Odpowiednie narzędzie do ogródka to bardzo istotna kwestia, o której każdy szanujący się ogrodnik pamięta. Nawet tak podstawowe i szybkie zadanie, jakim jest zgrabienie trawy, wymaga właściwego narzędzia. Wtedy będziemy mogli zadbać o trawnik w sposób odpowiedni i pozbędziemy się opadłych liści, resztek roślin, czy po prostu skoszonej, przygniecionej trawy.

Jakie grabie do trawnika okażą się najlepsze? Niestety, znalezienie takiej oferty nie jest tak proste, jak mogłoby się wielu wydawać. Musimy przecież pamiętać o wielu charakterystycznych parametrach i danych technicznych. Nie bez znaczenia jest również marka oraz uniwersalność danego rozwiązania.

Aby zatem pomóc w znalezieniu bardzo dobrych grabi do trawy, nasi specjaliści przygotowali listę pięciu niezwykle ciekawych i dobrze skonstruowanych narzędzi.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
FISKARS Grabie ogrodnicze SOLID metalowe 1

Grabie FISKARS SOLID

9.9

Tanie

Allegro Logo
 
empik logo
 
FISKARS Grabie ogrodowe ERGO 1

Grabie FISKARS ERGO

9.8

Drogie

Allegro Logo
 
empik logo
 
PROFESJONALNE GRABIE 32 zębne metalowe 1

GRABIE 32-zębne

9.7

Tanie

Allegro Logo
GRABIE DO TRAWNIKA GR9240 1

GRABIE GR9240

9.6

Tanie

Allegro Logo
GARDENA COMBISYSTEM GRABIE WACHLARZOWE 1

GRABIE GARDENA COMBISYSTEM

9.5

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
 

W rankingu grabi znalazły się wyłącznie te produkty, które wyróżniały się od konkurencji dużą szerokością roboczą, dobrym materiałem wykonania, a także dodatkowymi funkcjonalnymi gadżetami. Oprócz tego, ważne okazały się też opinie.

FISKARS Grabie ogrodnicze SOLID metalowe

FISKARS Grabie ogrodnicze SOLID metalowe

Decydując się na konkretny model grabi należy przede wszystkim pamiętać o wykonaniu oraz o jakości. Firma FISKARS od ponad 350 lat zajmuje się tworzeniem narzędzi najwyższej jakości. Nie inaczej jest w przypadku tego modelu, którego trwałość potwierdzają użytkownicy z całego świata, świetnie opinie oraz sam fakt, że do wykonania grabi wykorzystano wysokiej klasy gatunkowej materiały.

Fiskars oferuje nam ogromną gamę narzędzi, które gwarantują nam wysoką trwałość, a także wytrzymałość. Co ciekawe, recenzowany model może się także pochwalić wysoką uniwersalnością ze względu na swój klasyczny design.

Ciekawym dodatkiem ułatwiającym przechowywanie produktu jest specjalny otwór do wieszania na hak. Jeśli chodzi o samą powierzchnię grabiącą, to szerokość narzędzia wynosi prawie 36 cm, a więc jest to dosyć dobry wynik.

Decydującym powodem dla którego oferowany model zyskał najwyższe notowania w rankingu 2024 jest świetne wykończenie. Połączenie stalowej rączki z trzonkiem aluminiowym zagwarantowało świetne wyważenie oraz w miarę niską wagę.

Oczywiście nie jest to produkt idealny. Z powodu swojej lekkości, spulchnienie twardej ziemi może być nie lada wyczynem, gdyż głowica wydaje się nieco giętka. Jednakże, dla pozostałych użytkowników niska waga będzie z pewnością zaletą, która wpłynie pozytywnie na komfort korzystania.

R

Zalety

• Bardzo trwałe wykonanie;
• Świetne połączenie stalowej rączki z aluminiowym trzonkiem;
• Bardzo niska waga;
• Przystępna cena.
Q

Wady

• Giętka głowica;
• Przeciętna szerokość robocza.

FISKARS Grabie ogrodowe ERGO

jakie grabie

Jeżeli nie przeszkadza nam bardzo mała szerokość robocza, a skupić się chcemy przede wszystkim na jakości i niezawodności, to wybór kolejnego modelu firmy FISKARS będzie obowiązkowy. Są to po raz kolejny bardzo lekkie grabie.

Głowica recenzowanego produktu wykonana została ze stali hartowanej. Oznacza to, że mamy do dyspozycji bardzo trwałe i odporne na jakiekolwiek uszkodzenia grabie. Co więcej, sam trzonek jest nieco wygięty i powleczony PCV. Gwarantuje to stabilniejszy i pewniejszy chwyt.

Ergonomia oraz świetne wykonanie to nie wszystko, co otrzymujemy. Należy przede wszystkim pamiętać o tym, że twórcy są bardzo pewni swojego produktu. Dlatego oferują nam dwuletni okres ochronny.

Problematyczna wydaje się jednak cena. Jest ona stosunkowo wysoka. Dodatkowo musimy pamiętać, że szerokość grabi jest bardzo mała, a w tej cenie moglibyśmy pokusić się o zakup nie tylko szerszych, ale nawet regulowanych grabi!

R

Zalety

• Bardzo trwałe wykonanie;
• Ergonomiczny chwyt;
• Głowica ze stali hartowanej;
• Wygięty trzonek poprawia komfort grabienia.
Q

Wady

• Bardzo mała szerokość robocza;
• Wysoka cena.

PROFESJONALNE GRABIE 32-zębne metalowe

PROFESJONALNE GRABIE 32-zębne metalowe

Jeżeli chcemy wydać mniej, a przy okazji poszukujemy dużej szerokości roboczej, to warto przemyśleć zakup nieco mniej wytrzymałych, aczkolwiek wciąż bardzo solidnych grabi. Mamy tutaj do dyspozycji ogromną szerokość grabienia oraz wysokie zęby, co jest bardzo ważne w przypadku grabienia bardzo dużych ilości odpadów roślinnych.

Nieważne czy mamy do czynienia ze skoszoną trawą czy z opadłymi liśćmi – świetne parametry techniczne gwarantują nam skuteczną i bezproblemową pracę przez cały czas. Warto nadmienić, że zęby mają wysokość 10 cm, a całkowita szerokość grabi wynosi aż 58 centymetrów. Solidna, metalowa jakość wszystkich 32 zębów gwarantuje zatem bardzo wydajną pracę.

Co ciekawe, sam trzon grabi jest bardzo długi i wynosi 150 cm. Z tego względu jest to świetne, budżetowe rozwiązanie dla każdego zainteresowanego szybkim i wydajnym grabieniem. Pamiętać należy oczywiście o tym, że całość jest dosyć solidna, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę niską cenę.

Niestety, kąt ułożenia zębów w stosunku do trzonka jest bardzo niefortunnie dobrany, przez co nie jest to najwygodniejsze urządzenie na rynku w 2024 roku. Oprócz tego, całej konstrukcji brakuje wzmocnień stalowych, przez co przy mocniejszym, intensywniejszym grabieniu możemy wyłamać ząbek bądź dwa.

R

Zalety

• Bardzo niska cena;
• Duża szerokość robocza;
• 32 zęby do grabienia o dużej wysokości;
• Metalowe wykonanie.
Q

Wady

• Niewygodny kąt ułożenia zębów w stosunku do trzonka;
• Przeciętna jakość zębów.

GRABIE DO TRAWNIKA GR9240

GRABIE DO TRAWNIKA GR9240

Jeżeli poprzedni produkt był dla nas bardzo zachęcający ze względu na sporą szerokość grabienia, to kolejna opcja, a mianowicie model GR9240 zdecydowanie przypadnie nam do gustu. Mamy tutaj do dyspozycji równie wielką szerokość, lecz także lepszą jakość materiałów, ale i wyższą cenę.

Producenci postanowili tym razem wykorzystać stal węglową do produkcji grabi. Oznacza to, że jest to o wiele wytrzymalsza opcja, która jednak waży nieco więcej niż standardowe grabie wykonane ze stali. Jeśli chodzi o wykończenie, to chwyt ani pozostałe komponenty grabi nie zostały pokryte PCV, lecz matowym lakierem proszkowym. Nie poprawia to oczywiście komfortu użytkowania, lecz zdecydowanie poprawia trwałość lakieru, a co za tym idzie i koloru.

Grabie te, ze względu na bardzo trwałe wykonanie, świetnie poradzą sobie zarówno ze ściętą trawą, opadłymi liśćmi, czy innymi resztkami z powierzchni trawnika. Dobrą wydajność bardzo łatwo zauważyć również przy pracy z sianem.

Za dodatkową funkcjonalność możemy uznać druciane kabłąki. To one ułatwiają podtrzymywanie zbieranej trawy, dzięki czemu nieco usprawni to pracę oraz poprawi komfort, gwarantując przy tym świetną skuteczność przez długi czas ze względu na długie zęby.

Produkt nie jest jednak tani. To jedna z droższych opcji na rynku. Oprócz tego, grabie są także nieco cięższe niż poprzednio opisywane produkty – szczególnie te, których komponenty wykonane zostały z aluminium.

R

Zalety

• Bardzo trwałe wykonanie ze stali węglowej;
• Dodatkowe druciki utrzymujące ściętą trawę na narzędziu;
• Bardzo duża szerokość pracy;
• Wysoki komfort pracy.
Q

Wady

• Nieco wysoka cena;
• Duża waga.

GARDENA COMBISYSTEM GRABIE WACHLARZOWE

GARDENA COMBISYSTEM GRABIE WACHLARZOWE

Gardena to kolejna już marka, która na swoim koncie ma ogromną ilość narzędzi ogrodowych – tych większych jak i mniejszych. Oprócz jednak drogiego sprzętu, oferują oni także nieco tańsze gadżety i akcesoria, a ich grabie wachlarzowe to prawdziwy hit jeśli chodzi o tego typu produkt.

Gardena przygotowała dla nas grabie wachlarzowe, zwane także jako Combisystem. Produkt oferuje nam wysokiej jakości wykonanie. Nie jest to co prawda ani aluminium, czy stal, ani tym bardziej stal węglowa. Zdecydowali się oni na zastosowanie tworzywa sztucznego. Nie jest to aż tak wytrzymałe rozwiązanie, lecz z pewnością sprawdzi się przy mało wymagających pracach.

Najważniejszą zaletą produktu z linii Combisystem jest zastosowanie sześciostopniowej regulacji szerokości roboczej. Przekłada się to na ogromne możliwości jeśli chodzi o dostosowanie produktu do wymagań trawnika. Innymi słowy, możemy wybrać szerokość od 35 do nawet 52 centymetrów.

Warto także pamiętać, że jest to bardzo lekka opcja, a dodatkowo zajmuje mało miejsca, szczególnie jeśli ustawimy grabie w pozycji najmniejszej szerokości roboczej. Niestety, jest to również bardzo drogie rozwiązanie, jedno z droższych w całym zestawieniu. Oprócz tego, w zestawie nie znajdziemy trzonka.

R

Zalety

• Możliwość regulacji szerokości grabienia;
• Zakres szerokości od 35 do aż 52 cm;
• Bardzo lekki produkt;
• Wysoka uniwersalność i kompaktowość.
Q

Wady

• Brak trzonka w zestawie;
• Bardzo wysoka cena;
• Przeciętna trwałość.

Jakie grabie do trawnika okażą się najlepsze? Podejmij świadomą decyzję!

Decydując się na konkretne narzędzie do grabienia musimy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na kilka bardzo ważnych pytań. Jak często będziemy używać grabi? Ile wynosi powierzchnia trawnika? Czy zależy nam na wysokiej trwałości i nie przeszkadza nam także wyższa cena? Dobre grabie do trawy muszą przede wszystkim oferować wysoką jakość wykonania, ale także i komfort i funkcjonalność.

Jeśli zastanawiamy się jakie grabie do trawy będą najlepsze, to najpierw zwróćmy uwagę na materiał wykonania. Dodatkowo każdy nasz zakup powinien być funkcjonalny, a także komfortowy. Przyjrzyjmy się także wadze wykonaniu rączki i chwytu, czyli całego trzonka.

Opinie grabi, a także funkcjonalne, innowacyjne rozwiązania, jakie stosują niektórzy producenci, będą ciekawymi akcesoriami, szczególnie dla osób wymagających regulacji oraz możliwości dostosowania produktu do trawnika. Więcej informacji na temat grabi znajdziecie również tutaj: https://www.budujesz.pl/wiadomosc/grabie-do-trawy-lisci-siana-czym-sie-roznia-jakie-wybrac/7152/.

najlepsze grabie

Materiał wykonania

Nie bez powodu w rankingu grabi do trawy znalazły się w większości urządzenia wykonane z metalu, stali, bądź aluminium. Jest to przede wszystkim trwały i odporny na uszkodzenia materiał, a więc gwarantuje nam niezawodność.

Oczywiście każdy z wyżej wymienionych materiałów ma inne właściwości – aluminium będzie najlżejsze, stal najtrwalsza, a stal węglowa będzie natomiast oferować najlepszy stosunek trwałości do wagi.

Nie oznacza to jednak, że grabie z tworzywa sztucznego będą mniej atrakcyjnym rozwiązaniem. O ile odpowiednio o nie zadbamy i nie będziemy wykorzystywać do podbijania gleby, to nawet i sprzęt z tworzywa sztucznego okaże się bardzo dobrym wyborem. My natomiast najbardziej rekomendujemy połączenie stali z aluminium, co da dobre wyważenie oraz trwałość i lekkość.

FISKARS Grabie ogrodnicze SOLID metalowe

metalowe grabie do trawy

FISKARS Grabie ogrodowe ERGO

grabie do trawy opinie

Komfort użytkowania

Kolejnym bardzo istotnym aspektem naszego wyboru będzie upewnienie się, że wybrany przez nas produkt jest komfortowy w użytkowaniu. Gwarantować to mogą bardzo małe i z pozoru nieznaczące elementy typu dodatkowy hak na powieszenie grabi.

Jednakże, takie małe akcesoria świetnie usprawniają pracę i gwarantują nam o wiele lepsze doświadczenie z korzystania danego narzędzia. Inną opcją, o której warto pamiętać wybierając grabie, jest specjalny drucik, który zamocowany jest pomiędzy zębami a trzonkiem. Przytrzymuje on grabioną trawę, dzięki czemu nie spada ona i nie utrudnia dalszej pracy.

Oprócz tego sam sposób skonstruowania grabi może mieć znaczący wpływ na użytkowanie sprzętu. Jeżeli producent zastosował zbyt mały kąt pomiędzy zębami a trzonkiem, to grabie będą miały zły kąt w stosunku do powierzchni, co utrudni pracę.

Szerokość grabienia

Parametry techniczne to z kolei niezwykle ważna kwestia dla osób, które decydować się będą na grabienie bardzo dużych bądź bardzo małych trawników. Zakup grabi o szerokości roboczej 30 cm do ogromnego ogródka okaże się bardzo nietrafiony i niepotrzebnie wydłuży pracę.

Dla trawników o dużej powierzchni zaleca się grabie o szerokości przekraczającej 50 cm. W ten sposób szybko i skutecznie uda nam się pracować na dużej przestrzeni. Pamiętajmy jednak, że przeciętna szerokość grabienia wynosząca 35 centymetrów będzie wystarczająca jedynie dla małych trawników.

Bardzo atrakcyjną alternatywą będzie wybór urządzenia, które zaoferuje nam regulację szerokości. Niestety, takie opcje będą o wiele droższe, a dodatkowo funkcjonalność takich urządzeń nie zawsze idzie w parze z wytrzymałością.

PROFESJONALNE GRABIE 32-zębne metalowe

dobre grabie do trawy

GARDENA COMBISYSTEM GRABIE WACHLARZOWE

grabie do trawy ranking

Funkcjonalność

Ranking grabi zaoferowany powyżej przedstawił pięć atrakcyjnych opcji. Co ciekawe, prawie każdy z nich oferował pewnego rodzaju usprawnienie pracy czy inne udogodnienie. To właśnie te małe dodatki mogą być niezwykle istotne dla użytkowników.

Wyżej wspomniana regulacja szerokości roboczej to chyba jedna z ciekawszych opcji, jeśli chodzi o komfortowe przygotowanie się do pracy. Oprócz tego, takie udogodnienie pozwoli nam zmniejszyć rozmiary sprzętu, co oczywiście wpływa na kompaktowość.

Opinie grabi 2024

Jeżeli chcemy wybrać właściwy produkt, to komentarze od innych użytkujących mogą okazać się przydatne. Bardzo często inni użytkownicy mogą podzielić się własnymi doświadczeniami oraz ciekawymi informacjami na temat konkretnego modelu.

Oczywiście w pamięci należy mieć fakt, że opinie pochodzące od innych użytkowników są kompletnie inne i nie muszą odzwierciedlać rzeczywistego stanu, lecz subiektywne odczucia. Jeśli jednak dane wady czy zalety się powtarzają wielokrotnie, można je wtedy uznać za prawdziwe.

GRABIE DO TRAWNIKA GR9240

grabie ranking

Podsumowanie rankingu grabi do trawy

FISKARS Grabie ogrodnicze SOLID metalowe to dzisiejszy zwycięzca rankingu 2024. Oferuje on świetną jakość, a także w miarę przystępną cenę. Materiały wykorzystane do produkcji grabi są wysokiej klasy, a także jest to w miarę lekki produkt. Problematyczna dla niektórych może okazać się szerokość.
Jeśli poszukujemy nieco innego sprzętu, to warto najpierw sprawdzić poradnik zakupowy. Wtedy, po przemyśleniu naszego wyboru, będziemy mogli w odpowiedni sposób wyposażyć się we własne urządzenie.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie grabie do trawy wybrać
Average rating:  
 0 reviews