Potrzebujesz cichego odkurzacza piorącego, ale nie chcesz wydawać na niego wielkich pieniędzy?
Nic prostszego! Okazuje się, że głośność pracy tych urządzeń ma niewiele wspólnego z ich ceną. Jeżeli szukasz cichego odkurzacza i chcesz poznać opinie o różnych modelach w umiarkowanej cenie – to ten ranking jest dla Ciebie. Przekonaj się jak cichy odkurzacz możesz kupić w średnim przedziale cenowym.

Odkurzanie to jedna z najbardziej podstawowych czynności, które wykonujemy aby zadbać o czystość w domu. W wielu mieszkaniach odkurza się codziennie, zwłaszcza jeśli w rodzinie są małe dzieci, alergicy, zwierzęta albo miłośnicy czystych podłóg. Niestety odkurzanie raczej nie należy do przyjemności, zwłaszcza jeśli maszyna, z którą pracujemy jest głośna, ciężka, ma krótki kabel i pozostawia nieprzyjemny zapach kurzu w pomieszczeniu.

Ranking cichych odkurzaczy 2024 porównuje 5 modeli w umiarkowanych cenach. Najdroższy opisywany produkt, na tle wszystkich dostępnych na rynku, nadal wypada całkiem tanio. Wybraliśmy odkurzacze tradycyjne z workami jednorazowymi. Wszystkie zostały ocenione przynajmniej dobrze przez użytkowników, są produkowane przez popularne firmy i dostępne w sklepach stacjonarnych i on-line. Porównam ze sobą wszystkie odkurzacze i wybiorę ten, który wypada najlepiej. Podrzucę też garść potrzebnych informacji o cichych odkurzaczach i nie tylko.

Cichy odkurzacz Raven EO005

ranking fotelików samochodowych 15-36

Raven EO005 to tradycyjny odkurzacz, średniej jakości, w bardzo niskiej cenie. Jego moc wejściowa to 800 W. Skuteczność odkurzania dywanów ma niski wskaźnik E, a podłóg: A. Raven reprezentuje bardzo dobrą klasę energetyczną A.
Jak widać, odkurzacz dużo lepiej radzi sobie z podłogami, niż z dywanami. Sprawdzi się w domu, gdzie nie ma ich zbyt wiele. Odkurzacz pracuje na jednorazowych, tekstylnych workach i ma wskaźnik informujący o tym, że worek zapełnił się. Długość kabla to 5 m. i ma on system automatycznego zwijania.
Raven EO005 wygląda skromnie, ma dwa duże kółka, uchwyt do podnoszenia, teleskopową rurę i trzy końcówki, a także regulację mocy ssania. Kupujący oceniają dobrze jego skuteczność i stosunek ceny do jakości. A czy jest cichy? Tutaj zdania są mocno podzielone. Wiele osób potwierdza, że odkurzacz jest dość cichy, ale łatwo znaleźć opinie, że pracuje bardzo głośno. Najlepiej kierować się podanym poziomem głośności, który jest najwyższy ze wszystkich opisywanych dzisiaj produktów.

Poziom głośności

79 dB

R

Zalety

• tani,
• mały,
• wysoka skuteczność odkurzania podłóg,
• klasa energetyczna A.
Q

Wady

• dość krótki kabel,
• odkurzacz nie jest wystarczająco cichy.

Cichy odkurzacz Hoover Telios Plus TE70

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Hoover Telios jest sporo droższy od poprzedniego odkurzacza, ale nadal mieści się w najniższej półce cenowej. Jego moc to 700W, ale producent zaznacza, że nowoczesny silnik pobiera mniej prądu, a działa z wyższą skutecznością. Odkurzacz ma filtr EPA, który można myć pod wodą.
Ten odkurzacz także mieści się w klasie energetycznej A. Ma bardzo wygodną opcję obrotowego węża. Oprócz tego także regulację mocy ssania i specjalną końcówkę do parkietów. Dodatkowy sprytny patent to wbudowany w odkurzacz schowek na wszystkie końcówki. Kabel Hoovera ma 9 m długości i jest automatycznie zwijany. Urządzenie pracuje na jednorazowych workach i sygnalizuje poziom ich napełnienia.
Hoover Telios Plus jest oceniany bardzo dobrze. Ma dużą efektywność sprzątania, biorąc pod uwagę niedużą moc i niską cenę. Większość osób ocenia jego pracę jako cichą. Wśród uwag krytycznych można znaleźć opinię, że rury i końcówki potrafią wypadać w trakcie pracy. Samo wykonanie urządzenia ocenia się jako średniej jakości.

Poziom głośności

69 dB

R

Zalety

• mały pobór prądu,
• klasa energetyczna A,
• zmywalny filtr EPA,
• schowek na końcówki,
• całkiem długi kabel,
• cicha praca.
Q

Wady

• wypadające części,
• średnia jakość wykonania.

Cichy odkurzacz Camry Cr 7037

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Camry to mniej popularna marka AGD. Opisywany odkurzacz jest odrobinę droższy od Hoovera, jego cena jest na średnim poziomie. Moc pracy ma zasięg od 800 do 2300 W, ale mieści się w klasie energetycznej A+. Odkurzacz ma wbudowany filtr HEPA, o właściwościach antyalergicznych. Klasa skuteczności sprzątania podłóg i dywanów to również A.
Camry jest dość kompaktowy, ma kabel o długości 7m. Wyposażony jest także w teleskopową rurę i cztery końcówki. Worki do tego odkurzacza są również jednorazowe, mają pojemność 3 litrów, a o ich przepełnieniu informuje wskaźnik. Filtr HEPA jest świetny dla rodzin z małymi dziećmi lub alergików. Odkurzacz ma też dobrą klasę reemisji kurzu: A.
Camry Cr 7037 ma głośność pracy tylko o 1 dB niższą od Hoovera, a wszyscy użytkownicy potwierdzają, że jest cichy. Generalnie ma bardzo wysokie oceny jeśli chodzi o skuteczność, wygodę użytkowania i wykonanie. Wiele osób chwali sobie wysoką moc ssania.

Poziom głośności

68 dB

R

Zalety

• moc do 2300 W,
• klasa energetyczna A+,
• filtr HEPA,
• skuteczność sprzątania podłóg i dywanów: A,
• cicha praca,
• niska reemisja kurzu.
Q

Wady

• trochę za krótki kabel.

Cichy odkurzacz Philips Performer Active FC8576

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Cichy odkurzacz marki Philips mieści się nadal w średniej półce cenowej, chociaż jest droższy od poprzednika. Ma klasę energetyczną A i niewielką moc 650 W. Długość kabla to 9 m.
Philips Performer Active ma wbudowany filtr alergenowy. Odkurzacz pracuje w technologii AirFlowMax, która polega na zwiększonym przepływie powietrza w worku na kurz, co umożliwia lepsze wykorzystanie jego pojemności. Po za tym zbierający się w worku drobny pył jest pochłaniany i nie powinien zmniejszać mocy ssania.
Kolejne udogodnienie to dysza TriActive, która pozwala na czyszczenie na trzech poziomach, a boczne szczotki są pomocne przy sprzątaniu przy krawędziach mebli i ścian. Urządzenie ma także miękki zderzak i bardzo pojemny worek – 4 l. Performer Active został oceniony przez specjalistów w Europie jako produkt przyjazny dla alergików, ponieważ oczyszcza powietrze z drobnoustrojów.
Odkurzacz Philips ma świetne oceny, chociaż nie wszystkich użytkowników satysfakcjonuje jego głośność pracy. Jest bardzo dokładny i wygodny, ma świetną turbo szczotkę. Jakość wykonania także jest oceniana bardzo wysoko. Wiele osób chwali gumowy zderzak za ochronę mebli i ścian. Szkoda, że nie jest tak cichy jak inne modele.

Poziom głośności

77 dB

R

Zalety

• klasa energetyczna A,
• wysoka skuteczność przy niewielkiej mocy,
• długi kabel,
• filtr alergenowy,
• technologia AirFlowMax,
• dysza TriActive,
• 4 l pojemności,
• gumowy zderzak,
• wysoka jakość wykonania.
Q

Wady

• nie jest wystarczająco cichy.

Cichy odkurzacz Rowenta RO6331 Silence Force

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

To najdroższy odkurzacz w naszym rankingu, kosztuje dwa razy więcej niż drugi w kolejności Hoover. Moc silnika wynosi 750 W, ale moc ssania jest określana na 2200 W. Ma bardzo długi kabel – aż 11 m. Rowenta reprezentuje także wysoką klasę energetyczną 4A.
Pozostałe parametry odkurzacza Silence Force są równie wysokie: efektywność na każdym podłożu – A, emisja kurzu – A, podobnie jest z poziomem głośności. Urządzenie ma wbudowany filtr Hepa. Sprzątanie ułatwiają cztery koła obracające się o 360°. Ten model odkurzacza pracuje w pozycji pionowej.
Rowenta ma wbudowaną szczotkę do odkurzania mebli – jest delikatniejsza od pozostałych końcówek. Ma też teleskopową rurę z wygodnym uchwytem. Dołączoną końcówką można zmieniać na dwa tryby pracy – inny dla podłóg i dywanów.
Wysoka klasa energetyczna, silna moc ssania i wszystkie udogodnienia sprawiają, że można określić to urządzenie jako produkt wysokiej klasy. Ma świetne opinie, ale jest dość drogi. Wydaje się, że można znaleźć sprzęt podobnej jakości, ale w niższej cenie.

Poziom głośności

68 dB

R

Zalety

• cicha praca,
• mała moc silnika przy dużej mocy ssania,
• bardzo długi kabel,
• bardzo wysoka klasa energetyczna,
• wysoka efektywność na każdym podłożu,
• kółka obracające się o 360°,
• szczotka do odkurzania mebli.
Q

Wady

• jest dość drogi.

Ciche odkurzacze – opinie użytkowników różnią się

Część poradnikową tego artykułu musimy zacząć od tego, że opinie na temat poziomu głośności pracy odkurzaczy są skrajnie różne. Jak to możliwe, że to samo urządzenie może być oceniane jako ciche i głośne jednocześnie?

Subiektywna ocena głośności zależy od warunków użytkowania odkurzacza. Dużo ciszej pracuje wtedy, kiedy jego pojemnik jest opróżniony. Inaczej odbieramy głośność urządzenia w małym pokoju, inaczej w wielkim salonie. Wpływa na to nawet kwestia otwartych lub zamkniętych okien oraz dywanów i zasłon, które wytłumiają wnętrza.

Po za tym każdy z nas ma nieco inną wrażliwość słuchu. Niektórzy nawet nie wiedzą, że mają mikrouszkodzenia narządu słuchu spowodowane słuchaniem głośnej muzyki lub pracą w głośnym otoczeniu. Są też osoby, które są wyjątkowo uczulone na pewien rodzaj fal dźwiękowych emitowany przez silniki używane w sprzęcie AGD.

Wybór cichego odkurzacza w roku [Y] – co jest najważniejsze?

Jeżeli planujesz zmienić odkurzacz i Twoim priorytetem jest to, że musi być cichy, zwróć uwagę przede wszystkim na poziom głośności. Jest podany przy każdym urządzeniu sprzątającym, a szczególnie eksponowany w odkurzaczach, które producent określa jako ciche. Jednostka tego wskaźnika to dB – decybel. W naszym rankingu najmniejsza wartość to 68 dB (modele te osiągają jeszcze niższą głośność przy minimalnej mocy ssania). Na rynku są też dostępne dużo cichsze, ale też dużo droższe odkurzacze.

Dla lepszego zobrazowania głośności opisywanych urządzeń: szept mierzy około 20 dB, we wnętrzu biura hałas osiąga jakieś 50 dB, ruch uliczny określa się ogólnie na 90 dB, motocykl bez tłumika osiąga 100 dB.

Najcichsze odkurzacze – ranking 2024 i porównanie produktów

Poniższa tabelka przedstawia najważniejsze parametry opisywanych odkurzaczy.

głośność

moc

klasa energetyczna

długość kabla

jakość

cena

Raven

79 dB

800 W

A

5 m

dobra

najniższa

Hoover

69 dB

700 W

A

9 m

średnia

niska

Camry

68 dB

800 W

A+

7 m

dobra

średnia

Philips

77 dB

650 W

A

9 m

b. dobra

średnia

Rowenta

68 dB

750 W

AAAA

11 m

b. dobra

najwyższa

 

Najmniejszy poziom głośności osiągają odkurzacze Camry i Rowenta. Najmniejszą moc silnika ma odkurzacz Philips, a największą Raven i Camry. Najwyższą klasę energetyczną prezentuje Rowenta, ten odkurzacz ma też najdłuższy kabel. Niestety Rowenta jest także najdroższa. Najtańszy odkurzacz to Raven.

Jeśli chodzi o jakość wykonania, dodatkowe funkcje, skuteczność pracy, wygodę, moc ssania, filtry powietrza, pojemność worka – najlepsze opinie mają odkurzacze Philips i Rowenta. W przypadku Philipsa łączy się to z przystępną ceną, Rowenta jest dużo droższa.

Najlepszy cichy odkurzacz

Produkt, który wygrywa nasz ranking całkowicie zdeklasował wszystkich rywali. Parametry tego urządzenia są tak dobre, a jakość wykonania i efektowność tak wysokie, że całkowicie rekompensuje to najwyższą w zestawieniu cenę. Wygrywa Rowenta RO6331Silence Force. Uzasadnienie:

  • najniższy w rankingu poziom głośności,
  • optymalna moc silnika,
  • bardzo wysoka klasa energetyczna,
  • bardzo długi kabel – aż 11 m,
  • świetna jakość wykonania,
  • bardzo dobre opinie użytkowników,
  • wygodna pozycja pionowa,
  • cztery kółka obracające się o 360°,
  • wbudowany filtr Hepa.

W przypadku cichych odkurzaczy ze średniej półki cenowej warto dołożyć trochę, ale cieszyć się niezawodnym sprzętem. W końcu odkurzacz, nawet najcichszy, musi dobrze sprzątać i być łatwy w użytkowaniu.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki cichy odkurzacz wybrać - Nasze Opinie oraz Ranking.
Average rating:  
 0 reviews