Wybór odpowiedniego sprzętu do spawania jest dosyć skomplikowany. Wymaga przede wszystkim wiedzy na temat urządzeń oraz zrozumienia czym się różnią spawarki inwertorowe od bardziej tradycyjnych transformatorowych. Każda osoba amatorsko korzystająca za spawarek będzie cieszyć się z jakościowej i bardziej budżetowej spawarki transformatorowej.

W przypadku osób wymagających urządzeń o bardziej zaawansowanym sposobie działania oraz oferujących lepszą jakość spawania, wybór spawarki inwertorowej będzie oczywistym i bardzo popularnym wyborem. Z tego typu sprzętu korzystają zarówno profesjonaliści, jak i osoby, które bardzo często spawają w domowych warunkach. Jednakże, jaka spawarka inwertorowa okaże się najlepsza, skoro tylu producentów przygotowuje dla nas tak zróżnicowane oferty?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
SPAWARKA INWERTOROWA WELD MASTER 330A TIG 1

WELD MASTER 330A

9.9

Tania

Allegro Logo
Spawarka SCHWARTZMANN IGBT MMA 345 1

SCHWARTZMANN IGBT

9.8

Tania

Allegro Logo
Spawarka Inwertorowa MIGOMAT Magnum MIG MMA TIG 1

MIGOMAT Magnum

9.7

Droga

Allegro Logo
Spawarka Sherman TIG 200 MMA Puls HF 200A 1

Sherman TIG

9.5

Droga

Allegro Logo
SPAWARKA IDEAL TECNOARC 211 GBT MMATIG VRD 1

IDEAL TECNOARC 211

9.4

Średnia

Allegro Logo

Ranking spawarek inwertorowych 2024 przygotowany został przez specjalistów, którzy do zestawienia wybrali wyłącznie wysokiej klasy produkty o sprawdzonym działaniu oraz o ponadprzeciętnej niezawodności. Kierowaliśmy się takimi parametrami jak moc spawarki, funkcjonalność, możliwości regulacyjne, oraz informacje spawalnicze. Opinie spawarki inwertorowej także miały znaczenie podczas kompletowania zestawienia.

SPAWARKA INWERTOROWA WELD MASTER 330A TIG

SPAWARKA INWERTOROWA WELD MASTER 330A TIG

Głównym założeniem spawarki inwertorowej jest zagwarantowanie bardzo zaawansowanej konstrukcji, która przy okazji charakteryzuje się niezawodnością. Cechy te zgadzają się w przypadku zwycięzcy rankingu, a dodatkowo jego cena jest nieporównywalnie niska.

Weld-Master to firma, która oferuje dobrej jakości urządzenia spawalnicze. Warto natomiast zauważyć, że produkt wyposażony został w szereg opcji regulujących, a także w świetne parametry spawalnicze. To wszystko włącznie z panelem z nadrukiem rewersyjnych oraz odpowiednimi certyfikatami potwierdzającymi jakość urządzenia.

W niskiej cenie otrzymujemy bardzo bogate wyposażenie, w którym, oprócz samej spawarki, znajdziemy bogaty zestaw spawalniczy, w tym przyłbicę samościemniającą, kątownik, rękawice, pas nośny, szczotki z młotkiem, a także 10 sztuk elektrod spawalniczych.

Bardzo ważną informacją odnośnie tego egzemplarzu jest zainstalowanie najnowszych technologii, w tym Anti Stick, Hot Start oraz Arc Force. Pierwsza opcja pozwala nam zminimalizować czy nawet odciąć napięcie i prąd spawania w momencie, kiedy dojdzie do zwarcia spawanego materiału z elektrodą. Hot Start to specjalne udogodnienie, które stosuje się podczas zapalania elektrody. Ostatnia opcja pozwoli natomiast stabilizować łuk niezależnie od długości.

Jeśli chodzi o same parametry spawalnicze, to regulacja mocy odbywa się w bardzo dużym zakresie, bo od 30 do 330 A. Co ciekawe, produkt bardzo mało waży, a dodatkowo szereg pochlebnych komentarzy potwierdza niezwykle wysokiej jakości wykonanie oraz zadowolenie.

Oczywiście nie jest to produkt bez wad – o ile mnogość dodatków jest tutaj na pewno na plus, tak ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Jest to szczególnie zauważalne w przypadku przyłbicy. Dodatkowo przewód zasilający jest bardzo krótki, a długość przewodu masowego i elektrody co najmniej przeciętna.

R

Zalety

• Bardzo niska cena;
• Bogate wyposażenie dodatkowe;
• Ogromne możliwości regulacyjne;
• Bardzo duża moc spawania;
• Niska waga.
Q

Wady

• Krótkie przewody, szczególnie ten zasilający;
• Niska jakość wykonania dodatkowego wyposażenia.

Spawarka SCHWARTZMANN IGBT-MMA-345

Spawarka SCHWARTZMANN IGBT-MMA-345

Nieco droższa, aczkolwiek nadal oferująca przystępną cenę spawarka inwertorowa z jeszcze większą mocą oraz porównywalną sprawnością – to kolejny bardzo ciekawy pomysł, szczególnie kiedy zależy nam na renomowanej marce i profesjonalnym wykonaniu.

Schwartzmann gwarantuje nam niezwykle mocną, bo oferującą aż 345 A moc spawalniczą. Jej regulacja jest płynna i zakres wynosi od 20 do aż 345 A. Co więcej, zastosowano tutaj także funkcje Anti Stick, Hot Start oraz Arc Force, co dodatkowo udogadnia proces spawania.

Korzystanie ze sprzętu jest dodatkowo usprawnione dzięki zastosowaniu wentylatora i termostatu, dzięki czemu otrzymujemy możliwość pracy ciągłej. Warto zauważyć, że duży i czytelny wyświetlacz LCD z potencjometrem poprawia użytkowanie i gwarantuje nam trwałość.

Jeżeli chodzi o trwałość wykonania oraz niezawodność, to zastosowano tutaj V generacji przetworniki IGBT. Te natomiast przekładają się na niższą niż standardowo wagę użytkownika oraz oczywiście pewność działania i bezawaryjność. Dodatkowo, specjalne tranzystory umożliwią nam położenie spawu, a także zmniejszenie ilości odprysków.

Produkt jest zdecydowanie warty polecenia, szczególnie ze względu na dobre wyposażenie. Jest ono także lepszej jakości, niż u zwycięzcy rankingu. Jednakże, podwyższona cena może nie przypaść każdemu do gustu. Oprócz tego, musimy pamiętać o nieco mniejszej ilości akcesoriów.

R

Zalety

• Bardzo duża moc spawalnicza;
• Ogromne możliwości regulacyjne;
• Funkcje usprawniające proces spawania;
• Dobrej jakości gadżety ekstra;
• Wysokiej jakości wykonanie i bezawaryjność.
Q

Wady

• Nieco wysoka cena;
• Przeciętna ilość akcesoriów i gadżetów w zestawie.

Magnum to firma, która od wielu lat produkuje wysokiej klasy narzędzia dla wielu specjalistów i do wielu różnych warsztatów. Dynamicznie rozwijająca się arka z powodzeniem wyposaża profesjonalistów oraz amatorów na całym rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Jednym z najlepszych przykładów jakości wykonania oraz wysokiej skuteczności pracy jest spawarka inwertorowa, a dokładniej rzecz biorąc model 210 SYNERGIA EASY.

Produkt charakteryzuje się dosyć dużą ilością metod spawania, w tym MIG, MAG, MMA oraz LIFT-TIG. Co ciekawe, atrybutem przemawiającym za tym wyborem jest wysoki maksymalny prąd spawania wynoszący 200 A. W połączeniu z akceptowalną sprawnością na poziomie 60%, otrzymujemy tutaj wysoką efektywność urządzenia.

Spawarka inwerterowa gwarantuje nam także szereg atrakcyjnych dodatków, w tym profesjonalny zestaw spawalniczy, w którym znajdziemy przyłbicę automatyczną, elektrody spawalnicze, kątownik spawalniczy, dysze prądowe i gazowe, a także wiele innych dodatków.

Podobnie jak i poprzednie urządzenia, tak i tutaj znajdziemy automatycznie działające funkcje Hot Start. Oprócz tego, do naszej dyspozycji są funkcje TIF LIFT, a także FLUX (spawanie łukowe drutem proszkowym bez użycia butli z gazem).

Innowacyjnym pomysłem firmy Magnum, który spotykany jest także w kilku innych markach, jest technologia Synergia. Jest to połączenie szeregu opcji i funkcji, które mają duży wpływ na komfort pracy. Dzięki wprowadzeniu automatycznego doboru parametrów, nie musimy tak naprawdę martwić się o żadną kwestię.

Zaletą urządzenia na pewno jest bogate wyposażenie, w tym butla CO2, a także przyłbica samościemniająca oraz spray antyodpryskowy. Jednakże, bardzo wysoka cena może okazać się zbyt dużym problemem dla niektórych użytkowników.

R

Zalety

• Wiele funkcji usprawniających korzystanie z urządzenia;
• Duże możliwości regulacyjne;
• Automatyczny dobór parametrów – SYNERGIA;
• Szereg różnych trybów pracy do wyboru;
• Bogate wyposażenie gratis.
Q

Wady

• Wysoka cena;
• Dostateczna sprawność przy dużej cenie.

Spawarka Sherman TIG 200 MMA Puls HF 200A

Spawarka Sherman TIG 200 MMA Puls HF 200A

Jest to zdecydowanie najdroższa oferta w tym zestawieniu. Warto natomiast pamiętać, że firma Sherman to prawdziwy gigant jeśli chodzi o produkcję spawarek inwertorowych. Wraz z topowym produktem Premium, otrzymujemy bardzo bogaty zestaw, a także szereg innych usprawnień. Wszystko to jednak okryte jest bardzo wysoką ceną.

W przeciwieństwie do innych ofert w zestawieniu, ta spawarka charakteryzuje się ogromną ilością pokręteł, które pozwolą nam dostosować urządzenie do naszych wymagań. Co ciekawe, w ogromnej cenie nie otrzymujemy wysokiego prądu spawania, lecz wykonanie urządzenia gwarantuje nam nieprzeciętną pracę i pewność, że poradzimy sobie ze wszystkimi możliwymi zadaniami.

Podobnie jak poprzednicy, tak i ta spawarka wyposażona została w inwertor IGBT. Przekłada się to oczywiście na wysoką skuteczność pracy. Warto pamiętać, że pod względem parametrów spawalniczych, to jest to akceptowalna maszyna z maksymalnym prądem spawania wynoszącym 200 A.
Produkt wyposażony został w bardzo bogaty zestaw dodatkowy, w którym znajdziemy startowy zestaw części palnika, zestaw startowy drutów TIG, a także zestaw spawalniczy, w którym oprócz rękawic, znajdziemy także butlę Ar 8l, reduktor gazowy, przewód gazowy, oraz kilka pomniejszych akcesoriów.

Bardzo wysoka cena sprawia jednak, że nie jest to urządzenie przeznaczone dla wszystkich, a dla profesjonalistów wymagających najwyższej precyzji oraz trwałości na wiele lat.

R

Zalety

• Bardzo wysoka jakość spawania;
• Możliwość pracy przy zróżnicowanym materiale;
• Jedno z najlepiej wykonanych urządzeń na rynku;
• Ogromne możliwości regulacyjne za pomocą klasycznych pokręteł.
Q

Wady

• Bardzo wysoka cena;
• Dosyć niski maksymalny prąd spawania.

SPAWARKA IDEAL TECNOARC 211 GBT MMA/TIG VRD

SPAWARKA IDEAL TECNOARC 211 GBT MMA/TIG VRD

Jaką spawarkę inwertorową z opiniami można polecić? Jeżeli ma to być budżetowy produkt o bardzo prostej zasadzie działania, to należy przemyśleć zakup spawarki Tecnoarc 211 IGBT Digital. Jest to w miarę lekkie rozwiązanie o dobrej sprawności i akceptowalnym prądzie maksymalnym.

Urządzenie waży bardzo mało, co w połączeniu z podstawowymi funkcjami regulacyjnymi gwarantuje nam świetne połączenie dla amatorów oraz osób, które od czasu do czasu pragną wykorzystać tego typu urządzenie i oczekują niezawodności.

Standardowo już spawarka wyposażona została w trzy funkcje wpływające na sprawność spawania, a mianowicie Arc Force, Anti Stick, a także Hot Start. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na funkcję VRD (Voltage Reduction Device), która to potrafi zredukować napięcie spoczynkowe stanu jałowego.

Gratisy, jakie otrzymujemy, są bardzo podstawowe. Znajdziemy tutaj tylko rękawice spawalnicze, młotek, szczotkę drucianą, a także 10 sztuk elektrod oraz preparat antyodpryskowy. Jest to jednak bardzo tania opcja o dobrych parametrach, dlatego warto mieć go na uwadze.

R

Zalety

• Budżetowa opcja;
• Wysoka sprawność;
• Dobre funkcje usprawniające spawanie;
• Gratisy w zestawie.
Q

Wady

• Mała ilość oraz przeciętna jakość gratisów;
• Nieco ograniczony prąd maksymalny.

Spawarka inwertorowa jaka okaże się najlepsza? Poradnik zakupowy 2024

Odpowiednio dobrany sprzęt pozwoli nam na bezproblemowe użytkowanie przez wiele lat. Dotyczy to zarówno profesjonalistów, którzy ze spawarek inwertorowych będą korzystać każdego dnia, jak i amatorsko używających tych narzędzi osób. Wszystko to zależy od tego jaką spawarkę inwertorową wybierzemy.

Przede wszystkim musimy sprawdzić parametry techniczne, w tym kilka najważniejszych kwestii. Chodzi tutaj oczywiście o możliwości regulacyjne oraz o moc spawania. Oprócz tego, kluczowe okażą się również funkcje dodatkowe, które usprawnią dane urządzenie oraz poprawią wydajność.

Nie inaczej jest z opiniami spawarek inwertorowych. One również będą miały bardzo ważny wpływ na końcowy wybór. Wiele spawarek oferuje także ustawienia predefiniowane, a także różne tryby pracy. Rozmiar i waga to kolejne elementy, które mogą faktycznie wpłynąć na decyzję. Więcej informacji znajdziecie natomiast tu: https://www.eltrex.net.pl/jaka-spawarka-inwertorowa-poradnik,b8.html

dobra spawarka TIG

Prąd spawania, czyli moc spawarki

Głównym parametrem, który będzie miał dla nas znaczenie podczas wyboru spawarki inwertorowej, jest właśnie maksymalna moc, bądź także nazywany po prostu prąd spawania. W zależności od ogólnej mocy urządzenia oraz od ceny i wykorzystanych materiałów, prąd spawania może się różnić, lecz istotne jest wybranie takiego urządzenia, które zagwarantuje nam odpowiednią regulację tej mocy.

W zależności od danego modelu, moc spawarki może wynosić od 10 A do nawet 350 A. Najczęściej zakres ten wynosi 20-200 A i jest to absolutne minimum, jakie musimy wybrać aby cieszyć się właściwą uniwersalnością pracy.

Dodatkowo istotna jest sprawność. Podawana w procentach, wartość ta oznacza jak szybko urządzenie zacznie się przegrzewać, czyli jak dużo mocy przekazywane jest do spawarki, a jak duża część zamieniana jest na ciepło. 60% to minimalna sprawność, jakiej należy szukać w spawarkach inwertorowych.

Spawarka SCHWARTZMANN IGBT-MMA-345

spawarka inwertorowa ranking

SPAWARKA INWERTOROWA WELD MASTER 330A TIG

spawarka inwertorowa jaka

Regulacja i inne tryby pracy

Wyżej wspomniana regulacja mocy spawarki to wyłącznie bardzo mała funkcja spośród wszystkich, jakie możemy znaleźć w tego typu narzędziach. Bardzo ważne jest znalezienie płynnej regulacji, dzięki czemu powyższe wartości będą idealnie dopasowanie do materiału, z jakim będziemy pracować.

Dodatkowo funkcje regulacyjne odgrywają kluczową rolę w przypadku przyłbic. Jest to obowiązkowa ochrona głowy i oczu podczas tego typu prac, lecz regulacja stopnia zaciemniania oraz czułości foto-czujników to w takim przypadku podstawa.

Oprócz tego, wybierajmy wyłącznie te spawarki inwertorowe, które gwarantują nam dodatkowe tryby pracy oraz predefiniowane opcje. To natomiast pozwoli nam wybrać spośród kilku trybów spawania.

Funkcjonalność oraz udogodnienia systemowe

Wymienić należy przynajmniej trzy funkcje, które gwarantują nam sprawną i wydajną pracę. Są to Hot Start, Anti Stick, a także Arc Force. To one mają za zadanie uprzyjemnić pracę. Dodatkowo wpływają one na nasze bezpieczeństwo.

Hot Start to funkcja, która reguluje ilość prądu dostarczanego do każdorazowego zajarzenia łuku. Anti Stick to opcja przeciwzwarciowa. W przypadku sklejenia elektrody ze spawanym materiałem, funkcja ta wyłącza napięcie spawania, dzięki czemu będziemy mogli z łatwością oderwać elektrodę. Trzecia opcja, a mianowicie Arc Force, ma za zadanie wspomóc przenoszenie kropli elektrody na obrabiany materiał. W ten sposób niwelujemy możliwość wygaszenia łuku.

Udogodnienia systemowe przygotowane przez poszczególnych producentów mogą nas zaskoczyć swoją unikalnością oraz stopniem zaawansowania. Niektórzy producenci decydują się na autorskie pomysły typu technologia SYNERGY czy funkcja VRD. Ważne dla nas jest to, że wszystkie te dodatkowe gadżety usprawnią działanie spawarki, lecz także podwyższą jej cenę.

Spawarka Inwertorowa MIGOMAT Magnum MIG MMA TIG

jaka spawarka inwertorowa opinie

Opinie spawarek, a także stosunek jakości do ceny i oferowanych możliwości

Szukanie wyłącznie budżetowych ofert nie jest do końca dobrym rozwiązaniem. Bardzo często te najtańsze spawarki inwertorowe nie oferują nam aż tak dobrych parametrów, a komponenty wykorzystane do produkcji są przeciętnej jakości.

Dlatego najistotniejsze jest porównanie konkretnych parametrów, sprawdzenie długości gwarancji, obejrzenie innych, porównywalnych produktów i wtedy określenie czy cena za konkretny model jest adekwatna do otrzymywanych opcji i funkcji.

Podsumowanie rankingu spawarek TIG 2024

Zwycięzcą w dzisiejszym rankingu jest SPAWARKA INWERTOROWA WELD MASTER 330A TIG. To świetnie skonstruowane i bardzo tanie urządzenie. Pomimo budżetowej ceny, twórcy zadbali o bardzo dobrą, wysoką moc spawania, a także szereg udogodnień w postaci funkcji oraz trybów pracy.

Ranking spawarek TIG przygotował dla nas niezwykle atrakcyjne oferty. W połączeniu z wiadomościami, jakie znajdziecie w części poradnikowej, jest to jedno z najlepszych źródeł informacyjnych odnośnie spawarek inwertorowych. Dlatego jeśli powyższa lista nie spełnia waszych oczekiwań, zachęcamy do własnych poszukiwań.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką spawarkę TIG wybrać
Average rating:  
 0 reviews