Samochód stanowi nieodzowny element naszego życia. Jakby nie patrzeć pozwala nam się przemieszczać między dwoma, dowolnymi punktami, a tym samy umożliwia nam poznawanie świata, spotykanie się ze znajomymi, czy też po prostu cieszenie się z samej jazdy. Nie da się więc zaprzeczyć, że w momencie, gdy nasz pojazd jest regularnie użytkowany, to bardzo szybko dochodzi do jego zabrudzenia, co prędzej lub później będzie dość nieprzyjemne i popsuje komfort płynący z jazdy. Dlatego też, chcąc tego uniknąć, warto mieć na wyposażeniu dobry odkurzacz samochodowy. Są to odmiany odkurzaczy, cechujące się dużą poręcznością, wygodą użytkowania, jak i siłą, pozwalając na usunięcie wielu zabrudzeń, nie raz zalegających w ciasnych miejscach.

Poniżej specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy ranking odkurzaczy samochodowych najlepszych w 2024 roku, które naszym zdaniem, są aktualnie topowymi produktami na polskim rynku. Z samego rankingu można korzystać zarówno jako źródło informacji do dalszego poszukiwania najlepszego odkurzacza, lub też jako podsumowanie wskazujące co warto kupić, by nie musieć samodzielnie przeszukiwać Internet.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Bezprzewodowy Odkurzacz SEVERIN 7144 Samochodowy

SEVERIN 7144

9.9

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
 
ODKURZACZ SAMOCHODOWY BLACK DECKER PD1200AV 12V

BLACK DECKER PD1200AV

9.8

Drogi


 
Allegro Logo
 
empik logo
ODKURZACZ SAMOCHODOWY WET DRY FILTR HEPA TORBA

Sthor 100W

9.7

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
MOCNY ODKURZACZ SAMOCHODOWY WODNY KUBEŁKO 150W 2w1

KUBEŁKO 150W 2w1

9.6

Tani

Allegro Logo
Baseus odkurzacz samochodowy 12V 65W filtr torba

Baseus Shark One

9.5

Średnia

Allegro Logo

Poszukując dużych możliwości- SEVERIN 7144

ranking fotelików samochodowych 15-36

Już na samym początku zaczynamy nasz ranking prezentacją jednego z ciekawszych rozwiązań z jakimi możemy zetknąć się na Polskim rynku. Mowa tutaj oczywiście o produkcie, jakim jest BEZPRZEWODOWY ODKURZACZ SEVERIN 7144 WET&DRY stanowiący bardzo ciekawe rozwiązanie, godne polecenia. Jest po prostu bardzo dobry i to pod każdym kątem. Z jednej strony dostajemy tutaj kilka wersji kolorystycznych i stylistycznych, tak by lepiej dopasować go do naszego gustu, lub co bardziej istotne – do wyglądu naszego auta. Z drugiej strony skupiając się na cechach technicznych zyskujemy świetne urządzenie o znakomitej wydajności. Wszystko to za sprawą potężnej litowo-jonowej baterii, pozwalającej na bardzo długą pracę. Do tego należy doliczyć także obecność specjalnych gumowych ssawek, które wraz z dużą wydajnością na poziomie 7,4V dostarczają moc niezbędną do usunięcia wielu poważnych zabrudzeń. Co ciekawe znajdziemy tutaj również możliwość czyszczenia na sucho i mokro, tym samym jeszcze bardziej umożliwiając nam usuwanie licznych plam i kurzu. Samo czyszczenie urządzenia także należy do bardzo prostych, wystarczy usunąć filtr stały, jak i oczyścić zbiornik na odpad, by móc dalej używać urządzenia.

OCENA PRODUKTU:
-PORĘCZNOŚĆ – 8
-MOC – 8
R

Zalety

-wysoka jakość wykonania;
-wytrzymałość;
-funkcjonalność;
Q

Wady

-brak informacji od strony klientów;

Gdy zależy nam na dużej mocy- BLACK+DECKER PD1200AV

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Odkurzacz samochodowy BLACK+DECKER PD1200AV 12V, to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących naprawdę dużej mocy, która w krótkim czasie usunie wszystkie zabrudzenia. Samo urządzenie jest nie tylko dobrze wykonane, ale także posiada szereg usprawnień, które sprawią, że będziesz musiał je mieć. Zaczynając od podstaw, czyli funkcjonalności, produkt ten został wyposażony w bardzo obszerny i transparentny pojemnik na kurz, dzięki czemu zawsze będziesz wiedział kiedy go opróżnić. Co więcej dostajemy tutaj 5 m przewód pozwalający na czyszczenie wszelakich miejsc w całym samochodzie, który dodatkowo jest łatwo zwijalny, by tym samym nie ograniczać naszej ruchliwości. Co więcej dostajemy tutaj wygodną końcówkę, pozwalającą na odkurzenie w ciasnych miejscach, która jest łatwo odczepiana od samego urządzenia. Jeśli zaś interesują nas bardziej parametry techniczne, to są one następujące: moc 12v DC, pojemność 560ml, długość kabla 5m. Całość tworzy kompaktowe i silne urządzenie, które z pewnością znakomicie sprawdzi się w naszym samochodzie.

OCENA PRODUKTU:
-PORĘCZNOŚĆ – 6
-MOC – 9
R

Zalety

-wysoka jakość wykonania;
-wytrzymałość;
-dużą moc;
Q

Wady

-mało poręczny

Korzystnie pod każdym aspektem- Sthor

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Korzystnie pod każdym aspektem, tak właśnie można określić cykloniczny odkurzacz ręczny do samochodu marki Sthor, będący typowym, acz ciekawym przedstawicielem odkurzaczy samochodowych. Dostajemy tutaj produkt poręczny, elegancki i kompaktowy. Jego moc to 100 W, zaś maksymalne generowane podciśnienie to 3,0 kPa. Zasilany jest on przy pomocy samochodowego gniazdka, przy pomocy 2,6 m kabla. Został także wyposażony w elastyczny wąż, z końcówką szczelinową. W zestawie znajdziemy też końcówkę okrągłą do tapicerki. Do samej oferty dodawana jest torba pozwalająca, na jego łatwiejsze przemieszczanie. Pod kątem wydajności, jest to dobre urządzenie, które idealnie sprawdzi się w szczególności w małych samochodach. Posiada on kilka filtrów takich jak np. hepa, czy filtr z funkcją cyklicznego odwirowania kurzu, by tym samym zapewnić jak najwyższy poziom czystości. Można podsumować to urządzenie, jako dobre, gdyż w zupełności wystarczy do usuwania podstawowych zabrudzeń.

OCENA PRODUKTU:
-PORĘCZNOŚĆ – 7
-MOC – 7
R

Zalety

-poręczny;
-wygodny;
Q

Wady

-krótki kabel;
-nie wchodzi w ciasne miejsca;

Szukając taniego rozwiązania- KUBEŁKO 150W 2w1

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

MOCNY ODKURZACZ SAMOCHODOWY WODNY KUBEŁKO 150W 2w1 który jest korzystny cenowo? Dziwne, ale nie niemożliwe. Produkt ten z pewnością jest na każdą kieszeń, a co więcej, dostajemy tutaj niezwykle interesujące rozwiązanie, będące, czymś więcej niż zwykłym małym odkurzaczem samochodowym. Jego główną zaletą jest niezwykle mocny silnik (150W) pozwalający na zebranie wody, kurzu, brudu, sierści itp. Do tego dochodzi, aż 2,5 litrowy pojemnik na brudy, a także długi, 1 metrowy wąż ssący. Niestety ciężko tu mówić o poręczności, gdyż do jego poprawnego działania niezbędnym jest zachowanie pozycji pionowej, a dodatkowo staranie się nie przechylać urządzenia. Z drugiej jednak strony jest on bardzo funkcjonalny, gdyż oprócz wciągania powietrza, pozwala on także na jego wydmuchiwanie, by tym samym móc za jego pomocą np. nadmuchać materac, czy ponton. W efekcie jest to ciekawe urządzenie, godne polecenia i przede wszystkim korzystne cenowo.

OCENA PRODUKTU:
-PORĘCZNOŚĆ – 5
-MOC – 10
R

Zalety

-dużą moc;
-odkurza różne zabrudzenia;
-korzystny stosunek jakości do ceny;
Q

Wady

-tylko pozycja pionowa;
-nie wchodzi w ciasne miejsca;
-mało poręczny;

Mały, lekki, wydajny- Baseus Shark One H-501

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Baseus Shark One H-501 odkurzacz samochodowy 65W 5M czarny to mały, poręczny i elegancki odkurzacz, który z pewnością wystarczy jako pomoc w czyszczeniu auta. Jest on zasilany bezpośrednio z gniazda samochodowego, jednakże obecność 5 metrowego kabla, w żaden sposób nie ujmuje jego poręczności i wygodzie podczas czyszczenia. Posiada on moc na poziomi e65W, a także poręczne wymiary, dzięki czemu bez problemu można nim operować nawet w ciasnych zakamarkach naszego auta. Sam odkurzacz jest lekki i cichy. Posiada także trzy wymienne końcówki, pozwalające na uzyskanie jeszcze lepszych efektów podczas sprzątania, a także w zestawie znajduje się wygodna torba ułatwiająca jego przenoszenia. Ostatecznie więc jest to ciekawe i wygodne urządzenie, nadające się do każdej pracy.

OCENA PRODUKTU:
-PORĘCZNOŚĆ – 8
-MOC – 8
R

Zalety

-dużą moc;
-długi kabel;
-elegancki wygląd;
-duża liczba końcówek;
Q

Wady

-brak informacji od klientów;

Odkurzacz samochodowy opinie

Czy warto posiadać odkurzacz samochodowy? Oczywiście, że tak i choć mogłoby się wydawać, że jest to urządzenie zbyteczne, gdyż można jechać na dowolną stację i tam wyczyścić auto, to jednak bardzo szybko okazuje się, że nie zawsze mamy taką możliwość, a nie raz szybkie reagowanie w celu oczyszczenia zabrudzenia, jest wręcz konieczne, by nie została ślad na stałe. Co więcej, choć pierwotnie trzeba zainwestować pewną pulę gotówki w taki odkurzacz, to i tak zwróci on się bardzo szybko, w stosunku do regularnego płacenia na stacjach, czy też myjniach. Oczywiście, ktoś może stwierdzić, że wystarczy zwykły odkurzacz. Cóż jeśli chcesz oczyścić tylko kilka głównych miejsc to i owszem, ale długa rura i duże wymiary takiego rozwiązania uniemożliwiają dotarcie do wąskich powierzchni. Z tego też powodu odkurzacz samochodowy staje się nieocenioną pomocą w codziennym sprzątaniu naszego pojazdu (dowiedz się więcej na: https://najlepszerankingi.pl/agd/do-domu/odkurzacze-samochodowe-ranking/).

Najlepszy odkurzacz samochodowy w 2024

Nim jednak ruszymy do sklepu by zakupić takie urządzenie, powinniśmy zastanowić się na jego cechami, tak by było ono jak najlepsze dla nas. Mowa tutaj o kilku cechach, na które warto zwrócić uwagę. Pierwszą z nich jest rodzaj zasilania. Możemy zetknąć się z odkurzaczem akumulatorowym i sieciowym. Każdy ma swoje zalety i wady, ale różnica jest jedna, akumulatorowe są bardziej poręczne, tzn. o wiele wygodniej się nimi sprząta. Nie martwi nas długość kabla, nie jesteśmy też ograniczony wymiarami, czy też kształtem auta i możemy dotrzeć do każdego nawet najciemniejszego zakamarka, w którym to zalegają śmieci. Z drugiej jednak strony w przypadku akumulatorowych rozwiązań, moc będzie zależała od stanu baterii. Innymi słowy im mniejszy poziom naładowania, tym słabszy będzie nasz odkurzacz. W przypadku rozwiązań zasilanych sieciowo możemy spotkać się z dwoma głównymi typami. Mowa tutaj o zasilanych z gniazdka domowego i samochodowego. Te drugie jest o wiele bardziej praktyczne, gdyż nie jesteśmy ograniczeni co do miejsca sprzątania naszego pojazdu.

CECHA

PRZYDATNOŚĆ DLA UŻYTKOWNIKA

MOC

Im wyższa tym lepiej

POJEMNOŚĆ

Zależna od typu auta

KOŃCÓWKI

Kilka różnych

FILTRY SPECJALISTYCZNE

To zaleta, choć nie wymagana

ZASILANIE

Akumulatorowe pozwoli na większą poręczność

 

Kolejnym istotnym aspektem jest moc urządzenia. Zasada jest prosta, im większa moc, tym większa wydajność naszego odkurzacza. Choć należy kierować się tą zasadą musimy pamiętać jednak, by nie przedobrzyć. Większa moc, to krótszy czas działania na baterii, a w przypadku zasilanych sieciowo produktów, jeśli moc będzie większa niż moc gniazda samochodowego, to możemy uszkodzić instalację elektryczną pojazdu.

Kolejnym aspektem jest dodatkowe wyposażenie. Tutaj najbardziej kluczowe jest zwrócenie uwagi na końcówki, gdyż to właśnie od nich będzie zależało najwięcej. Warto zwrócić także uwagę na obecność elastycznego węża ssącego, który może być bardzo pomocny, by dotrzeć do wielu ciasnych miejsc. Oprócz tego przydatne będą także różnego rodzaju szczotki, ssaki szczelinowe, czy też turbosz-czotki. Wśród innych dodatkowych funkcji warto zwrócić uwagę także na obecność wysokiej jakości filtrów, czy np. toreb, by móc łatwo przechowywać nasz odkurzacz. Na koniec pozostaje jeszcze kwestia pojemności. Sprawa jest w pełni zależna od wielkości naszego auta. Jednakże pamiętajmy, im większy pojemnik na brudy, tym większe jest samo urządzenie.

Kilka słów podsumowania – odkurzacz akumulatorowy opinie

Porównując informacje zawarte w części poradnikowej, wraz z zaproponowanymi przez nas produktami nie trudno wybrać ten jeden idealny model w roku 2024, na który warto zwrócić uwagę. Mowa tutaj o Bezprzewodowy Odkurzacz SEVERIN 7144 Samochodowym. Jest to interesujący produkt, działający na akumulatorze, mający dużą wydajność i będący bardzo poręcznym. W efekcie dostanie on się do każdego zakamarku, nie jest ograniczony przez kabel, a co ważniejsze poradzi sobie z zabrudzeniami na mokro i sucho. Dlatego też zastanawiając się nad zakupem takiego rodzaju produktu, warto uwzględnić ten odkurzacz w swoich przemyśleniach.

Profesjonalna polerka samochodowa – sprawdź nasz ranking

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki odkurzacz samochodowy wybrać
Average rating:  
 0 reviews