Komary – jak się ich pozbyć?

Sezon letni, choć ciepły i dla większości bardzo przyjemny, ma jednak jedną wadę – jest to moment, w którym najbardziej można odczuć uciążliwą obecność komarów. Jak skutecznie poradzić sobie z tymi owadami, by nie odczuwać dyskomfortu z powodu ich ugryzień?
Dlaczego warto chronić się przed ugryzieniem komara?

W większości przypadków po ugryzieniu komara na skórze ofiary pojawia się niewielki bąbel, który powoduje niekomfortowe i nieprzyjemne swędzenie. Najczęściej zdarza się, że znika on dość szybko. Niestety są też przypadki, w których uczulenie na wstrzykiwaną pod skórę ślinę owada jest znacznie silniejsze, pojawiają się objawy znacznie gorsze niż swędzenie czy bąbel, takie jak:

  • wysypka na całym ciele,
  • wysoka gorączka,
  • ropienie w miejscu ugryzienia,
  • opuchlizna i silnie zaczerwienienie w miejscu ugryzienia,
  • zawroty głowy,
  • nudności.

Powyższe objawy pojawiają się dość rzadko, jednak pomimo tego należy podjąć wszelkie możliwe środki, by uchronić się przed ich ugryzieniem. Warto pamiętać o tym, że kontakt tych owadów ze skórą niesie nie tylko ryzyko wystąpienia reakcji uczuleniowej. Wiele gatunków komarów jest nosicielami poważnych chorób, takich jak malaria, denga (choroba groźna i niebezpieczna, ponieważ do dnia dzisiejszego nie została wynaleziona na nią szczepionka), żółta febra, japońskie zapalenie mózgu, filarioza czy gorączka doliny Rift.

Najlepsze środki na komary

Rynek środków na komary jest naprawdę duży. Niestety ogrom dostępnych produktów wcale nie oznacza, że każdy z nich będzie działał równie skutecznie. Większość dostępnych na rynku środków przeznaczonych do walki z komarami zawiera w sobie składnik, który skutecznie pozwala walczyć z tymi owadami – cypermetrynę. Niestety, producenci, którzy skład swoich produktów oparli na tym składniku zapomnieli, że w temperaturach przekraczających 20-22 °C substancja ta traci swoją skuteczność, a tym samym środek nie jest w stanie skutecznie odstraszać komarów. Co zatem warto wybrać? Z naturalnych środków na komary na uwagę z pewnością zasługuje ONE SHOT NATURAL. Jest on nie tylko bezpieczny i skuteczny w swoim działaniu, ale również długotrwały – dzięki niemu można nawet przez 3 miesiące cieszyć się spokojem od komarów. Preparatem, który dobrze chroni nie tylko przed komarami, ale również i kleszczami (które także mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia) jest ONE SHOT 100%. Należy pamiętać również o tym, że wiele gatunków komarów swoje larwy umieszcza w zbiornikach wodnych. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się AQUATAIN. Dodatkowo warto sięgnąć również po utrwalacz, który wzmocni działanie poszczególnych preparatów, zapewniając im dłuższe i bardziej efektywne działanie.

Choć stosowanie środków na komary jest bardzo ważne, szczególnie tych o skutecznej ochronie należy pamiętać o tym, że istnieje kilka czynników, które przyciągają te owady. Ciemna odzież, spożywanie napojów alkoholowych czy pot to tylko niektóre z nich. Komary to owady, które szczególnie aktywne są rano i wieczorem oraz w czasie bardzo wilgotnych dni. W tych momentach należy szczególnie zadbać o ochronę przed nimi stosując odpowiednie preparaty na komary.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Komary - jak się ich pozbyć?
Average rating:  
 0 reviews