Czy pamiętasz, ile razy przydarzyła się Ci się sytuacja, kiedy to niechcący wylałeś klejący i mocno barwiący sok na podłogę? Z pewnością każdy z nas miał takie przypadki i to niejednokrotnie. Z reguły zmuszało nas to do natychmiastowego porzucenia wykonywanych obecnie czynności na rzecz sięgnięcia po szmatkę z nadzieją, że uda nam się uratować podłogę. Niestety takie szorowanie często trwa dosyć długo. Co jednak, jeśli istnieje znacznie prostsza i szybsza droga? Mowa tutaj o odkurzaczu myjącym podłogi, dzięki któremu zaoszczędzicie czas, jak i własne zdrowie, ponieważ zniwelujecie wysiłek fizyczny jaki trzeba by było poświęcić na sprzątanie. Nim jednak sięgniemy po zakup takiego produktu, musimy być świadomi tego, że należy zwracać uwagę na jego cztery najważniejsze cechy: bezpieczeństwo użytkowania, szybkość czyszczenia, trwałość wykonania, a także pojemność.

Odkurzacze ranking dostępnych produktów w 2024. Jaki jest najlepszy odkurzacz?

Poniżej specjalnie dla Was przygotowaliśmy ranking odkurzaczy. Ma on za zadanie pomóc Wam znaleźć dobry odkurzacz spośród wielu na rynku oraz wskazać na co zwracać uwagę kupując taki produkt. Oczywiście, można go potraktować jako poradnik lub też zbiór informacji, z jakich warto skorzystać przy wyborze takiego urządzenia.

Gdy zależy nam na wielofunkcyjności – DYSON Cyclone V10 Absolute Plus

ranking fotelików samochodowych 15-36

Odkurzacz DYSON Cyclone V10 Absolute Plus to idealne rozwiązanie, które pozwoli nam na pozbycie się nawet najcięższych zabrudzeń z naszych podłóg. Mamy tutaj do czynienia z pionowym odkurzaczem, który jest jednym z najbardziej kompaktowych, biorąc pod uwagę ilość zajmowanego miejsca przez silnik, a dodatkowo jest on przy tym najlżejszy z przedstawionych tu propozycji, dzięki czemu z łatwością można go przenosić w dowolne miejsce i używać przez długi czas. Chociaż mogłoby się wydawać, że taka minimalizacja świadczy o mniejszej mocy, to jednak tutaj spotykamy się z niemalże odwrotną sytuacją, gdyż jest to produkt, który posiada największą moc z dotychczasowych modeli tej firmy. W ostatecznym rozrachunku pozwala on na 60 minut ciągłego odkurzania bez spadku mocy, generując przy tym siłę wysokości ponad 79 000g. Warto wspomnieć, że został on wyposażony w nowoczesną litowo-jonową baterię, która daje odpowiednią moc i napięcie, dzięki czemu jest to bardzo funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu rozwiązanie. Zasilanie z akumulatorem ulokowanym w pozycji nieprzeszkadzającej w pracy jest jego kolejną zaletą. Dodatkowo posiada szereg różnego rodzaju końcówek, które pozwalają na dokładne wyczyszczenie nawet najgłębszych zabrudzeń. W efekcie więc możemy oczekiwać, że produkt ten sprawdzi się nawet najbardziej wymagającym czyściochom.

R

Zalety

– wysoka jakość wykonania;
– duża liczba końcówek do czyszczenia;
– ergonomiczne rozwiązanie;

Q

Wady

– niekorzystny stosunek jakości do ceny;

OCENA PRODUKTU:
BEZPIECZEŃSTWO:7
SZYBKOŚĆ CZYSZCZENIA:7
TRWAŁOŚĆ PRODUKTU:7
POJEMNOŚĆ:8

Gdy Poszukujemy profesjonalisty- PHILIPS FC6409 PowerPro Aqua 3w1

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Odkurzacz PHILIPS FC6409 PowerPro Aqua 3w1 (Myjący) + Turboszczotka to rozwiązanie, które sprawdzi się tam, gdzie zmagamy się z bardzo poważnymi zabrudzeniami. Innymi słowy, jeżeli poszukujemy odkurzacza, który usunie nawet zaschnięte plamy po kawie, herbacie czy nawet błocie, to ta propozycja może się okazać dla nas bardzo interesująca. Dzięki swojej nowotarskiej budowie, w każdej chwili można go szybko zdemontować, dzięki czemu idealnie sprawdzi się zarówno jako odkurzacz pionowy lub też ręczny. Dodatkowo, został on wyposażony między innymi w turboszczotkę, która idealnie odkurza sofy, poduszki jak i materace, a także posiada specjalne końcówki do mycia podłóg. W tym odkurzaczu znajdziemy akumulator litowo-jonowy, który umożliwia nieprzerwaną pracę nawet do 60 minut, a dodatkowo istnieje możliwość ładowania go praktycznie w dowolnym momencie. Biorąc pod uwagę wszystkie jego zalety, mamy tu do czynienia z bardzo porządnym i interesującym urządzeniem, które pozwala na swobodne odkurzanie wszystkich podłóg. Dzięki zastosowaniu ciekawej koncepcji stylistycznej jak i technologicznej, z łatwością dotrze on do każdego zakamarka, pozwalając nam na zachowanie odpowiedniego porządku.

R

Zalety

– wysoka jakość wykonania;
– interesujący wygląd;
– funkcjonalność;
Q

Wady

– brak informacji od strony klientów;

OCENA PRODUKTU:
BEZPIECZEŃSTWO:8
SZYBKOŚĆ CZYSZCZENIA:9
TRWAŁOŚĆ PRODUKTU:9
POJEMNOŚĆ:8

Poszukując markowych rozwiązań- Philips SpeedPro Max Aqua FC6904

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Odkurzacz pionowy Philips SpeedPro Max Aqua FC6904 to idealne połączenie eleganckiego wyglądu, doskonałej marki jak i wysokiej funkcjonalności. Stykamy się tutaj z urządzeniem, które pozwala nam na aż 75 minut pracy bezprzewodowej, z pełną funkcjonalnością czyszczenia dowolnego miejsca w naszym domu. Z jednej strony mamy tutaj do czynienia z pionowym odkurzaczem, a z drugiej bez problemu możemy go zamienić w poręczne urządzenie, które umożliwi nam zebranie drobnych zanieczyszczeń. Produkt ten cechuje się bogactwem możliwości, dużą pojemnością zbiornika na śmieci (mającego aż 0,6 litra), a także regulacją mocy ssania. Jedynym minusem tego rodzaju odkurzacza może być dość długi czas ładowania, wynoszący aż 5 godzin. Mimo to, jest to i tak świetnie sprawdzające się urządzenie, które pozwoli nam zapewnić odpowiednią czystość w naszym mieszkaniu czy też domu. Warto podkreślić, że cieszy się także bardzo dużą popularnością wśród klientów.

OCENA PRODUKTU:
BEZPIECZEŃSTWO:8
SZYBKOŚĆ CZYSZCZENIA:9
TRWAŁOŚĆ PRODUKTU:8
POJEMNOŚĆ:8

R

Zalety

– 2w1 odkurzanie i mycie w jednym czasie;
– jakość wykonania;
– końcówka do sierści;
– łatwość obsługi;
Q

Wady

-niekorzystny stosunek jakości do ceny;

Urządzenie trzy w jednym- TurboLUX POWER AQUA 3W1 BEZPRZEWODOWY

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jeżeli oczekujemy od odkurzacza efektywnego czyszczenia podłóg – odkurzania drobnych zanieczyszczeń, mycia różnego rodzaju podłóg – a dodatkowo chcemy mieć wygodne i funkcjonalne urządzenie, to powinniśmy zainteresować się odkurzaczem POWER AQUA 3W1 BEZPRZEWODOWY. Stykamy się tutaj urządzeniem, które zostało wyprodukowane przez renomowaną belgijską firmę. Z jednej strony, odkurzacz ten ma bardzo dużą moc i jest prosty w obsłudze, a z drugiej strony cechuje go funkcjonalność, umożliwiająca dokładne posprzątanie każdego rodzaju zabrudzeń. Innymi słowy, możemy tutaj korzystać zarówno z odkurzacza pionowego, odkurzacza ręcznego, a także z systemu mycia na mokro. Dzięki temu, pozwoli to nam na zaoszczędzenie ogromnej ilości czasu i miejsca, gdyż zamiast trzech urządzeń, możemy mieć jedno które posiada wielefunkcji. Dodatkowo, został on wyposażony w turboszczotkę, która zwiększa efektywność pracy odkurzacza, dzięki czemu zasysa on kurz, a turboszczotka z łatwością go wymiata. Ponadto, posiada on specjalnie wbudowaną lampę LED, dzięki czemu z łatwością wyczyścimy wszystkie ciemne zakamarki, oraz technologię „Turbo dust”, która sprawia, że odkurzacz zasysa lepiej niż inne tego typu urządzenia. Odkurzacz POWER AQUA pracuje dość krótko, bo tylko 45 minut na jednym ładowaniu, niemniej jednak biorąc pod uwagę jego korzystną cenę, i jak łatwą funkcjonalność, to faktycznie warto się nad nim zastanowić. Ponadto należy tutaj podkreślić, że posiada ono łatwy do napełnienia pojemnik, który będzie odpowiednio dozował wodę podczas mycia.

R

Zalety

-jakość wykonania;
-kompaktowy;
-łatwo się go czyści;
Q

Wady

-głośność pracy;

OCENA PRODUKTU:
BEZPIECZEŃSTWO:9
SZYBKOŚĆ CZYSZCZENIA:7
TRWAŁOŚĆ PRODUKTU:7
POJEMNOŚĆ:6

Rozwiązanie na każdą kieszeń-DIRT DEVIL CAVALIER TOTAL

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

ODKURZACZ BEZPRZEWODOWY DIRT DEVIL CAVALIER TOTAL to idealne rozwiązanie na każdą kieszeń. Mamy tutaj do czynienia z produktem, który służy do wygodnego odkurzania podłóg, a w razie sytuacji kryzysowych pozwala on także na łatwe usuwanie zanieczyszczeń z trudno dostępnych miejsc, a to wszystko dzięki możliwości przemienienia go w poręczny, ręczny odkurzacz. Całość została zaprojektowana w taki sposób, aby jak najszybciej móc przełączać się między dwoma trybami sprzątania. Dodatkowo odkurzacz ten został wyposażony w akumulator litowo-jonowy, umożliwiający nam pracę do 24 minut. Zaletą tego urządzenia jest jego niewielka waga (2,1 kg), dzięki czemu z łatwością będziemy w stanie go podnieść i posprzątać każdy zakamarek. Odkurzacz został także wyposażony w elektroszczotkę, która doskonale zwiększa skuteczność zbierania zanieczyszczeń, jak i ułatwia odkurzanie trudno dostępnych miejsc, takich jak na przykład schody, czy też powierzchnie mebli tapicerowanych. Sprawdzi się ona także idealnie do usuwania sierści zwierząt. W stosunku do konkurencji, nie jest to może najbardziej potężne urządzenie z jakim się spotkaliśmy, niemniej jednak patrząc na przedział cenowy, w jakim on się znajduje, a także możliwość łatwego przemontowaniu go na odkurzacz ręczny, naprawdę warto zastanowić się nad jego zakupem.

R

Zalety

-korzystny stosunek jakości do ceny;
-łatwość obsługi;
-funkcjonalność.
Q

Wady

-niska jakość wykonania.

OCENA PRODUKTU:
BEZPIECZEŃSTWO:6
SZYBKOŚĆ CZYSZCZENIA:6
TRWAŁOŚĆ PRODUKTU:5
POJEMNOŚĆ:7

Gdy zależy nam na czystości- AEG CX7-1-FLEX SUPREME FLEXIBILITY

Produkt jakim jest 2w1 pionowy i ręczny odkurzacz bezprzewodowy i bezworkowy AEG CX7-1-FLEX SUPREME FLEXIBILITY, to idealne rozwiązanie dla osób, które poszukują produktów wygodnych i bardzo łatwych w obsłudze. Mamy tutaj do czynienia z odkurzaczem bezworkowym, który może pełnić rolę zarówno odkurzacza pionowego jak i ręcznego, dzięki czemu z łatwością posprzątamy nim każdy możliwy zakamarek naszego domu. Ponadto, projektanci wyposażyli odkurzacz w regulację mocy ssania, dzięki czemu łatwo dostosujemy siłę ssania, w zależności od rodzaju sprzątanej powierzchni. Urządzenie zostało także wyposażone w elektroszczotkę, która ułatwia sprzątanie w szczególności gdy mamy w swoim domu zwierzęta, a także posiada światełka LED, które umożliwiają nam dotarcie do nawet najciemniejszych zakamarków. Interesujące jest też to, że projektanci dołożyli tutaj wszelkich starań, aby odkurzać zyskał możliwość nieograniczonego zasięgu jak i dostępności do praktycznie każdego rodzaju zakamarka, czy też powierzchni. Maksymalny czas pracy urządzenia to 45 minut, zaś czas ładowania wynosi tylko 4 godziny, co tym samym, stawia go na czele wśród konkurencji. Odkurzacz jest także lekki i wygodny w użytkowaniu, a także posiada kilka rodzajów ssawek i nakładek, które pozwalają na jeszcze dokładniejsze czyszczenie.

R

Zalety

-wygodny w obsłudze;
-lekki;
-praktyczny i funkcjonalny.
Q

Wady

-niska jakość wykonania.

OCENA PRODUKTU:
BEZPIECZEŃSTWO:7
SZYBKOŚĆ CZYSZCZENIA:7
TRWAŁOŚĆ PRODUKTU:8
POJEMNOŚĆ:8

Stawiając na pewne rozwiązania- KARCHER VC5

Produktów z serii Karcher chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, gdyż praktycznie każdy z nas nie raz zetknął się z szerokim wyborem i dobrą jakością tych produktów. Interesujące jest to, że możemy spotkać się z tą marką, także w kontekście odkurzaczy do domu. Firma ta posiada w swoim asortymencie odkurzacz bezworkowy All in One KARCHER VC5. Zastosowano w nim czterostopniową regulację siły ssania, która pozwala na wygodne ustalenie siły ssącej w zależności od potrzeb użytkownika. Dodatkowo, zamontowany w nim wydajny i bezszczotkowy silnik prądu stałego, który gwarantuje wysoką moc zasysania, a przy tym niskie zużycie energii, dzięki czemu urządzenie jest przychylne ochronie środowiska. Produkt został tak zaprojektowany, aby wyczyścić około 150 m2 powierzchni, a dodatkowo został wyposażony w bardzo długi przewód, który umożliwia jego łatwe ładowanie. Dzięki temu rozwiązaniu, możesz zapomnieć o kurzu i brudzie, jak i też bez problemu przemontujesz go w odkurzacz ręczny łatwy w przenoszeniu i użytkowaniu. Podobnie jak i w przypadku innych produktów marki karcher, tutaj także stykamy się z wieloma różnego rodzaju końcówkami, które pozwolą nam na wyczyszczenie praktycznie dowolnego rodzaju powierzchni. Produkt ten cieszy się pozytywnymi opiniami wśród klientów.

R

Zalety

-wysoka trwałość;
-łatwość obsługi;
-wysoka jakość czyszczenia.
Q

Wady

-urządzenie przewodowe.

OCENA PRODUKTU:
BEZPIECZEŃSTWO:9
SZYBKOŚĆ CZYSZCZENIA:9
TRWAŁOŚĆ PRODUKTU:8
POJEMNOŚĆ:7

Jaki odkurzacz do mycia paneli?

Odkurzacze do paneli to przede wszystkim propozycje, które gwarantują nam nie tylko wydajność, ale też i bezpieczeństwo. Istotne jest dobranie odkurzacza, który nie porysuje podłóg i zagwarantuje nam wysoką moc ssania. Należy więc przyjrzeć się opcjom, które są stosunkowo lekkie, a końcówka wyposażona została w filc lub inny materiał gwarantujący bezpieczeństwo. Szczotki wymienne, rzecz jasna, też będą potrzebne.

Jeśli chodzi o sam typ odkurzaczy, to idealnie sprawdzą się odkurzacze bezworkowe, ale też i bezprzewodowe odkurzacze pionowe. Warto też odnotować, że zakup robota sprzątającego do paneli będzie świetnym krokiem. Panele nie mają wymagającej powierzchni, a więc nie trzeba martwić się o zaawansowane systemy sprzątające, bo te najzwyczajniejsze odkurzacze poradzą sobie bardzo dobrze.

Czy odkurzacz piorący do domu myje podłogę?

Odkurzacze jak najbardziej mogą być wyposażone w funkcje pozwalające nam myć podłogi. Musimy natomiast pamiętać, że w tym celu istotne jest wybranie albo odkurzacza z funkcją mopowania albo zwrócenie się ku droższym, bardziej zaawansowanym odkurzaczom piorącym. Wtedy cała technologia dostosowana jest nie tylko do czyszczenia na sucho lub na mokro, ale przewidziane są też specjalne specyfiki znacznie zwiększające szanse doczyszczenia zabrudzeń.

Pamiętajmy natomiast, że jeśli odkurzacz piorący napotka na swojej drodze zaschnięte zabrudzenie, które nie tak łatwo jest zmyć ręcznie, to z pewnością i odkurzacz piorący sobie nie poradzi. Ewentualnie można też pomyśleć nad mopem parowym. Urządzenia te, z uwagi na parę, są bardzo skuteczne w eliminacji różnorodnych zabrudzeń.

Jaka moc odkurzacza do paneli?

Standardowa moc, jaką odkurzacze do paneli oferują, wynosi od 500 do 900 W. Aczkolwiek istnieją też modele z mocą do 1500-1800 W. To, czy jednak potrzebna będzie taka moc, zależy od dokładnych warunków pracy. Bo jedna osoba będzie potrzebować urządzenia uniwersalnego, w tym odkurzacza do paneli, a druga wyłącznie małego, kompaktowego, cichego i lekkiego odkurzacza wyłącznie do paneli podłogowych czy też innych powierzchni tego typu. Wtedy o wiele lepiej jest zapłacić mniej i kupić opcję o niższej mocy, bo drugie urządzenie sprzątające będzie o wiele lepiej sprawdzać się podczas czyszczenia dywanów, kanap, czy też innych powierzchni o trudniejszej charakterystyce.

Należy też pamiętać, że z reguły odkurzacze do paneli mogą mieć mniejszą moc, bo wessanie brudów znajdujących się na podłodze będzie znacznie łatwiejsze niż pokonanie długich i często zakręconych kędziorów dywanowych.

Jak działa odkurzacz z mopem?

Wyobraź sobie klasyczny odkurzacz, który zamiast klasycznej szczotki ma zamontowany specjalny element do mopowania. Tam znajdziemy też zbiornik na wodę. Z uwagi na taką konstrukcję, istnieje bardzo prosta możliwość odłączenia części do mopowania i połączenia ją ze standardową szczotką gwarantującą możliwości czyszczące kurzu, włosów i innych zabrudzeń tego typu.

Pamiętajmy natomiast o tym, że w celu sprawnego użytkowania odkurzacza z mopem musimy często uzupełniać zbiornik na wodę czystą i równie często opróżniać zbiornik na wodę brudną. Te nie są zbyt pojemne, no chyba że zamiast klasycznego odkurzacza z mopem, wybierzemy odkurzacz piorący. Takie rozwiązanie może działać na sucho i na mokro przez bardzo długi czas – nawet kilka godzin bez wylewania brudnej wody czy uzupełniania czystej z płynem do mycia.

Jaki odkurzacz do podłóg drewnianych?

Odkurzacze dostosowany do podłóg to takie, które wyposażone są albo w szczotkę z miękkim włosiem albo takie, które gwarantują bardzo wysokiej jakości rolki gwarantujące posuwanie się po parkiecie bez zarysowania. Należy też pamiętać, że wybranie odkurzacza do podłóg drewnianych wymaga dostosowania mocy, bo czasami zbyt duża moc może sprawić, że końcówka przyssa się do podłogi i przez nieuwagę sami doprowadzimy do uszkodzenia czy po prostu zarysowania paneli podłogowych.

Warto też pamiętać, że do podłóg drewnianych rozwiązaniem ciekawym będzie wyposażenie się w odkurzacz pionowy z miękką szczotką lub też wybranie urządzenia, które posiada w swoim zestawie specjalne akcesorium do parkietów. Takie szczotki są odpowiednio dostosowane do pracy wymagających delikatności względem drewnianej powierzchni.

Jaka szczotka do odkurzania paneli?

Wybranie odpowiedniej końcówki do naszego odkurzacza to sprawa bardzo ważna i często bagatelizowana. Jeśli dbasz o swoją podłogę i nie chcesz doprowadzić do sytuacji, w której delikatna powierzchnia zostanie łatwo porysowana, to warto wybrać taką szczotkę, która nie doprowadzi do żadnych uszkodzeń. Najlepszym więc rozwiązaniem jest wybranie szczotki z włosiem miękkim i, co ważne, naturalnym. Włosie syntetyczne jest twarde, przez co istnieje większa szansa na porysowanie paneli.

Co więcej, idealna szczotka do odkurzania paneli będzie mieć też dodatkowe zabezpieczenia w postaci nałożonych pokryć filcowych. Chodzi tutaj o zabezpieczenie kółek do bezpieczniejszego poruszania się i krawędzi szczotki.

Jaka końcówka do odkurzacza?

Istnieje wiele różnych opcji dostępnych na rynku takich jak, na przykład, szczotki do paneli, tapicerskie, turboszczotki czy też elektroszczotki. Każda z nich sprawdzi się w innych warunkach i będzie też cieszyć się różną skutecznością. Należy więc pamiętać, że pamiętać o tym i wybierać propozycje dostosowane do naszych wymagań i oczekiwań, a także warunków, w jakich końcówka będzie pracować.

Są, rzecz jasna, końcówki uniwersalne. Takie jednak szczotki pomimo tego, że sprawdzą się idealnie w przypadku dywanów i gładkich podłóg, mogą nie zagwarantować odpowiedniej jakości w sprzątaniu. Co więcej, nie będą odpowiednie do wyciągania włosia czy też do sprzątania powierzchni tapicerowanych. Na wyposażeniu powinny znajdować się też szczotki z wygodnymi kółkami, co znacznie ułatwia czynności sprzątające.

Odkurzacz myjący podłogi opinie- jak wybrać najlepszy

Odkurzacz myjący podłogi to bardzo dobra inwestycja. Jakby na to nie patrzeć, z jednej strony kupujemy jedno urządzenie, które może z pozoru wydawać się droższe od standardowego odkurzacza, jednakże w praktyce pozwala nam na zastąpienie aż dwóch lub nawet trzech różnych rodzajów urządzeń, w zależności od złożoności danego produktu. Musimy być jednak świadomi kilku aspektów, jakie wiążą się z tego typu rozwiązaniami technologicznymi, gdyż będą się one znacząco różnić od typowego odkurzacza czy też mopa parowego. Dlatego też przyjrzyjmy się bliżej głównym cechom, jakie powinny posiadać dobre odkurzacze myjące podłogi.

Po pierwsze, należy zdać sobie sprawę z faktu, że odkurzanie na mokro usuwa nie tylko zanieczyszczenia, ale także alergeny, bakterie i drobnoustroje, dzięki czemu możemy cieszyć się jeszcze większą czystością w naszym domu. Dodatkowo niezwykle istotne jest to, że odkurzacz do mycia podłóg powinien być zaprojektowany w taki sposób, aby móc montować w nim odpowiednie szczotki z mikrofibry, dzięki czemu z łatwością usuniemy największe zabrudzenia. Ponadto powinien być on wyposażony w specjalną funkcję odsysania wody podczas mycia, dzięki czemu skróci to czas suszenia czyszczonej powierzchni nawet do 50%. Zacznijmy jednak od początku (choć może mi tak dosadnie, gdyż tutaj skupimy się na elementach istotnych dla użytkownika, a mianowicie dodatkach. Ważne jest to, aby odkurzacz do mycia podłogi posiadał jak najwięcej różnego rodzajów końcówek, dzięki czemu będziemy mieli większą pewność i efektywność wyczyszczenia nawet trudno dostępnych miejsc. Pamiętajmy także, że powinien on posiadać końcówkę do mycia podłogi, który będzie posiadał ściereczkę z mikrofibry, dzięki czemu nie dojdzie do pozostawienia smug na czyszczonej powierzchni. Jeżeli już zdecydujemy się na takie urządzenie, pamiętajmy także, aby sama miała szeroki zakres wciągania zanieczyszczań, dzięki czemu pozwoli na zwiększenie wydajności podczas sprzątania.

Przechodząc dalej, powinniśmy zwrócić także uwagę na kilka innych, bardziej technicznych aspektów. Mowa tutaj między innymi o kablu. Oczywiście, urządzenia bezprzewodowe będą w tym wypadku najwygodniejsze, niemniej jednak czas ich pracy będzie warunkować żywotność baterii, która zazwyczaj wynosi kilkanaście minut. Z drugiej strony urządzenia na kablu, chociaż będą zachowały ciągłą pracę, to będą nas ograniczały długością kabla. Dlatego też tutaj powinniśmy zastanowić się jak duże mamy powierzchnie do sprzątania, a także czy gniazdka w naszym mieszkaniu są dobrze rozlokowane. Ponadto ważne jest także określenie prędkości obrotów wałków czyszczących. Standardowo jest to około 7 000 obrotów na minutę, a musimy wiedzieć, że im większa szybkość tym szybciej rozprowadzana jest po podłodze woda, dzięki czemu łatwiej się ją wysuszy. Powinniśmy także pamiętać o wadze odkurzacza. Niektóre urządzenia mogą sięgać nawet do 7 kg obciążenia, co na dłuższą metę będzie dość męczące przy sprzątaniu. Najlżejsze produkty będą zaś ważyły od dwóch do 3 kg. Zwracając uwagę na te poszczególne aspekty możemy mieć pewność, że natrafimy na idealny odkurzacz do mycia podłóg (więcej na ten temat dowiesz się z https://aniaradzi.pl/porady/odkurzacz-myjacy-podlogi-modele-ceny-opinie-sposob-dzialania/).

Słów kilka o odkurzaczu – odkurzacz opinie klientów z 2024

Porównując produkty jakie zamieściliśmy w rankingu wraz z informacjami jakie zostały zawarte w części teoretycznej, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że to właśnie PHILIPS FC6409 PowerPro Aqua 3w1 jest tutaj najlepszym produktem, na jaki możemy się zdecydować. Cechuje się on: odpowiednim stosunkiem jakości do ceny, dodatkowo jest wygodny w obsłudze, lekki, posiada wiele funkcji czyszczenia, a także dużą wydajność. Jest również bezpieczny, szybko czyści zabrudzenia i ma duży pojemnik na brudy. Ponadto spełnia wiele oczekiwań jakie stawia się tego typu produktom. Dlatego też zastanawiając się nad zakupem tego typu urządzenia, naprawdę warto dokładnie przemyśleć właśnie ten produkt.

[kkratings]

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki odkurzacz myjący podłogi wybrać
Average rating:  
 6 reviews
 by Paula

Odkurzaczy przez nasz dom przewinęło się już mnóstwo. Z trójką dzieci, psem i ogródkiem odkurzacz mógłby być w zasadzie włączony cały czas, ale to nie odkurzanie jest dla mnie największym wyzwaniem, a mycie podłogi. Dlatego też zainwestowałam w odkurzacz myjący podłogi, super urządzenie.

 by kalusia

Chyba nikt z nas nie lubi sprzątać, ale za to chętnie przebywamy w czystym wnętrzu, dlatego bez względu na to czy lubimy czy nie, sprzątać musimy! Każdy z nas chciałby posprzątać szybko i skutecznie. A odkurzacz myjący to nie tylko wygoda, ale i oszczędność czasu.

 by nagalia

Odkurzanie na mokro usuwa nie tylko zanieczyszczenia, ale też alergeny, bakterie i drobnoustroje. Zbieranie kurzu jest efektywniejsze. Więc uważam że warto mieć w domu taki odkurzacz. Po zakupie odkurzacza myjącego mop staje się niepotrzebny.

 by Irenka

Odkurzacz myjący podłogi to bardzo wygodny sprzęt, który usprawni sprzątanie mieszkania. Za jego pomocą możesz jednym ruchem dokładnie posprzątać podłogę. Taki sprzęt ma jeszcze kilka zalet. Odkurzacz z mopem to świetna inwestycja.

 by ulenica

Kiedy na rynku pojawiły się takie odkurzacze byłam do nich sceptycznie nastawiona, ale gdy zobaczyłam u mojej bratowej to urządzenie to zmieniłam zdanie. Ogromnym zaskoczeniem był dla mnie efekt odkurzania i mopowania jednocześnie. Celowo rozlałam na podłodze sok a odkurzacz i tak świetnie sobie poradził .

 by teofilia

Odkurzacz myjący podłogi to doskonały wybór i duża pomoc w domowych obowiązkach. Nie trzeba już wykonywać dwóch czynności – najpierw odkurzać podłóg, a potem mycie. Wyróżniają się one nie tylko wygodą użytkowania, ale również dodatkową funkcją mycia podłóg.