Woda, z której korzystamy na co dzień, zanim trafi do domowych kranów, musi przejść proces, dzięki któremu przystosowana zostaje do użycia. Polega on nie tylko na odpowiednim przefiltrowaniu, ale coraz częściej także na zmiękczeniu wody. Twardość tej życiodajnej cieczy może bowiem negatywnie wpływać nie tylko na zdrowie człowieka, ale także na urządzenia, przez które przepływa. Co zatem robi się, aby zmiękczyć wodę? Wśród najpopularniejszych metod znajduje się sól tabletkowa.

Korzyści ze zmiękczania wody

Twardość wody może wywoływać problemy w użytkowaniu systemów wodno-kanalizacyjnych. Powoduje ona nadmierne zużycie środków zmiękczających oraz powstawanie kamienia kotłowego. Ten z kolei jest często przyczyną spadku wydajności procesu grzewczego, jak i większego zapotrzebowania na paliwo. Dlatego stosowanie soli tabletkowej jest kluczowym zabiegiem w procesie zmiękczania wody.

Gdzie stosuje się sól tabletkową?

Sól tabletkowa do uzdatniania wody wykorzystywana jest w specjalnych instalacjach uzdatniających, które kontrolują cały proces zmiękczania wody. Można spotkać ją w wielu miejscach, z czego najczęściej zastosowanie znajduje w przydomowych, jak i przemysłowych urządzeniach i stacjach uzdatniania wody. Sól tabletkowa sprawdza się także w myjniach samochodowych. Woda poddawana zmiękczeniu znajduje się zatem w naszych najbliższym otoczeniu i wykorzystywana w niemalże każdej dziedzinie życia.

Sól tabletkowa – czyli co się w niej kryje?

Wspomniany środek uzdatniający wodę to połączenie soli warzonej z substancją przeciwzbrylającą poniżej 3mg/kg. Sól tabletkowa jest wolna od zanieczyszczeń mechanicznych, jak i nie posiada żadnego zapachu. Dzięki jej zastosowaniu można uzyskać wysokie parametry wody oraz znacznie obniżyć jej twardość.

Wśród wielu producentów soli tabletkowej, znajdujących się na polskim rynku, warto zwracać uwagę na dostawców sprawdzonych, aby jakość produktu była zdecydowanie wysoka. Do grona najpopularniejszych przedsiębiorstw należy Ciechsol. Jeśli pojawią się pytania odnośnie tabletek solnych, sprzedawca z pewnością pomoże w wątpliwościach.

Artykuł powstał we współpracy z: http://www.ciechsol.com/