W chwili obecnej, na półkach sklepowych znaleźć możemy różnego rodzaju młynki do mielenia kawy. To jaki wybrać na tę chwilę może wydawać się czarną magią, jednak po zapoznaniu się z naszym zestawieniem i kilkoma informacjami, będzie zdecydowanie łatwiej. Młynki do kawy dzielimy na żarnowe, udarowe, ręczne i elektryczne. Poniżej zajmiemy się głównie młynkami żarnowymi, ale po krótce chciałabym też wyjaśnić czym one różnią się od pozostałych.

Tak jak napisałam chwilę temu, o młynkach żarnowych będzie niżej. Jeśli zaś chodzi o udarowe, ręczne i elektryczne…

 1. Udarowe – w ich wnętrzu znajdujemy, nie żarna, a młotki, które zakończone są ostrzami i mielą kawę. To jak grube będą ziarna kawy po zmieleniu zależy od czasu mielenia. Im krótszy, tym ziarna będą grubsze. Niestety istnieje wiele opinii, że takie młynki zbyt mocno się nagrzewają co powoduje, że kawa po zmieleniu „zyskuje” pewną gorycz bo i ona się nagrzewa.
 2. Ręczne – to młynki dla koneserów, dla tych którzy lubią i cenią tradycję. We wnętrzu ręcznych młynków znajdziemy trwały, regulowane ostrza, które służą do mielenia kawy. Na zewnątrz zaś znajduje się korbka, ewentualnie coś na kształt korbki, którą kręcąc nadajemy rytm młynkowi i mielimy kawę ręcznie. Mają one swoją duszę.
 3. Elektryczne – to taka wersja młynka dla leniwych. Działa podobnie do pozostałych, tyle, że więcej robić przy mieleniu niż podłączyć do prądu i wcisnąć przycisk nie trzeba. Dodatkowo, dla tych leniuszków, którzy posiadają więcej siły, można ustawić grubość mielenia ziaren.

Tak jak wspominałam wyżej, wyjaśnię również czym jest młynek do kawy żarnowy. To urządzenie, w którym za mielenie kawy odpowiadają żarna. I to właśnie one rozgniatają ziarna kawy. W obecnych czasach takich urządzeń używa się zdecydowanie rzadziej niż kiedyś. Często kawa albo jest już przygotowana do zaparzenia, albo za mielenie odpowiadają ekspresy do kawy. Są jednak pasjonaci, którzy w dalszym ciągu używają młynków i to właśnie głównie dla nich, choć nie tylko, przygotowaliśmy poniższe zestawienie. Standardowo postaramy się obiektywnie przedstawić ranking wybranych przez nas młynków żarnowych do kawy. Podpowiemy czym się kierować podczas wyboru a i także jaki według nas jest najlepszy młynek żarnowy do kawy (i tu już będzie całkiem subiektywna opinia). Mamy nadzieję, że warto będzie zaglądać do naszego rankingu choćby przez wzgląd na to, że aktualnie tego typu urządzeń jest naprawdę wiele na półkach sklepowych.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
krups gv

Krups GVX242

9.8

Drogi

Allegro Logo
KG 89 left

De’longhi KG 89

9.7

Średni

Allegro Logo
 
empik logo
mmk

MPM MMK-05

9.6

Średni

Allegro Logo
 
empik logo
eldom

Eldom MK150

9.4

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
cr 4439

Camry CR 4439

9.2

Średni

Allegro Logo
 
empik logo

100 W młynek żarnowy marki Krups GVX242

 żarnowy młynek do kawy ranking

Urządzenie marki Krups jest mocy 100W. Posiada pojemnik na ziarna kawy o wielkości 225 g. Został wyposażony aż w 17 ustawień rozdrobnienia ziaren kawy co znaczy, że mamy możliwość wybrania grubości ziaren jakie chcemy mieć po zmieleniu. Ma małe żarna, które łatwo się wyjmuje i czyści.

Młynek żarnowy – opinie klientów

Klienci zaznaczają, że ważne w nim jest to, że jego wieczko jest bardzo szczelne a także to, że jest trwały i wydajny. Sama łatwość czyszczenia żaren też jest niebywałym plusem. Niestety niektórzy uważają, że jest zbyt awaryjny i głośny. Niemniej jednak jest on określany jako dobry młynek żarnowy.

R

Zalety

 • łatwość czyszczenia żaren,
 • szybkość i grubość mielenia,
 • możliwość ustawienia grubości rozdrabniania ziaren kawy,
 • trwałość,
 • szczelność wieczka,
 • ładny design.
Q

Wady

 • głośna praca,
 • awaryjność.

Przez wielu polecany, młynek żarnowy De'longhi KG 89

młynek żarnowy opinie

To urządzenie ze stali nierdzewnej jest naprawdę godne polecenia. Wyposażony został w regulację grubości mielenia kawy dzięki czemu wydobywa z kawy to co najważniejsze czyli jej aromat. Dodatkowo posiada także możliwość ustawienia potrzebnej nam ilości kawy po zmieleniu. Podwójny system zabezpieczeń wyłączy urządzenie jeśli pojemnik na ziarna lub zmieloną kawę jest źle umieszczony. Zgodnie z informacją podawaną przez producenta, o tutaj: http://www.delonghi.com/pl-pl/produkty/kawa/ekspresy-do-kawy/mynki-do-kawy/kg89-0177111026?TabSegment=details#details pojemnik pomieści 120 gram ziaren.

R

Zalety

• regulacja grubości mielenia,
• wygodny w obsłudze,
• możliwość ustawienia potrzebnej ilości zmielonej kawy,
• podwójny system zabezpieczeń,
• przewód sieciowy zwijany w podstawie.
Q

Wady

• głośna praca,
• nie nadaje się do ekspresu ciśnieniowego.

Młynek do kawy, żarnowy, oczywiście, marki MPM MMK-05

 młynek żarnowy jaki kupić

Młynek marki MPM posiada 17sto stopniową regulację mielenia ziaren kawy. Co czyni żarnami ze stali nierdzewnej. Posiada zabezpieczenie przed uruchomieniem urządzenia jeśli pokrywa nie jest nałożona lub jest nałożona źle. Dodatkowym plusem jest miejsce na schowanie przewodu sieciowego. Nowoczesny design powoduje, że ładnie komponuje się w kuchniach w każdym stylu. Niestety zdarzają się opinie wśród klientów, że żarna nie są tak dobrej jakości jak zaznacza producent, zdarza się, że mielą zbyt grubo. Jeśli chcecie Państwo zerknąć na szczegółowe parametry, to zapraszam tu: https://mpm.pl/produkty/wyposazenie-kuchni/kawiarki-i-mlynki/mlynek-do-kawy-zarnowy-mmk05/

R

Zalety

• żarna ze stali nierdzewnej,
• 17-sto stopniowa regulacja mielenia ziaren,
• funkcja PULSE,
• zabezpieczenie przed uruchomieniem bez pokrywy,
• miejsce na schowanie przewodu sieciowego.
Q

Wady

 • zdarzają się problemy z żarnami.

Świetnie zmielone ziarna = aromatyczna kawa. Młynek żarnowy Eldom MK150

jakie młynek żarnowy wybrać

Jaki jest jeden z powodów, dla których używamy młynków do kawy? A no ten aromat, który dzięki nim zostaje w ziarnach! Urządzenie, które teraz prezentujemy, marki Eldom, sprawi, że codzienna poranna kawa będzie tą najlepszą. Żarna wykonane są ze stali nierdzewnej co gwarantuje trwałość i wydajność żaren (czyli też i całego urządzenia). Wyposażony został w trzystopniową regulację mielenia ziaren kawy. Jego pojemność to 90 gram. Pojemnik możemy wyjąć a zawartość podzielić, dzięki podziałce, na 12 filiżanek. Posiada on włącznik i antypoślizgowe stópki. Jak większość z prezentowanych przez nas urządzeń, Eldom MK150 również posiada zabezpieczenie przed włączeniem bez pokrywy oraz przed przypadkowym włączeniem na przykład przy nieprawidłowym złożeniu urządzenia

R

Zalety

• regulacja grubości mielenia kawy,
• wyjmowany pojemnik,
• dwa zabezpieczenia,
• ciekawy design.
Q

Wady

• mała pojemność (90 g),
• jakość mielenia,
• głośność pracy.

Zamykamy zestawienie młynkiem żarnowym marki Camry CR 4439

najlepszy młynek żarnowy

Młynek marki Camry cechuje się ładnym wyglądem. Posiada nie tylko możliwość regulacji grubości zmielenia ziaren kawy, ale także możliwość ustawienia ilości kawy, którą chcemy uzyskać po zmieleniu (ustawia się to odpowiednio do ilości filiżanek kawy, które chcemy zrobić). Jest wyposażony w wyjmowany pojemnik, antypoślizgowe nóżki. Ma również swego rodzaju zabezpieczenie, a mianowicie, wyłącza się po zmieleniu odpowiedniej ilości ziaren kawy. Żarna wykonane są ze stali nierdzewnej co świadczy o tym, że urządzenie posłuży nam na lata. Jest to model o mocy 160W.

R

Zalety

• możliwość regulacji grubości mielenia,
• ustawienia ilości zmielonej kawy pod względem potrzebnych filiżanek,
• antypoślizgowe nóżki,
• wyjmowany pojemnik,
• automatyczne wyłączanie po zmieleniu.
Q

Wady

 • brak możliwości mielenia kawy do ekspresów ciśnieniowych.

Młynek żarnowy – jaki kupić i czym się kierować podczas wyboru?

MOC I WIELKOŚĆ
Na półkach sklepowych znajdziemy różne urządzenia o różnej wielkości, różnej mocy. Oczywiście to jakie wybierzemy zależy wyłącznie od nas, natomiast warto zwrócić uwagę na moc urządzenia. Im większa moc tym więcej ziaren zmielimy za jednym razem. Silniejsze urządzenie jest również bardziej wydajne.

OSTRZA
To od nich zależy to jak będą mielone ziarna, jakiej będą one grubości i ostatecznie decydują również o żywotności urządzenia bo na cóż komu młynek z niedziałającymi ostrzami.

BUDOWA
Ręczny czy elektryczny? Oto jest pytanie. Są one podobne – chodzi wyłącznie o to co będzie dla nas wygodniejsze. Ręczne używanie czy elektryczne.

POJEMNIK NA ZMIELONĄ KAWĘ
Przy wyborze powinniśmy zwrócić uwagę na wielkość takiego pojemnika. Powinien on odpowiadać naszym potrzebom. Są modele na rynku w 2024 roku, które potrafią jednorazowo zmielić do 500 g kawy. Te mniejsze, zapewne bardziej „domowe” wielkościowo odpowiadają kilku łyżkom kawy. Idealnie na kubek czy dwa.

SZYBKOŚĆ MIELENIA
Sam czas mielenia w urządzeniach jest podobny. Natomiast chodzi o czas mielenia w kontekście nagrzewania ziaren. Im dłużej młynek mieli ziarna, tym bardziej się one nagrzewają. I o ile czasem jest to plus bo daje to ciekawy aromat kawy (mielenie na ciepło) jednak w wielu przypadkach zmielone ziarna mogą stracić na wartości.

DODATKOWE FUNKCJE
Jeśli chodzi o funkcje to dobrze, jeśli wybrany przez nas model ma możliwość ustawienia wielkości rozdrobnionych ziaren kawy. Dzięki temu sami decydujemy o tym jak drobno będzie zmielona kawa (w zależności od tego do czego jest nam potrzebna). Ciekawym rozwiązaniem jest również możliwość ustawienia ilości potrzebnej kawy już po zmieleniu. Najczęściej odbywa się to poprzez oznaczenie ile filiżanek takiej kawy chcemy zrobić i urządzenie odpowiednio określa ile kawy jest do tego potrzebne. Mieli tyle, ile potrzebujemy. Niby nie są to funkcje, które należy mieć i bez których kawa nie będzie dobra, ale jednak, ułatwiają trochę funkcjonowanie.

 młynek żarnowy ranking

Jaki młynek żarnowy wybrać w 2024?

Oczywiście, że zaproponujemy Państwo modele, które według nas zasługują na uwagę czy kupno. Jednak ważne jest to, co Państwu się podoba, to co spełnia Państwa oczekiwania. Tym właśnie, w pierwszej kolejności winni się Państwo kierować podczas wyboru. W końcu, nie jest to zakup na chwilę, a na dłuższy okres czasu, nawet na lata. Z naszej strony proponujemy pochylenie się i dłuższe zerknięcie na dwa modele.

Pierwszy to urządzenie marki Krups dostępne w ofercie z 2024, model GVX242, czyli ten który w naszym zestawieniu znajduje się na pierwszym miejscu. A to dlatego, że pomijając fakt przychylnej ceny, spełnia on najwięcej z naszych najważniejszych kryteriów. Po krótce… Moc = 100 W. Pojemnik na ziarna = 225 g. Aż 17 ustawień rozdrabniania ziaren kawy. Jest też łatwy w obsłudze i łatwy do czyszczenia. Klienci zaznaczają, że jest głośny czy awaryjny, ale głośność pracy to niestety nieodłączna „wada” tego typu urządzeń, a kwestia awaryjności pojawiła się raptem dwa razy na kilkanaście/kilkadziesiąt opinii. Drugi to młynek żarnowy De'longi KG 89. Cechuje go nie tylko wykonanie ze stali nierdzewnej, regulacja grubości mielenia kawy czy ustawienie potrzebnej ilości kawy po zmieleniu.

Co równie ważne, posiada podwójny system zabezpieczeń, który wyłączy urządzenie jeśli pojemnik na ziarna lub pojemnik na zmieloną kawę jest źle umieszczony, nieszczelnie zamknięty. Sam pojemnik pomieści 120 g kawy. I to właśnie, według mnie, najlepszy młynek żarnowy na rynku aktualnie. Własnie ze względu na dodatkowe zabezpieczenia i możliwość ustawienia potrzebnej ilości zmielonej kawy.

[kkratings]

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki Młynek Żarnowy
Average rating:  
 4 reviews
 by nieogarnięta

Może wyjdę na głupią, ale musiałam się dowiedzieć,  czym takim młynek w ogóle jest. Jak zwykle wyznaczacie trendy, pokazujecie mi to, czego jeszcze nie znam. Wychodzi na to, że używanie takich młynków sprawia, że ziarna kawy dają więcej aromatu, fajna sprawa.

 by samuel

 Pamiętam jak dziś, że kiedyś zepsułem mój babci  podobny młynek do kawy. nie było z tego powodu zadowolona, dlatego też odkupiłem jej właśnie taki nowoczesny młynek żarnowy. Potem okazało się, że ona go rzadko używa znak ale ja swoje oddałem.

 by ganna

 Kiedyś mieliśmy coś takiego w domu, ale teraz już mamy ekspresu do kawy, więc nie jest nam to potrzebne. Wcale się nie dziwię, że pojawia się tutaj Marka Delonghi, Eldom to taka tańsza opcja. Krótko mówiąc, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

 by niemka02

 U nas bardzo rzadko pije się kawę, jesteśmy raczej fanami herbaty, ale taki młynek gdzieś tam w szafce mamy. Może kilka razy używaliśmy, Wszystko na pewno działało I było okej.