Jak w zasadzie wygląda spienianie mleka, takim urządzeniem? I z jakich rodzajów możemy wybierać?

Ci, którzy cenią sobie pyszną kawę z rana, zwłaszcza Ci którzy cenią sobie ciepłą kawę, mając dziecko, dwójkę czy więcej, zapewne cenią sobie również dobrze i pysznie spienione, ciepłe mleko zamiast zimnego z lodówki. Takie urządzenie jest stworzone dla nich, bo po idealną kawę nie będą musieli wybierać się do kawiarni, będą mogli przygotować ją w domu. Na równie profesjonalnym poziomie! Spieniacz, nie tylko podgrzewa mleko (najczęściej, a są również takie które pracują na zimno) ale również tworzy idealną piankę. Najlepiej by mleko było wówczas dobrze schłodzone i minimum 2%. Możemy wybierać z ręcznych, elektrycznych i tłokowych.

Ręczne – to urządzenie zasilane bateriami. Na końcu posiada sprężynkę dzięki, której mleko się pieni. Takie modele są modelami zwykle najtańszymi. Używa się ich wyłącznie „z ręki”.

Elektryczne – to jedne z najdroższych urządzeń. Można z nich korzystać w każdych warunkach dzięki temu, że działa on w 100% automatycznie. Wlewamy mleko, włączamy a on sam podgrzewa i spienia. Może też działać na zimno. Ubijanie piany trwa zaledwie kilka sekund.

Tłokowe – urządzenie to nie wymaga podłączenia do prądu ani używania baterii. Zwykle jest to kubek z tłokiem i przykrywką, do którego wlewa się mleko, przykrywa i porusza tłokiem. Trwa to około minuty, ale piana równie piękna jak przy elektrycznym.

Indukcyjne – umożliwiają spienianie podgrzanego indukcyjnie mleka. Niestety niewielką ilość – około 200 ml.

Czy warto posiadać spieniacz do mleka?

Wygląda na to, że tak i z własnego doświadczenia również możemy powiedzieć, że warto. Jest to jeden z najbardziej popularnych „gadżetów” w kuchni. Abyście mogli Państwo wybrać model idealny dla siebie przygotowaliśmy ranking, który mamy nadzieję odrobinę pomoże.

Elektryczny spieniacz do mleka – ranking 2024

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
TCHIBO INDUKCYJNY SPIENIACZ DO MLEKA

Tchibo 327292159

9.6

Drogi

Allegro Logo
CLATRONIC MS 3511

Clatronic MS 3511

9.5

Średni

Allegro Logo
 
empik logo
MPM ELEKTRYCZNE URZĄDZENIE DO SPIENIANIA I PODGRZEWANIA MLEKA MKW 01M

MPM MKW-01M

9.4

Średni

Allegro Logo
 
empik logo
SEVERIN SM 9685

Severin SM 9685

9.4

Tani

Allegro Logo
PROFI COOK PC MS 1032

Profi Cook

9.3

Średni

Allegro Logo

Ładny design, fajna cena, o czym mowa? Tchibo indykcyjny spieniacz do mleka 327292159

elektryczny spieniacz do mleka ranking
Łatwa obsługa sprawia, że spieniacz ten jest często kupowany przez klientów. W zasadzie obsługa sprowadza się do jednego przycisku, który dotykamy krótko – jeśli chcemy by mleko było spienione na ciepło, długo – jeśli ma być spienione na zimno. Jest możliwość zmiany nasadek, które umożliwiają spienianie mleka w różnych ilościach. Od 250 ml (jeśli chodzi o spienianie na zimno) do 500 ml (spienianie na ciepło). Wszystkie zdejmowane elementy urządzenia są przeznaczone również do mycia w zmywarce. Plusem są również antypoślizgowe nóżki.
R

Zalety

– ładny design,
– możliwość spieniania na ciepło i na zimno,
– zdejmowane części można myć w zmywarce,
– antypoślizgowe nóżki.
Q

Wady

– klienci zaznaczają, że w wielu przypadkach zdarza się, że spieniacz działa tylko przy mleku 1,5%.

Nie tylko mleko, ale też czekolada! Mowa o Clatronic MS 3511

spieniacz do mleka opinie

Tak, tak, dobrze Państwo czytają, w tym urządzeniu nie tylko spienimy mleko, ale również przygotujemy czekoladę na gorąco. Co w mojej subiektywnej opinii jest takim plusem, którego żaden inny spieniacz nie pobije. W nim mamy możliwość wymieszania i podgrzania innych napojów, bez konieczności spieniania. To model oferowany w 2024 zasilany sieciowo, jego moc to 600W. Pojemność to tylko 300 ml, ale za to spienia mleko w kilka sekund i posiada automatyczny wyłącznik, samym spieniaczem sterujemy za pomocą przycisków. Dno pojemnika, w którym możemy również podgrzać mleko jest zrobione z nieprzywierającej powłoki. Klienci uważają, że to bardzo dobry spieniacz do mleka, który bardzo łatwo się czyści, a dodatkowo jest w dobrej cenie.

R

Zalety

– możliwość spieniania mleka i przygotowywania gorącej czekolady,
– automatyczny wyłącznik,
– nieprzywierająca powłoka,
– łatwość czyszczenia,
– działanie bezprzewodowe.
Q

Wady

– niezbyt duża pojemność.

MPM Elektryczne urządzenie do podgrzewania i spieniania mleka MKW-01M

spieniacz do mleka jaki polecacie
Ten spieniacz do mleka bardzo szybko podgrzeje mleko i utworzy pyszną, piękną piankę do kawy. Ma możliwość spieniania mleka na ciepło i na zimno a także trzy różne funkcje spieniania mleka do różnych rodzajów kawy. Antypoślizgowe nóżki sprawiają, że ma bardzo stabilną podstawę i łatwo się go używa.
R

Zalety

– lampki kontrolne stanu pracy,
– antypoślizgowe nóżki,
– 3 funkcje spieniania mleka,
– cicha praca,
– szybkie spienianie,
– automatyczne wyłączanie.
Q

Wady

– wygląda na to, że to produkt bez wad.

Indukcyjne urządzenie marki Severin, model SM 9685

spieniacz do mleka ranking
Tak jak wspomnieliśmy chwilę wcześniej, Severin SM9685 to urządzenie indukcyjne, które ma możliwość spieniania mleka na zimno i na ciepło. Podgrzewa mleko w czterech różnych temperaturach, a o tym w jakich temperaturach może mleko podgrzewać informuje producent na swojej stronie, o tu http://www.severin.com/pl/smakowanie-kawy/spieniacze-do-mleka/indukcyjne-urzadzenie-do-spieniania-mleka-sm-9685. Temperaturę tą możemy samodzielnie ustawić a lampka kontrolna LED informuje nas jaką wybraliśmy. Dzięki otworowi w pokrywie mamy możliwość dorzucania dodatków smakowych do mleka w trakcie pracy urządzenia.

Spieniacz do mleka – opinie klientów

Klienci cenią urządzenie nie tylko za wyjątkowo cichą pracę, możliwość ustawienia wybranej temperatury ale również za łatwość czyszczenia i stosunkowo niewielką cenę. Według wielu do najlepszy spieniacz do mleka.

R

Zalety

– indukcyjne podgrzewanie i spienianie mleka w czterech różnych temperaturach,
– możliwość dorzucania dodatków w trakcie spieniania,
– możliwość spieniania na zimno i ciepło,
– lampka kontrolna pokazująca wybraną temperaturę podgrzewania.
Q

Wady

– problemy ze zdejmowaniem pojemnika.

Podgrzewający i spieniający Profi Cook PC-MS 1032

jakie spieniacz do mleka wybrać
Ostatnim w naszym zestawieniu jest model Profi Cook PC-MS 1032. O którym można by napisać wszystko to co powyżej. Jest to urządzenie, które spienia (na ciepło i zimno), podgrzewa mleko do odpowiedniej temperatury, a także takie które również przygotowuje zimną lub gorącą czekoladę. Jak podaje producent, posiada ono sześć funkcji: spienianie na zimno, ciepło, gorąco oraz mieszanie na zimno, ciepło, gorąco. Jeśli chodzi o samo urządzenie, a nie jego funkcje, to dzbanek ze stali nierdzewnej z nieprzywierającym dnem. Również posiada automatyczny wyłącznik. Dzbanek ma nieprzywierające dno i pojemność to 450 ml. Do samego zestawu producent dodaje również pokrywę, która zabezpiecza przed rozpryskiwaniem się napojów. Wielu klientów zaznacza, że urządzenie ma całkiem ładny design – dzięki niemu będzie pasował do różnego typu kuchni. Wszystkie zdejmowane części można myć w zmywarce. Bardzo ułatwia pracę również system, który zabezpiecza urządzenie przed przegrzaniem.
R

Zalety

– spienianie na zimno, ciepło, gorąco,
– mieszanie na zimno, ciepło, gorąco,
– przygotowywanie zimnej lub gorącej czekolady,
– automatyczny wyłącznik,
– nieprzywierające dno,
– pojemność 450 ml,
– zdejmowane części mogą być myte w zmywarce,
– pokrywa zabezpieczająca w zestawie,
– łatwa obsługa.
Q

Wady

•brak wyłącznika na obudowie,
•nie zawsze spełnia swoje zadania – nie zawsze spienia odpowiednio mleko.

Jaki spieniacz do mleka wybrać i czym się kierować?

Rodzaj urządzenia

Tak jak pisaliśmy wyżej, należy zastanowić się jakiego spieniacza potrzebujemy. Ręcznego, elektrycznego czy może tłokowego? Jeśli takiego, który ma najwięcej funkcji to pewnie padnie na elektryczny. Przypominając, ręczne to te, które są zasilane poprzez baterie i są idealnie skonstruowane do dłoni (jedne z najtańszych urządzeń). Elektryczne – te które najczęściej posiadają więcej niż jedną funkcję, tj. na przykład spieniają mleko na ciepło i zimno lub przygotowują gorącą czekoladę (bajka!). Tłokowe natomiast to kubek z tłokiem, którym należy poruszać by mleko się spieniło. Nie potrzebują one ani zasilania sieciowego ani baterii. Możemy trafić oczywiście jeszcze na indukcyjne.

Spienianie na zimno

Warto zwrócić uwagę na to, czy model, który wybraliśmy ma możliwość spieniania mleka na zimno. Nie wszyscy lubią ciepłe mleko do kawy, wolą zimne a mimo to nie chcą rezygnować z możliwości posiadania pysznej pianki, którą łyżeczką można „zjadać” z kawy. Jeśli zaś chodzi o inne dodatkowe funkcje – warto spojrzeć czy urządzenie, które nas interesuje ma możliwość ustawiania przez nas temperatury podgrzewania mleka lub czy możemy w trakcie jego pracy dosypać do mleka dodatki smakowe.

Wykonanie

To czy wybierzemy model ręczny, elektryczny czy tłokowy to jedno. Drugie to to ile chcemy przeznaczyć na niego pieniędzy. Trzecie i naprawdę ważne to to, że nie warto oszczędzać na wykonaniu spieniacza. Ważne by urządzenie było wykonane dobrze, tak by przy częstym używaniu się po prostu nie zepsuło. Nikt nie lubi jednorazówek. Jeśli pojemnik posiada nieprzywierającą powłokę, możemy być pewni, że podgrzewane mleko się nie przypali. Zatem i na to warto zwrócić na to uwagę.

najlepszy spieniacz do mleka

Spieniacz do mleka – jaki polecamy?

I tutaj mamy problem bo niemalże każdy z opisywanych powyżej spełnia oczekiwania podstawowe stawiane wobec spieniacza do mleka. Bo czegóż więcej potrzebujemy jak nie pięknie spienionej piany i podgrzanego mleka? A no na przykład właśnie nie podgrzanego mleka, czyli spieniania na zimno. Jaki polecamy? Urządzenie marki Severin, model SM 9685, który jest urządzeniem indukcyjnym, ma możliwość spieniania na ciepło i na zimno. A samo mleko podgrzewa w czterech różnych temperaturach. W trakcie spieniania możemy dorzucać dodatki smakowe poprzez otwór w pokrywie. Wielu klientów uważa tak jak my, że ten spieniacz jest jednym z najlepszych na rynku. Ja ze swojej strony polecam, Clatronic MS 3511, a dlaczego? Państwo już pewnie wiecie! Czekolada! Jeśli ktoś chce spróbować jakiejś odmiany od kawy – polecam po stokroć. Poza tym oczywiście ma możliwość spieniania mleka na ciepło i na zimno. A automatyczny wyłącznik wyłączy urządzenie gdyby Państwo zapomnieli. Pojemnik posiada nieprzywierającą powłokę dzięki czemu podgrzewane mleko się nie przypali. Łatwo się go czyści – to również plus. I jest bardzo prosty w użyciu – sterujemy nim za pomocą przycisków. Jedyny minus jaki można znaleźć, który dotyczy tego modelu, to niezbyt duża pojemność. Jednorazowo nie przygotujemy zbyt dużej ilości mleka. A jeśli już chodzi o czekoladę to warto również zwrócić uwagę na Profi Cook PC-MS 1032. Od swojego poprzednika różni się tym, że producent dodaje do zestawu pokrywę zabezpieczającą przed odpryskiwaniem napojów.

Podsumowanie spieniaczy do mleka dostępnych w 2024

To jaki model Państwo wybierzecie, zależy wyłącznie od Państwa. Ceny takich urządzeń są naprawdę różnorodne, od 50 zł do nawet 400 zł. Najważniejsze jest to jakie urządzenie jest Wam potrzebne. Czy lubicie Państwo kawę wyłącznie z ciepłym mlekiem, czy może czasem odrobina szaleństwa wchodzi w grę i przygotowanie na przykład kawy mrożonej z zimnym mlekiem i puszystą pianką? Na zbliżające się lato – jak znalazł! A może, jak ja, uwielbiacie Państwo gorącą czekoladę – wówczas wiadomo co wybrać. Tego typu urządzeń jest na rynku naprawdę bardzo dużo. Powodzenia! Pysznej kawy! Bo nic tak dobrze nie nastraja w poniedziałek o poranku… a w zasadzie w każdy dzień o poranku, jak pyszna kawa, z pyszną pianką.

[kkratings]

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki Spieniacz do Mleka
Average rating:  
 6 reviews
 by Ela52

Kurczę, nie zastanawiałam się, czy w ogóle kupować coś specjalnego, bo taki spieniacz to już można za 4 zł kupić 😉 i to na Allegro. Wiadomo, że jest to sprzęt nie najwyższej jakości, ale swoje robi. To po co przepłacać na coś mega drogiego? Nie szalejmy.

 by poprostumikolaj

Dziwne, żeby spieniacz sam sobie wybierał mleko, przy którym będzie działał. No tak to nie powinno być przecież, prawda? W ogóle wydaje mi się, że takie sprzęty markowe to ze wszystkim powinny sobie dać radę, takie mam wrażenie. 

 by tahoma

No i to rozumiem, CLATRONIC ma tanie produkty, ale zdecydowanie dobrze. Można powiedzieć, że najlepsze, patrząc pod kątem tego, jak mało potrafią kosztować. Jeśli miałabym wybierać, to to właśnie na ten spieniacz by na pewno padło. 

 by serca2

Wszystkie przedstawione tutaj spieniacze są zdecydowanie dobre i warto się nad nimi zastanowić, zwłaszcza jeśli nie wiemy, co mamy kupić. Ja to akurat o tej Tchibo to walczyłam z kimś i wygrałam w konkursie. Dla mnie jest jak najbardziej w porządku. 

 by kolegotka

Co do profi cook, to moja znajoma, skądinąd kucharka, zdecydowanie sobie nie radziła w ogóle z tym sprzętem, nie wiem dlaczego. Ja przyszłam, 2-3 kliki i wszystko załatwione. A jak się cudownie pije takie spienione mleko… mówię wam  super 😉

 by goruna02

O, no to są ceny. Nie myślałam, że coś takiego jest tak … kosztowne. Nie, żebym narzekała, ale 200-400 zł za coś, co tylko do jednego służy? To już chyba nie jest dla mas, a dla tych, co wymyślają sobie troszku. Bez urazy dla nikogo oczywiście 😉