Większość ludzi rozpoczyna swój poranek od kawy. Nic dziwnego, gdyż jest napój niezwykle pobudzający, dostarczając nam ogromnych ilości energii, jak i pozwalający na lepsze rozpoczęcie danego dnia w szczególności, gdy jest to poniedziałek. Oczywiście, aby przyrządzić kawę mamy do dyspozycji wiele możliwości, niemniej jednak żadna nie sprawdzi się tak dobrze jak kawiarka indukcyjna. Artykuł został specjalnie przygotowany do tego, aby zapoznać was bliżej z tym produktem i pokazać jak praktyczne i szybkie w użyciu jest takie rozwiązanie. Pozostaje zadać sobie jedno pytanie – jaka kawiarka na indukcję jest najlepsza?

Poniżej specjalnie dla państwa przygotowaliśmy ranking kilku wybranych przez nas produktów, które naszym zdaniem są aktualnie topowymi na rynku. Ranking może także posłużyć jako punkt wyjścia przy dalszym poszukiwaniu z tego typu rozwiązań.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Kawiarka Kitty 6 fil indukcja BIALETTI

Kawiarka Kitty BIALETTI

9.9

Drogi

Allegro Logo
 
emagpl logo table
 
empik logo
Kawiarka Venus 4 BIALETTI INDUKCJA

Kawiarka Venus 4 BIALETTI

9.8

Drogi

Allegro Logo
 

KAWIARKA KLAUSBERG 12F 600ml. INDUKCJA Ekspres

Kawiarka KLAUSBERG 12F

9.6

Średnia

Allegro Logo
 
emagpl logo table
KAWIARKA 720 ml GAZ INDUKCJA

Kawiarka KÖNIGHOFFER

9.5

Średnia

Allegro Logo
 
emagpl logo table
KAWIARKA VELLA ZAPARZACZ 450ML INDUKCJA DOMOTTI

Kawiarka VELLA DOMOTTI

9.4

Tani

Allegro Logo

Prosta i elegancka- Kawiarka Kitty 6 fil indukcja BIALETTI

ranking fotelików samochodowych 15-36

KLASA Kawiarka Kitty 6 fil indukcja BIALETTI to niezwykle proste i eleganckie rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w każdym gospodarstwie domowym. Dostajemy tutaj produkt o pojemności 6 filiżanek espresso, każda o pojemności 50 ml. Idealnie sprawdza się ona na kuchenki gazowe, elektryczne, ceramiczne oraz właśnie indukcyjne. Przedstawione rozwiązanie jest flagowcem tej marki dostarczającym nam najwyższej jakości. Stykamy się tutaj z wysoką jakością wykonania, do stworzenia, którego wykorzystano 100% recyklingowe materiały pozbawione toksycznych komponentów. Rozwiązanie może być używane również zmywarce, dodatkowo bardzo długo utrzymuje ciepło, a to wszystko dzięki znacznie grubszemu dnu w przeciwności do szeregu konkurentów.

OCENA PRODUKTU:
-FUNKCJONALNOŚĆ – 8
-JAKOŚĆ WYKONANIA -8
R

Zalety

– niepowtarzalny wygląd;
– wysoka jakość wykonania;
– niezwykle interesujący design;
Q

Wady

– brak informacji od strony klientów;

Doskonałe, bo włoskie- Kawiarka Venus 4 BIALETTI

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

PREZENT Kawiarka Venus 4 BIALETTI INDUKCJA to siostrzany model wcześniej opisywanego produktu. Różnicą jest mniejsza pojemność, a co za tym idzie przygotujemy dzięki niej znacznie mniejszą ilość kawy, choć z drugiej zrobimy to o wiele szybciej. Tutaj także stykamy się z niezwykle porządnie wykonanym rozwiązaniem odpornym na zarysowania, a także przystosowanym do mycia w zmywarce. Oczywiście materiał, którego zbudowana jest owa kawiarka jest w stu procentach proekologiczny i nadaje się do ponownego przetwarzania, a także pozbawiony jest toksyczny komponentów. Całość składa się z kilku istotnych elementów z czego na samym dnie możemy wlać odpowiednią ilość wody, która pod wpływem zwiększania temperatury będzie wywoływała powstawanie pary wodnej i przechodzenie jej przez wyżej umieszczoną kawę. Ostatecznie całość jest niezwykle elegancka i podobnie jest swoja siostra doskonale wpasuje się do większości wystroju kuchni.

OCENA PRODUKTU:
-FUNKCJONALNOŚĆ – 6
-JAKOŚĆ WYKONANIA -8
R

Zalety

– niepowtarzalny wygląd
– wysoka jakość wykonania;
– niezwykle interesujący design;
Q

Wady

-mała pojemność;

Rozwiązanie na każdą kieszeń- KAWIARKA KLAUSBERG 12F

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

KAWIARKA KLAUSBERG 12F 600ml. INDUKCJA Ekspres 716 to produkt, który sprawdzi się z na kieszeni każdego użytkownika. Jest też także niezwykle pojemne rozwiązanie, które pomieści w sobie, aż 12 filiżanek Espresso. Całość została wykonana z niezwykle trwałej obudowy aluminium – dzięki czemu możemy być pewni, że posłuży nam ono przez wiele lat. Co więcej odstaniemy tutaj termoodporny uchwyt, który nie zwiększy swojej temperatury mimo podgrzewania kawiarki. Jej niewątpliwą zaletą jest możliwość używania jej na wszystkich rodzajach kuchenek. Zestaw składa się z pojemnika na wodę, pojemnika na kawę i pojemnika na kawę zaparzoną. Całość posiada niezwykle estetyczny wygląd odzwierciadlających gwiezdne niebo.

OCENA PRODUKTU:
-FUNKCJONALNOŚĆ – 8
-JAKOŚĆ WYKONANIA -7
R

Zalety

– korzystny stosunek jakości do ceny;
– wysoka jakość wykonania;
– duża pojemność;
Q

Wady

– niska trwałość;

Poszukując dużej pojemności- kawiarka KÖNIGHOFFER KAFETERA

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

KÖNIGHOFFER KAFETERA KAWIARKA to rozwiązanie cechujące się naprawdę dużą pojemnością w wysokości 720 ml. Przystosowana jest ona tylko do kuchenek indukcyjnych i gazowych. Całość jest w kolorze gwieździstego nieba i pozwala na przygotowanie w bezpieczny sposób wysokiej jakości kawy. Dostajemy tutaj niezwykle trwałe, wykonane z aluminium rozwiązanie, które posiada wbudowane ciśnieniowy zawór bezpieczeństwa. Urządzenie samo w sobie jest niezwykle łatwe w użytkowaniu i czyszczeniu. Poszukując więc produktu dość funkcjonalnego za rozsądną cenę naprawdę warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem, tym bardziej, że jest nie tylko praktyczny, ale także znakomicie się prezentuje i z pewnością wkomponuje się do każdej kuchni.

OCENA PRODUKTU:
-FUNKCJONALNOŚĆ – 8
-JAKOŚĆ WYKONANIA -6
R

Zalety

– korzystny stosunek jakości do ceny;
– ciekawy wygląd;
– bezpieczna w użyciu;
– bardzo duża pojemność;
Q

Wady

– niska trwałość;

Rozwiązanie dla każdego- KAWIARKA VELLA DOMOTTI

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

KAWIARKA VELLA ZAPARZACZ 450ML INDUKCJA DOMOTTI to niezwykle interesujące rozwiązanie oferujące możliwość zaparzenia aż 450 ml kawy. Oferowany produkt jest stylowy i wykonany ze stali nierdzewnej. Jego uniwersalnością jest jednobryłowa konstrukcja, która stanie się twoim nieodzownym towarzyszem wszystkich śniadaniach. Produkt został wyposażony w specjalny zaworek ciśnieniowy, który odprowadza nadmiar pary wodnej i dzięki temu nie musimy się obawiać o jakąkolwiek awarię. Sam proces zaparzania kawy trwa do czterech minut. Ponadto kawiarkę można używać na każdej kuchence to jest gazowej, elektrycznej, ceramicznej, a także indukcyjnej. Należy podkreślić, że nadaje się także do mycia w zmywarce – co jest niewątpliwą zaletą i znacznym uproszczeniem przy jej czyszczeniu.

OCENA PRODUKTU:
-FUNKCJONALNOŚĆ – 8
-JAKOŚĆ WYKONANIA -8
R

Zalety

– ergonomiczny kształt;
– jakość wykonania;
– trwałość;
Q

Wady

– brak informacje od strony klientów;

Jaka kawiarka na indukcję?

Oczekując uzyskania aromatycznego Espresso nie sposób sobie wyobrazić sobie tego bez właściwej kawiarki. To właśnie ona da nam niepowtarzalny smak, jak i wyciągnie pełny aromat kawy. Dzięki niej będziemy w stanie zaparzyć prawdziwe włoskie Espresso. Damo działanie kawiarki jest niezwykle proste, gdyż generuje ona parę wodną, która przechodzi przez warstwę kawy wyciągając całą sentencje. Choć mogłoby się wydawać, że jest to urządzenie, które każdy mógłby sobie zaprojektować to w rzeczywistości na rynku spotkamy się z szeregiem różnego rodzaju modeli i rozwiązań, które w mniejszym lub większym stopniu przypodobają się naszym gustom (dowiedz się więcej na https://najlepszerankingi.pl/dom-i-ogrod/wyposazenie-kuchni/kawiarki-na-indukcje-ranking/).

PARAMETR

ZAKRES

Pojemność

Około 200 ml

Materiał wykonania

Stal lub ceramiczna

Budowa

Jednobryłowa

Średnica dna

Do 13 cm

 

Kawiarka indukcja opinie – na co zwracać uwagę?

Decydując się na zakup tego rodzaju produktu powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Po pierwsze jakość, gdyż ma ona tutaj największe znaczenie. Wszystko ze względu na to, że jeżeli chcemy uzyskać jak najlepszą kawę to kawiarka też powinna być jak najlepsza. W praktyce możemy spotkać się z trzema rodzajami kawiarek są to ceramiczne, stalowe oraz aluminiowe. Aluminiowe przez wiele osób są bardzo mocno krytykowane jako, że niekorzystnie wpływają na zdrowie i zakłamują smak – czego chcielibyśmy oczywiście uniknąć. Z tego też powodu o wiele lepiej zdecydować się na kawiarki ceramiczne lub stalowe. Drugim równie istotnym aspektem jest wielkość. Tutaj zanim zakupimy jakąkolwiek kawiarkę należy zastanowić się ile osób będzie z niej piło kawę. Jest o tyle istotna kwestia, że każda kawiarka posiada odpowiednie sitko na zmieloną kawę i ograniczoną pojemność zalaniem. W efekcie czasem lepiej przygotować się na niespodziewana wizytę gości i tym samym zakupić nieco większą kawiarkę niż dwukrotnie lub trzykrotnie powtarzać czynność parzenia samej kawy. Najbardziej popularnymi pojemnościami są tak zwane 4 Espresso czyli z reguły pojemności do 200 l. Należy pamiętać, że podana pojemność w różnych ogłoszeniach dotyczy wylewanej do kawiarki czystej wody, z której część wyparuje podczas gotowania lub zostanie wchłonięta przez ziarno w efekcie parzenia i samej kawy uzyskamy nieco mniej.

Ostatnim parametrem jest źródło ciepła. coraz częściej spotkamy się na szczęście z rozwiązaniami, które oferują jednoczesne korzystanie z kuchenki gazowej, elektrycznej, czy też płyty indukcyjnej. To dobrze, że jest taki wybór możliwości niemniej jednak jeżeli my mamy w opcję wyboru kuchenki, to o wiele lepiej wykorzystywać kawiarkę indukcyjną i decydować się na kuchenki indukcyjną. Będzie ona dostarczała najszybciej ciepło to jest abym pozwalają na lepsze uzyskanie smakuje robotów. Ostatni element, na który warto zwrócić uwagę to design. Choć jest to kwestią subiektywną to bardzo często kawiarki zajmują dość istotne miejsce w naszej kuchni i jeżeli nie chcemy, aby odstraszał naszych gości warto przykuć temu nieco większą uwagę.

Kilka słów podsumowania – jaka kawiarka jest najlepsza w roku 2024

Porównując informacje zawarte w części poradnikowej w 2024 wraz z elementami zaproponowanym przez nas produktów nie trudno wybrać ten jeden najlepszy. Mowa tutaj oczywiście o rozwiązaniu jakim jest Kawiarka Kitty 6 fil indukcja BIALETTI. Oferuje ona dość sporą pojemność, ale przede wszystkim jest niezwykle elegancka i designerska, a także jakościowo jest znakomitym rozwiązaniem. Ponadto dostarcza nam dużą funkcjonalność a także jest doskonale wykonana uwzględniając przy tym najmniejsze elementy. Dlatego też zastanawiając się nad zakupem tego rodzaju produktu warto rozważyć właśnie tą ofertę.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką kawiarkę na indukcję wybrać
Average rating:  
 4 reviews
 by inwesta8965

Jak dobrze pamiętam, to kiedyś oglądałam nawet specjalny odcinek programu o kupowaniu, który był właśnie poświęcony kawiarkom. Nawet wpadłam na to, żeby kupić coś takiego do domu, ale tak naprawdę finalnie się nie zdecydowałam.. Kawę piję tylko mój mąż, więc nie jest nam to potrzebne.

 by betty

No właśnie mam indukcję, i kupiłam coś takiego mojemu  facetowi, bo on uwielbia kawę. Co prawda nie wiedział jak się tym obsługiwać, ale koniec końców połapaliśmy się. Nie wiem jakiej marki to sprzęt, ale robi naprawdę pyszną kawę.

 by ciepła 😉

 Z tego co wiem, to z takim sprzętem dużo lepszą kawę możemy przygotować. Nie mam takiego czegoś, miałam kiedyś ekspres na kapsułki, ale nie opłacało mi się go trzymać. Kapsułki są bardzo drogie. Może pomyślę u takiej kawiarce.

 by caffy

To mam jakąś kawiarkę w zasadzie nie markową, jakiś tam tani produkt i też się całkiem dobrze spisuje. Co prawda większość czasu zapominam o tym, że ją mam, ale jak już przyjdzie weekend, to tylko taką kawę piję. To jest świetne.