Kompresor 24l – ranking wybranych modeli z 2024 roku

Malowanie dużych powierzchni jak ściany, czy pompowanie kół lub oczyszczenia powierzchni z zabrudzeń może być nużącym i czasochłonnym zadaniem. Wystarczy jednak użyć odpowiedniego sprzętu, aby prace przebiegały szybko i sprawnie. Doradzamy, jak wybrać kompresor olejowy 24l lub model bezolejowy i które modele najczęściej są wybierane przez internautów.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
KOMPRESOR OLEJOWY SPREZARKA 24L GRATIS ZESTAW 8w1 1

Kompresor Kraft Dele

9.9

Średnia

Allegro Logo
SPREZARKA KOMPRESOR OLEJOWY 38KM 24L ZESTAW 8EL. 1

Kompresor Tagred

9.8

Średnia

Allegro Logo
STANLEY KOMPRESOR BEZOLEJOWY SPREZARKA 24L ZESTAW 1

Kompresor Stanley

9.7

Droga

Allegro Logo
 
empik logo
KOMPRESOR FL24zestaw8w1 olejowy sprezarka 24L 1

Kompresor Schwarzbau

9.6

Tania

Allegro Logo

Kompresor 24 l – wybrane modele 2024

Poszczególne rodzaje kompresorów różnią się między sobą zastosowaniem, wydajnością, a przede wszystkim, ceną. Trudno byłoby wybrać sprzęt uniwersalny, który sprawdzi się do wszystkich prac przydomowych, a także tych komercyjnych. Poniżej znajdziesz wybrane modele kompresorów samochodowych 230v 12v, które zastosujesz zarówno w domu, jak i w niewielkiej firmie.

Kompresor olejowy 24 l Kraft&Dele

kompresor olejowy 24l ranking

Niewielkich rozmiarów sprzęt firmy Kraft&Dele to solidna maszyna, która sprawdzi się przy wielu pracach domowych, a także niewielkim zakładzie lakierniczym, czy gospodarstwie rolnym. Jest wyposażony w reduktor ciśnienia, wygodny kranik spustowy oraz dwa czytelne manometry, pozwalające na odczytanie najważniejszych parametrów. Dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanego chłodzenia urządzenie pracuje cicho i jednocześnie nie nagrzewa się zbyt mocno, więc można go używać przez dłuższy czas bez przerwy. Zbiornik od spodu wyposażony jest w parę dużych kółek umieszczonych na wytrzymałych osiach, które ułatwiają transport urządzenia po terenie zakładu.

Wydajność modelu Kraft&Dele to 205 litrów na minutę przy stosunkowo niskim zapotrzebowaniu na energię elektryczną. Wziernik poziomu oleju pozwala na ocenę na bieżąco poziomu płynu eksploatacyjnego. Wbudowany filtr powietrza zabezpiecza przed dostawaniem się zanieczyszczeń do tłoka kompresora. Sprzęt idealnie nadaje się do pompowania (np. opon), przedmuchiwania, czyszczenia i oczywiście malowania.

ok
 • wygoda korzystania i wysoka jakość wykonania (żeliwny korpus),

 • cicha praca i wysoka wydajność,

 • mobilność zestawu ułatwia korzystanie z niego na większej powierzchni,

 • wyposażony w podstawę tłumiącą drgania.

nook
 • plastikowe elementy (rączka do przenoszenia, manometry) można łatwo uszkodzić.

Kompresor olejowy Tagred 24l

kompresor 24l opinie

Zestaw marki Tagred to certyfikowany i atestowany sprzęt wykonany z najwyższej jakości materiałów. W zestawie producent oferuje zapas oleju do sprężarki, filtr oraz mosiężną szybkozłączkę. Względem swojego poprzednika model wyróżnia się bardziej wydajnym silnikiem, dodatkowo wzmocnioną butlą i solidniejszą konstrukcją, m.in. metalowym uchwytem zamiast plastikowego.

Powiększenie gniazda zaworowego sprawia, że powietrze przepływa szybciej, a stopień sprężania powietrza wynosi teraz nawet 9 bar. Jednocześnie, powiększona średnica głowicy chłodzącej umożliwia długotrwałą pracę na wysokich obrotach bez ryzyka przegrzania urządzenia.

Na ergonomiczną konstrukcję składa się podwójny manometr, zawór redukcyjny oraz wygodny kranik spustowy. Korpus urządzenia jest osadzony na kołach, które pozwalają na szybkie i łatwe przemieszczanie sprzętu. Dlatego model Tagred sprawdzi się w każdym warsztacie blacharskim lub lakierniczym.

Maksymalna wydajność pompy to 300 litrów na minutę.

ok
 • wysoka wydajność urządzenia,

 • metalowy uchwyt i duże kółka ułatwiają transport,

 • solidna konstrukcja – żeliwny cylinder i tłoki wykonane z duraluminium,

 • cicha i komfortowa praca.

nook
 • zawyżona wydajność na najmocniejszych poziomach pracy.

Stanley kompresor bezolejowy 24l

kompresor stanley 24l

Kompresor Stanley 24l to jeden z najczęściej wybieranych w Polsce sprzętów do pompowania i przedmuchiwania. Firma ceniona jest nie tylko za solidne wykonanie, ale także innowacyjne rozwiązania i niezawodną pracę. Ten model jest praktycznie bezobsługowy – nie wymaga wymiany oleju, pracuje cicho i stabilnie. W przeciwieństwie do dużych gabarytowo kompresorów olejowych model Stanley wyróżnia się niewielkimi rozmiarami. Jest niezastąpiony wszędzie tam, gdzie liczy się oszczędność miejsca, w niewielkim warsztacie lub komórce.

Ze zbiornikiem został zintegrowany prosty w obsłudze panel kontrolny, dwa manometry oraz zawór ciśnienia, który pozwala na regulowanie barów, a co za tym idzie, przepustowości maszyny. Prosta konstrukcja pozwala na łatwy dostęp do najważniejszych podzespołów, a także ewentualnej wymiany części. Pionowa konstrukcja i niewielka waga (16 kilogramów) ułatwiają transport.

Maksymalne ciśnienie w tym modelu wynosi 10 Barów, a wydajność 180 litrów na minutę.

ok
 • kompaktowe wymiary i niewielka waga,

 • wysoka wydajność jak na tak niewielkie gabaryty,

 • nie wymaga obsługi ani stosowania oleju,

 • wyposażone w automatyczny wyłącznik (presostat).

nook
 • zbyt niska wydajność do dużych prac sprawia, że nie jest to najlepszy wybór dla profesjonalistów.

 •  

Kompresor olejowy Schwarzbau

kompresor bezolejowy 24l opinie

Model firmy Schwarzbau jest przeznaczony do współpracy z różnego rodzaju urządzeniami pneumatycznymi. Sprawdzi się do malowania, odkurzania, przedmuchiwania, czy pompowania, Posiada dwa odprężniki rozruchowe, które pozwalają na płynną pracę urządzenia. Powiększona komora ssania oferuje wydajność do 210 litrów na minutę. Sprzęt jest także wyposażony w pionowy odwadniacz oraz reduktor.

Butla malowana jest proszkowo. Posiada też specjalne zabezpieczenia antykorozyjne, które chronią metal przed niszczeniem wskutek wilgoci. Wśród zalet warto też wymienić szybkozłącze montowane bezpośrednio w butlę (ułatwia pracę), dwa solidne manometry oraz zintegrowany reduktor ciśnienia.

Żeliwna konstrukcja kompresora gwarantuje jego wytrzymałość. Konstrukcja może być transportowana na dwóch kołach, bez potrzeby wykorzystywania przyczepy.

ok
 • bardzo wytrzymała konstrukcja i odporność na korozję,

 • wysoka wydajność na minutę, aż 210 litrów,

 • wbudowane dwa odprężniki rozruchowe ułatwiają rozruch startowy i końcowy,

 • posiada pojemny separator z reduktorem.

nook
 • zbyt niska wydajność do profesjonalnych prac.

 •  

Na co zwrócić uwagę, kiedy wybierasz kompresor olejowy?

Kompresory najczęściej wykorzystuje się do malowania pod ciśnieniem drewna, ścian lub elementów blacharskich. Jak odróżnić od siebie jakość poszczególnych modeli i na co zwrócić uwagę?

Pojemność kompresora to podstawa

Pojemność kompresora określa, ile pracy będzie można wykonać na jednym napełnieniu. W praktyce pojemność 24 litrów jest idealna do niewielkich elementów. Sprawdzi się w zakładzie cardetailingowym, modelarskim lub stolarskim, do precyzyjnych wykończeń. Im do większych prac jest przeznaczone urządzenie, tym większą pojemność powinno mieć.

Warto jednak pamiętać, że niewielkie modele są lżejsze, a przez to bardziej mobilne. Jeżeli wykonujesz prace na dużym obszarze, mały litraż kompresora będzie lepszym rozwiązaniem niż kompresor 50 L, czy 100-litrowe urządzenie. W naszym zestawieniu znajdziesz tylko 24-litrowe kompresory.

Zwróć uwagę na konstrukcję i jakość wykonania

Istotne znaczenie mają także materiały, z których wykonano kompresor. Wysokiej klasy modele, jak Schwarzbau, Kraft&Dele, czy Tagred są odporne na uszkodzenia mechaniczne, korozję i przy odpowiednim traktowaniu mogą służyć przez lata.

Korpus to jednak nie wszystko. Istotny jest także uchwyt, który powinien być metalowy oraz koła, które muszą utrzymać całą konstrukcję. Odpowiednio solidny mechanizm jezdny to gwarancja, że korzystanie z kompresora będzie komfortowe i wygodne.

Wydajność kompresora

Wydajność kompresora określa się w litrach na minutę. Im jest ona większa, tym pracę wykonasz szybciej i sprawniej. Wśród naszych propozycji znajdziesz modele o wydajności od 180 do 210 litrów na minutę. Te słabsze, jak np. model Stanley, są dobre do użytku domowego albo niewielkiego warsztatu, kiedy kompresor jest używany stosunkowo rzadko.

Modele o wydajności 210 litrów na minutę, jak urządzenie marki Schwarzbau sprawdzi się przy większych pracach i regularnym użytkowaniu. To niezbędny element wyposażenia każdego zakładu malarskiego, czy firmy specjalizującej się w wykończaniu wnętrz.

Zwróć także uwagę na ciśnienie. Proste urządzenia do domowego użytku generują około 7-8 barów. Te do zastosowań profesjonalnych powinny oferować 10-11 barów. Tak duża wydajność gwarantuje efektowną pracę każdego z urządzeń warsztatowych.

Większa wydajność przełoży się również na wyższą emisję hałasu. Ma to niemałe znaczenie zwłaszcza podczas prac w zamkniętym pomieszczeniu. Jeżeli do robót którymi się zajmujesz musisz wykorzystywać kompresor o dużej wydajności, zadbaj o ochronę słuchu. Docenisz to po kilku godzinach spędzonych w towarzystwie pracującego kompresora.

kompresor 24l cena
Polecamy Ci ranking agregatów prądotwórczych: https://przemianydomowe.pl/jaki-agregat-pradotworczy-opinie-ranking/

Wielkość kompresora olejowego

Pojemność kompresora ma duża znaczenie zwłaszcza wtedy, kiedy wykonujesz prace, które zajmują dużo czasu. Wtedy im będzie ona większa, tym praca będzie przebiegała sprawniej. Przy zadaniach krótkich i intensywnych możesz spokojnie wybrać modele o niewielkiej pojemności. Przekłada się to też na gabaryty i wagę urządzenia. Te o mniejszej pojemności łatwiej jest transportować.

Gdzie wykorzystasz kompresor olejowy?

Kompresor olejowy przyda Ci się wszędzie tam, gdzie potrzebujesz sprężonego powietrza. Z jego pomocą dopompujesz koła w samochodzie, wykorzystasz proste urządzenia pneumatyczne, czy wykonasz różnego rodzaju prace naprawcze.

Jeżeli chcesz, aby urządzenie służył Ci przez lata, postaw na modele z żeliwnym korpusem. Taką konstrukcję oferuje m.in. Tagred oraz Kraft&Dele. Wprawdzie przekłada się to na większą wagę urządzenia, ale zwiększa jego odporność na uszkodzenia i pozwala korzystać ze sprzętu nawet w trudnych warunkach.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jak wybrać kompresor 24 l, zajrzyj tutaj: https://www.morele.net/wiadomosc/kompresor-do-malowania-jak-wybrac-jaki-najlepszy/18435/ lub tutaj: https://www.pneumatik.pl/jak-wybrac-kompresor-olejowy/. Poniżej zamieszczamy główne parametry wybranych produktów umieszczone w czytelnej tabeli.


Kraft&DeleTagredStanleySchwarzbau
Wydajność205 l/min300 l/min100 l/min210 l/min
Maksymalne ciśnienie8 Bar8 bar10 bar10 bar
Waga urządzenia17 kg21 kg20 kg21 kg

Jak wybrać kompresor? Podsumowanie rankingu 2024

W naszym zestawieniu znajdziesz zarówno niewielkie, proste modele idealne do prac dorywczych i przydomowych, jak i urządzenia do zastosowania profesjonalnego. Jeżeli zależy Ci na maksymalnej wydajności, postaw na markę Tagred, Kraft&Dele albo Schwarzbau. Nieco niżej stoi model Stanley. Pod kątem możliwości sprężania powietrza warto zwrócić uwagę na model Schwarzbau lub Stanley, które oferują funkcjonalne ciśnienie do 10 bar. Kraft&Dele oraz Tagred są nieco słabsze i generują do 8 bar.

Wszystkie urządzenia mają podobną wagę i w przypadku kiedy będziesz chciał przemieszczać je na większe odległości, niezbędny może okazać się wózek transportowy lub przyczepa, ponieważ koła mogą okazać się niewystarczające.

Sprawdź nasze propozycje kompresorów olejowych 24l i wybierz urządzenie dla siebie.

Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki kompresor 24l wybrać
Average rating:  
 0 reviews