc uzyskujemy bardzo sprawne urządzenie, które jest godne uwagi.

[kkratings]

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki odkurzacz przemysłowy wybrać
Average rating:  
 6 reviews
 by Maniek

Tak, stwierdzenie marka mówi sama za siebie to strzał w 10! Dobre odkurzacze budowlane to także odkurzacze marki Festool których raczej w marketach nie dostaniemy.

 by orzełka

Trudno się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że Marka mówi samo za siebie, w przypadku  Karchera. Osobiście mam inne sprzęty tej marki i jestem bardzo zadowolony, więc na pewno odkurzacz przemysłowy też kupiłbym od nich. Nie deklasuje innych produktów, ale ten znam i polecam.

 by okejaaa

 Właściwie to nie myślałam o odkurzaczu przemysłowym, ale jak tak pokazujecie, że nie jest to najgorsze, cena też mi odpowiada. Dlatego myślę, że mogłabym coś takiego kupić. W mojej firmie na pewno by się to przydało. Tym bardziej że ostatnio nie mam nikogo do sprzątania.

 by Jacek

Ja osobiście mam graphita podpiętego do szlifierki do gładzi żyrafy. Odkurzacz graphit nie jest drogi a daje rade. Jak ktoś by potrzebował szlifierkę do gipsu i nie wie jaką szlifierkę do gipsu kupić popatrzcie wyżej naprawdę najlepsze modele zrecenzowali.

 by ANALIZE

Fizycznie sama sprzątam moje biura, ale chętnie ułatwię sobie pracę z odkurzaczem przemysłowym. Nie miałam pojęcia, że taki sprzęt w ogóle istnieje. Po prostu mnie znowu zaskoczyliście, jak to często na tym serwisie poradnikowym bywa. Jak zwykle brawa dla was.

 by czarownica

 Widzę, że znajdzie się tutaj zarówno coś bogatego jak i biednego.To wyróżnia wasze rankingi spośród innych, Gdzie w ogóle nie myśli się o zasobności portfela osoby czytającej. Jeżeli o mnie chodzi, to bardzo polubiłam sprzęt z drugiej lokaty i mam go w domu. sprzątam nim również małe biuro.