W większości domów w Polsce możemy znaleźć ekspres – czy to kolbowy, czy też automatyczny. Nic w tym dziwnego gdyż jest to urządzenie, które dostarcza nam niezwykle przydatnego napoju jakim jest kawa. Niestety wiele osób nie zdaje sobie sprawę z faktu że nadmierne korzystanie z ekspresu, czyli jego ciągła eksploatacja doprowadza do osadzania się kamienia w jego poszczególnych elementach – w szczególności w przewodach doprowadzających wodę. W efekcie ta obecność kamienia będzie przekładała się po pierwsze na bezpieczeństwo naszego ekspresu i jego użytkowość, a po drugie na nasze zdrowie jak i smak kawy. Dlatego też poniższy artykuł przybliży wam nieco bardziej ową kwestią i wskaże jaki jest najlepszy odkamieniacz na rynku.

Poniżej specjalnie dla państwa przygotowaliśmy ranking kilku wybranych produktów, które aktualnie zajmują topową pozycję na polskim rynku. Owe podsumowanie może również posłużyć jako punkt wyjścia przy poszukiwaniu swojego własnego idealnego odkamieniacza do ekspresu.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
ODKAMIENIACZ DO EKSPRESÓW DeLonghi EcoDecalk 500ml

Odkamieniacz DeLonghi EcoDecalk

9.8

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
ODKAMIENIACZ DO EKSPRESU UNIWERSALNY 1L SAECO

Odkamieniacz SCANPART 1l

9.7

Tani

Allegro Logo
Tabletki odkamieniające BOSCH SIEMENS TZ80002 2w1

Odkamieniacz BOSCH SIEMENS

9.6

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
Evoca 21002666 Saeco CA6700 250ml Odkamieniacz

Odkamieniacz Evoca 21002666

9.5

Tani

Allegro Logo
JURA Tabletki odkamieniające

Odkamieniacz Jura 70751

9.3

Drogi

Allegro Logo

Do markowych rozwiązań

ranking fotelików samochodowych 15-36

ODKAMIENIACZ DO EKSPRESÓW DeLonghi EcoDecalk 500ml to idealny odkamieniacz skierowany do ekspresów marki Delonghi, ale również nada się do innych markowych rozwiązań. Jego niewątpliwą zaletą jest fakt że dostajemy tutaj ekologiczny płyn będący bardzo wydajną i funkcjonalną formułą w 100% przyjazną środowisku. Co więcej jest ona nieocenioną pomocą o wiele skuteczniejsza od swojej konkurencji służącej do zwalczania osadu wapiennego, który tak często gromadzi się na ściankach w naczyniach ekspresie. Płyn ten został dostosowany do wykorzystywania go w automatycznych, jak i manualnych ekspresach do kawy. Jego pojemność wystarcza na aż 5 użyć. Dodając do tego korzystny stosunek jakości do ceny otrzymujemy bardzo ciekawe rozwiązanie, nad którym warto się zastanowić.

R

Zalety

– ekologiczne produkty:
– duża skuteczność;
– nadaje się do innych markowych rozwiązań;
Q

Wady

– brak informacji od strony klientów;

Kiedy zależy nam na pojemności

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

ODKAMIENIACZ DO EKSPRESU UNIWERSALNY SCANPART 1L to idealne rozwiązanie dla osób, które poszukują że pojemności. Przeznaczony jest on nie tylko do ekspresów automatycznych, jak i kolbowych, ale także do czajników na wodę i herbatę. Dostajemy tutaj jeden z produktów wystarczy na aż 20 procesów odkamieniania. jest on przeznaczony nie tylko do samych ekspresów zarówno automatycznych jaki kolbowych, ale także znajdzie swoje zastosowanie w przypadku czajników do wody i herbaty. Co więcej podobnie jak w przypadku poprzedniego rozwiązania tutaj także dostajemy niezwykle ekologiczne odkamienianie, gdyż produkt ten jest w 100% przyjazny środowisku, a dodatkowo bardzo skutecznie zwalcza osadzający się wapienny osad. Ostatecznie więc jeżeli zależy nam na pojemności za rozsądną cenę to warto zdecydować się właśnie na ten produkt.

R

Zalety

– bardzo duża pojemność;
– duże zastosowanie;
– korzystny stosunek jakości do ceny;
Q

Wady

– mała wydajność;

Gdy szukamy dobrych tabletek do odkamieniania

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Tabletki odkamieniające BOSCH SIEMENS TZ80002 2w1 to nie tylko markowe rozwiązanie, ale także bardzo praktyczne. Dostajemy tutaj innowacyjne tabletki o podwójnym działaniu. Z jednej strony bardzo dokładnie usuwają one kamień – tym samym wydłużając życie naszego ekspresu, a z drugiej chronią nasze urządzenie przed korozją. Ponadto twórcy zadbali tutaj także o wydajność gdyż jedna tabletka wystarczy na 1 cykl odkamieniania. Co więcej tabletki będą barwiły wodę na niebiesko dzięki temu użytkownik zobaczy, czy w urządzeniu znajdują się pozostałości odkamieniacz. Jego jedyną wadą jest fakt że tabletki te przeznaczone są tylko i wyłącznie do ekspresów marki Siemens i nie nadają się do innych rozwiązań technologicznych.

R

Zalety

– duża wydajność;
– podwójne działanie;
– łatwa obsługa;
Q

Wady

– nadają się tylko do jednego rodzaju urządzenia;

Poszukując prostych rozwiązań

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Evoca 21002666 (Saeco Philips CA6700/99) 250ml to prosty i stosunkowo tani produkt idealnie sprawdzający się do ekspresów borykających się z kamieniem. Jedna butelka wystarcza w zupełności na jeden cykl odkamieniania. W efekcie swojego działania będzie on zwiększał wydajność grzałek, jak i wewnętrznych przewodów tym samym znacząco wydłuży żywotność naszego urządzenia. Niestety w stosunku do swojej konkurencji produkt ten nie może poszczycić się ekologicznym składem, ale za to idealnie wpasowuje się nie tylko do produktów marki Philips, ale także do wszystkich innych markowych urządzeń.

R

Zalety

– korzystny stosunek jakości do ceny;
– duża wydajność;
– nadaje się do różnych markowych urządzeń;
Q

Wady

– mała pojemność;

Poszukując najlepszego rozwiązania

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Jeden z konkurentów do wcześniej wspomnianych tabletek do odkamieniania jest produkt – Tabletki ODKAMIENIAJĄCE ekspres Jura 36szt. 70751. Zgodnie z jego nazwą dostajemy tutaj 36 sztuk tabletek występujących na tyle samo cykli odkamieniania. Dzięki ich zastosowaniu mamy pewności że nasze kawy będą wolne od szkodliwego kamienia, a tym samym, że nasz ekspress będzie o wiele wydajniejszy. Jednakże rozwiązanie to nie należy do najlepszych w szczególności w porównaniu do naszej konkurencji A to wszystko przez względu na fakt iż znajduje się ono w znacznie wyższej półce cenowej, a dodatkowo ma tylko i wyłącznie zastosowanie w przypadku ekspresów Marki JURA. Niemniej jednak jeśli posiadamy tego typu Express to faktycznie warto zainwestować w owe produkty, gdyż zwiększą jego skuteczność i bezpieczeństwo.

R

Zalety

– dobre działanie;
– łatwość w użyciu;
Q

Wady

– Nadają się tylko do jednego rodzaju ekspresu;
– niekorzystny stosunek jakości do ceny

Czym odkamienić ekspres do kawy?

Kawa to podstawa dobrego dnia u ¾ ludzi na świecie. Jest pyszna, aromatyczna i działa pobudzająco. Nikt nie zaprzeczy, że nie ma nic lepszego niż świeżo zmielona kawa, przygotowana w ekspresie o poranku. Musimy być jednak świadomi, że sprzęt gospodarstwa domowego, a w szczególności ekspresy, które mają ciągły kontakt z wodą będą z naszej strony wymagały regularnych konserwacji, w tym usuwania kamienia. Kamień występujący w wodzie, potocznie określanej jako twarda jest czymś nie tylko niekorzystnym dla naszych urządzeń, ale także dla nas i właśnie dlatego należy jak najszybciej się go pozbyć. Pojawia się jednak pytania, jaki odkamieniacz dobrać do posiadanego przez nas sprzętu?

Jaki odkamieniacz do ekspresu?

Zacznijmy jednak od samego początku, czyli od tego, czym jest odkamieniacz. Najprościej można tym mianem określić środek, który wpływa na strukturę kamienia obecnego w wodzie i rozluźniają ją, pozwalając tym samym na jego usunięcie. Mowa tutaj w szczególności o kamieniu osadzającym się na ściankach urządzeń zaopatrywanych w wodę. Na rynku znajdziemy wiele różnych rodzajów tego typu produktów, przez co koniecznym jest znalezienie takiego, który doskonale będzie pasował do naszego urządzenia. Czemu jest to tak ważne? Błędne dobranie tego rodzaju produktu, może doprowadzić do uszkodzenia przewodów w ekspresie, a tym samy rozszczelnić go . Dostępne są preparaty w postaci proszku, koncentratu lub płynu, a następnie z nich wykonujemy niezbędny roztwór usuwający kamień (dowiedz się więcej na ten temat: https://www.budujesz.pl/wiadomosc/odkamieniacz-jak-wybrac-jaki-najlepszy/7396/).

Szukając odkamieniacz do ekspresu, powinniśmy pamiętać by nie używać zamienników. Na rynku bardzo często możemy spotkać się z odkamieniaczami do czajników, lecz te nie są tak wydajne jak i skuteczne. Analogicznie jest w przypadku odkamieniaczy do pralki. Tutaj dostępne będą tabletki i proszki które również nie nadają się do użycia w przypadku żelazka. Do samych ekspresów najlepiej sprawdzą się koncentraty – te są najbardziej skuteczne. Co więcej mając dany ekspres najbezpieczniej jest kupować środki dedykowane do niego, tym samym minimalizując ryzyko przypadkowego uszkodzenia urządzenia

A co z zamiennikami – jak odkamienić ekspres do kawy w 2024 roku?

Choć raz jeszcze podkreślamy, że powinniśmy używać tylko dedykowanych produktów do poszczególnych ekspresów i tak wielu z Was zainteresuje się domowymi sposobami. Poniżej prezentujemy kilka z nich które choć nie są tak skuteczne, to są na tyle bezpieczne, że nie powinny spowodować większych szkód.

Zwróćmy również uwagę na system odkamieniania

Ostatnim aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę jest system odkamieniania. W zależności od modelu i producenta, zostały zastosowane przeróżne sposoby, na walkę z kamieniem w wodzie. Wszystkie wymienione elementy cechują produkty z tego rankingu!

Zadbaliśmy o to, aby każde polecane przez nas urządzenie posiadało najważniejsze cechy charakterystyczne, chociaż w wersji podstawowej. Im wyższej klasy model, tym dane funkcje są bardziej rozwinięte. Natomiast to użytkownik określa na jaki produkt może sobie pozwolić pod względem finansowym, a co za tym idzie, z jakich właściwości będzie mógł korzystać po zakupie. Warto również pamiętać, że niższa cena nie zawsze oznacza gorszy produkt.

ZAMIENNIK

OPIS

Kwasek cytrynowy

Tak naprawdę stanowi on podstawę większości odkamieniaczy, choć przy większych „zabrudzeniach” może sobie nie poradzić

Ocet

Popularnie wykorzystywany w szczególności do zmywarek. Usuwa delikatne osady – NIE UŻYWAĆ DO EKSPRESU

Soda oczyszczona

Działa podobnie do kwasku cytrynowego, tylko o wiele słabiej.

 

Dobry odkamieniacz do ekspresu w roku 2024?

Zastanawiając się nad najlepszym odkamieniaczem do naszego ekspresu do kawy nie sposób przejść obojętnie wobec produktu jakim jest ODKAMIENIACZ DO EKSPRESU UNIWERSALNY 1L SAECO. Dostajemy tutaj niezwykle dużą pojemność wystarczającą na kilka cykli odkamieniania, a to wszystko w ramach rozsądnej ceny. Co więcej produkt ten jest bezpieczny dla nas jest tak że bezpieczny dla środowiska gdyż jest ekologiczny a ponadto ma bardzo dużą wydajność. Ostatecznie więc zastanawiając się nad zakupem odkamieniacza warto uwzględnić go w swoich przemyśleniach.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki odkamieniacz do ekspresu wybrać
Average rating:  
 0 reviews