Alergia to coraz bardziej popularny problem, z którym boryka się dosłownie każdy. Ciężko jest jednoznacznie określić, dlaczego tak łatwo na nią chorujemy, choć niewątpliwie jest to związane z dość chemicznym otoczeniem, jak i mocno przetworzoną żywnością. Jeżeli więc i ty zaczynasz dostrzegać coraz to bardziej palący problem związany z nadmiernym reagowaniem na kurz, to warto zastanowić się nie tylko nad odpowiednim leczeniem, ale też nad odpowiednim usuwaniem kurzu. W tym też celu nic nie sprawdzi się lepiej niż najlepszy odkurzacz dla alergika. Zanim jednak ruszymy do sklepu na zakupy, warto dowiedzieć się to i owo na temat poszczególnych aspektów warunkujących tego typu rozwiązania.

Poniżej, specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy ranking kilku wybranych produktów z 2024 roku, które naszym zdaniem, aktualnie stanowią najlepsze rozwiązania. Oczywiście owe podsumowanie może posłużyć jako punkt wyjścia do dalszego poszukiwania tego typu produktów.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Philips PowerPro FC933309

Philips PowerPro FC9333

9.9

Średnia

Allegro Logo
ELECTROLUX EUS8ALRGY UltraSilencer ZEN

ELECTROLUX EUS8ALRGY UltraSilencer

9.8

Średnia

Allegro Logo
KARCHER VC 3

KARCHER VC 3

9.7

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
Hoover Telios Plus TE80PET

Hoover TE80PET

9.6

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
Philips PowerGo FC824009

Philips PowerGo FC8240

9.5

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo

Odkurzacz bezworkowy Philips PowerPro FC9333/09

ranking fotelików samochodowych 15-36

Pierwszym z opisywanych produktów jest Odkurzacz bezworkowy Philips PowerPro FC9333/09, stanowiący jeden z najlepszych na rynku i najbardziej ciekawych rozwiązań, bardzo często polecanych przez klientów. Dostajemy tutaj niezwykle interesujący produkt, który pozwala na bezkompromisową skuteczność, a to wszystko za sprawą nowoczesnych technologii. W przypadku tego rozwiązania inżynierowie marki Philips unikalny przepływ powietrza dzięki któremu efektywność odkurzania jest na znacznie wyższym poziomie. Co więcej sam urządzenie jest idealne dla alergików, gdyż pozwala na łatwe oddzielenie kurzu od reszty powietrza. W pierwszej kolejności wykorzystywana jest specjalna komora Power Cyclon, w której dochodzi do przyspieszenie ruchu powietrza w efekcie czego kurz zostaje oddzielony, a następnie odprowadzone do specjalnego pojemnika. Dodatkowo urządzenie wyposażone zostało w specjalnych filtr o wydajności do 99,9%. Ponadto wśród innych zalet znajdujemy tutaj między innymi dużą moc na poziomie 650 W, a także łatwe opróżnianie zbiornika, miękkie kółka, czy też specjalną nasadkę pozwalającą na dokładne odkurzanie nawet ciasnych i trudno dostępnych powierzchnia. Pojemność zbiornika to półtora litra zaś efektywność klasy energetycznej to klasa A, co niestety jest dość słabym przykładem dbania o środowisko, w dobie tak wielu rozwiązań w klasie A+ lub wyższej.

OCENA PRODUKTU:
-MOC -8
-JAKOŚĆ WYKONANIA -7
-WŁAŚCIWOŚCI ANTYALERGICZNE – TAK

R

Zalety

– jakość wykonania;
– stylistyka;
– wygląd;
– łatwość użycia;
Q

Wady

– brak informacji od strony klientów;

ODKURZACZ ELECTROLUX EUS8ALRGY UltraSilencer ZEN

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

ODKURZACZ ELECTROLUX EUS8ALRGY UltraSilencer ZEN to dość niezwykłe rozwiązanie od marki Electrolux, które na pierwszy rzut oka wydaje się być jednym z prostszych odkurzaczy na rynku. Oczywiście, to tylko na pierwszy rzut oka, bo dokładniejsze przyjrzenie się powoduje, że w praktyce jego wnętrze pomimo prostego designu chowa w sobie bardzo zaawansowane rozwiązania technologiczne, będące nieocenioną pomocą w domowych porządkach. Mowa tutaj między innymi o specjalnym systemu ułatwiającym manewrowanie odkurzaczem, dzięki czemu otrzymujemy tutaj dużą stabilność, jak i płynność podczas skrętów. Co więcej silnik jest cichy (co pozwala na odurzanie o każdej porze) i bardzo wydajny, a także w połączeniu z szeregiem innych usprawnień dostajemy bardzo wygodne i komfortowe urządzenie. Wśród innych zalet należy wyróżnić między innymi czytelny i duży wyświetlacz LCD informujący o ustawieniach mocy, czy też wypełnieniu worka, zintegrowane ruchy, ruchomą rączkę, łatwość regulacji mocy, jak i miękkie kółka. Oczywiście samo w sobie urządzenie jest antyalergiczne, dzięki czemu przy odkurzaniu nie rozpyla w powietrzu drobin kurzu, czy bakterii.

OCENA PRODUKTU:
-MOC -7
-JAKOŚĆ WYKONANIA -9
-WŁAŚCIWOŚCI ANTYALERGICZNE – TAK

R

Zalety

– wygląd;
– możliwości;
– funkcjonalność i łatwość odkurzania;
Q

Wady

– niekorzystny stosunek jakości do ceny;

Odkurzacz KARCHER VC 3

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Odkurzacz KARCHER VC 3 Cyklonowy Bezworkowy Cichy to jeden z mocniejszych odkurzaczy na rynku oferujących moc na poziomie 700 W, a także pojemność zbiornika na poziomie 0,9 l. Dostajemy tutaj specjalnie zaprojektowany odkurzacz, który nie pozostawia zanieczyszczeń wtórnych, dzięki czemu utrzymuje wysoką czystość powietrza w oczyszczaniu pomieszczeniu. Oczywiście został także wyposażony w specjalny filtry antyalergiczne, a także szereg innych usprawnień zwiększających jego wydajność i komfort użytkowania. Mowa tutaj w szczególności o specjalnych gumowych kołach które są przyjazne dla drewnianych podłóg, a także obecności bardzo długiego przewodu. Wśród innych interesujących rozwiązań dostajemy tutaj między innymi automatyczne zwijanie przewodu, specjalną dyszę podłogową z klamerkami, teleskopową rączkę oraz praktyczną pozycję w typu parking. Całościowo choć pod kątem użytych materiałów, rozwiązanie to nie należy do królów designu, to jest bardzo dobrym i schludnym odkurzaczem.

OCENA PRODUKTU:
-MOC – 10
-JAKOŚĆ WYKONANIA -9
-WŁAŚCIWOŚCI ANTYALERGICZNE – TAK

R

Zalety

– duża moc;
– łatwość używania;
– prosty design;
Q

Wady

– mało funkcji dodatkowych;

Odkurzacz Hoover Telios Plus TE80PET

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Odkurzacz Hoover Telios Plus TE80PET Cichy A+ to jedno z ciekawszych rozwiązań oferujących zużycie energii w klasie na poziomie A+ . Oprócz tego w stosunku do pozostałych opisywanych przyrządów tutaj dostajemy moc wejściowa na poziomie 550 W, która choć nie należy do największych, to jest wystarczająca do utrzymania codziennych porządków. Z drugiej strony samo urządzenie nadrabia dużą pojemnością rzędu 3,5 l, a także zasięgowi do 9 m, stanowiąc tym samym idealne rozwiązanie dla każdego, kto ma duże powierzchnie do sprzątania. Oferowany odkurzacz efektywnie usunie kurz z podłogi, jest to mały odkurzacz piorący do dywanów, który zadba o powietrze w Twoim domu ze sprawą wysokiej jakości filtrów. Co więcej owe filtry będą także zatrzymały bakterie i roztocza dzięki temu urządzenie samo w sobie nadaje się dla alergików. Stwórcy jednak jaką największą zaletę podkreślają bardzo niski poziom hałasu, który jest generowany przez odkurzacz. Dzięki czemu można go używać niemal o każdej porze.

OCENA PRODUKTU:
-MOC – 6
-JAKOŚĆ WYKONANIA -6
-WŁAŚCIWOŚCI ANTYALERGICZNE – TAK

R

Zalety

– bardzo Cicha praca;
– duża pojemność;
– łatwa obsługa;-
– właściwości antyalergiczne;
Q

Wady

– Niska jakość;

Odkurzacz tradycyjny Philips PowerGo FC8240/09

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Odkurzacz tradycyjny Philips PowerGo FC8240/09 to dość korzystny pod kątem cenowym produkt, który zadowoli każdą kieszeń. Dostajemy tutaj rozwiązanie o pojemności 3 litrów i zasięgu pracy do 9 m. Co ciekawe w stosunku do swoich konkurencji choć się nie należy on do najbardziej zaawansowanych technologicznie, oferuje bardzo dużą moc na poziomie 750 W. Niestety w zamian za to jest nieco bardziej głośny, więc nie nadaje się do odkurzania rozsypanej mąki o północy, jak i pod kątem energetycznym pochłania nieco więcej energii, gdyż jego klasa energetyczna to A. Ostatecznie sam sobie odkurzacz dość sprawnie usuwa wszelkiego rodzaju zabrudzenia i kurz zarówno z podłóg, paneli oraz dywanów. Dba on również o powietrze w twoim domu, a to wszystko poprzez obecność specjalnych filtrów wyłapujący kurz, jak i bakterie oraz roztocza. W ostatecznym rozrachunku dostajemy tutaj solidne rozwiązanie za rozsądną cenę, które z pewnością sprawdzi się w każdym domu.

OCENA PRODUKTU:
-MOC – 10
-JAKOŚĆ WYKONANIA – 7
-WŁAŚCIWOŚCI ANTYALERGICZNE – TAK

R

Zalety

– prostota;
– korzystny pod kątem jakościowym;
– korzystny zostanie jakości do ceny;
– duża moc
Q

Wady

-niska jakość;

Jaki odkurzacz dla alergika będzie najlepszy?

Alergia to dość powszechna dolegliwość, z którą każdego dnia mierzą się miliony Polaków. Oznacza ona nic innego – niż nadmierną dolegliwość organizmu przy kontakcie z różnymi drobnoustrojami jak np. bakterie, czy też wirusy. Układ odpornościowy człowieka, który odpowiedzialny jest za kontrolowanie stanu organizmu i reagowanie w przypadku pojawienia się obcego mikroorganizmu. W przypadku alergii reaguje on nadprzesadnie, czego skutkiem są objawy analogiczne jak do przeziębienia, czy też grypy. Choć na świecie jest wiele substancji potencjalnie alergizujących, do dopiero zetknięcie z alergenami ( a nie samymi substancjami) wywoła objawy. Istotne jest to, że alergie możemy podzielić na dwa rodzaje tj. całoroczne (jak uczulenie na kurz domowy, które jest najbardziej popularne) oraz sezonowe związane zazwyczaj z okresem pylenia poszczególnych roślin.

Alergia na kurz domowy – jak zwalczać

Wiele osób cierpi właśnie na ten rodzaj alergii. W praktyce łatwe jest jej przeciwdziałanie – wystarczy utrzymać porządek w domu i regularnie usuwać kurz, jak i unikać przedmiotów, które mogą go mocno gromadzić. Wydaje się proste. Przecież regularne ścieranie kurzy, jak i odurzanie w zupełności wystarczy. I tutaj pojawia się kolejny problem. Wiele odkurzaczy mimo, że wciąga kurz i brud, to wciąż wiele cząstek zabrudzeń ponownie wypychanych jest przez otwór wentylacyjny odkurzacza, dodatkowo wzbijając się w powietrze i jeszcze bardziej podrażniając organizm alergika. Z tego właśnie powodu tak istotne jest posiadanie specjalnego rodzaju odkurzaczy, które chronią przed takim zjawiskiem.

Dobry odkurzacz dla alergików – aspekty na jakie warto zwracać uwagę

Podstawą działania każdego dobrego odkurzacza dla alergików, jest właściwy system filtracji. Zazwyczaj w tego typu urządzeniach spotykamy się z dwoma filtrami, jeden jest przy silniku (i chroni silnik, nie użytkownika), drugi zaś przy wylocie powietrza. Właśnie ten drugi musi być tak skonstruowany, by działał jak najwydajniej.

Na rynku możemy wyróżnić 3 kategorie filtrów tj. wodne, antyalergiczne i tekstylne.

  1. Te tekstylne są najdokładniejsze i są wykonane z fizeliny, specjalnych włókien syntetycznych lub z pianki. Można je stosować zarówno jako filtry wlotowe, jak i wylotowe. Jednakże duża jakość pociąga za sobą częste wymienianie, jak i dość niepełna skuteczność przy dużej ilości odkurzania.
  2. Drugi rodzaj, czyli odkurzanie wodne podnosi wagę urządzenia i wymaga odpowiedniego obsługiwania. Takie urządzenie poradzi sobie doskonale z niewielkimi zabrudzeniami, mokrymi plamami i kałużami, praniem dywanów i tapicerek, a także z nawet najbardziej uporczywymi plamami i sierścią domowych pupili. Jest dość wydajne w używaniu, ale dość toporne w obsłudze (np. sam odkurzacz nie może się przechylać, bo zawartość się wyleje).
  3. Trzeci rodzaj to urządzenia z filtrami antyalergicznymi, czyli filtrami HEPA. Dzieli się je na kilka klas od H10 do H14, z czego H13 filtruje z dokładnością 99,95% (czyli im wyższy numer, tym wyższa jakość filtracji). Są bardzo dokładne, wydajne i proste w obsłudze. Niestety tyle zalet pociąga za sobą cenę (dowiedz się więcej na: https://parenting.pl/odkurzacz-dla-alergika-jaki-wybrac).

FILTR WODNY

FILTR ANTYALERGICZNY

FILTR TEKSTYLNY

Wysoka jakość wykonania

Usuwa 99,9% zanieczyszczeń

Niska cena

Duża waga

Wysoka cena

Łatwo się je wymienia

Dużą wydajność

Dużą jakość wykonania

Mało dokładne

Jaki odkurzacz dla alergika – jaki produkt w 2024 roku wybrać?

Kupując tego typu odkurzacze warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Mowa tutaj przede wszystkim o mocy (najlepiej powyżej 2000 W), dzięki czemu będzie miał dobrą siłę ssania. Następnie na filtry (w szczególności HEPA), sposób zamontowania rury (wpłynie to na wygodę używania odkurzacza), a także ilość akcesoriów, jak i wskaźniki (np. zapełnienia, czy też czystości filtra). Niektórzy producenci określają również poziom hałasu, jaki może generować to urządzenie. Ostatecznie istotne jest zwrócenie uwagi nie tylko na parametry odkurzacza, jak i jego funkcjonalność, ale przede wszystkim filtry. To one pozwolą alergikom cieszyć się spokojnym oddychaniem.

Kilka słów podsumowania

Porównując informacje zawarte w części poradnikowej, wraz z zaprezentowanymi produktami, bardzo ciężko jest jednoznacznie wskazać unikalne rozwiązanie i najlepszy produkt. Szukając jednak uniwersalności, w zamian za rozsądną cenę, warto przyjrzeć się bliżej produktowi jakim jest: KARCHER VC 3 Cyklonowy Bezworkowy Cichy. Oferuje wysoką jakość, i dużą moc, a także bardzo komfortowe użytkowanie. Innymi słowy jest to odkurzacz optymalny do każdego domu, w zamian za rozsądną cenę w stosunku do oferowanej jakości.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki odkurzacz dla alergika wybrać - Nasze Opinie oraz Ranking.
Average rating:  
 4 reviews
 by stefania maj

Karcher jest o tyle fajny, że ma dodatkowe wymienne końcówki. Trzeba trocha kasy wydać niestety, ale jakość kosztuje.

 by fusia

Korzystam od kilku lat z Electroluxa. Niezwodny odkurzacz. Niby zwykły, ale w porówaniu z innym kótry mam w domu, o wiele lepiej radzi sobie z kurzem.

 by gośka111

Polecam PowerPro. Super bezworkowy odkurzacz. Dobrze wciąga cały kurz z podłogi.

 by allergic

Super, że tu trafiłam. Synek jest alergikiem, ale to tak mocny, że kilk razy dziennie odkurzam....Oby wymiana odkurzacza pomogła.