Picie kawy o poranku ze świeżo zmielonych ziaren to coś, co każdy amator dobrej kawy powinien spróbować w swoim życiu. Ma ona o wiele bardziej aromatyczny zapach, a sam smak bardzo się różni od już zmielonej kawy, jaką możemy zakupić w dowolnym sklepie. Z tego względu warto pomyśleć o własnym młynku do kawy.

W jaki jednak sposób wybrać najlepszy młynek do kawy, który oprócz oczywiście dobrego mielenia ziaren oraz bezproblemowej pracy będzie również w miarę tanim zakupem? Najlepszą odpowiedzią na to pytanie będzie oczywiście zapoznanie się z rankingiem młynków do kawy, który dla was przygotowaliśmy!

W zestawieniu zdecydowaliśmy się przetestować pięć bardzo dobrych i często polecanych produktów. Zwycięzcę rankingu 2024 roku wybieraliśmy poprzez porównanie szeregu parametrów we wszystkich młynkach do kawy. Sprawdzaliśmy zatem jaka jest jakość mielenia oraz mechanizm mielący, funkcjonalność (w tym regulacja grubości mielenia) oraz czy młynek jest elektryczny czy mechaniczny. Ponadto zwróciliśmy uwagę również na materiały, z jakich wykonano narzędzia oraz na moc, gwarancję i ceny.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Mlynek DeLonghi do kawy KG 89

DE’LONGHI KG 89

9.9

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
 
MLYNEK ELEKTRYCZNY DO KAWY BOSCH MKM 6003 180W

Bosch MKM 6003

9.8

Tani

Allegro Logo
 
Neonet logo 1
 
MLYNEK DO MIELENIA KAWY ESPERANZA

ESPERANZA EKC001K

9.7

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
 
Neonet logo 1
 
neo24.pl
Aigostar Breath 30CFR

Aigostar Breath 30CFR

9.5

Średnia

Allegro Logo

MŁYNEK DO KAWY DE'LONGHI KG 89

ranking fotelików samochodowych 15-36

Produkt ten wygrywa ranking młynków do kawy dzięki bardzo dobrej uniwersalności oraz niezwykle dobremu wykonaniu. Zastosowano tutaj żarna jako mechanizm mielący, co daje o wiele lepsze efekty – ziarna są równo zmielone.
Młynek wyposażony jest w funkcję wyboru ilości kawy do zmielenia, gdzie możemy ustawić mielenie na maksymalnie 12 filiżanek. Oprócz tego produkt wyposażono również w stopień zmielenia kawy, dzięki czemu będziemy mogli dostosować rozmiar ziaren do rodzaju napoju jaki będziemy zaparzać.
Oprócz tego młynek ten może pochwalić się szeregiem funkcji zabezpieczających. Pierwszy system zabezpieczeń automatycznie wyłącza urządzenie, jeżeli w niepoprawny sposób zamontujemy pojemnik na ziarna. Drugi natomiast odpowiada za wyłączenie urządzenia w przypadku niewłaściwie umieszczonego pojemnika na kawę zmieloną.
Młynek oferuje nam moc na poziomie 110W, a pojemnik na ziarna pomieści maksymalnie 120g kawy. Opisywany produkt to z pewnością jeden z najciekawszych młynków dostępnych na rynku. W porównaniu do innych tutaj opisywanych modeli jest on nieco drogi. Z tego względu ocena redakcji wynosi 9.5/10.

R

Zalety

– Wiele funkcji dodatkowych;
– Systemy zabezpieczające;
– Zastosowanie żaren jako mechanizmów mielących;
– Bardzo duża pojemność na kawę.
Q

Wady

– Bardzo wysoka cena.

Młynek elektryczny do mielenia kawy Bosch MKM 6003

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Tak jak i poprzedni produkt, mamy tutaj do czynienia z elektrycznym młynkiem do mielenia. Należy jednak zauważyć, że w przeciwieństwie do zwycięzcy rankingu, w tym przypadku mechanizmem mielącym są ostrza, które nie gwarantują tak dobrego mielenia.
Należy jednak zauważyć, że jest to produkt marki Bosch – światowego potentata, który doskonale wie w jaki sposób przygotować urządzenie, aby oferowało jak najlepszą jakość. Z tego względu pomimo zastosowania ostrzy, Bosch pozwolił sobie na zaimplementowanie najwyższej jakości noża dwuskrzydłowego, który wykonany został ze stali szlachetnej.
Oznacza to, że produkt bardzo dobrze mieli i odporny jest na zniszczenia. Co ciekawe, młynek ten oferuje większą moc nic poprzednik. Tutaj mamy aż 180 W, co gwarantuje bardzo szybkie i wydajne mielenie, nawet do 150 g kawy na minutę.
Pod względem funkcjonalności oraz systemów zabezpieczających, jest to jeden z ciekawszych modeli dostępnych na rynku w tej cenie. Do wyboru mamy dwa tryby pracy – tryb ciągły oraz pulsacyjny. Oprócz tego, możemy regulować sobie stopień zdrobnienia kawy oraz ilość kawy, jaką będziemy mielić.
Warto również zauważyć, że całość wykonana została z niezwykle wytrzymałych materiałów – mowa tutaj o stali szlachetnej, która, oprócz noża, wykorzystana została do wykonania misy oraz pojemnika do mielenia. Sam korpus wykonany został z tworzywa sztucznego, co redukuje nieco jego wagę. Dodatkowo system zabezpieczający nie pozwala nam na uruchomienie urządzenia póki pokrywa nie jest zamknięta. Ocena redakcji to 8 /10 – obniżona z powodu małego pojemnika na ziarna oraz głośnej pracy.

R

Zalety

– Niezwykle wytrzymałe wykonanie;
– Bardzo długo gwarancja;
– Dobra efektywność;
– Wysoka funkcjonalność oraz bezpieczeństwo.
Q

Wady

– Głośno pracuje;
– Ostrza jako mechanizm mielący.

MOCNY ELEKTRYCZNY MŁYNEK DO MIELENIA KAWY ESPERANZA

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Jest to bardzo mała, a co ważniejsza niezwykle budżetowa alternatywa dla innych młynków do mielenia. Oferujący jedynie 50 g pojemności na ziarno młynek jest bardzo ciekawym wyborem o wysokiej mocy, która wynosi nawet aż 160 W.
Oprócz dużej mocy, warto zauważyć również, że produkt wyposażony został w dodatkową funkcję pulsacyjną. Z innych zalet warto wymienić także możliwość wykorzystania młynka do mielenia orzechów. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu dwuskrzydłowego noża ze stali nierdzewnej.
Produkt oferuje nam standardowo 2 lata gwarancji. W połączeniu z niską ceną jest to świetne, budżetowe rozwiązanie dla każdego, kto chciałbym wypróbować kawy ze świeżo zmielonych ziaren, a nie chce wydawać kroci na urządzenia. Niestety, brak możliwości wyboru grubości mielenia oraz zastosowanie noża zamiast żaren obniża ocenę produktu na 7/10.

R

Zalety

– Bardzo tani;
– Mały rozmiar;
– Możliwość mielenia orzechów oraz przypraw.
Q

Wady

– Mało funkcjonalny;
– Nóż jako mechanizm mielący.

Kompaktowy młynek do kawy Aigostar Breath 30CFR

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Tak jak poprzedni młynek, jest to kompaktowe rozwiązanie, które jednak może pochwalić się o wiele większą uniwersalnością mielenia. Oprócz kawy, możemy w młynku zmielić również inne ziarna, przyprawy, zioła czy nasiona. Mały rozmiar oznacza niestety, że pojemność na ziarna to tylko 60 gram.
Co ciekawe, młynek ten oferuje nam 150 W mocy, co w połączeniu z małych rozmiarem oraz zastosowaniem ostrza ze stali nierdzewnej daje nam bardzo dobrą efektywność. Co więcej, ostrze dodatkowo wyposażone jest w płytki, które zapobiegają zużyciu – przedłuża to przydatność urządzenia.
Atrakcyjny design to kolejna zaleta, o której warto wspomnieć, kiedy mowa o tym młynku. Zastosowanie przezroczystej pokrywy pozwala nam obserwować w jaki sposób ostrze mieli kawę czy inną zawartość, jaką wsypaliśmy.
Model ten jest także dobrym rozwiązaniem z powodu niskiej ceny. W połączeniu ze standardową, dwuletnią gwarancją, pozwala nam w tani sposób skosztować kawy ze świeżo mielonych ziaren. Niestety, brak możliwości regulacji mielenia oraz wykorzystanie ostrza zamiast żaren sprawia, że produkt otrzymuje 7/10.

R

Zalety

– Wielozadaniowy;
– Ciekawy design;
– Kompaktowy rozmiar;
– Bardzo tani.
Q

Wady

– Mała pojemność na ziarna;
– Brak regulacji mielenia.

Młynek do kawy jaki będzie najlepszy?

Znalezienie tego właściwego młynka do kawy to zadanie tylko z pozoru łatwe. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na szereg parametrów oraz elementów, z których dany model został wykonany. Tylko kiedy weźmiemy je pod uwagę będziemy mogli wybrać właściwe urządzenie. Z tego powodu należy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie jakie mamy oczekiwania wobec urządzenia, które sobie wybierzemy.

Na co powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę podczas wybierania młynka do kawy w 2024 roku? Pierwszą rzeczą będzie oczywiście rodzaj mechanizmu mielącego. Zaraz po mechanizmie kluczową rolę odgrywać będzie moc urządzenia (jeśli jest elektryczne) oraz oczywiście możliwość regulacji stopnia zmielenia. Dalej warto pamiętać o pozostałych funkcjach, o materiałach z jakich wykonano urządzenie oraz na jak długo producent przewidział gwarancję. Dodatkowo pamiętajmy o opiniach młynków do kawy oraz o ich cenie.

Ostrze czy żarno? Mechanizm mielący

Młynki do kawy wyposażone w ostrza będą z pewnością tańsze od tych, które oferują żarna. Pierwszym i najważniejszym powodem tej rzeczy jest oczywiście efektywność. Żarna o wiele lepiej radzą sobie z mieleniem kawy, a na dodatek mielą ją w bardzo równy sposób. Ostrza są jednak o wiele bardziej uniwersalne, gdyż młynki do kawy z nożem z nierdzewnej stali mogą być również wykorzystano do zmielenia innych ziaren, nasion czy przypraw. Jednakże, w przypadku kawy, żarna gwarantują o wiele dokładniejsze mielenie.

Moc urządzenia

Jeżeli zastanawiamy się nad elektrycznymi młynkami, to należy również pamiętać o ich mocy. Im większa moc tym oczywiście lepiej młynek radzi sobie z mieleniem ziaren – robi to szybciej, dokładniej, a przy tym urządzenie nie zużywa się tak szybko.
Warto pomyśleć zatem o urządzeniach z minimalną mocą wynoszącą 110-120W. Urządzenia o słabszej mocy będą oczywiście tańsze, ale gorzej będą radzić sobie z mieleniem oraz ich niezawodność może być wątpliwa.

Regulacja stopnia zmielenia

W zależności od tego czy chcemy przygotować sobie Espresso czy inny rodzaj kawy, wybór stopnia zmielenia może okazać się kluczowy. Dlatego każdy amator kawy powinien pamiętać, aby jego urządzenie zezwalało na wybranie stopnia zmielenia ziaren.

Funkcjonalność

Na funkcjonalność składa się wiele opcji oraz parametrów. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, aby urządzenie wyposażone było w specjalne systemy bezpieczeństwa, które, na przykład, nie pozwalają uruchomić młynka, jeśli pojemnik z ziarnem został nieprawidłowo zamontowany.
Oprócz kwestii bezpieczeństwa, funkcjonalność to oczywiście zastosowanie nóżek bądź podstawki antypoślizgowej, możliwość włączenia wielu trybów, w tym trybu pulsacyjnego. Oczywiście powinniśmy pamiętać o innych funkcjach ułatwiających korzystanie z młynka do kawy.

Z czego wykonano młynek?

Jeżeli zależy nam na tym, aby młynek posłużył nam dłużej niż okres gwarancji, to powinniśmy przede wszystkim upewnić się, że młynek został wykonany z odpowiednio trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów.
Warto zatem patrzeć na to czy miski i pojemniki młynka wykonane są z wytrzymałego tworzywa sztucznego bądź ze stali szlacheckiej. Oprócz tego, jeśli wybierzemy młynek z ostrzem, należy upewnić się, że jest to ostrze ze stali nierdzewnej.

Gwarancja

Ranking młynków do kawy przedstawia pięć produktów, które minimalny okres gwarancji mają na 24 miesiące – i nie bez powodu. Im dłuższa gwarancja tym producent jest pewniejszy swojego produktu i nie boi się potwierdzić niezawodnego działania młynka przez okres dwóch lat bądź nawet dłużej. Ciekawym dodatkiem do gwarancji będzie również gwarancja typu door to door. Oznacza to tyle, że w przypadku jakiegokolwiek uszkodzenia bądź usterki, kurier przyjedzie pod nasze drzwi po uszkodzony młynek i zabierze go prosto do producenta, a następnie naprawiony bądź wymieniony na nowo odeśle z powrotem do nas – wszystko na koszt firmy!

 w 2024

Teraz już wiesz jaki młynek do kawy wybrać w roku 2024!

Aby wybrać produkt w sposób świadomy, należy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie czego dokładnie oczekujemy od młynka do kawy. Warto również wziąć pod uwagę opinie osób, które korzystały wcześniej z wybranego przez nas młynka. Dodatkowo należy również pamiętać o tym, aby wybrane przez nas urządzenie oferowało właściwy stosunek jakości do ceny.

Jeżeli nie jesteście przekonani co do szukania młynka na własną rękę, to zachęcamy do wybrania jednego z młynków zrecenzowanych w rankingu. W szczególności polecamy zwycięzcę rankingu, gdyż to bardzo dobrze przygotowany produkt, który z pewnością zapewni nam idealnie zmieloną kawę.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki młynek do kawy wybrać
Average rating:  
 0 reviews