Gdy przez przypadek najedziemy na coś ostrego czy po prostu przebijemy oponę, to bardzo szybko możemy doprowadzić do sytuacji, w której unieruchomimy samochód. Na tak zwanym kapciu nie zajedziemy za daleko bez uszkodzenia felgi, co może wiązać się z jeszcze większymi wydatkami naprawczymi. Czasami po prostu powietrze z biegiem czasu ubywa i trzeba przywrócić odpowiednią ilość. W celu napompowania opony znajdującej się w naszym aucie, musimy kupić kompresor do samochodu i to nie byle jaki.

Niestety, na rynku w roku 2024 mamy dostęp do ogromnej liczby tych urządzeń. Niestety, nie każdy z nas jest ekspertem i zdaje sobie sprawę jaki najlepszy kompresor 24l wybrać, aby ten działał idealnie, przez długi czas i w stosunkowo krótkim odstępie czasowym gwarantował napompowanie opony. To właśnie dlatego powstał dzisiejszy ranking kompresorów samochodowych 230v 12v.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
POMPKA KOMPRESOR SAMOCHODOWY DO KOL 12V 230V Carmotion 1

kompresor samochodowy Carmotion

9.8

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
KOMPRESOR SAMOCHODOWY AMIO 12V 1

kompresor samochodowy AMIO

9.6

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
KOMPRESOR SAMOCHODOWY 230V 12V BLACKDECKER 1

kompresor BLACK DECKER

9.5

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
 

W celu przybliżenia najistotniejszych parametrów tych urządzeń, przygotowaliśmy listę ciekawych produktów, które spełniają wszystkie kryteria, aby z powodzeniem służyć każdej osobie. Specjaliści wzięli pod uwagę najistotniejsze atrybuty i parametry, takie jak moc urządzenia i maksymalne ciśnienie, wydajność, a także prostotę obsługi, funkcjonalność i komfort. Oczywiście cena kompresora samochodowego oraz opinie również odegrały kluczową rolę.

POMPKA KOMPRESOR SAMOCHODOWY DO KÓŁ 12V 230V Carmotion

kompresor samochodowy 230v 12v ranking

Na pierwszym miejscu znalazła się firma Carmotion gwarantująca praktyczny kompresor samochodowy, który sprawdzi się w garażu i na drodze. Wyróżnia się klasycznym designem i przyjemnym zielonym kolorem. Zaletą są również wycięcia służące jako miejsce na kable. Na górnej powierzchni urządzenia znajduje się manometr gwarantujący stałą kontrolę ciśnienia. Wymiary kompresora to kolejna zaleta nawiązująca do kompaktowości, a mianowicie długość x wysokość x szerokość to 24 x 13,5 x 8 cm.

Oprócz manometru pompka została wyposażona w przewody pneumatyczne, sieciowe i gniazda zapalniczki. Ich długości to kolejno: 55 cm, 165 cm i 300 cm. Kompresor może być zatem zasilany na dwa sposoby – z gniazda samochodowego (12v) lub gniazda sieciowego (230v). Jedną z wad tego rozwiązania jest jego szybkie nagrzewanie się. Producent informuje, że urządzenie nie powinno działać dłużej niż 10 minut. W razie potrzeby dalszego użycia należy zrobić przerwę, aby pompka ostygła.

Dane techniczne są natomiast bardzo interesujące i przemawiają za wyborem tego rozwiązania. Moc opcji określana jest na 90W co przenosi się na akceptowalną wydajność na poziomie 20 litrów na minutę. Napięcie urządzenia to 12v/230v, a pobór prądu 8A/12V DC; 0,5A/230V AC. Dodatkową zaletą jest prędkość obrotowa 17000 obr/min.

Jeśli chodzi o akcesoria, to w zestawie znajdują się cztery adaptery do zaworów Schradera (AV/DV) i Presta (SV). Te natomiast oferują nam możliwość napompowania opony samochodowe, opony motocyklowe, czy też niektóre opony rowerowe. Dodatkowo, adaptery sprawdzą się w przypadku zaworów pontonów, materacy, piłek itp.

Producent dołącza kartę gwarancyjną ważną przez dwanaście miesięcy. Jest to zdecydowanie wada z uwagi na to, że producent nie gwarantuje długiego wsparcia w przypadku awarii. Pamiętajmy jednak, że kompresor zdobył pozytywne recenzje i oceny od zadowolonych użytkowników.

R

Zalety

• Niska cena;
• Klasyczny design;
• Cztery różne adaptery;
• Stosunkowo wysoka wydajność.
Q

Wady

• Analogowy wyświetlacz;
• 12 miesięcy gwarancji.

KOMPRESOR SAMOCHODOWY AMIO 12V / 230V

kompresor samochodowy 230v 12v opinie

Tani i bardzo dobry kompresor samochodowy marki Amio oferuje świetne parametry techniczne. Za tym dodatkowo przemawia miażdżąca ilość pozytywnych ocen. Cena jest niska, a rozmiary kompaktowe. Pompka ma przyjemny design, jest czarna z czerwonym elementem, jednak największą zaletę konstrukcji stanowi ergonomiczny uchwyt ułatwiający przenoszenie urządzenia. Manometr znajduje się na samym skraju przyrządu, tak aby był widoczny w każdym położeniu.

Sprzedawca oferuje za symboliczną opłatą zestaw narzędzi do szybkiej naprawy opon bezdętkowych, składający się z ośmiu elementów. Jeśli jednak chodzi o sam kompresor, to  waży on około 2 kg. Można zasilić go na dwa sposoby – przez zapalniczkę samochodową lub za pośrednictwem wtyczki sieciowej do gniazdka. W skład zestawu wchodzą dodatkowo trzy końcówki.

Dane techniczne to prawdopodobnie najważniejsza zaleta opisywanego rozwiązania. Jego maksymalne ciśnienie wynosi 10Bar, czyli 150psi. Jeśli chodzi o wydajność to 35L/min daje nam najlepszy wynik w zestawieniu. Zasilanie standardowe 12V/230V, a przewód zasilający samochodowy ma 3 metry. Dodatkowo w zestawie jest wąż ciśnieniowy o długości 40 cm. Wymiary kompresora to wysokość x długość x szerokość i wynoszą one 270 x 115 x 100 mm.

Pompka sprawdza się również w roli napowietrzania materacy, piłek i basenów ogrodowych. Doskonała zarówno w domu, jak i w podróży. Produkt posiada jednak gwarancję na bardzo krótki okres – dwunastu miesięcy.

R

Zalety

• Niska cena;
• Ergonomiczny uchwyt;
• Bardzo wysoka wydajność;
• Ładny design.
Q

Wady

• Analogowy wyświetlacz;
• Krótka gwarancja.

Szukamy lepszej funkcjonalności? KOMPRESOR SAMOCHODOWY 230V 12V BLACK&DECKER

jaki kompresor samochodowy 230v 12v

Najdroższy model w tym rankingu przygotowany został przez markę Black&Decker, jednak cena jest akceptowalna w stosunku do bardzo wysokiej jakości. Kompresor ma oryginalny kształt i ładne kolory – czerwony i czarny. Na tle konkurencji wyróżnia go cyfrowy wyświetlacz. Sprawdza się nie tylko w aucie, ale także w ogrodzie lub domu, jako mocna pompka do materacy i basenów.

Panel sterowania jest intuicyjny i łatwy w obsłudze. Ponadto jest podświetlany, więc kompresor jest użyteczny również nocą. Podświetlane są też przyciski w celu łatwiejszej operacji w niesprzyjających warunkach. Pomysłowe rozwiązanie stanowi schowek na akcesoria znajdujący się w obudowie. Pompka umożliwia przełączanie miary na konkretne jednostki: PSI/BAR/kPA.

Dane techniczne są bardzo podobne, co w przypadku poprzedników. Oznacza to, że standardowe zasilanie to 230 V, a w zestawie znajdziemy też adapter do gniazda DC 12V. Plusem jest oczywiście wyświetlacz cyfrowy, a moc pobierania prądu zmiennego AC wynosi 90W. Prądu stałego DC natomiast 82W. Przepływ powietrza przy prądzie zmiennym jest nieco wyższy i wynosi 11l/min. Przy stałym liczba ta wynosi (40PSI/ 2,74Bar) 9,5l/min.

W obu przypadkach wydajność jest dosyć przeciętna i posłuży wyłącznie do małych kół w samochodach osobowych – w suvach lub samochodach terenowych napompowanie opony będzie uciążliwe i czasochłonne. Długość przewodu do pompowania nieco ponad 60 cm. Waga urządzenia to 2,7 kg. W zestawie znajdują się trzy końcówki.

Dołączona gwarancja jest ważna przez dwa lata, więc to z pewnością plus. Produkt zebrał w większości pozytywne oceny i recenzje. Zasilanie na dwa sposoby, za pośrednictwem gniazda zapalniczki samochodowej (12V) lub gniazda sieciowego (230V). Przewód z wtyczką samochodową ma 3 metry długości, drugi – 1,8 metra.

R

Zalety

• Wszechstronne zastosowanie;
• Cyfrowy wyświetlacz;
• Wysoka funkcjonalność;
• Podświetlenie poprawiające widoczność nocą;
• Schowek na narzędzia.
Q

Wady

• Wysoka cena;
• Wydajność poniżej średniej.

Jaki kompresor wybrać? Poradnik zakupowy 2024

Kompresory mają to do siebie, że kupując nawet bardzo budżetową opcję możemy liczyć na stabilną pracę i, po pewnym czasie, możliwość napompowania opony do konkretnego poziomu. Jeśli jednak nie chcemy poświęcać na jedno koło godziny, to musimy wiedzieć czym różni się taki najtańszy produkt od wysokiej jakości wykonania. To właśnie dlatego w celu znalezienia idealnego urządzenia na własną rękę zalecane jest zapoznanie się z poradnikiem zakupowym.

Pierwszym i oczywiście najistotniejszym elementem związanym z zakupem kompresora samochodowego jest zweryfikowanie maksymalnego ciśnienia, jakie kompresor może osiągnąć. Oprócz tego aspektu, kolejnym istotnym elementem podczas zakupu urządzenia tego typu jest zweryfikowanie jego wydajności. Choć to element zależny od ciśnienia roboczego, tak może być całkiem odmienny.

Nie powinniśmy zapominać o innych właściwościach i atrybutach kompresorów. Przecież musimy również pamiętać o tym, że każdy przedmiot powinien być wyposażony w szereg dodatkowych przewodów oraz innych akcesoriów, co wpływa na uniwersalność naszej opcji. Istotna też będzie funkcjonalność i udogodnienia, a więc i komfort związany z korzystaniem urządzenia. Więcej informacji znaleźć możemy również tutaj: https://samnaprawiam.com/kupujemy-kompresor-samochodowy-na-co-zwrocic-uwage.html

Moc kompresora a ciśnienie maksymalne

Jednym z pierwszych punktów podczas przeglądania oferty jest sprawdzenie ciśnienia roboczego, z jakim kompresor samochodowy pracuje. Jest to bardzo istotne, bo w ten sposób możemy ocenić czy urządzenie poradzi sobie z pompowaniem opon przeznaczonych nie tylko do małych samochodów osobowych, ale także i większych pojazdów.

Kompresory samochodowe wymagają ciśnienia roboczego na poziomie 9-11 barów. Jeśli urządzenie ma służyć tylko w tym celu i nie będzie to profesjonalny sprzęt wykorzystywany również jako kompresor do urządzeń na powietrze typu pistolety do malowania czy piaskarka, to będziemy z pewnością zadowoleni.

KOMPRESOR SAMOCHODOWY AMIO 12V / 230V

kompresor samochodowy 230v 12v opinie

KOMPRESOR SAMOCHODOWY AMIO 12V / 230V

kompresor samochodowy 230v 12v opinie

Jaka jest wydajność urządzenia?

Kolejny istotny punkt podczas wybierania idealnego kompresora samochodowego to jego wydajność. Określana jest ona w litrach na minutę i określa po prostu z jaką prędkością powietrze przepływa przez kompresor i wpada do pompowanego urządzenia. Im wyższa wartość, tym oczywiście szybciej napompujemy – czy to właśnie oponę czy pompon, czy może jeszcze inny element.

Istotne natomiast jest to, że wydajność może być bardzo zróżnicowana. Choć po części zależna jest od maksymalnego ciśnienia, tak kompresory o ciśnieniu roboczym na poziomie 10 bar mogą mieć wydajność w zakresie od 10 litrów na minutę do nawet 35 czy dobry kompresor 50 litrów na minutę. Warto więc posiłkować się parametrami i wybierać tylko te, które oferują wydajność chociażby 20 litrów na minutę.

Akcesoria i wyposażenie

Każdy kompresor samochodowy powinien być przystosowany do pracy w taki sposób, aby można było go podłączyć do zapalniczki samochodowej lub, jeśli mamy pod ręką przedłużacz, do standardowego gniazdka. Dlatego warto wyposażyć się w niezbędne przewody. Co ciekawe, bardzo często producenci oferują w zestawie ogromną liczbę dodatków, które to jeszcze bardziej uatrakcyjniają proces pompowania przedmiotów.

Dlatego kupując urządzenie warto mieć na uwadze to czy w cenie znajdziemy przewody pozwalające podłączyć produkt do gniazda zapalniczki i czy znajdziemy też przewód sieciowy. Oczywiście warto też pamiętać o trzecim rozwiązaniu, a mianowicie o przewodzie pneumatycznym.

KOMPRESOR 12V 230V Carmotion

kompresor samochodowy 230v 12v ranking

Oprócz przewodów, bardzo ważne jest też zadbanie o uniwersalność rozwiązania. Wentyle znajdujące się w samochodzie różnią się od tych, które zazwyczaj stosuje się w rowerach (chyba że mamy do czynienia z jednośladem z wentylami samochodowymi). W celu zadbania o jak największą uniwersalność i możliwość pompowania różnych przedmiotów, warto wyposażyć się w adaptery.

Klasycznie mamy do czynienia z zaworami Schradera (AV/DV) oraz Presta (SV), lecz warto pamiętać o innych, które to znajdują się w pontonach, materacach, piłkach czy też innych przedmiotach. Na koniec pamiętajmy też o walizce czy innym transporterze, w którym pomieścimy wszystkie akcesoria oraz sam kompresor samochodowy 12v 230v.

Funkcjonalność i komfort użytkowania

Jeżeli patrzymy na budżetowe rozwiązania i priorytetem jest niska cena kompresora samochodowego, to musimy liczyć się z pewnymi kompromisami. Przede wszystkim pamiętać trzeba o tym, że funkcjonalność to przede wszystkim łatwość w korzystaniu z urządzenia, a także szereg udogodnień.

Dlatego dobrym rozwiązaniem jest wybranie urządzenia o wyposażonego w wyłącznik automatyczny, który pozwala na napompowanie opony czy innego przedmiotu w idealny sposób – nie ryzykując niedopompowania czy też przekroczenia wybranego wcześniej ciśnienia. Oczywiście nie zapominajmy o tym, że możemy również oszczędzić energię, a także zadbać o trwałość produktu.

KOMPRESOR 230V 12V BLACK&DECKER

jaki kompresor samochodowy 230v 12v

Poza tym, niezwykle przydatnym rozwiązaniem jest skorzystanie z wyświetlacza cyfrowego. Jeśli dodatkowo wybrana przez nas opcja charakteryzuje się specjalnymi przyciskami do precyzyjnego wybrania docelowego ciśnienia, to będziemy mieć czytelny podgląd na obecny stan ciśnienia oraz przybliżony czas pompowania opony.

Oczywiście pamiętajmy też o nieco mniejszych udogodnieniach jak, na przykład, podświetlane przyciski, co może okazać się kluczowe podczas korzystania z urządzenia wieczorem czy nocą. Inną solucją pozytywnie wpływającą na funkcjonalność jest oczywiście możliwość podłączenia kompresora do gniazdka samochodowego jak i przyłącza domowego.

Kompresor samochodowy cena w 2024 roku oraz opinie

Jeśli znajdziemy kilka produktów o podobnej charakterystyce, z przybliżonymi parametrami oraz ciekawymi dodatkami jak prostownik samochodowy, to finalną decyzję pomoże nam podjąć cena danego produktu czy też jego popularność bądź opinie. Najlepszy stosunek jakości do ceny, a także ilości dodatkowych akcesoriów w zestawie jest kluczowy i zawsze powinien być brany pod uwagę.

Pamiętajmy także o tym, że właściwie wybrany produkt charakteryzuje się świetnymi ocenami oraz wieloma pozytywnymi komentarzami. Feedback pochodzący od zweryfikowanych kupujących, którzy potwierdzają wysoką skuteczność i działanie to świetny sposób na potwierdzenie dobrego wykonania sprzętu i jego przydatności.

Sprawdź też jaki prostownik z rozruchem do diesla wybrać.

Kompresor samochodowy 2024 – podsumowanie rankingu

Jeżeli liczymy na zakup urządzenia o bardzo wysokiej funkcjonalności, to ten właśnie aspekt powinien nas najbardziej interesować. Jeśli jednak nie przeszkadza nam podstawowa wersja, lecz o bardzo wysokim ciśnieniu roboczym i wydajności, to w takim razie wybierzmy rozwiązanie przodujące właśnie w tych parametrach. Wszystko to zależy od naszych osobistych preferencji.

W przypadku kiedy nie wiemy dokładnie co wybrać, zawsze warto posiłkować się dzisiejszym zestawieniem. W rankingu zwyciężyła POMPKA KOMPRESOR SAMOCHODOWY DO KÓŁ 12V 230V Carmotion, czyli niesamowita opcja gwarantująca wszystko, czego tak naprawdę potrzebujemy – począwszy od akceptowalnej wydajności, poprzez wysokie ciśnienie robocze, a skończywszy na bogatym wyposażeniu oraz dobrych opiniach.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki kompresor samochodowy 230v 12v wybrać
Average rating:  
 4 reviews
 by ja NUSZ

Wybrałem tak jak wy i się nie zawiodłem. Pompka jest super, mała, zmieści się wszedzie a działa dobrze.

 by karol zet

Kompresr Amio też jest ok. Jeżeli nie potrzebujecie super mocy to polecam, u mnie się sprawdza.

 by milan

Z kompresów ja wybrałem Black Decer. To chyba jeden z najbardziej nowoczesnych kompresorów jakie miałem a do tego mocny i niezawodny.

 by radzio

W porównaniu do waszych innych rankingów to tutaj trochę mało propozycji. Sprzęty fajne, ale chętnie bym porównał jeszcze z innymi.