Co roku każdy, kto posiada swój własny ogród zmierzy się z wyzwaniem doprowadzenia go do używalności poprzez odpowiednie skoszenie trawy. Nie da się nie zauważyć, że koszenie trawy jest swego rodzaju rytuałem, który z reguły wykonujemy rano lub wieczorem po to, aby móc przez resztę dnia nacieszyć się swoim ogrodem lub działką. W efekcie bardzo często może to narażać innych ludzi, czy też sąsiadów na hałas, co prowadzi do wielu niesnasków. Aby więc tego uniknąć dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z możliwości dobrych podkaszarek elektrycznych, które nie dość, że cechują się doskonałą pracą to są jeszcze cichsze, a także bardziej ekologiczne w stosunku do swoich spalinowych odpowiedników. Pozostaje więcej jedno kluczowe pytanie, a mianowicie: jaka jest dobra kosiarka elektryczna?

Kosiarki elektryczne ranking czyli jaka kosiarka elektryczna jest najlepsza w roku 2024

Poniżej przedstawiamy państwu ranking kosiarek elektrycznych, który ma za zadanie pomóc w wyborze najlepszego modelu z aktualnie dostępnych na rynku, a także umożliwić lepsze podjęcie decyzji poprzez zaznajomienie się z obecnymi możliwościami kosiarek elektrycznych.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
RIWALL 3310i

RIWALL 3310i

9.8

Drogi

Allegro Logo
FAWORYT 1800W

FAWORYT 1800W

9.7

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
STIGA Collector 39 E

STIGA Collector 39E

9.6

Drogi

Allegro Logo
 
emagpl logo table
 
empik logo
NAC LE12 32 PB S

NAC LE12-32-PB-S

9.6

Tani

Allegro Logo
 
emagpl logo table
 
empik logo
NAC LE15 37 PB S

NAC LE15-37-PB-S

9.5

Średnia

Allegro Logo
 
emagpl logo table
 
empik logo
RIWALL 3813i

RIWALL 3813i

9.4

Średnia

Allegro Logo

1. Prosta konstrukcja do prostej pracy

kosiarki elektryczne ranking

Nie da się nie zauważyć, że najlepszymi rozwiązaniami są rozwiązania najprostsze. W efekcie więc szukając kosiarki elektrycznej, która spełni swoją funkcję w postaci koszenia trawy najlepszym rozwiązaniem będzie RIWALL 3310i. Stykamy się tutaj z mocnym, cichym i bezobsługowym silnikiem, który pozwala na szybką i wydajną pracę. Kosiarka posiada funkcję dwa w jednym, czyli jednocześnie umożliwia zarówno zbieranie trawy do kosza, jak i wyrzut tylny. Oprócz tego jest niezwykle kompaktowa, a to wszystko za sprawą możliwości składania w górnej części kierownicy tak, aby łatwo było ją przechowywać przez zimę. Objętość kosza nie należy do największych na rynku, gdyż mamy tutaj tylko 28 L Niemniej jednak do niewielkich powierzchni, takich jak. ogródki, czy małe działki mające kilka arów, będzie to wystarczające. istotne jest jednak to, że sam produkt jest bardzo łatwy w obsłudze i konserwacji. Niestety samo rozwiązanie nie należy do najtrwalszych, a to wszystko za sprawą wykorzystania tworzywa sztucznego, które jest mało odporne na uszkodzenia i pęknięcia. Ostatecznie więc, jeśli lubimy regularnie kosić trawę, a i ona nie porasta zbyt rozległych przestrzeni, to jak najbardziej można zastanowić się nad tym urządzeniem.

R

Zalety

 • korzystny stosunek jakości do ceny;
Q

Wady

 • niska jakość wykonania;
 • słaba jakość mocowań;
 • bardzo często się psuje;

2. Wszystko jest kwestią mocy

ranking kosiarek elektrycznych

Kosiarki elektryczne podobnie, jak i kosiarki spalinowe w głównej mierze wybieramy na podstawie ich mocy, która przekłada się na wydajność. Dlatego też jeżeli szukamy faktycznie silnego i wytrzymałego silnika, to nic nie sprawdzi się lepiej niż kosiarka elektryczna FAWORYT 1800W. Mamy tutaj do dyspozycji solidny materiał obudowy, który chroni silnik przed licznymi uszkodzeniami. Dodatkowo bogaty pojemnościowo kosz pozwalający na pomieszczenie aż 45 litrów trawy, jest kolejną zaletą, gdyż uchroni nas przed ciągłych usuwaniem odpadów, przerywacz tym samym pracę. Kosiarka nie należy do najdroższych rozwiązań na rynku przez co nie posiada ona napędu, niemniej jednak jest na tyle lekka i łatwa w przemieszczaniu, że nie powinno to stanowić problemu. Wszystko to za sprawą łożyskowanych kół, które ułatwiają pchanie, jak i manewrowanie. W efekcie więc stykamy się tutaj jest rozwiązaniem, które jest ekologiczne i przyjazne dla środowiska, a przede wszystkim ciche. Możemy więc oczekiwać od niego optymalnych parametrów cięcia, jak i łatwego dostosowania wysokości do naszych potrzeb koszenia.

R

Zalety

 • duża moc;
 • wysoka trwałość;
 • niewielka masa;
Q

Wady

 • klapa z tyłu blokuje wylot, przez co kosiarka się zapycha;
 • plastikowa rączka zasilania bardzo łatwo się łamie;

3. Praca w każdych warunkach

kosiarki elektryczne opinie

Wybierając kosiarkę elektryczną oczekujemy, że będzie ona znakomicie kosiła w nawet najbardziej bogatych w roślinność ogrodach. Jeżeli więc takie są nasze oczekiwania to nic nie sprawdzi się lepiej niż kosiarka elektryczna STIGA Collector 39 E. Uzyskujemy tutaj do dyspozycji komfortowe urządzenie, które pozwoli na to, aby twój trawnik był zawsze świeży i atrakcyjny. Wszystko to za sprawą elektrycznego silnika indukcyjnego, który nie dość, że jest ekologiczny, to także zapewnia wysoką wydajność pracy. Istotne jest to, że sama kosiarka posiada 3 stopniową regulację wysokości koszenia, dzięki czemu możemy je dostosować do naszych indywidualnych potrzeb. Zastosowanie rowkowanych kółek pozwala na pracę nawet przy mokrej trawie (dzięki czemu nie musimy już czekać, aż opadnie poranna rosa), a składany uchwyt umożliwia większe zaoszczędzenie miejsca podczas jej przechowywania lub transportu. Ze względu na niewielką wagę ma także uchwyt na korpusie, dzięki czemu bardzo łatwo można ją przesuwać i przemieszczać tym samym pozwalając na wygodniejszą pracę. Interesujące jest także to, że stykamy się tutaj z dość dużą pojemnością kosza, pozwalającą na przechowanie aż 40 l skoszonej trawy, jak i wysokiej jakości polipropylenem stanowiącym obudowę naszego urządzenia. Poszukując informacji na temat tego produktu można zetknąć się z szeregiem bardzo pozytywnych opinii.

R

Zalety

 • bardzo prosty montaż;
 • niezwykle cicha praca;
 • niewielka waga;
Q

Wady

 • słaby silnik, co przekłada się na niej wielką moc
 • plastik często się łamie;

4. By zadbać o przydomowy trawnik

kosiarki elektryczne nac opinie

Kiedy mamy na własność tylko przydomowy trawnik nie potrzebujemy niewiarygodnie mocnego i wydajnego urządzenia do tego, aby zadbać o jego elegancki wygląd. Istotne jest na to, aby wybrana kosiarka była lekka i łatwa w obsłudze dlatego też, jeżeli poszukujemy takiego typu rozwiązania to nic nie sprawdzi się lepiej niż kosiarka elektryczna NAC LE12-32-PB-S. Pozwala ona na pracę przy przydomowych trawnikach nawet na pochyłym terenie. Cała jest wykonana z plastiku co nie gwarantuje jej wysokiej trwałości, niemniej jednak pozwala na niewielką wagę dzięki czemu łatwo można ją przenosić. W efekcie urządzenie jest lekkie i zwrotne, a wygodna rączka sprawia, że łatwo się je przemieszcza, jak i opróżnia kosz. W przypadku kosza na odpady, stykamy się tutaj z 30 litrową pojemnością, co w zupełności wystarczy dla usunięcia otaczającej nasz dom trawy.

R

Zalety

 • kompaktowy i niewielki kształt;
 • mała masa;
 • doskonała do pracy przy niewielkich powierzchniach;
Q

Wady

 • niewielka trwałość produktu;
 • mała moc, lecz dla regularnie strzeżonych w trawniku w zupełności wystarczy

5. Nowoczesne rozwiązania z 2024 roku do twojego ogrodu

jaka kosiarka elektryczna

Duża moc, duża pojemność i niewielka waga to wszystko, co powinna posiadać się dobra kosiarka elektryczna. Produkt, jakim jest NAC LE15-37-PB-S ! 1500W cechuje się tymi wszystkimi właściwościami. Został on wykonany z wysokiej jakości plastiku, który jest odporny na szereg uszkodzenia, a także dzięki nowoczesnemu projektowi, umożliwia on efektywną pracę. Istotne jest to, że silnik o mocy 1500 jest niezwykle cichy i wytrzymały dzięki czemu nic nas nie zawiezie. Waga tego urządzenia to jedyne 9 kg, a w połączeniu z uchwytem na obudowie rozpoczęto rozwiązanie umożliwiające łatwe przenoszenie urządzenia. Stykamy się także tutaj z aż 5-cio stopniową centralną regulację wysokości koszenia, która pozwala na dobranie go do naszych indywidualnych potrzeb. Kosiarka nie posiada napędu, co z pewnością dla wielu może być wadą, jednakże ze względu na swoją niewielką masę z pewnością będzie wystarczająca i łatwa w obsłudze. Dlatego też, jeżeli poszukujemy rozwiązania, które pozwoli nam o zadbanie o nasz ogród, nic nie sprawdzi się lepiej od kosiarki elektrycznej NAC LE15-37-PB-S.

R

Zalety

 • dużą moc;
 • plastik jest dość trwały;
 • całość jest niezwykle lekka;
Q

Wady

 • łatwo rwący się pojemnik na trawę;

6. Optymalne rozwiązanie do każdego ogrodu

najlepsze kosiarki elektryczne

Kosiarka elektryczna RIWALL 3813i to rozwiązanie, które zapewni ci bardzo łatwą pracę, a to wszystko za sprawą bezobsługowego silnika. Produkt jest niezwykle prosty w obsłudze, łatwy w konserwacji i pozwala, aż na 2 tryby koszenia: to jest zbieranie trawy do worka lub jego wyrzut tylny. Istotne jest to, że podobnie jak u konkurencji stykamy się do tej również, że składaną górną częścią kierownicy po to, aby łatwiej przechowywać lub transportować nasze urządzenie. Owe rozwiązanie ma kosz o objętości 28 litrów i wagę wynoszącą 10 kg dzięki temu tworzy kompaktową kosiarkę elektryczną. Produkt ten cechuje się dość bogatym zastosowaniem i idealnie sprawdzi się do przydomowych ogródków. Niemniej jednak jeżeli szukamy czegoś co pozwoli nam na wysoką jakość koszenia to niestety, ale możemy się trochę rozczarować. Wszystko to za sprawą łatwo pękającej obudowy, która może być przyczyną wielu problemów, w szczególności, gdy będziemy kosić gęstą trawę.

R

Zalety

 • korzystny stosunek jakości do ceny;
Q

Wady

 • łatwo pękający plastik;
 • niewielka moc;

Kosiarki elektryczne – nasze opinie na roku 2024, czyli cechy jakie mają najlepsze kosiarki elektryczne

Nie da się nie zauważyć, że kosiarka elektryczna to doskonała rozwiązanie w szczególności, gdy nie posiadamy zbyt dużej powierzchni naszego ogrodu, czy też działki, a gdy chcemy zadbać o ich etyczny wygląd. Tak naprawdę spośród wszystkich modeli, jakie są dostępne na rynku to właśnie kosiarki elektryczne cechują się najbardziej cichą i ekonomiczną oraz ekologiczną pracą, a to wszystko za sprawą tego, że nie wydzielają spalin. Jak już wspomniano na samym początku artykułu ich najbardziej zachwycającą cechą jest to, że posiadają tak zoptymalizowane silniki, aby nie hałasowały tym samym pozwalając na łatwe koszenie praktycznie o każdej porze. Oczywiście to też nie wszystko, gdyż kosiarki elektryczne są to urządzenia o wiele wygodniejsze pod kątem eksploatacyjnym. Innymi słowy dobrze sprawdzą się one między innymi przy koszenia na skarpach, czy też nierównościach. Oczywiście nie mowa jest tutaj o każdej kosiarce elektrycznej, dlatego też niezwykle istotne jest to, aby wybrać dla nas rozwiązanie, które będzie najbardziej optymalne.

dobra kosiarka elektryczna

Wybór kosiarki elektrycznej, czyli na co zwracać uwagę w roku 2024?

Tak naprawdę, aby wybrać idealną kosiarkę elektryczną idealną dla naszych indywidualnych potrzeb powinniśmy zwrócić uwagę na szereg różnych rodzajów aspektów. Istotne jest jednak to, aby nie patrzeć na kosiarkę elektryczną tak samo jak patrzymy na kosiarkę spalinową gdyż tutaj stykamy się z całkiem odmiennym silnikiem, jak i potrzebami przez co nie musi ona posiadać analogicznych właściwości. Doskonałym tego przykładem jest obudowa, gdyż większość kosiarek elektrycznych będzie plastikowych. Oczywiście przy długotrwałym i wymagającym koszeniu to rozwiązanie może być dość problematyczne i będzie się łatwo niszczyło. Niemniej jednak jeżeli kupujemy kosiarkę elektryczną po to, aby zadbać o przydomowy trawnik i będziemy regularnie go kosić to nic nie wpłynie niekorzystnie na jej strukturę. Budowa plastikowa ma także inne zastosowanie, a mianowicie w znacznym stopniu zmniejsza wagę takiego urządzenia. W efekcie będzie ono ważyło z reguły do 10 kg tym samym pozwalające na znacznie łatwiejsze jego przemieszczanie, czy też podnoszenie co zwiększa komfort pracy.

Oczywiście obudowa to nie wszystko gdyż tutaj podobnie jak w kosiarkach spalinowych dużo też zależy od mocy silnika z jakiego korzystamy. W praktyce możemy zetknąć jest dość obszernym przedziałem od 700 do nawet 2000W. Ostatecznie to na co się zdecydujemy zależy już tylko i wyłącznie od nas samych, jednakże pamiętajmy, że kosiarki o mocy poniżej 1000W nie będą cechowały się zbyt dobrą wydajnością. Istotną jest także kwestią tego, abyśmy byli świadomi, że cały silnik takiej kosiarki działa na zasadzie połączenia jego pracy z nożem tnącym. W efekcie kosiarka powinna być wyposażona w zabezpieczenie przed przegrzaniem silnika dzięki czemu w momencie, gdy będziemy chcieli skosić dość gęstą trawę nie dojdzie do jego uszkodzenia. Przejdźmy teraz do najbardziej istotnej i problematycznej kwestii kosiarek elektrycznych, a mianowicie do kabla.

Kosiarka elektryczna, czyli jaka długość kabla jest optymalna?

Z reguły przyjdzie się spotkać z kosiarkami elektrycznymi, do których będziemy musieli podłączyć kabel (przedłużać) już przez nas posiadany. W efekcie długość kabla jesteś łatwa tutaj do ustalenia, bo w zależności od tego jaki sobie kabel zakupimy, na taką odległość będziemy mogli kosić. Co więcej rozwiązuje to problem zwiększenia, jak i zmniejszenia potencjalnego zasięgu. Musimy być świadomi, że choć kosiarki te są bardzo lekkie, łatwe w obsłudze i ciche to wymagają, aby być stale podłączony do prądu przez to, zawsze podczas koszenia będzie ciągnął się z nami kabel utrudniając czasem wykonanie pewnych prac. Oczywiście technologia pozwoliła na oszukanie tego rozwiązania i pojawienie się kosiarek elektrycznych akumulatorowych Niemniej jednak wiąże się to z regularnym ładowaniem, niskim czasem pracy i większą wagę co w efekcie powoduje, że urządzenia te tracą zalety kosiarek elektrycznych (chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj na http://www.gardendad.com/guides/electric-lawn-mower-buying-guide/)

Przyglądając się więc całościowo aspektowi, jakimi są kosiarki elektryczne bardzo łatwo jest tutaj dostrzec, że urządzenia te muszą być przede wszystkim lekkie i trwałe. Kosiarka taka ma służyć do dbania o niewielką powierzchnię trawy i pozwolić na regularne i szybkie koszenie, przez co waga będzie miała tutaj największe znaczenie. W efekcie możemy zakupić takie dobre urządzenie nawet do ceny 300 zł, tym samym znacznie ograniczając koszta. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że tak niska cena będzie też się przekładała na brak napędu. Oczywiście napęd jest bardzo często niezbędny w szczególności, gdy mamy przed sobą aż 30,, czy 40 kg Jednakże bądźmy szczerzy na niewielkiej powierzchni kosiarka o dobrze zwrotnych kołach, mająca wagę przykładowo 10 kg nie jest dużym wyzwaniem i napęd tutaj będzie jak najbardziej niepotrzebny. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, o tym, jak wybrać kosiarkę elektryczną, zajrzyj do poniższego poradnika video: https://www.youtube.com/watch?v=SaD0-f9Kv3Y.

jaka kosiarka elektryczna

Kosiarki elektryczne nac opinie, czyli jaką powinniśmy wybrać?

Przyglądając informacje, które zostały podane w części poradnikowe, a także porównując je z zaproponowanej modelami nietrudno znaleźć urządzenie, które faktycznie jest godne uwagi. Rozwiązanie jakim jest kosiarka elektryczna NAC LE12-32-PB-S posiada wszystkie istotne funkcje, które będą niezbędne przy domowym koszeniu trawy. Jest to kompaktowa, mała kosiarka, która ma niewielką masę i pracuje znakomicie nawet przy dość gęsty trawie. W efekcie, więc jeżeli szukamy dobrej kosiarki elektrycznej powinniśmy zastanowić się nad tym modelem, gdyż faktycznie może ona się sprawdzić przy codziennych czynnościach ogrodowych, ułatwiając nam ich wykonanie.

[kkratings]

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie kosiarki elektryczne będą najlepsze
Average rating:  
 6 reviews
 by cerpimy

NAC to ma i dobre kosiarki elektryczne, spalinowe i chyba akumulatorowe. Widać, że to firma związana bardzo mocno z branżą ogrodniczą, budowlaną, mechaniczną wszelkiego rodzaju. Mieć NACA, to jak mieć sprzęt z najwyższej półki. To dla mnie numer 1!

 by gość

Nie mam żadnej z nich i w zasadzie nie będę miała, bo mam mały ogródek, to mi mini kosiarka wystarczy. Nie droga, a do tego mogę śmiało z nią 2-3 razy wokół domu obrócić. Widać jednak, że te ogrodnicze sprzęty są coraz lepsze, coraz nowocześniejsze. 

 by zapiro

Znów porównanie wygrywa Riwall, co oznacza, że to naprawdę znana firma wypuszczająca w świat tylko to, co najlepsze. Sam myślałem o czymś takim niedawno, ale koniec końców odkupiłem od przyjaciela starą “boszówkę” i świetnie działa.

 by proton283

O Faworycie nie słyszałem, muszę powiedzieć, ale to nie znaczy, że nie mogą mieć niczego dobrego. Chętnie przyjrzę się bliżej, skoro ma negatywy tak nieistotne dla mnie. Ogólnie jestem przekonany, że dobra kosiarka czy podkaszarka to podstawa ogrodu. 

 by kochar

Elektryczne kosiarki mają to do siebie, że trzeba z nimi pilnować kabla. I nie wszędzie może on starczyć.  Dlatego wolę albo akumulatorowe, albo z kolei kompletnie inne, spalinowe. Może nie są aż takie eko jak te na prąd, ale są tanie w eksploatacji i wystarczają na dłuuugo. 

 by lubiestige

No pewnie, że w tym zestawieniu musiała się znaleźć Stiga! To porządny produkt, zwłaszcza że ma taką moc. Nie miałem co prawda, ale dużo dobrego od sąsiada słyszałem. A on byle czego nie kupuje, żadnych tanich podróbek, tylko wszystko markowe i to najdroższe.