Kuchnia to niewątpliwie serce każdego mieszkania. Warto zadbać o wszystkie najdrobniejsze elementy i funkcjonalne sprzęty, które pozwolą cieszyć się jej użytkowaniem. Urządzeniem, nad którego wyborem warto dobrze się zastanowić jest ekspres do kawy. Poranny aromat parzonego kofeinowego napoju pobudza do działania i daje energię na cały dzień. Niniejszy artykuł pozwoli wskazać najlepszy ekspres do kawy z młynkiem.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
De’longhi Magnifica s ecam

De’longhi Magnifica

9.9

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
 
Ekspres Saeco Lirika One Touch Cappuccino

Saeco lirika

9.8

Tani

Allegro Logo
ekspres Siemens EQ6 TE607203RW

Siemens EQ6 TE607203RW

9.7

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
 
ekspres Krup evidence EA892D one touch cappuccino

Krups evidence EA892D

9.6

Drogi

Allegro Logo
 
De’longhi Ecam 350.55.B

De’longhi Ecam 350.55.B

9.5

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
 
ekspres Philips HD8829

Philips HD8829/09

9.4

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
 

Marka tego ekspresu to profesjonalista na skalę światową w zakresie unikalnych możliwości parzenia kawy. Temperaturę, ilość oraz smak napoju, który mamy ochotę przygotować, możemy dostosować do indywidualnych wymagań i preferencji. Intensywność naparu oraz jego wyjątkowy aromat jest uzyskiwany dzięki zastosowaniu optymalnego ciśnienia uzyskiwanego podczas procesu parzenia. Wszystkie ekspresy De'Longhi posiadają młynki wykonane ze stali. Jest to bardzo często stosowany surowiec do wyrobu tego typu urządzeń. Z pewnością Nasza ulubiona kawa z kawiarni, pochodzi także z ekspresu, który ma wbudowany młynek stalowy. Z pewnością stanowi dobry ekspres do kawy z młynkiem, jednak przyjrzyjmy się bliżej, jakie są plusy oraz minusy jego posiadania.

R

Zalety

 • wbudowany spieniacz do mleka – pozwoli na przygotowanie różnych smaków ulubionego kawowego napoju, a także sprawi, że będzie można cieszyć się aksamitnością kawy.

 • nowoczesny system grzewczy Termblok – przygotowywane kawy, w zależności od rodzaju ( czy jest to capuccino, czy espresso ), są w odpowiedniej charakterystycznej temperaturze. Gwarantuje to cieszenie się wyjątkowym smakiem oraz komfortem użytkowania.

 • optymalne ciśnienie parzenia – odpowiada za wydobycie esencji smaku z każdego najdrobniejszego ziarenka parzonej kawy, co bezpośrednio ma wpływ na silny i intensywny aromat.

 • wytrzymały – w przypadku tego typu urządzeń jest to niewątpliwie duża zaleta,

 • regulacja mielenia – dostępnych jest aż 13 poziomów, które można wykorzystać w zależności od rodzaju pożądanej kawy. Unikalny smak każdego z nich zależy między innymi od odpowiedniego zmielenia ziaren.

Q

Wady

 • odrzucanie kawy mielonej – ekspres z młynkiem przyjmuje tylko całe ziarna,

 • brak podgrzewanej tacki na filiżanki – wiele ekspresów, dostępnych na rynku posiada tą funkcję,

 • zbyt wysoka cena filtrów – zakup ekspresu to nie tylko jednorazowy wydatek, ale bieżące dokupowanie kawy oraz filtrów, które niekoniecznie muszą być drogie.

Przyjrzyjmy się bliżej ekspresowi Saeco lirika one touch

 

ekspres do kawy z młynkiem i spieniaczem jaki wybrać

Ekspresy tej firmy są przeznaczone dla fachowych i rygorystycznych użytkowników. Charakteryzują się dużymi pojemnikami na płyn, czyli wodę oraz na kawę. Chociaż samo urządzenie nie jest wielkich gabarytów i nie zajmuje bardzo dużo przestrzeni, to cieszy się bardzo kompleksowym wyposażeniem. Zewnętrzny nowoczesny wygląd z pewnością będzie świetnie komponował się z aranżacją współczesnej kuchni. Łatwość w obsłudze to na pewno szczególnie ważny czynnik, którym powinniśmy się kierować przy wyborze dobrego ekspresu do kawy. Nie ma nic gorszego, niż skomplikowane użytkowanie. Duży, czytelny wyświetlacz z pewnością ułatwia intuicyjną obsługę.

R

Zalety

 • łatwość użytkowania – intuicyjny i graficzny wyświetlacz, dzięki któremu widzimy jak przebiega proces parzenia kawy. Dodatkowym atutem są oznaczenia, które odpowiadają za aktualny stan urządzenia. W zależności od wyświetlanego koloru (zielony, żółty, czerwony), sygnalizuje odpowiednio: wszystko w porządku, ostrzeżenie, alarm.

 • klasa energetyczna A – charakteryzuje się niezwykle wysoką efektywnością pracy.

 • wyjmowalny moduł zaparzający – umożliwia skuteczne czyszczenie i dbanie o właściwy stan urządzenia.

 • wbudowany moduł pannarello – dzięki niemu uzyskamy napoje z wykorzystaniem świeżego mleka,np. cappuccino,

Q

Wady

 • ceramiczny młynek – jego zastosowanie może powodować wytworzenie się pyłu, który osiądzie w kawie,

 • brak zbiornika na mleko – należy osobno podłączać wężyk do mleka w celu przygotowania napoju z jego wykorzystaniem,

 • niska trwałość – ekspres posiada wady fabryczne, związane z uciekaniem mleka przez boczną ścianę podczas spieniania go.

Czym się wyróżnia ekspres Siemens EQ6 TE607203RW?

 

dobry ekspres do kawy z młynkiem

Ten model umożliwia przygotowanie kawy jednocześnie do dwóch filiżanek. Wielkość napoju zależy także od Twoich każdorazowych preferencji. Niezależnie od tego, czy lubisz pijać kawę sporadycznie, czy jesteś zagorzałym kawoszem, na pewno nie lubisz czuć gorzkiego posmaku. Urządzenie pozwala cieszyć się bogatym, intensywnym i czystym aromatem kawy. Ponad to ekspres za jednym dotknięciem wybranego napoju, przedstawionego w sposób graficzny bardzo ułatwia proces parzenia kawy i zaoszczędza czas. Sprzęt znacznie obniża rachunki za energię, ponieważ automatycznie odłącza urządzenie po upływie wskazanego czasu.

R

Zalety

 • łatwość użytkowania – dotykowy wyświetlacz, który prezentuje obrazowo rodzaje kaw. Za pomocą jednego kliknięcia, spowodujemy wybór przygotowywanego specjalnie dla Nas napoju.

 • samoczyszczenie – po każdym jednorazowym użyciu wszystkie przewody i cały układ parzenia podlegają samooczyszczeniu, dzięki czemu każdego dnia możemy cieszyć się 100% świeżą kawą.

 • oneTouch DoubleCup – jedno dotknięcie powoduje przygotowanie dwóch napojów,

 • inteligenty system sensoFlow – dzięki niemu uzyskamy idealną temperaturę kawy i maksymalne bogactwo aromatu.

Q

Wady

 • niska temperatura spienionego mleka – mleko wyciągnięte prosto z lodówki nie zostanie podgrzane mocniej, niż do temperatury pokojowej,

 • wysoka cena– wartość tego towaru jest wyceniona na o wiele większą, niż inne ekspresy do kawy.

Sprawdźmy kolejny model – ekspres Krups evidence EA892D one touch cappuccino

 

jaki ekspres do kawy z młynkiem

Przy wyborze jakiegokolwiek urządzenia, niewątpliwie wpływ mają opinie innych użytkowników, którzy mieli okazję przetestować dany sprzęt. Produkt, którego porównamy mocne oraz słabe strony, zdobył w 2017 roku nagrodę w kategorii najpopularniejszych ekspresów do kawy. Dzięki licznemu gronu zadowolonych użytkowników, produkt otrzymał Laur Konsumenta. Niezwykłym faktem jest to, że w tym urządzeniu można przygotować nie tylko kawę i napoje mleczne, ale także herbatę. Ponad 15 programów, pozwala dostosować pracę ekspresu według Twoich oczekiwań.

R

Zalety

 • łatwy w obsłudze– dotykowy i czytelny wyświetlacz, pozwala na intuicyjne użytkowanie, które pozwoli na wybór idealnego napoju,

 • automatycznie czyszczący system spieniania mleka – układ oraz wężyki podlegają samoczyszczeniu po każdym jednorazowym użyciu, dzięki czemu każdego dnia możemy cieszyć się 100% świeżą kawą.

 • 2-in-1-touch – przygotowanie dwóch napojów za pomocą jednego dotknięcia,

 • nowoczesny i elegancji design – świetnie się prezentuje i znakomicie komponuje się z każdą aranżacją kuchni,

 • możliwość obsługi urządzenia na odległość – aplikacja, za pomocą połączenie Bluetooth, pozwala wybrać napój, który ma zostać dla Nas przygotowany.

Q

Wady

 • dosyć wysoka cena– wartość tego towaru jest wyceniona na o wiele większą, niż inne ekspresy do kawy.

Czas na poznanie ekspresu De'longhi Ecam 350.55.B

tani ekspres do kawy z młynkiem i spieniaczem mleka

Niewątpliwie tym, co wyróżnia ten model od innych ekspresów jest możliwość używania zarówno kawy ziarnistej, jak i kawy mielonej do przygotowania naparów. Praktycznie każdy ekspres pozwala na indywidualne dopasowanie wielkości oraz mocy, w zależności od tego, co konsument lubi. Jednak nie każdy ekspres – tak jak ten – zapamiętuje Nasze preferencje. Dzięki temu możemy zapisać swój unikalny przepis i wykorzystać go, oszczędzając przy tym cenny czas. Ponad to istnieje możliwość podejrzenia statystyk, a więc możemy sprawdzić ile napojów przygotowaliśmy oraz bardziej techniczne czynności, takie jak ilość odkamieniania, czy liczba zużytych i wymienionych filtrów wody.

R

Zalety

 • wyjmowalny moduł zaparzający– zapewnia higienę użytkowania oraz cieszenie się długotrwałą pracą urządzenia,

 • regulowana wysokość adaptera do kawy  – sprawia, że naczynie możemy postawić na różnej wysokości, a więc możemy wykorzystać zarówno elegancką filiżankę, jak i ulubiony kubek,

 • możliwość używania kawy ziarnistej i mielonej – zazwyczaj ekspresy zaparzają kawę tylko i wyłącznie z ziaren, albo tylko z kawy mielonej. Możliwość uzyskania naparu zarówno z jednego, jak i drugiego rodzaju jest niezwykłym komfortem w użytkowaniu,

 • 2 espresso na raz – przygotowanie dwóch napojów jednocześnie,

 • perfekcyjne spienianie – pianka z mleko jest bardzo gęsta i nie opada na dno przez bardzo długi czas.

Q

Wady

 • częsta potrzeba odkamieniania – ekspres często zachodzi kamieniem, co nie wpływa korzystnie na jakość przygotowanej kawy,

 • dosyć częste zgłaszane awarie – ekspresy trafiają do serwisów naprawiających z powodu różnorodnych usterek.

Tani ekspres do kawy z młynkiem i spieniaczem mleka – ekspres Philips HD8829/09

ekspres ciśnieniowy z młynkiem ranking

Podczas dokonywania decyzji o zakupie ekspresu do kawy, nie powinniśmy w pierwszej kolejności zwracać uwagi na cenę. Niemniej jednak, nie zawsze produkt tańszy oznacza mniejszą funkcjonalność. Za niską cenę nierzadko można nabyć na prawdę dobry ekspres do kawy z młynkiem. Ekspres ten pozwala wybrać napój, który będzie dopasowany do Naszych oczekiwań. Dzięki możliwości personalizowania napoju, można eksperymentować i tworzyć nowe, nieodkryte smaki. Świetnym rozwiązaniem jest także dołączenie w zestawie pojemnika na mleko. Naczynie możemy bez problemu wstawić do lodówki i cieszyć się zawsze świeżym mlekiem. Ponad to można je umyć w zmywarce. Przyjrzyjmy się, jakie jeszcze plusy posiada ten model, ale także sprawdźmy co jest przeszkodą w jego nabyciu.

R

Zalety

 • standard higieny– po włączeniu lub wyłączeniu urządzenia, cały system obiegu jest automatycznie czyszczony za pomocą wody. Dodatkowo urządzenie sygnalizuje czas, kiedy kamień musi zostać usunięty. Dzięki temu każdy napój jest wysoce świeży,

 • wyjmowalny blok zaparzający– zapewnia higienę użytkowania, dzięki prostemu wypłukaniu go pod bieżącą wodą,

 • regulowany kranik kawy – sprawia, że możemy użyć każdej filiżanki, a kawa podczas nalewania nie stygnie i nie ulega rozlewaniu,

 • szybki bojler – osiągnięcie wysokiej temperatury w krótkim czasie jest możliwe dzięki zastosowanej obudowie z lekkiego aluminium i stali szlachetnej.

Q

Wady

 • komory na kawy – zbiornik na kawę ziarnistą jest zasłonięty przez pojemnik na kawę mieloną,

 • nieekonomiczny – sam się włącza.

Ekspres do kawy z młynkiem i spieniaczem ranking

Powyższe zestawienie pozwala dostrzec, na co tak naprawdę powinniśmy zwracać uwagę przy wyborze tego typu elementu wyposażenia kuchni. Niewątpliwie ekspres powinien zajmować mało miejsca, cechować się trwałością oraz jakością wytworzenia. Pamiętajmy, że cena nie powinna odgrywać najważniejszego czynnika, dzięki któremu zapadnie ostateczna decyzja, ale należy porównać oferty, w zależności od indywidualnych preferencji. Warto posłużyć się także treściami o charakterze poradnikowym, jak na przykład tutaj.

ekspres do kawy z młynkiem i spieniaczem mleka opinie

Jaki ekspres do kawy z młynkiem?

Najważniejsze jest zastanowienie się, czego oczekujemy. Czy ekspres ma przygotowywać napar tylko z kawy ziarnistej, czy z dwóch rodzajów kaw? Na pewno świetnie sprawdzą się ekspresy posiadające funkcję samoczyszczącą. Automatyczne czyszczenie pozwoli na utrzymanie stanu higieny oraz uwolni Nas od picia zanieczyszczonego napoju. Nie jesteśmy w stanie przecież umyć wężyków oraz wszelkich kanalików. Wszelkie dokładne informacje, odpowiadające na to pytanie, znajdują się pod tym linkiem.

Ekspres do kawy z młynkiem i spieniaczem – jaki wybrać?

Przed ostateczną decyzją dotyczącą zakupu konkretnego modelu ekspresu, należy poznać stanowiska innych użytkowników, którzy mieli okazję testować dane modele. Niewątpliwie dużo negatywnych opinii powinno zniechęcić do zakupu. Pamiętajmy, aby urządzenie:

 • było łatwe w obsłudze,

 • posiadało system samoczyszczący,

 • mogło uzyskiwać różne temperatury,

 • posiadało możliwość przygotowania dwóch filiżanek kawy lub innego napoju jednocześnie,

 • umożliwiało personalizację wyboru kawy, a także zapamiętywało indywidualne wybory,

 • posiadało intuicyjny wyświetlacz.

Ekspres do kawy z młynkiem i spieniaczem mleka opinie

Ludzie, korzystający z danego rodzaju towaru, dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat produktu na wielu forach internetowych lub na witrynach przeznaczonych do wyrażania swoich opinii. Możesz zajrzeć tutaj, aby sprawdzić wybrane modele ekspresów do kawy, ich opisy oraz opinie użytkowników.

Ekspres do kawy z młynkiem ranking

Dzięki powyższemu zestawieniu nic nie stoi na przeszkodzie do zostania baristą w domowym zapleczu. Cieszenie się aromatem jak z najlepszej kawiarni jest możliwe we własnej kuchni, oczywiście po zakupie odpowiedniego urządzenia. Nie trzeba inwestować bardzo dużych pieniędzy, aby cieszyć się każdego dnia przepyszną kawą, która jest dostępna na wyciągnięcie ręki.

Ekspres ciśnieniowy z młynkiem ranking

Tego rodzaju ekspresy mają przewagę w samym użytkowaniu, ponieważ posiadają młynek, dzięki czemu kawa jest przygotowywana na bieżąco, a jej cały aromat jest wydobywany dopiero przed przygotowaniem naparu. Dzięki temu esencja smaku kawy jest na prawdę intensywna i może zaspokoić nawet najbardziej wyrafinowane podniebienia. Pamiętajmy, że wbrew powszechnym mitom, kawa jest zdrowa, o ile jest odpowiednio przygotowana. Niezbędne zatem będzie podjęcie decyzji o odpowiedni ekspresie ciśnieniowym.

expres do kawy z młynkiem ranking

Podsumowanie

Podsumowując, wybór ekspresu ciśnieniowego z młynkiem i spieniaczem mleka, nie należy do łatwych decyzji. Urządzenie, chociaż jest niewielkie i zajmuje małą powierzchnię blatu w kuchni, posiada wiele funkcji, ułatwiających codzienne funkcjonowanie. Prawdziwy smakosz kawy nie będzie przykuwał wagi do ceny, ponieważ wie, że właściwe urządzenie pozwoli cieszyć się smakiem pysznej, aromatycznej kawy, która pobudzi do działania. Warto sugerować się opiniami użytkowników, ponieważ to oni najlepiej wskażą nie tylko zalet, ale także wady danego modelu. Ekspres Krup evidence EA892D one touch cappuccino niewątpliwie zasługuje na uwagę, ponieważ jako jedyny w powyższym zestawieniu zdobył laur konsumenta 2017. Pamiętajmy, że urządzenie to posiada także szereg innych elementów, które przyczyniają się do atrakcyjności oraz wysokiej funkcjonalności.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Ekspres do kawy z młynkiem
Average rating:  
 0 reviews