Moneual to firma, która od wielu lat dostarcza nam bardzo wysokiej jakości produkty do sprzątania w domu. Są to przede wszystkim mopy, odkurzacze, a także roboty sprzątające. W dzisiejszej recenzji sprawdzimy jeden z najnowszych modeli, jakie producenci dla nas przygotowali.
Model MBOT 950 to świeżo co wydany robot sprzątający, który kontynuuje świetnie rozwiązania technologiczne z poprzednich edycji. Zauważającą różnicą jest jednak cena, która z pewnością zaskoczy niejednego z nas. Skąd się wzięła taka duża różnica cenowa pomiędzy dopiero co wydanym a poprzednim modelem? Czy rzeczywiście warto zainwestować w Moneual MBOT 950, kiedy dostępnych mamy tak wiele alternatyw?

Co nieco o specyfikacji urządzenia

Twórcy urządzenia od samego początku zaskakują nas parametrami, jakie widnieją na papierze. Przede wszystkim najnowszy model ich robota sprzątającego oferuje niespotkaną dotąd ogromną siłę ssącą. Wynosi ona aż 2600 Pa, co jest niezwykle dobrym wynikiem. Konkurencja w klasie Premium gwarantuje moc na poziomie 1800 Pa do 2500 Pa.
Oprócz wysokiej siły ssania, warto również zwrócić uwagę na szereg innych parametrów, a mianowicie możliwość pokonywania wysokich progów do 2 cm, czy zastosowanie specjalnej technologii skanującej Lidar. Lasery działają o wiele skuteczniej niż żyroskop czy kamerki, a dodatkowe czujniki dbają o to, żeby MBOT 950 nie uszkodził naszych mebli czy samego siebie.
Jak na tego typu produkt przystało, oferuje nam on aplikację autorską, w której możemy skonfigurować niemalże wszystko – począwszy od stref sprzątania, poprzez częstotliwość sprzątania oraz dokładny tryb, a skończywszy na ustawianiu wirtualnych ścian i wielu innych dodatkach. Dodatkową możliwością jest zapisanie aż do 10 map co jest zdecydowanym plusem w stosunku do konkurencji dlatego iż w domu z dużą ilością pięter ten robot automatyczny będzie dobrze spełniał swoją funkcję.
Bardzo ważnym elementem specyfikacji najnowszego robota sprzątającego firmy Moneual jest także praca hybrydowa. O ile tryb mycia nie jest zaskakujący i radzi sobie przeciętnie, tak w porównaniu z innymi hybrydowymi urządzeniami radzi sobie wyśmienicie – zarówno podczas mopowania jak i sprzątania na sucho.
Należy jednakże zwrócić uwagę na pojemność zbiorników. Robot wyposażony został w dwa zbiorniki. Ten na odpady suche mieści 0,4 l, a zbiornik na wodę oferuje pojemność 0,1 l. Jest to bardzo mała pojemność, która z pewnością wyląduje w kategorii wad.

P1013313

Co wyróżnia produkt na tle konkurencji?

Biorąc pod uwagę ogromną ilość produktów dostępnych na rynku, każdy kolejny producent prześciga się w oferowaniu specjalnych zniżek oraz innych dodatków wyposażenia. To, co jednak oferuje nam firma Moneual, przebija każdego innego konkurenta.
Przede wszystkim należy zapoznać się z kartą VIP. Otrzymujemy ją w momencie zakupu produktu i oferuje nam ogromne benefity, które zaskoczą niejednego użytkownika. Przede wszystkim warto wymienić tutaj darmowy przegląd po roku użytkowania, a także aż 25% rabatu na akcesoria.
Każdy, kto wcześniej korzystał ze sprzętu tego typu zdaje sobie sprawę jak szybko bateria może się rozładować, a po czasie nawet tracić moc. Z tego właśnie względu firma Moneual oferuje nam coś, czego nie otrzymamy u żadnego innego producenta, a mianowicie darmową wymianę akumulatora po 2 latach użytkowania.
Co ciekawe, istnieje o wiele więcej ciekawych rozwiązań, których nie sposób znaleźć u konkurencji. Przede wszystkim pamiętajmy o zaimplementowaniu bardzo dużego zestawu wyposażenia dodatkowego. W akcesoriach znajdziemy śrubokręt do wymiany filtra oraz dodatkowe śrubki zapasowe.
Aby przedłużyć żywotność urządzenia, producent oferuje nam także wiele atrakcyjnych czyścików oraz części zamiennych, w tym wielofunkcyjny czyścik do włosia z grzebieniem i szczoteczką, czy nawet ostrzem, lub 2 dodatkowe szczotki boczne.

rsz p1013309 2

Zalety korzystania z modelu

Model MBOT950 jest prawdopodobnie jednym z najlepiej doposażonych robotów dostępnych na rynku. Ogromna funkcjonalność, świetnie przemyślana konstrukcja, a dodatkowo wiele innych atrakcji sprawia, że jest to jedno z lepszych, jeśli nie najlepsze, urządzenie na rynku.

R

Zalety

– Bardzo duża moc robota;

Jedna z najwyższych sił ssących dostępnych na rynku – zarówno w przypadku klasycznych robotów, jak i modeli Premium.

– Bogate wyposażenie dodatkowe;

Szereg atrakcyjnych gadżetów, które ułatwią sprzątanie, a także dostęp do części zamiennych. Darmowa wymiana akumulatora to tak zwana wisienka na torcie wyposażeniowym.

– Niezwykle bogaty zestaw benefitów z karty VIP;

Wspomniana wyżej wymiana akumulatora to główny powód, dla którego warto korzystać z karty VIP. Nie możemy jednak zapomnieć też o bardzo dużych, bo wynoszących aż 25% rabatach czy przegląd odkurzacza za darmo po roku użytkowania.

– Precyzyjne skanowanie pomieszczenia;

Najnowsza technologia laserowa gwarantuje bezpieczne i efektowne poruszanie się robota po pomieszczeniu, nie ryzykując uszkodzenia.

– Wydajne obieranie ścieżki sprzątania;

Mapowanie oraz możliwość dzielenia mieszkania na strefy, a także automatyczne ładowanie w przypadku niskiego poziomu baterii pokazuje tylko jak dobrze producenci przygotowali urządzenie.

– Bardzo zaawansowana aplikacja z wieloma funkcjami;

Ogromne możliwości regulacyjne, ustawianie częstotliwości pracy, tryby sprzątania, a także możliwość regulowania mocy – wszystkie te rzeczy dostępne w aplikacji w języku polskim.

– Relatywnie wysoka kultura pracy.

Możliwość wyboru cichego trybu pracy oraz regulacja mocy pozwala nam cieszyć się z urządzenia przy dosyć niskim poziomie hałasu.

P1013338

Wady, czyli na co powinniśmy zwrócić uwagę

Nie jest to jednak produkt doskonały. Biorąc pod uwagę tak dużą cenę oraz tworzącą się renomę firmy Moneual, moglibyśmy spodziewać się kilku lepszych rozwiązań, a także poprawy niewielu, aczkolwiek istniejących problemów z przeszłości.

Q

Wady

– Krótki czas pracy na baterii;

Producent nie określa dokładnie jak długo produkt może pracować na jednym ładowaniu. Jednakże, gdy przyjrzymy się pracy, to zobaczymy że w przypadku najwyższej mocy i najwyższej wydajności, czas pracy wynosi w przybliżeniu 1h, gdzie u konkurentów jest to od 1h do nawet 2h.

– Małe pojemniki;

Tak jak w przypadku poprzednich modeli, tak i tutaj zastosowano bardzo małe pojemniki na odpady suche oraz mokre. Jest to z pewnością problematyczne, szczególnie kiedy robot będzie pracował przy wyjątkowo ubrudzonej powierzchni. Z drugiej strony można pochwalić producenta za łatwość w otwieraniu pojemnika na kurz, szybki klick z góry i już można opróżnić pojemnik do kosza na śmieci. Jeżeli chodzi o samą pojemność to pojemnik zapełniał się po dwukrotnym odkurzeniu na najwyższych obrotach około 50 metrowego mieszkania.

– Wysoki profil;

Bardzo charakterystyczną cechą omawianego produktu jest jego bardzo wysoki profil. Wysokość wynosi 10 centymetrów, co oznacza że nie zawsze uda mu się odkurzać lub mopować pod meblami. Nisko profilowe urządzenia charakteryzują się wysokością w okolicach 7 cm.

Duże zbieranie się sierści i włosów;

Z uwagi na to, że urządzenie niezwykle skutecznie radzi sobie z wciąganiem wszelkiego rodzaju brudu, włosie i sierść także są skutecznie zaciągane. Niestety, duża ich część osiada się na szczotce, przez co nawet po 10 minutach pracy trzeba będzie pamiętać o pozbyciu się nadmiaru sierści, aby urządzenie nie straciło na mocy i skuteczności.

– Wysoka cena.

Nie znajdziemy wielu innych robotów sprzątających, które kosztowałyby więcej niż nowo wydany model robota od firmy Moneual. Bardzo duża cena jest jednak po części podyktowana ogromnymi benefitami, jakie kupujący otrzymuje, a także wysoką jakością. Po rozmowach z producentem wynegoconowaliśmy kod promocyjny na zniżkę 10 % dla klientów którzy posłużą się kodem „PrzemianyDomowe”.

P1013330

Czy rzeczywiście jest to klasa Premium?

Moneual MBOT w wersji 950 to kolejna już edycja bardzo udanego robota sprzątającego. Z powyższych zalet i właściwości bardzo łatwo możemy zauważyć, że oferuje on niezwykle wysoką funkcjonalność, a komfort i skuteczność pracy wyróżnia produkt na tle rywali.
Należy jednak zwrócić uwagę na jedną rzecz – czy produkt plasuje się jako absolutny top, jeśli chodzi o tego typu urządzenia sprzątające? Z uwagi na bardzo wysoką cenę, MBOT 950 powinien konkurować z najlepszymi urządzeniami na rynku.
Porównując kluczowe parametry, możemy z pewnością powiedzieć, ze radzi sobie wyśmienicie. Przede wszystkim otrzymujemy tutaj ogromną moc ssącą, która przekłada się na jedno z najlepszych efektów sprzątających. Dotyczy to zarówno trybu z najlepszą wydajnością, jak i trybu cichego.
Za klasą Premium przemawia także świetna i ułożona praca bazująca na laserowym skanowaniu otoczenia. Dzięki temu innowacyjnemu systemowi, możemy liczyć na zorganizowany i klarowny sposób poruszania się. Model wjedzie wszędzie, gdzie tylko będzie mógł się dostać, a uważna praca gwarantuje, że żaden obszar nie zostanie pominięty, a meble nie będą uszkodzone.

P1013311 2

Podsumowanie

Model MBOT 950 nie jest robotem idealnym. Jest przede wszystkim bardzo drogi, o kilkaset złotych droższy od konkurencyjnych modeli. Oprócz tego, w przypadku zwierząt w domu będziemy musieli częściej niż zazwyczaj zaglądać i czyścić produkt, aby ten nie stracił na mocy. Spowodowane jest to głównie ograniczoną pojemnością zbiorników na brud oraz szybko osiadającym się włosom i sierści na szczotce.
Nie można jednak odmówić produktowi firmy Moneual skuteczności pracy oraz innowacyjności. Samo wykonanie jest niezwykle dopracowane i trwałe. Dodatkowo, urządzenie jest niezawodne, co potwierdza bardzo dobry i bogaty serwis z wieloma dodatkami, które w innym przypadku mogłyby kosztować nas kilkaset złotych czy więcej. Tutaj wszystko otrzymujemy za darmo.
Sprawia to, że w tym momencie Moneual MBOT 950 jest jednym z najlepszych robotów sprzątających, jaki otrzymujemy na rynku.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

MONEUAL MBOT 950
Average rating:  
 0 reviews