Możliwość skutecznego podkaszania trawy w ogrodzie czy na naszym trawniku to podstawa w przypadku każdego gospodarstwa domowego. W celu zadbania o miejsce do wypoczynku, musimy wybrać najskuteczniejszą ofertę, która posłuży nam przez wiele lat. Najlepszym rozwiązaniem, które może nam w bardzo dużym stopniu ułatwić pielęgnację ogródka jest tania podkaszarka elektryczna, podkaszarka akumulatorowa reczna lub kosa spalinowa.

Oczywiście rynek przepełniony jest najróżniejszymi modelami, które to różnią się wielkością, wagą, funkcjonalnościami, a także zainstalowanymi systemami. To wszystko sprawia, że kosa spalinowa kosie nie równa. Co za tym idzie, trudno jest wybrać tę najlepszą ofertę. Problem jest zdecydowanie poważniejszy w przypadku osób, które zamierzają kupić swoją pierwszą podkaszarkę spalinową. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie ofert dostępnych na rynku w 2024 roku.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
KOSA SPALINOWA DEMON PODKASZARKA KOSIARKA ZYLKOWA 1

KOSA SPALINOWA DEMON

9.8

Tania

Allegro Logo
MOCNA KOSA SPALINOWA 6KM PROFESJONALNA XXL GIGANT 1

KOSA SPALINOWA Powermat

9.7

Tania

Allegro Logo
KOSA PODKASZARKA SPALINOWA 6KM JOHN KOSIARKA 2xTar 1

KOSA SPALINOWA JOHN

9.6

Tania

Allegro Logo
KOSA SPALINOWA 62KM PODKASZARKA DZIELONA 3xOLEJ 1

KOSA SPALINOWA MJ-190

9.5

Tania

Allegro Logo
BASS POLSKA KOSA SPALINOWA PODKASZARKA 1

KOSA BASS POLSKA

9.5

Tania

Allegro Logo
Kosa spalinowa Makita EBH341U 4 SUW 145KM 1

Kosa Makita EBH341U

9.4

Droga

Allegro Logo
 
empik logo
 
CZESKA PROFESJONALNA KOSA SPALINOWA 7KM GOHOLYMY 1

Kosa spalinowa GOHOLYMY

9.2

Średnia

Allegro Logo

Aby jak najlepiej przygotować użytkowników do zakupu, wybraliśmy aż siedem bardzo ciekawych i wyróżniających się na tle innych modeli kos spalinowych. Charakteryzują się one przede wszystkim sporą mocą, co ma bardzo istotny wpływ na skuteczność pracy. Oprócz tego, mieliśmy na uwadze prędkości obrotowe silnika oraz zakres cięcia. Dodatkowo upewniliśmy się, że urządzenie charakteryzuje się wysoką wydajnością. Ponadto komfort użytkowania, czyli poziom hałasu oraz waga urządzenia również odegrały tu znaczącą rolę.

KOSA SPALINOWA DEMON PODKASZARKA KOSIARKA ŻYŁKOWA

kosy spalinowe opinie

Na pierwszym miejscu pojawiła się kosa przeznaczona do użytku profesjonalnego i ogrodowego. Sprawdza się nawet podczas koszenia dużych obszarów, gęsto porośniętych łąk oraz wzniesień i zboczy. A to wszystko z uwagi na świetne parametry oraz wysoką moc. Istnieje możliwość zamontowania tarczy umożliwiającej wycinanie grubszych krzewów.

W skład zestawu wchodzą: dwie głowice do trawy, trymer z żyłką, żyłka pleciona, szelki, maska z siatką, zestaw kluczy, pojemnik do mieszanki oraz tarcza trójzębna. Oznacza to, że do naszej dyspozycji jest bardzo duża liczba dodatków i akcesoriów. Przyrząd waży 9 kg, co jest całkiem sporym ciężarem. Warto jednak zauważyć, że model ten charakteryzuje się mocą silnika spalinowego 5,2 koni mechanicznych.

Kosa przychodzi do klienta odpowiednio wyregulowana i nadaje się od razu do użytku. Maksymalne obroty silnika – 9500 obrotów/min. Długość wysięgnika wynosi 150 cm, zakres cięcia żyłką 42 cm. Są to więc standardowe wartości, które oferują sporą kompatybilność z częściami zamiennymi. Wymiary tarczy to 255 mm x 1,6 mm x 25,4 mm.
Urządzenie napędzane jest sprzęgłem odśrodkowym. Paliwo w proporcji 25:1 (paliwo:olej). Silnik jest chłodzony powietrzem. Obroty na biegu jałowym 3000 obr/min. Zawiera chromowany cylinder. Zalecana średnica żyłki tnącej 2,4 mm. Kosa ma ergonomiczną budowę, uchwyty zostały ogumowane, aby lepiej leżały w rękach. Na prawym uchwycie znajduje się przycisk wielofunkcyjny.

Nowoczesna konstrukcja startera ułatwia rozruch kosy. Produkt posiada gwarancję na dwa lata i zebrał pozytywne oceny oraz recenzje. Cena jest bardzo niska w porównaniu do wysokiej jakości oraz wytrzymałości kosy.

R

Zalety

• Niska cena;
• Duży zestaw;
• W pełni gotowa do użytku po zamówieniu;
• Wysoka jakość wykonania – chromowany cylinder.
Q

Wady

• Urządzenie jest ciężkie;
• Przeciętnej jakości plastiki na tarczy.

MOCNA KOSA SPALINOWA 6KM PROFESJONALNA XXL GIGANT

kosa spalinowa

Profesjonalna kosa spalinowa, którą możesz mieć w swoim ogrodzie przygotowana została przez polskiego producenta, a mianowicie markę Powermat. Zestaw składa się z urządzenia głównego oraz maski ochronnej, dwóch automatycznych głowic żyłkowych, zestawu narzędzi serwisowych, instrukcji obsługi w języku polskim, tarczy trójzębnej, szelek, żyłki tnącej, zbiornika do sporządzania paliwa, rękawic ochronnych, trzech butelek oleju, tarczy 40z oraz słuchawek wyciszających.

Urządzenie jest przygotowane dla osób wyższych. Przyrząd waży niecałe 8 kg i mierzy 180 cm, a więc należy pamiętać o tym, aby przytwierdzić kosę do szelek. W ten sposób uda nam się odciążyć kręgosłup i ręce. Szelki wyposażono w plastikową tarczę chroniącą biodro przed otarciem. Moc silnika spalinowego to 6 koni mechanicznych, a więc mamy do czynienia z nieco mocniejszą jednostką.

Zbiornik na paliwo mieści 1,2L cieczy. Narzędzie ma membranowy gaźnik oraz sprzęgło odśrodkowe. Obroty biegu jałowego i prędkość odśrodkowa to 2800-3200[rpm]. Maksymalne obroty – 11000[rpm]. Moc efektywna wynosi 4,4kW. Pamiętajmy oczywiście o tym, że wszystko to w stosunkowo przystępnej cenie!

Wbudowany amortyzator sprawia, że drgania nie przechodzą na ręce. To natomiast podnosi komfort użytkowania. Oprócz tego, na komfort wpływa także sam design uchwytów. Są one ergonomiczne. W prawym znajduje się wielofunkcyjny przycisk łatwy w obsłudze. Urządzenie jest wyregulowane i gotowe do użycia. Producent dodaje dwuletnią gwarancję na swój produkt.

Cena jest naprawdę niska jak na tak duży zestaw wysokiej jakości. Klienci wystawili pozytywne recenzje, szczególnie odnośnie wydajności. Problematyczne wydaje się jednak zamontowanie żyłki. Oprócz tego, opcja ta charakteryzuje się głośną pracą.

R

Zalety

• Niska cena;
• Duży zestaw akcesoriów;
• Wysoka moc;
• Pojemny zbiornik na paliwo.
Q

Wady

• Trudno założyć żyłkę;
• Głośna praca.

KOSA PODKASZARKA SPALINOWA 6KM JOHN KOSIARKA 2xTar to

kosa spalinowa części

Profesjonalna kosa spalinowa, która sprawdzi się w każdych warunkach – to z pewnością propozycja od John Gardener. Kolejny raz otrzymujemy bardzo bogaty zestaw. Składa się on z trzech głowic kauczukowych, żyłki 10mb, szelek, maski na głowę, pojemnika do paliwa i tarcz – zarówno trójzębnej oraz stalowej. Oprócz tego, otrzymujemy także nauszniki, zestaw kluczy, smar, trzy butelki oleju oraz praktyczny uchwyt, który możemy umieścić na ścianie i tam właśnie przechowywać urządzenie.

Opcja ta charakteryzuje się sporą uniwersalnością z uwagi na swoją dużą moc. Wynosi ona 6 KM. Kosiarka nadaje się więc do takich tradycyjnych rozwiązań jak przycinanie trawy, ale też do koszenia gęstych zarośli oraz grubszych krzewów. Alternatywa ta waży około 7 kg, a więc jest stosunkowo lekka w porównaniu do konkurencji.

Problematyczna wydaje się jednak kultura pracy. Urządzenie generuje hałas o natężeniu 110 dB. Dwusuwowy silnik jest chłodzony powietrzem, a komponenty wykonane zostały z wysokiej klasy materiałów. Zbiornik mieści 1L paliwa. Maksymalne obroty 8000 rpm, rozruch ręczny, membranowy gaźnik. Świeca zapłonowa BM6A. Jeśli chodzi o parametry tnące, to szerokość cięcia żyłką wynosi 425 mm, a tarczą 255 mm.

Do kosy spalinowej dołączono instrukcję obsługi w języku polskim oraz kartę gwarancyjną na okres dwóch lat. Cena jest niska, a zestaw duży i solidny. Ergonomiczny projekt ułatwia pracę, odciąża kręgosłup oraz nie męczy rąk. Uchwyty są wygodne, w prawym znajduje się standardowy przycisk wielofunkcyjny. Nowoczesna konstrukcja startera usprawnia rozruch kosy.

R

Zalety

• Niska cena;
• Bogaty zestaw dodatkowy;
• Bezproblemowa instalacji zarówno żyłki jak i tarczy tnącej;
• Uchwyt na ścianę;
Q

Wady

• Bardzo głośna praca;
• Marnej jakości akcesoria.

KOSA SPALINOWA 6,2KM PODKASZARKA DZIELONA +3xOLEJ

kosa spalinowa opinie

Na recenzowanej liście pojawił się jeden z najdroższych modeli w tym zestawieniu. Jest jednak wart swojej ceny, z uwagi na świetne parametry oraz bardzo dobrą rat. Jest to bardzo profesjonalna kosa spalinowa, która poradzi sobie z każdym terenem, niezależnie od zagęszczenia roślinności. Niewątpliwą wadą jest krótki okres gwarancyjny – dwanaście miesięcy. Zestaw nie jest bardzo duży, ale wszystkie elementy cechują się dużą wytrzymałością.

Podobni jak i konkurencji, tak i tutaj mamy bardzo bogaty zestaw. Oprócz kosy spalinowej, otrzymamy również trzy głowice z żyłką, wzmocnioną żyłka, tarczę z potrójnym ostrzem, tarczę typu piła, szelki, czy maskę ochronną. Co ciekawe, w celu poprawy komfortu korzystania z urządzenia, otrzymamy także nauszniki oraz pojemnik do sporządzania paliwa. Producent nie zapomniał oczywiście o tym, aby dołączyć trzy butelki z olejem oraz certyfikat CE potwierdzający jakość urządzenia.

Jeśli chodzi o samo wykonanie, to szelki są mocne i mają plastikową tarczę, która chroni przed obiciem lub otarciem ciała. Urządzenie waży prawie 8 kg, ale dzięki swojej ergonomicznej konstrukcji odciąża plecy i ramiona w trakcie pracy. Kosa jest łatwa w obsłudze, instrukcja rzetelnie wyjaśnia jak jej używać.

Dane techniczne również są całkiem imponujące. Pojemność skokowa silnika wynosi 50 cm3 i przełożyło się to na moc silnika na poziomie 4,3kW lub 6 koni mechanicznych. Zastosowano tutaj świecę zapłonową BM6A i silnik dwusuwowy o jednym cylindrze. Jest on chłodzony powietrzem, a jego maksymalne obroty to 8000 RPM. Niestety, mamy tutaj do czynienia z rozruchem ręcznym.

R

Zalety

• Wysoka jakość wykonania;
• Ergonomiczny projekt;
• Certyfikat CE potwierdzający jakość wykonania;
• Bogate wyposażenie dodatkowe.
Q

Wady

• Krótka gwarancja;
• Wysoka cena.

BASS POLSKA KOSA SPALINOWA PODKASZARKA

tanie kosy spalinowe

Dobry zestaw z solidną kosą spalinową przygotowany został też przez firmę BASS. Uwagę przyciąga oryginalny, zielony kolor, który świetnie sprawdzi się w ogrodzie lub na działce. W skład zestawu wchodzą po raz kolejny, szereg ciekawych dodatków. Mamy tutaj zatem głowicę z żyłką, tarczę trójzębną, szelki czy też zbiornik na paliwo do lepszego przygotowania mieszanki.

Z akcesoriów warto wymienić uchwyt na ścianę, na którym będziemy mogli zawiesić urządzenie i oszczędzić nieco miejsca w schowku czy też zestaw kluczy do prawidłowego zamontowania sprzętu. Pamiętajmy też o śrubokręcie, masce ochronnej czy też o 500 ml oleju podzielonego na pięć buteleczek.

Zdecydowanym atutem są mocne szelki, które jednocześnie są miękkie i szerokie. Nie wżynają się w ciało i stabilnie utrzymują urządzenie, odciążając kręgosłup i ramiona w trakcie pracy. Kosa dobrze radzi sobie nawet z gęstymi zaroślami oraz nieco grubszymi gałązkami. Projekt jest ergonomiczny i gwarantuje komfortowe koszenie. W lewym uchwycie znajduje się wielofunkcyjny przycisk.

Jeśli chodzi o dane techniczne, to kolejny raz producent oferuje nam dwusuwowy silnik chłodzony powietrzem. Co ciekawe, chromowany cylinder ma tutaj pojemności 63CC. Może to co prawda zwiększyć spalanie, lecz gwarantuje to bardzo wysoką moc efektywną oraz wydajność pracy. Występuje tu napęd na sprzęgło odśrodkowe.

Wadą tego rozwiązania jest waga całkowita wynosząca aż 9 kg. Jeśli chodzi o parametry techniczne, to są one zbliżone do innych urządzeń tego typu, a mianowicie zakres cięcia żyłką wynosi 42 cm, średnica piły trójzębnej to 250 mm, a średnica otworu piły tarczowej 25,4 mm, paliwo 40:1.

R

Zalety

• Atrakcyjny design;
• Ergonomiczny projekt;
• Praktyczne szelki;
• Wysoka wydajność pracy.
Q

Wady

• Bardzo ciężkie urządzenie;
• Kiepskiej jakości komponenty dodatkowe.

Kosa spalinowa Makita EBH341U 4-SUW 1,45KM

Najdroższa kosa spalinowa w rankingu 2024. Zestaw jest mały, ale charakteryzuje się bardzo wysoką jakością i ogromną wytrzymałością. Urządzenie szybko i precyzyjnie przycina nawet najtrudniejsze do skoszenia zarośla oraz krzewy. Gwarancja obejmuje okres dwóch lat, a kompaktowość i niska waga jest zdecydowanie na plus.

W składzie zestawu, oprócz kosy spalinowej, znajdziemy wiele innych akcesoriów niezbędnych do natychmiastowego rozpoczęcia pracy, a mianowicie uprząż, osłonę tarczy tnącej, żyłkową głowica tnącą typu flash rapid, a także trzyzębną tarczę tnącą. Warto także pamiętać o osłonie głowicy tnącej i o kompletach kluczy, które wykorzystamy do złożenia wszystkiego w całość.

Szelki mają osłony na ramiona, aby paski nie wrzynały się w ciało. Wyposażone są w tarczę ochronną na biodro oraz stelaż na plecy, co dodatkowo wpływa na poprawę komfortu koszenia. Klienci bardzo chwalą produkt, głównie ze względu na jego cichą pracę. Dane techniczne nie są tak atrakcyjne jak u konkurencji. Silnik o pojemności 33,5 cm3 generuje moc na poziomie 1,07 kW, co przekłada się na 1,45 koni mechanicznych.

Pojemność zbiornika 0,65L jest wystarczająca, bo takie niskie parametry zagwarantowały zaletę w postaci niskiego spalania. Jeśli chodzi o wymiary, to wynoszą one – 1810 x 620 x 500 mm – są to kolejno długość, szerokość i wysokość. Ponadto, zaletą rozwiązania od japońskiego producenta jest waga całkowita na poziomie 7 kg.

R

Zalety

• Atrakcyjny design;
• Stelaż na plecy;
• Wysoka jakość;
• Żyłkowa głowica tnąca typu flash rapid;
• Bardzo niska waga.
Q

Wady

• Wysoka cena;
• Mały zestaw.

CZESKA PROFESJONALNA KOSA SPALINOWA 7KM GOHOLYMY

Średnia półka cenowa, duży i praktyczny zestaw. Lekka kosa nadająca się do warunków ogrodowych i miejskich. To kolejna propozycja, która zdecydowanie zawróci nam w głowach. Sprawdza się w koszeniu trawy, chwastów oraz regulacji roślinności przy murkach i krzewach. Zaletą jest dołączona karta gwarancyjna na okres aż czterech lat. Cena niewysoka jak na tej jakości urządzenie, ponadto istnieje możliwość rozłożenia jej na raty.

Zestaw składa się z kosy spalinowej o bardzo niskiej wadze wynoszącej jedynie 5,5 kg, oleju silnikowego 2T, dwóch głowic żyłkowych, noża trójramiennego ODC, szelek, zestawu kluczy, pojemnika do sporządzenia paliwa, rękawic, maski ochronnej oraz zapasowej żyłki o długości 15 m.

Dane techniczne także są ogromną zaletą. Z dwusuwowego silnika o pojemności 51,7CC producentom udało się uzyskać 1,5kW lub 2 konie mechaniczne mocy startowej, co równa się z maksymalną mocą na poziomie 7 koni mechanicznych. Jeśli chodzi o parametry tnące, to szerokość robocza wynosi 43 cm, a szerokość ostrza 25,4 cm. Jest to czterozębowe ostrze z automatyczną głowicą żyłkową.

Obudowa została wykonana z aluminium i zaprojektowano ją w taki sposób, aby nie przenosiła drgań na ręce. Szelki odciążają kręgosłup i ramiona podczas pracy. Odpowiedni rozstaw uchwytów gwarantuje komfortowe koszenie. W lewym uchwycie znajduje się wielofunkcyjny przycisk.

R

Zalety

• Czteroletnia gwarancja;
• Niska waga;
• Praktyczne szelki;
• Bardzo wysoki komfort użytkowania.
Q

Wady

• Brak nauszników w zestawie;
• Dosyć wysoka cena.

Najlepsze kosy spalinowe 2024 – sprawdź jak wybrać, aby się nie zawieść

Kosy spalinowe to temat bardzo szeroki, a parametry, które odgrywają kluczową rolę w przypadku wydajności i sprawności urządzenia jest wiele. To właśnie z tego względu nie każdy wie na co zwrócić uwagę oraz które atrybuty czy parametry są istotniejsze od innych. W celu podjęcia jednak przemyślanej decyzji, postanowiliśmy przygotować poradnik zakupowy. W nim znajdziecie odpowiedzi na najistotniejsze pytania oraz dowiecie się czy warto kupić tanie kosy spalinowe i czy zakup droższej, ale używanej kosy spalinowej jest dobrym rozwiązaniem czy też nie.

Jeśli już podejmujemy się poszukiwań na własną rękę, trzeba przede wszystkim pamiętać o zwróceniu uwagi na moc urządzenia. Silnik, w jaki wyposażono dany model odgrywa kluczowe znaczenie pod względem skuteczności pracy, ale także i z uwagi na wydajność czy kulturę działania. Dodatkowo pamiętajmy o maksymalnym cięciu roboczym.

Inną ważną rolą jest komfort korzystania, a tutaj kluczowa wydaje się nie tylko waga, ale także i sposób montażu. Dodatkowym atutem tego typu urządzenia będzie oczywiście samo wykonanie oraz długość gwarancji potwierdzająca solidność. Nie zapominajmy też o akcesoriach dodatkowych czy o opiniach kosy spalinowej. Więcej informacji znajdziemy tutaj: https://www.dom.pl/kosiarka-spalinowa-na-co-zwrocic-uwage-przed-zakupem.html

Przede wszystkim zwróć uwagę na silnik

Sercem każdej kosy spalinowej jest oczywiście silnik. To jego budowa oraz odpowiedni sposób chłodzenia wpływa na to z jaką skutecznością urządzenie chodzi, jak długo będzie chodzić i czy podczas eksploatacji dojdzie do przedwczesnego uszkodzenia bądź unieruchomienia urządzenia. Sprawdźmy więc jak dokładnie skonstruowano urządzenie. Pierwszą rzeczą jest oczywiście konstrukcja samego silnika. W większości mowa tutaj o silnikach 2-suwowych, które są chłodzone powietrzem.

Następnie warto sprawdzić parametry silnika, a mianowicie jego moc. Tutaj dosyć ważną rolę odgrywa pojemność skokowa, która tak jak i w samochodach osobowych odzwierciedla maksymalną objętość cylindra. Ma to oczywiście wpływ na spalanie silnika, ale take na produkowaną moc. Nie zagłębiając się w szczegóły, interesującą nas mocą silnika jest mniej więcej 3-5 KM w przypadku małych i średnich ogródków. Jeśli jednak zamierzamy całkiem sporo pracować, to warto poszukać urządzenia o mocy powyżej 6 KM.

Oprócz parametrów, warto także pamiętać o tym jaki jest stosunek paliwa do oleju. Podczas uzupełniania paliwa istotne jest też dolanie oleju z uwagi na charakterystykę silnika. Oczywiście kluczową rzeczą jest także zweryfikowanie zastosowanych technologii które mają za zadanie podnieść moc wyjściową przy zachowaniu mniejszego spalania.

KOSA SPALINOWA 6,2KM PODKASZARKA DZIELONA +3xOLEJ

kosa spalinowa opinie

CZESKA KOSA SPALINOWA 7KM GOHOLYMY

kosy spalinowe używane

Trwałość całej konstrukcji bardzo znacząca

Gdy już upewnimy się, że wybraliśmy mocny silnik, czas na zwrócenie uwagi na jego niezawodność. W tym celu zaleca się kupować urządzenia, które mają chromowany cylinder. Podnosi to trwałość komponentu i w ten sposób zapewniamy sobie właściwą pracę przez wiele lat. Oczywiście bardzo ważne jest też zakup urządzenia z silnikiem najnowszej generacji, bo to przekłada się oczywiście na najwyższą jakość wykonania.

Nie zapominajmy także o samym materiale. W nieco droższych urządzeniach wykorzystuje się ultralekki stop aluminium, które jest umacniane w procesie utwardzania wydzieleniowego. Sposób ten gwarantuje bezawaryjność oraz zwiększoną żywotność do tego stopnia, że taki zakup może przeżyć konkurencję o kilka dodatkowych lat.

Z innych rzeczy warto też wspomnieć o głowicy żyłkowej, która to dba o trwałość komponentów dodatkowych. Oczywiście oprócz samych cylindrów, warto też upewnić się, że inne komponenty w silniku są chromowane, a sam wał napędowy został zamontowany na bazie łożysk stożkowych o najwyższej klasie.

Potwierdzeniem tych wszystkich zabiegów podnoszących trwałość urządzenia jest oczywiście długi okres ochronny, który gwarantowany jest przez producenta. To pewnego rodzaju zapewnienie, że wyższa cena i wyżej wspomniane komponenty rzeczywiście przekładają się na dłuższe i bezproblemowe użytkowanie sprzętu.

Nie zapomnij również o zakresie cięcia

Podczas pracy kosy spalinowe tną za pomocą żyłki lub, jeśli na to urządzenie pozwala, za pomocą tarczy. Ich średnica wpływa na maksymalną szerokość roboczą, z jaką możemy pracować. Standardowe urządzenia gwarantują nam szerokość cięcia żyłką na poziomie 42-43 cm i takie rozwiązania najbardziej polecamy.

Oczywiście im większa średnica pracy, tym lepiej w przypadku bardzo dużych obszarów do pielęgnacji. My natomiast zalecamy wybierać urządzenia kompatybilne z najpopularniejszymi żyłkami, bo w przypadku jej zerwania czy uszkodzenia, wymiana nie będzie w żaden sposób problematyczna.

Kluczowa oczywiście będzie możliwość montażu tarczy tnącej. Nie jest to jednak dostępne w każdym modelu, a więc warto przemyśleć czy zależy nam na uniwersalności i możliwym montażu dodatkowego noża czy wolimy wydać mniej na jedynie żyłkę tnącą.

KOSA SPALINOWA 6KM JOHN

kosa spalinowa części

BASS POLSKA KOSA SPALINOWA

tanie kosy spalinowe

Komfort to kolejna istotna sprawa

Bardzo często wykorzystujemy kosy spalinowe przez wiele godzin. To właśnie dlatego nie powinniśmy zapominać o jednym, niezwykle kluczowym aspekcie tych urządzeń – ich wadze. Spory ciężar, który będzie wisieć nam w pasie, może po pewnym czasie stać się uciążliwy. Jeśli dodatkowo mamy problemy z plecami, to nieodpowiednie noszenie tego sprzętu ogrodniczego może tylko sprawić spore kłopoty.

To właśnie dlatego unikajmy bardzo ciężkich urządzeń, szczególnie jeśli pracować będziemy całkiem sporo. Waga wynosząca do 8-9 kilogramów uznawana jest za odpowiednią, lecz bez problemu znajdą się kosy o wadze wynoszącej nawet i 7 kg. Oprócz wagi, warto wyposażyć się w bardzo dobre szelki, które nie będą wżynać się w ciało i odpowiednio rozłożą ciężar.

Na komfort wpływa oczywiście kultura pracy. Nieważne jaką kosę spalinową wybierzemy, każde urządzenie tego typu będzie produkowała niezwykle wysoki hałas. Nie musi on jednak być na poziomie 110-120 dB jak w przypadku wielu modeli, bo bez problemu znajdziemy nieco lepiej wyciszone urządzenie o hałasie pracy na poziomie 85-95 dB.

Kosa spalinowa części dodatkowe i akcesoria

Wyposażenie znajdujące się w zestawie to niezwykle istotny element, o którym większość użytkowników zdaje się zapominać. Aby uruchomić budżetowe kosy dwusuwowe, to potrzebny jest olej oraz paliwo. Co prawda paliwo nie problem zdobyć, lecz nieco gorzej jest już z odpowiednim olejem, który to musi mieć właściwe parametry i właściwości smarujące, aby nie zaszkodzić silnikowi.

Warto więc uniknąć dodatkowych kosztów i wybrać całościowy pakiet, gdzie oprócz kosy spalinowej i żyłki, znajdziemy też oleje czy inne akcesoria dodatkowe. Jeśli dobrze poszukamy, to w niskiej cenie uda nam się również znaleźć nie jedną, a nawet trzy butelki oleju, który potrzebny jest do przygotowania odpowiednich mieszanek.

Inną istotną rzeczą jest oczywiście wybranie produktu z dodatkowymi częściami do kosy spalinowej. Mowa tutaj o dodatkowej sztuce głowicy czy też tarczy trójzębnej. Z akcesoriów wartych rozważenia podczas wyboru podkaszarki spalinowej wymienić też można specjalne tarcze do krzewów.

Dodatkową zaletą będzie wyposażenie się w opcję, która dodatkowo oferuje zestawy kluczy do łatwiejszego montażu poszczególnych gadżetów, czy po prostu przedmioty ułatwiające korzystanie z urządzenia jak uchwyt na ścianę, nauszniki chroniące słuch czy zbiornik do przygotowania mieszanki paliwowej.

KOSA SPALINOWA 6KM Powermat

kosa spalinowa

Kosa spalinowa Makita EBH341U 4-SUW 1,45KM

podkaszarki spalinowe

Oczywiście miejmy na uwadze opinie innych użytkowników

Bardzo wysokie opinie oraz częste rekomendacje od innych, zweryfikowanych kupujących, to jeden z najciekawszych i najlepszych sposobów na sprawdzenie wiarygodności opisu przygotowanego przez producenta. Bardzo często parametry techniczne czy poszczególne atrybuty nie znajdują odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Jeśli jednak bardzo wysoka ocena produktu oraz jego popularność są potwierdzeniem zadowolenia klientów, to jest to kolejny powód, który przemawia za konkretnym modelem. Oczywiście musi to wiązać się z odpowiednio dobranymi parametrami.

Podsumowanie rankingu – najlepsze kosy spalinowe 2024

W dzisiejszym rankingu zwycięzcą zostaje bezapelacyjnie KOSA SPALINOWA DEMON PODKASZARKA KOSIARKA ŻYŁKOWA. Jeśli zależy nam na bardzo wysokich opiniach kosy spalinowej, a dodatkowo pragniemy zakupić urządzenie o świetnych parametrach i bardzo trwałych komponentach, to rozwiązanie oferowane przez tę markę będzie odpowiednie.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawdzić czy na własną rękę znajdziemy tanie kosy spalinowe lub, jeśli tego potrzebujemy, o wiele mocniejsze wersje z jeszcze lepszymi parametrami tnącymi. W poradniku zakupowym znajdziecie wszystkie niezbędne informacje, które to pozwolą ostatecznie na podjęcie właściwej decyzji.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką kosę spalinową wybrać
Average rating:  
 0 reviews