Wiele osób zastanawia się czy dobry odkurzacz do liści musi kosztować krocie, żeby spełnił swoje zadanie. Wymagania przeciętnego klienta są zazwyczaj duże, lecz nie zdajemy sobie sprawy czego tak naprawdę powinniśmy oczekiwać od dmuchawy lub odkurzaczy do liści. Warto przede wszystkim znać możliwości każdego urządzenia i wiedzieć o charakterystyce wszystko, żeby odpowiednio korzystać z odkurzacza lub dmuchawy.

W poszukiwaniu odpowiedniego urządzenia skupiamy się wyłącznie na tym, żeby cena była jak najmniejsza. Nie każdy zdaje sobie sprawę jednak jak ważne jest spojrzenie z kompletnie innej perspektywy na dany odkurzacz.

Artykuł, jaki przygotowaliśmy poniżej, to zestawienie pięciu najbardziej polecanych maszyn dostępnych w 2024 dwa w jednym, czyli odkurzacza i dmuchawy. Jeżeli kiedykolwiek zadawaliście sobie pytanie: „jaki odkurzacz do liści polecacie?”, to ranking poniżej przedstawi wam zwycięzcę naszego konkursu oraz alternatywne urządzenia, z których usług również byśmy skorzystali.

Dmuchawy i odkurzacze do liści ranking otwiera zwycięzca, czyli NAC VBE320-FS-J ODKURZACZ OGRODOWY DMUCHAWA 3200W

odkurzacz do liści opinie

Jest to bez wątpienia świetnie urządzenie, które zachwyci nas swoją uniwersalnością i dobrym wykonaniem. Opisywany odkurzacz i dmuchawa w jednym jest idealnym wyjściem dla każdego, kto chciałby pozbyć się liści z ogródka w szybki, niemalże natychmiastowy sposób.

Opisywany produkt zostało zaopatrzone w silnik o mocy 3200 W. Jest to bardzo duża moc, gdyż inne, podobne urządzenia dwa w jednym mają o wiele mniejsze moce. Dzięki temu urządzenie jest w stanie osiągnąć prędkość powietrza wynoszącą do 250 km/h. Jej wydajność czyszcząca to ponad 10 metrów sześciennych na minutę z workiem na liście o pojemności 40 litrów.

NAC VBE320-FS-J oferuje 3 funkcje pracy, z czego dwie funkcje mogą pracować jednocześnie. Jedna z nich to dmuchawa, a kolejne to odkurzanie i rozdrabnianie. Oznacza to, że w przypadku odkurzania liści urządzenie rozdrabnia ich objętość dziesięciokrotnie! Dzięki temu 40 litrowy kosz starczy na o wiele dłużej!

Recenzowany przez nas model NAC (ver2024) może się również pochwalić bardzo atrakcyjnymi funkcjami, które mają za zadanie udogodnić korzystanie z odkurzacza ogrodowego. Mowa tutaj nie tylko o ergonomicznym uchwycie, dzięki któremu nie męczymy dłoni podczas korzystania z narzędzia. Innym, równie interesującym dodatkiem są paski podtrzymujące oraz koła jedne zamontowane na dole odkurzacza. Dzięki temu możemy przemieszczać odkurzacz po powierzchni, nie martwiąc się o wagę.

Jeśli mowa o wadze, to warto odnotować bardzo niską jej wartość. Całe urządzenie wazy nieco ponad 3 kilogramy, co na ten rodzaj produktu jest bardzo małą ilością. O ile gwarancja ma standardową długość, to jest 2 lata, z pewnością wartym odnotowania jest jej rodzaj. Gwarancja ta jest typu door-to-door, czyli nie musimy martwić się o problemy z przesyłką.

R

Zalety

 • Lekki,
 • Wygodny w korzystaniu,
 • Bardzo mocny silnik,
 • Bardzo tani.
Q

Wady

 • Plastikowe wykończenia, które mogą szybko pęknąć.

Alternatywą dla naszego zwycięzcy będzie ODKURZACZ DO LIŚCI DMUCHAWA SPALINOWA RIWALL

dmuchawy i odkurzacze do liści ranking

Jest to bardzo mocna maszyna, której moc maksymalna oscyluje 2 KM. Jednakże, w porównaniu do odkurzacza NAC, w produkcie firmy RIWALL zamontowano silnik spalinowy, dzięki czemu jego osiągi są jeszcze lepsze, niż w przypadku odkurzacza firmy NAC. Dzięki temu prędkość powietrza wynosi 270 km/h.

Oprócz wytrzymałego i wydajnego silnika, produkt ten posiada trzecią funkcję, czyli rozdrobnienie. Rozdrabnia on w stosunku 12:1, co jest jeszcze lepszym wynikiem niż w przypadku modelu poprzedniego.

Niestety, z powodu zamontowanego silnika spalinowego, cała maszyna jest o wiele cięższa, niż nasz zwycięzca w rankingu. Recenzowany odkurzacz waży dokładnie 5.4 kilograma, co daje nam nieco ponad 2 kilogramy więcej. Oczywiście twórcy dorzucają w gratisie uchwyt na ramię, który nieco odciąża nas. Jednakże, podczas dłuższego odkurzania na pewno odczujemy to urządzenie.

Pomimo tego, produkt wykonany został z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu nie ryzykujemy awarii ani usterek. Warto również wspomnieć o pojemności kosza, która wynosi 45 litrów. To, razem z efektywniejszą rozdrabniarką, daje nam jeszcze efektywniejszą maszynę, która może pracować na jednym koszu o wiele dłużej niż konkurencja.

Gwarancja to kolejna zaleta tego produktu. Wynosi ona aż 4 lata. Innymi atrybutami, które spodobają się klientom, są kółka, które pomogą nam w odkurzaniu oraz nowoczesne systemy (w tym system avs, który odciąża stawy i obniża znużenie).

R

Zalety

 • Mocny silnik, idealny do ciężkich prac,
 • Solidna, wytrzymała konstrukcja,
 • Duża pojemność kosza,
 • Długa gwarancja,
 • Wykonany z wysokiej jakości materiałów.
Q

Wady

 • Bardzo drogi,
 • Ciężki.

Innym dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z dmuchawy spalinowej do liści i ODKURZACZA RYOBI RBV26B

jaki odkurzacz do liści polecacie

RYOBI RBV26B to model, który łączy w sobie moc silnika spalinowego oraz lekką wagę. Przygotowany został przez znaną i cenioną firmę, która zajmuje się produkcją narzędzi ogrodowych. Opisywany produkt może poszczycić się prędkością wydmuchu wynoszącą aż 325 km/h, co jest jednym z najwyższych, o ile nie najwyższy wynik spośród ocenianych produktów. Osiągnięte to zostało w dwusuwowym silniku o pojemności 26cm3 i mocy 1KM.

Model ten może się pochwalić również technologią, która jest przyjazna środowisku. Innymi słowy, silnik spalinowy nie jest aż tak trujący jak w przypadku innych produktów, gdyż emisja CO2 oraz HC + Nox została ograniczona. Warto wspomnieć, że opisywany produkt ma również wysoki współczynnik czyszczący, który wynosi 12 metrów sześciennych na minutę.

Kolejnym atrybutem wartym odnotowania jest rozdrabniarka. Dzięki wykorzystaniu wytrzymałego, stalowego 4-zębnego noża rozdrabniającego, współczynnik rozdrabniania to 16:1, co w połączeniu ze zbiornikiem o wielkości 40 litrów pozwoli nam na bardzo długie odkurzanie.

R

Zalety

 • Bogate wyposażenie dodatkowe,
 • Wysoka prędkość wydmuchu,
 • Wysoki współczynnik rozdrabniania.
Q

Wady

 • Duży poziom wibracji,
 • Wysoka cena.

Jeżeli nie ten odkurzacz do liści, to może BASS DMUCHAWA SPALINOWA ODKURZACZ DO LIŚCI?

odkurzacz do liści ranking

Jeżeli oprócz odkurzacza spalinowego z dmuchawą zależy nam również na dodatkach w postaci olejów silnikowych, rękawic roboczych, okularów ochronnych czy masek przeciwpyłowych, to warto zwrócić uwagę na ofertę firmy Bass.

Sama dmuchawa spalinowa i odkurzacz w jednym, to jest BASS POLSKA BP-8466, może poszczycić się silnikiem dwusuwowym, który generuje aż 320 km/h prędkości wydmuchu. Jeżeli chodzi o efektywność przepływu powietrza, to oscyluje ona w okolicach 10m3 na minutę. Pojemność silnika wynosi 25,4 cm3. Warto jednak zauważyć, że moc silnika wynosi 750 watów, co daje nam w przybliżeniu 1 KM.

Standardowo, produkt ten został wyposażony w trzy funkcje, czyli dmuchawę oraz współpracujące ze sobą odkurzacz oraz rozdrabniarka do liści. Punktem, o którym należy wspomnieć jest kultura pracy, która wynosi 113 dB. Jest to liczba o 20 dB wyższa niż w przypadku zwycięzcy rankingu.

Producenci z firmy Bass postanowili dołączyć do swojego produktu wiele akcesoriów, które z pewnością doceni niejedna osoba. Znajdziemy tutaj robocze rękawice ochronne, które są powlekane poliuretanem. Oprócz tego, otrzymujemy również okulary ochronne o klasie optycznej 1, które zapewnią ochronę przed małymi uderzeniami oraz maskę przeciwpyłową.

R

Zalety

 • Bardzo bogate wyposażenie dodatkowe,
 • Korzystna cena jeśli weźmiemy pod uwagę ilość akcesoriów,
 • 45 litrowy pojemnik na liście.
Q

Wady

 • Jedynie roczna gwarancja.

Jeżeli powyższe produkty nie spełniły twoich oczekiwań, sprawdź Odkurzacz Dmuchawa ogrodowa BOSCH ALS 25

dobry odkurzacz do liści

Bosch to firma, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest to jeden z najrzetelniejszych producentów na całym świecie. Produkty przygotowane przez niemieckiego producenta cechują się niezwykle trwałą konstrukcją oraz efektywnością, co potwierdzają dane.

Model ALS 25 charakteryzuje się mocą silnika rzędu 2500 W oraz ponad przeciętną wydajność dmuchawy, która wynosi ponad 13 m3 na minutę. Fascynujące jednak jest to, że w opisywanym produkcie możliwe jest ustawienie prędkości przepływu powietrza, która waha się między 280 – 300 km/h.

Niemiecki producent postawił sobie za cel uprzyjemnić korzystanie z urządzenia i sprawił, że produkt jest nie tylko bardzo wygodny w użyciu, ale jest również lekki! Waga urządzenia z funkcją dmuchawy wynosi jedynie 3,3 kilograma! Jeśli dodamy do tego funkcję odkurzacza i rozdrabniarki, waga wzrośnie jednak do 4,5 kilogramów. Warto jednak zauważyć, że dołączony pas na ramię oraz drugi uchwyt, który świetnie spisuje się podczas opróżniania kosza, bardzo podnoszą komfort korzystania z produktów.

Dobry odkurzacz do liści to taki, który jest solidnie wykonany, a firma Bosch jest z tego znana. Dowodem na to jest gwarancja na 3 lata, którą Bosch oferuje każdemu klientowi.

R

Zalety

 • Długa gwarancja,
 • Bardzo dobrze wykonany,
 • Wysoka efektywność przy mało wymagających pracach,
 • Niska waga.
Q

Wady

 • Mała i nieprecyzyjna regulacja prędkości przepływu powietrza.

Jaki odkurzacz do liści polecacie? Sprawdź je sam!

Aby znaleźć dobry odkurzacz do liści nie potrzebujemy specjalistycznej wiedzy na temat ogrodnictwa, inżynierii czy elektroniki. Oczywiście dogłębna wiedza na temat silników spalinowych bądź elektrycznych, jakie zastosowano w poszczególnych modelach mogłaby się komuś przydać. Jednakże, biorąc pod uwagę opinii odkurzaczy do liści, warto zwrócić uwagę na inne parametry, które z pewnością każdy z nas może przeanalizować. Wyżej opisany ranking odkurzaczy do liści został skomponowany koncentrując się na następujących danych:

Moc silnika oraz parametry dodatkowe

Ranking odkurzaczy do liści, który dla was przygotowaliśmy, zawsze brał pod uwagę jedną z najistotniejszych kwestii, czyli moc silnika. Z tym parametrem mocno związane są również inne, jak na przykład objętość przepływu (tak zwana wydajność czyszcząca) oraz prędkość przepływu powietrza, czyli najzwyczajniej siła dmuchawy. Minimalna rekomendowana moc urządzenia to 1 KM, natomiast prędkość powietrza wydmuchiwanego powinna mieć minimum 240 km/h, a wydajność czyszcząca to 1m sześcienny na minutę.

odkurzacz do liści opinie

Komfort korzystania

Jeżeli zadbamy o to, że odkurzacz i dmuchawa mają odpowiednią moc i dobrą prędkość przepływu powietrza, powinniśmy skupić się na komforcie. Tutaj wyraźnym znakiem poprawy komfortu będzie zastosowanie specjalnych kółeczek, na których możemy oprzeć odkurzacz i przesuwać po ziemi. Oprócz tego warto szukać urządzeń z pasem naramiennym. Interesujące mogą również być specjalne systemy, jak na przykład system avs.

Wytrzymałość – jakość wykonania

Tutaj powinniśmy zwrócić uwagę na tworzywa, z jakich wykonano odkurzacze. Nie od dziś wiadomo, że coraz częściej używane są plastikowe części kiepskiej jakości, nawet do wykończenia ważnych elementów urządzenia. Dlatego trzeba upewnić się, że plastikami mogą być jedynie detale, które nie wpłyną na efektywność pracy. Cena również ma wpływ na jakość. Jednakże należy uważać, żeby nie przepłacić za renomę marki.

dmuchawy i odkurzacze do liści ranking

Podsumowanie rankingu dmuchaw do liści/odkurzaczy do liści 2024

Sprawdzając odpowiedni wybór dobrym rozwiązaniem byłoby sprawdzić opinie w roku 2024 odkurzaczy do liści. Należy jednak pamiętać o tym, żeby je odpowiednio przeanalizować i sprawdzić na jak długo producent oferuje gwarancje. Jest to najlepszy sposób na upewnienie się, że mamy do czynienia ze sprawdzonym i solidnym produktem!

[kkratings]

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie Dmuchawy i odkurzacze do liści
Average rating:  
 6 reviews
 by janka

Bass Polska ma całkiem dobre propozycje czasem, ale ogólnie jestem zwolenniczką innych, lepszych marek. Dlatego ja bym nie kupiła tego, ale wiem, że dla innych osób będzie to dobry wybór. Dzięki za fajny poradnik.

 by apelinka

Nac jest tania, to muszę powiedzieć szczerze, że sama chętnie kupię. Nie ma to jak się męczyć z grabiami, jak można raz dwa dmuchnąć i problem zażegnany. Jestem pewna, że mi się to na pewno przyda.

 by pit58

Ryobi wydaje się dobrą propozycją, ale to w sumie NAC jest tańszy i też naprawdę dobrze wygląda. Jakbym miał wybierać, to między tymi dwiema markami na pewno bym wybierał. Cena jest ważna i też waga, oraz jakość wykonania.

 by milaczar

Na rynku jest naprawdę sporo dmuchaw do liści, ale widzę, że w porównaniu postawiliście na marki. Ja bym je i tak rozszerzył. Osobiście jestem zainteresowany zakupem takiej dmuchawy, więc będę patrzył szerzej, ale dzięki za poradnik.

 by tymecka

Dla mnie waga takiego sprzętu jest niesamowicie ważna i jestem zdania, że to nie powinno być drogie. Osobiście mam naprawdę dobry sprzęt w domu i staram się kupować coś ze średniej półki. No, mam nadzieję, że waga też nie będzie duża w tym, co kupię.

 by laleczka

Nie mam czegoś takiego, no ale gdybym miała kupować, bo miałabym duży ogród, to na pewno tak bym sobie upraszczała porządki w ogrodzie. Jak ma się dużą działkę, to nie można zapominać o tym, żeby kupić to, co ułatwia nam prace.