Jeśli masz dosyć koszenia trawy co dwa tygodnie czy nawet częściej, to warto pomyśleć nad alternatywą. Jeśli od zawsze fascynowały nad roboty sprzątające, to zdecydowanie przypadnie nam do gustu alternatywa na zewnątrz do cięcia, a mianowicie robot koszący. Jest to bardzo proste w konstrukcji urządzenie, w większości kosiarki akumulatorowe, które pozwoli nam zautomatyzować ten niemiły proces.

Kosiarki automatyczne charakteryzują się jednak bardzo zróżnicowanymi parametrami. Dodatkowo to urządzenia, które nie są tak popularne na rynku polskim, a więc i wiedza na ich temat, a także poszczególnych atrybutów i właściwości, jest nieco ograniczona. Aby zatem kupić urządzenie o ciekawej charakterystyce oraz mieć pewność, że nie przepłacimy, warto sprawdzić ranking robotów koszących.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Kosiarka automatyczna Garden Feeling R800 Easy 1

GARDEN FEELINGS R800

9.9

Tani

Allegro Logo
NAC ROBOT Kosiarka AUTOMATYCZNA 1800m2 INDUKCYJNY 1

NAC 1800m2

9.8

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
 
Robot koszacy WORX kosiarka automatyczna LANDROID 1

WORX LANDROID

9.6

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
 
Kosiarka automatyczna robot koszacy Fuxtec zestaw 1

Fuxtec

9.5

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
GARDENA R40Li KOSIARKA ROBOT KOSZACY CICHY OKAZJA 1

GARDENA R40Li

9.5

Drogi

Allegro Logo
 
STIGA ROBOT KOSZACY AUTOCLIP M7 KOSIARKA BATERYJNA 1

STIGA M7

9.3

Średnia

Allegro Logo
ROBOT KOSZACY RIWALL KOSIARKA AUTOMATYCZNA ZESTAW 1

Riwall

9.2

Tani

Allegro Logo

Nasza lista oferuje recenzje aż siedmiu produktów. Każdy z nich cechuje się nieco innymi parametrami, a także innymi zaletami i ciekawostkami. Pozwala to zapoznać się z całym zakresem przedmiotów, ocenić sposób działania, a także czas działania. Specjaliści kierowali się przede wszystkim parametrami tnącymi oraz możliwością ich regulacji. Oprócz tego, mieliśmy na uwadzę pojemność akumulatora i czas pracy na jednym ładowaniu. Z innych ciekawostek, bardzo istotne okazało się również to, aby robot koszący był przeznaczony do sporych powierzchni, a także oferował szereg funkcjonalności.

Kosiarka automatyczna Garden Feeling R800 Easy

odkurzacz akumulatorowy pionowy

Praktyczna kosiarka automatyczna, która zwyciężyła w dzisiejszym rankingu 2024 oferuje bardzo ciekawe parametry w przystępnej cenie. Zaprogramowana została w taki sposób, aby użytkownik mógł wprowadzić własne ustawienia zgodne z potrzebami swojego ogrodu lub działki. Urządzenie przeznaczone jest do trawników o powierzchni do 800 m2. Jednakże na jednym ładowaniu powierzchnia do ścięcia będzie o wiele mniejsza.

Kosiarka posiada zabezpieczenie przed kradzieżą w postaci kodu PIN. Cena jest atrakcyjna – urządzenie cechuje się wysoką jakością wykonania oraz niezawodnością, a także wieloma atrakcyjnymi dodatkami i funkcjonalnościami. Nowoczesny system zainstalowany w kosiarce samodzielnie wykrywa powierzchnię do skoszenia. Istnieje możliwość regulacji tarczy granicznej, przez co przyrząd nadaje się również do dbania o trawniki o nieregularnym kształcie.

Zestaw składa się ze stacji ładującej, przewodu niskonapięciowego, zasilacza, przewodu ograniczającego o długości 100 m, 80 sztuk szpilek mocujących, trzech noży zapasowych, pięciu złączek zaciskowych, trzech śrub zapasowych, dziewięcio metrowego kabla zasilającego stację ładującą, instrukcją obsługi w języku polskim oraz karty gwarancyjnej. Niestety, ochrona przewidziana została wyłącznie na rok.

Dane techniczne są równie interesujące. Produkt oferuje nam baterię na poziomie 2,85 Ah. To natomiast przekłada się na czas koszenia na jednym naładowaniu 80 minut. Jeśli chodzi o czas ładowania. to ten wynosi 90 minut. Pamiętajmy o regulacji wysokości koszenia w przedziale od 2 do 6 centymetrów. Opcja ta jest bardzo lekka, bo waga urządzenia 9 kg wynosi, a waga stacji ładującej 2,5 kg.

Kosiarka jest wodoodporna i posiada czujniki deszczu oraz uderzenia. Zalecany dzienny czas koszenia przy 300 m2 wynosi 4 godziny, przy 500 m2 – 6 godzin, przy 800 m2 natomiast 8 godzin.

R

Zalety

• Dobra cena;
• Wysoki poziom niezawodności;
• Spore możliwości regulacyjne wysokości cięcia – od 2 do 6 centymetrów;
• Kompletny zestaw.
Q

Wady

• Krótki okres gwarancyjny.

NAC ROBOT Kosiarka AUTOMATYCZNA 1800m2 INDUKCYJNY

odkurzacz samochodowy akumulatorowy

Profesjonalny robot koszący automatycznie od firmy New American Concept. Średnia półka cenowa, jakość za to wysoka. Kosiarka przychodzi wraz z kompletem, na który składają się: trzy oddzielne nożyki tnące, stacja do ładowania, 100 szpilek mocujących przewód sygnałowy w gruncie i 100mb przewodu granicznego. Oznacza to, że mamy do dyspozycji ogromną liczbę akcesoriów pozwalających wyznaczyć strefy koszenia., Co ciekawe, taka duża ilość będzie z pewnością przydatna z uwagi na możliwość ustawienia aż 6 stref.

Oprócz tego, producent upewnił się, że otrzymamy kabel zasilający stację dokującą, zestaw narzędzi obsługowych, instrukcja obsługi w języku polskim, deklarację zgodności WE oraz dwuletnią gwarancję. Na uwagę zasługuje elegancki design. Czarny kolor robota nie rzuca się w oczy.

Kosiarka ma cyfrowy wyświetlacz oraz zabezpieczeniem kodem PIN. Maksymalna powierzchnia koszenia to aż 1800 m2. Główną zaletą urządzenia jest mulczowanie, czyli przetwarzanie skoszonej trawy tak, aby odżywiała rosnące źdźbła i uniemożliwiała nadmierne parowanie wody z gleby.

Dane techniczne są równie satysfakcjonujące. Urządzenie wyposażono w silnik elektryczny szczotkowy, a zasilanie jest 24V. Co ciekawe, mamy tutaj bardzo dużą pojemność akumulatora (litowo-jonowego) i wynosi ona 4,4 Ah, średni czas ładowania do 90 min, maksymalny obszar pracy 1800 m2. Ponadto pamiętajmy, że szerokość koszenia wynosi 21 cm, a więc jest ona nieco większa niż u konkurencji. Niestety, wysokość koszenia od 25 mm do 55 mm nie jest satysfakcjonująca.

Mamy za to do dyspozycji dwa tryby koszenia: losowy i spiralny, trzy oddzielne nożyki, sześć stref koszenia. Pamiętajmy również o czujnikach: deszczu, przechyłu, wykrywania przeszkód, czy podnoszenia. Z dodatków pamiętajmy też o module Bluetooth, który gwarantuje dostęp przez aplikację mobilną. Waga 10 kg jest całkiem spora, lecz nie powinno to przeszkadzać z uwagi na samoczynną pracę. Konstrukcja jest dodatkowo wodoodporna.

R

Zalety

• Bardzo duża funkcjonalność;
• Duży obszar koszenia;
• Szereg czujników usprawniających działanie;
• Spora szerokość robocza;
• 6 stref koszenia;
Q

Wady

• Urządzenie jest ciężkie;
• Przeciętna regulacja wysokości koszenia.

Robot koszący WORX kosiarka automatyczna LANDROID

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Robot koszący automatyczny o oryginalnym designie. Wyróżnia się płaskim kształtem oraz przyjemnym pomarańczowym kolorem. Cena jest dosyć wysoka, jednak urządzenie cechuje się wysoką jakością i wydajnością. Model jest przeznaczony do trawników o powierzchni do 500 m2.

W zestawie znajdziemy, oprócz standardowych elementów w postaci stacji ładującej, akumulatora, czy zasilacza również 180 szpilek do przygotowania stref koszenia, kabla ograniczającego oraz karty gwarancyjnej na okres dwóch lat.

Jeśli chodzi o liczby, to dane techniczne nie są nadzwyczajne. Akumulator litowo-jonowy 20Vm ma pojemność 2.0Ah, co pozwala na przeciętny czas pracy. Żywotność akumulatora to 60 minut. Jeśli chodzi o szerokość roboczą, to wynosi ona 18 cm. Wysokość robocza wynosi natomiast 30 – 60 mm, a więc nie jest tak dobrze jak u konkurencji. Mamy tutaj za to 4 różne stopnie pracy, a maksymalny kąt nachylenia wynosi aż 35 stopni.

Pamiętajmy też o przewodzie ograniczającym o długości 130 m do wyznaczenia strefy, a także o funkcji gwarantującej automatyczne ładowanie. Trwa ono 1,5 h. Co ciekawe, producent deklaruje, że głośność urządzenia wynosi 67 dB(A), a jego waga to 9 kg. Wbudowane czujniki to, między innymi, pochylenia, podnoszenia, deszczu, upadku. Produkt oferuje też alarm.

Przedmiot jest nowy, nigdy nie był używany, jednak został skonfigurowany w taki sposób, że można od razu włączyć go do pracy. Na uwagę zasługuje możliwość połączenia się z aplikacją w telefonie i sterowanie oraz programowanie z poziomu smartfona. Posiada funkcję Cut to Edge, która ogranicza do 4 cm obszar nieskoszonej trawy przy przeszkodach.

R

Zalety

• Atrakcyjny design;
• Wysoki kąt nachylenia;
• Funkcja Cut to Edge;
• Gotowy do uruchomienia;
Q

Wady

• Długi czas ładowania;
• Przeciętny czas pracy na baterii.

Kosiarka automatyczna robot koszący Fuxtec

odkurzacz ręczny akumulatorowy

Drogi, ale bardzo wytrzymały i wydajny robot koszący przygotowany przez Fuxtec cechuje się nadzwyczaj zaawansowanym systemem komunikacji. Produkt pomimo swojej ceny jest wart każdej złotówki. Kosiarka jest o opływowym kształcie i wykonana została z wysokiej jakości tworzywa plastikowego. Model posiada szereg praktycznych zabezpieczeń, np. automatyczne wyłączanie w przypadku uszkodzonego przewodu lub podniesienia.

Urządzenie wyposażono w wygodny system połączenia ze smartfonem za pośrednictwem sieci Wi-Fi, co umożliwia sterowanie z poziomu telefonu. Zestaw składa się oczywiście z robota koszącego i przewodu ograniczającego o długości 100 metrów z możliwością rozszerzenia do 600 metrów, czy też 100 sztuk kołków do mocowania przewodu. To podstawa, która pozwoli na umieszczenie odpowiednich stref.

Na uwagę zasługuje także 10 złączy dla przewodu, 3 zapasowe ostrza, stacja ładująca o wymiarach (długość x szerokość x wysokość) 70 x 50 x 17 cm, czy też 4 dodatkowe gwoździe do mocowania stacji dokującej. Oprócz tego, możemy też liczyć na zasilacz, który jest wodoodporny i zyskał klasę IP65. Co więcej, do naszej dyspozycji jest instrukcja obsługi w języku polskim oraz gwarancja na dwa lata.

Pod względem danych technicznych warto wspomnieć przede wszystkim o wielojęzykowej obsłudze – produkt przygotowano tak, aby można było skonfigurować go w 12 językach, w tym w języku polskim. Jeśli chodzi o średni czas pracy na jednym naładowaniu, to wynosi on 45 min. Jest to niestety wada, gdyż sam akumulator litowo-jonowy ma bardzo małą pojemność – 2,2 Ah. Pamiętajmy natomiast o dosyć sporej mocy znamionowej 85W.

Z innych parametrów pamiętajmy o przeciętnej jak na te urządzenia szerokości cięcia 18 cm, a także o natężeniu hałasu wynoszącym mniej niż 60 dB. Oczywiście kluczowe będą też wymiary (długość x szerokość x wysokość) 52 x 39 x 27 cm. Pod względem koszenia obszaru, wynosi ono jedynie 200 m2 przy maksymalnej temperaturze otoczenia 40 stopni Celsjusza. Maksymalne nachylenie 30 stopni, średnia prędkość to 35 m/min, a urządzenie wyposażono w trzy ostrza tnące.

R

Zalety

• Elegancki wygląd;
• Obsługa w 12 językach;
• Bardzo wysoka kultura pracy;
• Bogate wyposażenie;
• Dobry system bezpieczeństwa;
Q

Wady

• Słaby czas pracy na jednym ładowaniu;
• Niska powierzchnia koszenia.

GARDENA R40Li KOSIARKA ROBOT KOSZĄCY CICHY

odkurzacz akumulatorowy opinie

Używana kosiarka automatyczna w bardzo dobrym stanie oraz w atrakcyjnej cenie. Dodatkowo charakteryzuje się unikalnym i eleganckim designem. Wysoka funkcjonalność pozwala robotowi kosić nawet trawniki o nieregularnych kształtach. Kosiarka nie tylko przycina trawę, ale również ją pielęgnuje, ponieważ ma funkcję mulczowania.

Urządzenie jest bezpieczne nawet w przypadku dzieci oraz zwierząt, ponieważ automatycznie przestaje działać, gdy tylko wykryje nieprawidłowość lub nieznaną przeszkodę. Towar posiada niewielkie ślady użytkowania, nie wpływa to jednak znacząco ani na jego wygląd, ani na pracę. Wadę natomiast stanowi brak dołączonego przewodu do tworzenia granicy, spinek, kołków oraz przedłużacza.

Z danych technicznych warto wymienić wydajność roboczą na poziomie 400 m2. Co więcej, mamy tutaj do dyspozycji automatyczne ładowanie, a maksymalne nachylenie terenu wynosi 25%. Pamiętajmy też o ciekawych udogodnieniach w postaci wbudowanego uchwytu czy zegarze. Bateria Li on gwarantuje pracę na nieco ponad godzinę, a czas ładowania to tylko 50 min. Oznacza to, że średni pobór energii przy maksymalnym wykorzystaniu to 4kWh. Do cięcia wykorzystuje się trzy uchylone ostrza tnące, a minimalna wysokość koszenia wynosi 20 mm. Niestety, maksymalna to tylko 50 mm, a szerokość cięcia jest bardzo mała, bo ma tylko 17 cm.

Pewną zaletą jest waga i poziom hałasu, które kolejno mają 7,5 kg oraz 58 dB. Oprócz tego, bardzo ciekawą funkcją jest zastosowanie wyświetlacza LCD, a także czujników deszczu, unoszenia i nachylenia. Wymiary produktu (długość x szerokość x wysokość) 58 x 46 x 26 cm.

R

Zalety

• Bezawaryjność na wysokim poziomie;
• Szereg udogodnień i udoskonaleń;
• Wyświetlacz LCD;
• Oryginalny design;
• Przystępna cena;
Q

Wady

• Przeciętna maksymalna wysokość koszenia;
• Niska szerokość robocza.

STIGA ROBOT KOSZĄCY AUTOCLIP M7 KOSIARKA BATERYJNA

Ten model jest najdroższy w tym rankingu, jednak za ceną stoi solidna budowa, wysoka jakość materiałów oraz bardzo dobra wydajność. Kosiarka automatyczna jest kompaktowa i sprawdza się w każdym ogrodzie, ponieważ radzi sobie z terenem o nieregularnym kształcie. Sprzedawca dołącza do robota profesjonalną piłkę nożną.

Robota można sterować z telefonu za pośrednictwem Bluetooth i aplikacji lub bezpośrednio przy pomocy wbudowanego wyświetlacza. Do zestawu dołączona jest instrukcja w języku polskim oraz dwuletnia gwarancja. Wraz z kosiarką przychodzą wszystkie potrzebne elementy związane z ustawieniem, zaprogramowaniem, koszeniem oraz ładowaniem.

Dane techniczne rozpoczniemy o opisu silnika. Jest to konstrukcja szczotkowa ze standardowym akumulatorem litowo jonowym. Co ciekawe, zastosowano tutaj dwa komponenty o pojemności po 2,5 Ah, co daje łącznie 5 Ah. Dzięki temu, średni czas pracy na jednym naładowaniu wynosi aż 120 min. Oczywiście średni czas ładowania także wzrósł, bo do 120 min.

Pod względem systemu tnącego, do naszej dyspozycji jest całkiem wydajny sprzęt o maksymalnej powierzchni tnącej wynoszącej nawet i 750 m2. Do koszenia wykorzystuje czterozębne ostrze o ośmiu krawędziach tnących, a jego szerokość koszenia pozwala na pokonanie aż 28 metrów na minutę. Ponadto mamy do naszej dyspozycji koszenie spiralne i możliwość wydzielenia trzech stref koszenia.

Jeśli chodzi o wyposażenie, to producent dodał kilka ciekawych akcesoriów, w tym czujnik wykrywania skoszonego obszaru i deszczu. Maksymalne nachylenie produktu to aż 45%, a dodatkowo znajdziemy tutaj czujnik wykrywania przeszkód, wyłącznik bezpieczeństwa, osłonę stacji dokującej i przewód sygnałowy 150mb. Innymi dodatkami są trzy złączki przewodu, 200 szpilek do mocowania.

Pod względem wymiarów zewnętrznych, produkt jest nieco kompaktowy – 537 x 420 x 252 mm. Jego waga wynosi 10 kg, a urządzenie generuje hałas na poziomie 65-72 dB.

R

Zalety

• Bardzo ostre ostrza;
• Bardzo duże maksymalne nachylenie;
• Ponadprzeciętna maksymalna powierzchnia tnąca;
• Wysoka wydajność cięcia;
• Sterowanie na dwa sposoby.
Q

Wady

• Wysoka cena;
• Niska kultura pracy.

ROBOT KOSZĄCY RIWALL KOSIARKA AUTOMATYCZNA ZESTAW

Budżetowy model w bardzo niskiej cenie. Kosiarka bardzo dobrze pełni swoją funkcję. W zestawie nie ma przewodu ograniczającego ani związanych z nim akcesoriów. Robot przychodzi z akumulatorem, stacją dokującą oraz kablem zasilającym. Oprócz bardzo przeciętnego wyposażenia, mamy tutaj do czynienia z wyłączni miesięczną gwarancją.

Dane techniczne to już jednak bardzo dobra strona medalu. Mamy tutaj do czynienia z maksymalną powierzchnią koszenia na poziomie 800 m2, a więc wystarczającą. Jeśli chodzi o pojemność akumulatora, to jest ona bardzo przeciętna. Bateria litowo-jonowa 28V oferuje 2Ah, co w połączeniu z szerokością roboczą na poziomie 18 cm maksymalna powierzchnia koszenia na jednym ładowaniu jest o wiele mniejsza. Co ciekawe, maksymalny czas pracy na jednym ładowaniu to aż 90 min, a czas ładowania 30 minut.

Z parametrów tnących warto wymienić inną zaletę, a mianowicie wysokość koszenia od 20 do 60 mm. Ponadto do cięcia wykorzystuje się trzy tnące noże obrotowe. Prędkość obrotowa wynosi 2900 rpm, a wydajność cięcia to około 1200 m2/24h. Poziom hałasu nie jest taki wysoki i wynosi 58 dB. Z czujników, znajduje się tutaj wbudowany czujnik pochylenia i obrotu.

Niestety, w przypadku funkcjonalności nie ma za wiele. Nie znajdziemy tutaj wyświetlacza ani panelu do sterowania. Znajduje się jedynie przycisk „stop” służący do awaryjnego zatrzymania koszenia. Urządzenie jest czarne z żółtymi wstawkami z charakterystycznym logo producenta.

R

Zalety

• Niska cena;
• Bardzo dobre parametry pracy;
• Spory zakres regulacji wysokości;
• Cicho pracuje;
Q

Wady

• Krótki okres gwarancyjny; 
• Niska pojemność baterii.

Kosiarka automatyczna i wszystko co musisz wiedzieć o tych przedmiotach

Przeglądając powyższe przedmioty nietrudno zobaczyć, że każdy prezentowany produkt cechuje się pewnymi parametrami, które to na tle konkurencji są nadzwyczaj atrakcyjne. Wybór idealnego produktu jest co prawda bardzo wymagający, lecz jeśli naprawdę pragniemy zakupić urządzenie idealnie dobrane pod nasze oczekiwania, to jest to jak najbardziej możliwe. Należy jednak wiedzieć jakie dokładnie cechy są istotne w przypadku takich produktów.

W rankingu robotów koszących znalazły się wyłącznie te produkty, których parametry tnące były powyżej przeciętnej. I nie bez przyczyny. To jeden z istotniejszych elementów, który kluczowe znaczenie na sprawność urządzenia. Oprócz tego, bardzo ważne jest zweryfikowanie pojemności akumulatora, a także innych aspektów związanych z komponentem.

Nie sposób też pominąć tematu czujników, bo to właśnie one odpowiedzialne są za zautomatyzowane i bezproblemowe działanie tego urządzenia. Dodatkowo upewnijmy się, że oferta ma wszystkie funkcje, jakie chcemy. Świetne opinie robota koszącego czy też atrakcyjna cena to kolejne warte rozważenia dane. Więcej informacji możemy natomiast znaleźć tutaj: https://czasnaogrod.pl/na-co-zwrocic-uwage-przy-wyborze-robota-koszacego/

Przede wszystkim sprawdź parametry tnące

Tak jak i w standardowych kosiarkach, zakup robota do pielęgnacji naszej trawy musi być uprzedzony dogłębnym zweryfikowaniem szeregu danych i parametrów odpowiadających za jakość i wydajność cięcia. Chodzi tutaj przede wszystkim o szerokość, na jakiej podzielone zostały noże, a także na maksymalną i minimalną wysokość cięcia.

Szerokość robocza wskazuje po prostu ilość trawy, którą robot będzie mógł jednorazowo ściąć. Ma to niebagatelny wpływ na szybkość cięcia danej powierzchni, a w przypadku akumulatorowych produktów jest to nadzwyczaj istotne. Minimalna rekomendowana szerokość wynosi 16-18 centymetrów, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby dopłacić do nieco większego urządzenia o roboczej szerokości tnącej wynoszącej nawet i 25 centymetrów.

Jeśli chodzi o wysokość, to im większa regulacja, tym lepiej dla nas i naszej trawy. Czasami nawet po dwóch tygodniach możemy zmagać się z naprawdę wysokimi porostami. Warto więc upewnić się, że ustawione interwały w kosiarce oraz maksymalna długość ciętej trawy będą się zgadzały. Jeśli chodzi o konkretne wartości, to maksymalna wysokość cięcia powinna wynosić od 5 do nawet i 6-7 centymetrów.

ROBOT KOSZĄCY RIWALL KOSIARKA AUTOMATYCZNA ZESTAW

ranking odkurzaczy akumulatorowych

STIGA ROBOT KOSZĄCY AUTOCLIP M7 KOSIARKA BATERYJNA

odkurzacz akumulatorowy

Akumulator to podstawa – pojemność, czasy pracy i czas ładowania

Kosiarki automatyczne to urządzenia akumulatorowe. Jest to oczywistość z uwagi na to, że w celu sprawnego działania, muszą być bezprzewodowe. Problem jednak jest taki, że czasami producent potrafi zastosować za słabą baterię, co mocno ograniczyć może nasze możliwości tnące.

Mała pojemność akumulatora oznacza, że podczas pracy na jednym ładowaniu robot musi przerwać pracę w celu powrotu do stacji ładującej. Czas ładowania, który z resztą też jest ważny, może trwać nawet i dwie godziny i przez ten czas urządzenie nie będzie w stanie dokończyć pracy. Dlatego właśnie kluczowe jest dobranie pojemności akumulatora do wielkości powierzchni, na jakiej pragniemy używać robota koszącego.

Trudno jest określić jaka pojemność wystarczy do pracy nad konkretnym metrażem z uwagi na to, że każdy producent stosuje inną technologię, a sposób magazynowania i wykorzystywania energii też jest inny – nie wspominając o poborze mocy oraz o wydajności. Przyjmuje się jednak, że w celu jednorazowego ścięcia powierzchni wynoszącej 250 m2, potrzebny jest akumulator o pojemności wynoszącej minimum 2,5 Ah.

Jeśli natomiast chodzi o czas pracy i czas ładowania, to on jest bardzo zależny. Czasami mamy do czynienia z jedną większą baterią, czasami producent stosuje dwa mniejsze akumulatorki. Rekomendowany czas pracy na ładowaniu powinien wynosić minimum 60 minut, a czas ładowania to mniej więcej 90-120 minut.

Czujniki, czyli dlaczego dany robot do koszenia trawy tak dobrze sobie radzi

Jednym z głównych powodów dla którego urządzenia te cieszą się taką popularnością jest zastosowanie ogromnej liczby czujników. Czujniki te odpowiedzialne są za kontrolę za wydajną pracę oraz kontrolę, co przekłada się na stabilność, wydajność oraz oczywiście bezproblemowe działanie nawet w przypadku bardzo nierównych powierzchni.

Podstawowymi czujnikami są, oczywiście, te od deszczu, przechyłu, wykrywania przeszkód czy też podnoszenia. Warto zauważyć, że właściwe działanie robotów tego typu polega na wydzieleniu przewodów sygnałowych oraz rozłożeniu szpilek mocujących przewód. W ten sposób otrzymujemy możliwość bezproblemowej pracy urządzenia na określonym terenie – bez wychodzenia na zewnątrz.

Co ciekawe, dodatkowymi czujnikami odpowiadającymi za bezpieczeństwo korzystania z urządzenia, jest czujnik dotyku, który to umożliwia automatyczne wyłączenie się kosiarki w przypadku, kiedy urządzenie wykryje większy nacisk.

ROBOT Kosiarka AUTOMATYCZNA NAC

odkurzacz samochodowy akumulatorowy

Kluczowe będą też funkcje i regulacje

Dowolna możliwość programowania czasu koszenia, możliwość bezpiecznego powrotu do stacji ładującej i bezobsługowy powrót do koszenia, a także szereg innych rozwiązanych poprawiających funkcjonalność urządzenia czy też komfort jego stosowania. Tak w skrócie można ocenić znaczenie zastosowania funkcje dodatkowych i regulujących.

Urządzenia do automatycznego koszenia trawy są o wiele bardziej zaawansowane, niż możemy to określić na pierwszy rzut oka. Większość z produktów gwarantuje odporność na warunki atmosferyczne, co jest całkiem ważnym aspektem zakupu tego typu gadżetu. Musimy natomiast pamiętać o tym, że skuteczność koszenia podczas deszczu jest mocno ograniczona, więc kosiarki automatyczne powinny być wyposażone w specjalny czujnik deszczu, który przerywa koszenie na pewien czas i wraca do stacji dokującej znajdującej się w cieniu.

Kosiarka automatyczna robot koszący Fuxtec zestaw

odkurzacz ręczny akumulatorowy

Z innych funkcjonalności niezwykle ważnym dodatkiem będzie zabezpieczenie kodem PIN. W ten sposób zabezpieczymy urządzenie przed kradzieżą. Oczywiście te bardziej zaawansowane urządzenia mają do naszej dyspozycji komunikację Bluetooth, a więc istnieje możliwość sterowania funkcjami z poziomu smartfona.

Jeśli chodzi o regulację, to przede wszystkim chodzi tutaj o wyżej wspomnianą wysokość koszenia. Parametry tnące odgrywają niezwykle kluczową rolę. Jeśli jednak planujemy ustawić dosyć częsty interwał tnący, to warto poświęcić nieco czasu na regulację maszyny w celu poprawy skuteczności koszenia.

Kosiarka automatyczna opinie 2024 – co inni sądzą na temat danego produktu?

Przyglądając się tym urządzeniom nie sposób pominąć kolejny jakże istotny aspekt, a mianowicie uwagi i komentarze innych użytkujących. Z uwagi na rosnącą popularność robotów koszących, coraz częściej pojawiają się opinie od użytkujących, którzy opisują skuteczność koszenia oraz sposób działania sprzętu.

Warto zauważyć natomiast to, że opinie innych użytkowników to subiektywne źródło informacji. Jeśli jednak znajdziemy wystarczająco popularną maszynę, która wielokrotnie została przetestowana i sprawdzona “w boju”, to możemy oczekiwać ciekawych informacji odnośnie jej faktycznej sprawności. Jeśli dodatkowo oceny są bardzo wysokie i często pojawiają się rekomendacje, to jest to zdecydowanie dobry znak.

Robot koszący WORX

Robot koszacy WORX kosiarka automatyczna LANDROID

Kosiarka automatyczna Garden Feeling R800 Easy

odkurzacz akumulatorowy pionowy

Niska cena robota koszącego – zaleta czy wada?

Kosiarki automatyczne to urządzenia zdecydowanie droższe od klasycznych kosiarek spalinowych czy też elektrycznych alternatyw. Są one też nieco bardziej zaawansowane, a ilość czujników i funkcji jest ogromna. Z tego właśnie powodu musimy przygotować się na wysokie ceny robotów koszących – nawet tych mniej zaawansowanych o gorszych parametrach.

Nie oznacza to jednak, że jesteśmy skazani na ogromny wydatek. Coraz częściej producenci decydują się na wydanie budżetowych rozwiązań. Z uwagi na to, że niektóre firmy nie zyskały jeszcze renomy na rynku, to w stosunkowo atrakcyjnej cenie otrzymać możemy ciekawe parametry. Musimy oczywiście upewnić się, że na urządzenie przewidziana jest długa ochrona w postaci gwarancji minimum 2-letniej.

Podsumowanie rankingu kosiarek automatycznych 2024

Przygotowany powyżej wskazówki mają za zadanie pomóc w wyborze tego idealnego rozwiązania. Zautomatyzowanie koszenia większej części powierzchni ogrodowej to z pewnością świetna okazja. Należy jednak pamiętać, że zanim podejmiemy ostateczną decyzję, musimy przygotować się na całkiem długie poszukiwania z uwagi na ogromną ilość parametrów i atrybutów różniących się w każdym modelu.

Jeśli jednak nie interesują nas mozolne poszukiwania, to Kosiarka automatyczna Garden Feeling R800 Easy powinna zaspokoić potrzeby większości klientów. Produkt ten charakteryzuje się wszystkimi elementami, które to wpływają na ostateczną jakość i wydajność cięcia. Dodatkowo znalazły się tu czujniki poprawiające jakość działania oraz dodatkowe zabezpieczenia. Nie możemy też zapomnieć o ponadprzeciętnej baterii i szybkim ładowaniu.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką kosiarkę automatyczną wybrać
Average rating:  
 0 reviews