Znalezienie najlepszej podkaszarki akumulatorowej czy podkaszarki elektrycznej to zadanie, które w wielu przypadkach przerasta wiedzę i możliwości zwykłego klienta. Ilość aspektów oraz opcji, na jakie trzeba zwrócić uwagę, z pewnością utrudni to zadanie.

Co więcej, przeszukując Internet opinie podkaszarek akumulatorowych różnią się diametralnie i ciężko jest tak naprawdę znaleźć miejsce, gdzie znajdziemy rzetelne opinie i recenzje, przeprowadzone w sposób obiektywny.

Z tego względu zdecydowaliśmy się przygotować dla was ranking 2024 podkaszarek akumulatorowych, który przedstawi najlepsze, naszym zdaniem, produkty oraz porówna je z innymi dostępnymi na rynku. Jeśli jednak nie będziecie zainteresowani kupnem naszego zwycięzcy rankingu, zaoferujemy również alternatywne rozwiązania.

Ponadto artykuł pokaże wam jaka jest najlepsza podkaszarka akumulatorowa i jak ją znaleźć – na czym bazować, na co zwrócić uwagę i na co uważać.

Zwycięzcą rankingu zostaje NAC TB20-B20-KC Podkaszarka Kosa akumulatorowa 20V

podkaszarka akumulatorowa opinie

NAC to jedna z najczęściej wybieranych firm w polskim ogrodnictwie. Sprzęt oferowany przez New American Concept znany jest z niezawodności oraz przystępności cenowej. Jak się sprawa ma w przypadku modelu TB20-B20-KC?

NAC dostarczył nam podkaszarkę akumulatorową, którego pojemność wynosi 2000 mAh. Jest to średnia pojemność akumulatora, która gwarantuje idealną równowagę między długością pracy, a ceną. Jeżeli chodzi o napięcie, to w akumulatorze znajdziemy standardowe napięcie wynoszące 20V.

Produkt charakteryzuje się również bardzo małą wagą oraz małym rozmiarem. Jej waga wynosi jedynie 2 kilogramy. Oznacza to, że podkaszarka jest lekka i nie zajmuje dużo miejsca. Innymi słowy, łatwo jest ją przechowywać. Nie można oczywiście zapomnieć o bogatym wyposażeniu dodatkowym. W zestawie znajdziemy oczywiście podkaszarkę, ale również producenci dorzucili akumulator oraz ładowarkę, a to nie jest często spotykane.

Kolejną zaletą naszego zwycięzcy jest wygoda użytkowania. O ile pewną wadą może być ograniczona szerokość koszenia (dostępna jest tylko jedna szerokość i wynosi ona 25 cm), tak kosę akumulatorową można regulować w każdy możliwy sposób, zaczynając od drążka, poprzez uchwyt oraz rękojeść, a skończywszy na regulacji kąta silnika.

Kosa otrzymała standardową, dwuletnią gwarancję. Przez ten czas możemy bez problemu zgłosić każdą wadę lub nieprawidłowość jaką zauważymy, a serwis bez dodatkowych kosztów ją naprawi.

R

Zalety

 • Lekka oraz poręczna,
 • Wygodna w użytkowaniu dzięki regulacjom,
 • Akumulator oraz ładowarka w zestawie.
Q

Wady

 • Brak regulacji szerokości cięcia.

Jeżeli zwycięzca do was nie przemawia, to zapraszamy do zapoznania się z innym produktem, a mianowicie VERTO PODKASZARKA AKUMULATOROWA 2*18V 52G549 LIION

podkaszarki akumulatorowe ranking

W porównaniu do zwycięzcy rankingu, czyli kosy akumulatorowej firmy NAC, nasza kolejna rekomendacja jest tańsza. Opisywana kosa akumulatorowa, podobnie jak poprzednik, może pochwalić się 8800 obrotami na minutę. Maksymalna ilość obrotów jest taka sama.

Podkaszarka akumulatorowa firmy VERTO oferuje nam  w sezonie 2024 dwa akumulatory. Jest to z pewnością plus, ponieważ rzadko się zdarza, żeby w zestawie znalazł się jeden akumulator, a co dopiero dwa! Jednakże, ich pojemność nie zachwyca, gdyż wynosi jedynie 1300 mAh.

Jeżeli chodzi o możliwości koszenia, to tak jak w przypadku zwycięzcy rankingu, znajdziemy tutaj szerokość koszenia 25 cm, bez możliwości regulacji. Co więcej, nie została zamontowana tutaj osłona, więc należy uważać, żeby nie uszkodzić kosiarki przez koszenie zbyt blisko murku lub innych obiektów. O ile producenci podkaszarki nie pomyśleli o znajdziemy tutaj ograniczniki krawędziowe,

Produkt od VERTO może jednak pochwalić się ergonomicznym uchwytem, który wykonany został z porządnych, nieślizgających się materiałów. Ponadto, podkaszarka może pochwalić się również teleskopowym drążkiem, a co za tym idzie możliwe jest dostosowanie sobie kosy pod nasze wymagania.

Opisywany przez nas produkt posiada szereg udogodnień, dzięki czemu korzystanie z urządzenia jest przyjemne i nie sprawi nam problemu. Takimi ułatwieniami z pewnością będą prowadnice z kołami, dzięki czemu równo i bez zbędnego wysiłku będziemy mogli zająć się koszeniem. Oprócz tego, VERTO zainstalowało rękojeść dodatkową, aby jeszcze bardziej poprawić wygodę użytkowania.

R

Zalety

 • Bardzo tania,
 • Bardzo wygodna w użytkowaniu,
 • Dwa akumulatory.
Q

Wady

 • Mała pojemność akumulatorów.

Następnym produktem, który według naszej opinii przypadnie wam do gustu, jest STIGA Podkaszarka AKUMULATOROWA SGT 24V + AKU 4 Ah

podkaszarki akumulatorowe opinie

STIGA to firma, która znana jest na całym świecie z nie tylko świetnej jakości produktów, ale również świetnego wyposażenia i bogatych akcesoriów. Opisywany przez nas model firmy STIGA waży 2.5 kg. Zasilana jest akumulatorem o napięciu 24 V, natomiast pojemność baterii wynosi aż 4000 mAh! Jest to zdecydowanie najpojemniejsza i najdłużej trzymająca podkaszarka w naszym rankingu.

Wszyscy wiemy jak bardzo STIGA lubi wykorzystywać innowacyjne rozwiązania w swoich podkaszarkach i innych narzędziach ogrodowych. Nie inaczej jest z modelem SGT 24 AE. Jednym z takich rozwiązań jest specjalna osłonka, która ochroni kosę podczas cięcia przy murkach i innych obiektach.

Nie możemy oczywiście zapomnieć o bezawaryjności, która charakteryzuje wszystkie produkty firmy STIGA. Innym, bardzo ważnym aspektem, o którym należy pamiętać jest również szerokość cięcia. Jest to pierwsza kosa w naszym rankingu, która oferuje możliwość regulacji szerokości cięcia. Dzięki temu możemy wybrać zakres pomiędzy 25 cm, a 30 cm.

Jednakże, to nie wszystko! Gwarancja tego produktu to nie 2 lata, jak w przypadku prawie każdego ogrodniczego narzędzia, lecz 3 lata! Jest to kolejne potwierdzenie jak trwałym i bezawaryjnym produktem STIGA SGT 24 AE rzeczywiście jest. Niestety, wszystkie te zalety kosztują i to bardzo dużo.

R

Zalety

 • Bezawaryjna i bardzo efektowna,
 • Bardzo duża pojemność akumulatorowa,
 • Regulowana szerokość cięcia.
Q

Wady

 • Bardzo droga.

Jeżeli wyżej opisana kosiarka nie jest rozwiązaniem dla was, zainteresować was może RYOBI Podkaszarka akumulatorowa OLT1832

najlepsza podkaszarka akumulatorowa

RYOBI OLT1832 to podkaszarka akumulatorowa, która oferuje szybką i bezproblemową pracę, a sama charakteryzuje się niewielką wagą oraz przyjemnością użytkowania. Podkaszarka zasilana jest akumulatorem typu Li-Ion o napięciu 18 V. Elementem tnącym jest żyłka, tak jak w przypadku poprzednio recenzowanych urządzeń.

Producenci upewnili się, że dostarczają nam wygodnej i użytkowej podkaszarki poprzez zainstalowanie specjalnych funkcji oraz udogodnień. Jednym z takich udogodnień jest możliwość wyboru szerokości cięcia. W zależności od potrzeb, możemy zatem wybrać szerokość cięcia od 25 do 30 centymetrów.

Inną opcją, która zdecydowanie spodoba się niektórym osobom jest tak zwana funkcja EasyEdge, która jest autorskim pomysłem firmy RYOBI. Pozwala ona na bardzo szybkie i bezproblemowe zmienienie trybu pracy z podcinania krawędzi na podkaszanie. Nie zapominajmy oczywiście o teleskopowym drążku oraz o regulowanym uchwycie czy ruchomej głowicy, która pozwala na 3 rózne ustawienia.

Jest to budżetowa dobra kosiarka akumulatorowa, która jest prawie trzy razy tańsza niż poprzedni model. Jednakże, wiążą się z tym pewne konsekwencje. Pomimo tego, że RYOBI to firma bardzo dobrze znana w naszym państwie, nie oferuje ona akumulatorów w swoich zestawach.

Dobra podkaszarka akumulatorowa? W jaki sposób taką znaleźć?

Podczas poszukiwań odpowiedniej podkaszarki akumulatorowej, należy zwrócić uwagę na szereg czynników, które wpływają na to jak nam się użytkuje dane narzędzie. Opinie podkaszarek akumulatorowych to nie jedyna rzecz, na którą należy zwrócić uwagę. To nie zmienia faktu, że obiektywny komentarze na temat danego produktu z pewnością nam pomogą. Jednakże, oprócz opinii, warto zwracać również uwagę na: szerokość koszenia, rodzaj akumulatora oraz jego pojemność i rodzaj zasilania, gwarancję oraz jej rodzaj i oczywiście na dodatkowe funkcje!

Podkaszarki akumulatorowe opinie, czyli gdzie ich szukać?

Jeżeli zależy nam na rzetelnej opinii, to powinniśmy przede wszystkim przeszukać strony, gdzie wypowiadają się zapaleni ogrodnicy i osoby, które mają pojęcie na temat sprzętu ogrodniczego. Dobrym rozwiązaniem będzie zatem przeszukanie specjalistycznych for czy blogów. Innym źródłem opinii będzie również sklep internetowy lub specjalne portale porównujące ceny. Jednakże, w przypadku tych ostatnich źródeł, bardzo często możemy natrafić na komentarze sponsorowane, a więc nie będą dokładnie oddawać stanu narzędzia.

dobra podkaszarka akumulatorowa

Szerokość koszenia

Jedna z najważniejszych opcji, na jaką każdy klient szukający odpowiedniej podkaszarki powinien zwrócić uwagę. Szerokość koszenia definiuje jak dużo obszar możemy skosić za jednym razem. Standardowo akumulatorowe kosy używane są w celu koszenia trawy w mniej dostępnych miejscach. Z tego względu standardowa szerokość podkaszarek akumulatorowych mieści się między 23 – 30 cm. Oczywiście dodatkowo należy zwrócić uwagę na to czy dana podkaszarka oferuje zmienną szerokość cięcia.

Akumulator

Zaraz obok opinii o podkaszarkach akumulatorowych oraz szerokości koszenia, odpowiedni rodzaj akumulatora jest najważniejszym elementem. To właśnie dzięki dobrze dobranemu akumulatorowi możemy liczyć na długą pracę. W akumulatorach zwracamy uwagę na pojemność, która waha się od jednej aż do czterech amperogodzin (skrót ah). Im większa pojemność, tym dłużej możliwe jest korzystanie z podkaszarki. Oczywiście powinniśmy również sprawdzić czy oglądany przez nas produkt zawiera w zestawie baterie i czy producenci dorzucają ładowarkę.

Gwarancja

Najlepsza podkaszarka akumulatorowa to taka, która pomimo wielu godzin użytkowania, nie straci na efektywności i nie uszkodzi się w żaden sposób. Z tego właśnie względu gwarancja to najlepszy sposób na znalezienie najefektywniejszej i najtrwalszej podkaszarki. Im dłuższa gwarancja, tym większe prawdopodobieństwo, że producenci danej podkaszarki akumulatorowej są pewni swojego produktu i nie boją się zaoferować długiej gwarancji.

Standardem w dzisiejszych czasach jest gwarancja, która wynosi 2 lata. W przypadku gwarancji krótszej niż dwa lata, to jest rok czy nawet kilka miesięcy, należy dwa razy przemyśleć czy dany produkt rzeczywiście spełni oczekiwania.

Z kolei gwarancja, która wynosi 3 lata lub 4 lata to tak naprawdę oznaka, że mamy do czynienia z dobrą podkaszarką akumulatorową.

podkaszarka akumulatorowa opinie

Cena

Kolejnym, jakże ważnym elementem, który wpływa na to czy dobrze wybierzemy podkaszarkę akumulatorową. Wiele osób decyduje się na najtańsze odpowiedniki, przez to wiele razy mamy do czynienia ze źle wykonaną podkaszarką, nie będąca w stanie wykonać swojego celu. Z tego właśnie względu nie powinniśmy kierować się jedynie ceną, a zwrócić uwagę na wiele innych, wyżej opisanych czynników. Dlatego warto porównać cenę każdego produktu, sprawdzić oferowane akcesoria oraz atrybuty podkaszarki i dopiero wtedy, kiedy upewnimy się, że stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry i nam odpowiada.

Podsumowanie rankingu najlepszych kos akumulatorowych 2024

Podkaszarki akumulatorowe muszą mieć odpowiednio dużą (bądź małą) szerokość, wystarczająco pojemny akumulator, dodatkowe akcesoria, takie jak zasilacz, okulary ochronne czy zamienne części, oraz oczywiście inne funkcje czy dodatkowe atrybuty. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że wybrany przez nas produkt spełni nasze oczekiwania w roku 2024. Interesującą podkaszarką jest zdecydowanie NAC TB20-B20-KC Podkaszarka Kosa akumulatorowa 20V, czyli zwycięzca naszego rankingu. Jest to uniwersalne urządzenie, które nie kosztuje dużo, a swoimi funkcjami zaskoczy niejednego użytkownika.

[kkratings]

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie podkaszarki akumulatorowe wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by Rafaelo

Widziałem w sieci wiele ciekawych wpisów, co myślicie o erbauer?

 by żonkaa

O tym to moglibyście gadać z moim mężem mechanikiem i ogrodnikiem w jednym. Bardzo lubię właśnie,  że to on zajmuje się tym wszystkim, ja nie muszę się tym martwić. Na pewno przyda się mu wasz poradnik, z chęcią w go pokażę. Jesteście wielcy.

 by smunta01

 Idealnie w punkt trafiliście z czasem, jeśli chodzi o publikacje tego wpisu.  Aktualnie szukam podkaszarki akumulatorowej do wspólnego ogrodu. Mieszkamy z mamą i chcę  jej troszkę ulżyć, ale jednocześnie się nie nadwyrężać. 

 by riley

Nie znam się na tego rodzaju sprzętach, ale jestem wdzięczna za ten poradnik,  ponieważ właśnie myślałam o tym, żeby kupić mężowi takie sprzęt. Wiem, że to mnie troszkę wyniesie, Ale czego nie robi się dla ukochanego,  prawda?

 by facior

 Gdybym sam miał  wybierać sprzęt, którego używam  i ustawić go w pewnym uszeregowaniu,  to na pewno moje porównanie wyglądałoby podobnie. Widać, że się do niego bardzo przyłożyliście  i że wiele nadgodzin spędziliście na porównaniach.