Czy zdarzyło Ci się, że ból głowy nie pozwalał Ci normalnie funkcjonować? Może po zjedzeniu czegoś tłustego czułaś się bardzo ciężko i źle? Stosując Amol, te i inne dolegliwości przestaną być udręką i już nigdy nie popsują Twoich planów. Koniecznie sprawdź, kiedy przyda się w Twojej apteczce. Przeczytaj, jak działa i kiedy go stosować. Co zawiera w swoim składzie oraz kiedy nie jest zalecane zażywanie go w jakikolwiek sposób?
Spis Treści
Co warto wiedzieć przed zastosowaniem Amolu?
Czym jest Amol?
Amol jest wyciągiem z ziół na bazie alkoholu. W jego składzie znajdziemy olejki eteryczne. Są nimi mentol, olejek cytrynowy, cytronelowy, goździkowy cynamonowy, olejek mięty pieprzowej oraz lawendowy. Dodatkowymi składnikami jest etanol 96% oraz woda. Naturalne substancje działają kompleksowo na nasz organizm. Dzięki temu, że jest to preparat ziołowy, amol jest bezpieczny w użyciu. Pamiętać jednak należy, że w jego składzie znajdziemy alkohol. Warto zwrócić na to uwagę zwłaszcza podczas stosowania doustnego.
Amol możemy stosować zewnętrznie i wewnętrznie. Zewnętrzne stosowanie polega na wcieraniu kilku kropel leku w bolące miejsce. Stosując lek doustnie najczęściej dodajemy od 10 do 15 kropel do wody lub herbaty. Możemy również rozpuścić go w cukrze.
Amol na co pomaga?
Jak twierdzi producent, produkt ten jest niezwykłym lekiem na zwykłe dolegliwości. Amol na co zwrócić uwagę? Jest to lek ziołowy na bazie alkoholu, więc trzeba sprawdzić dokładnie w ulotce, kto powinien unikać jego stosowania. Właściwości amolu są dokładnie sprawdzone. Można go używać zarówno doustnie, jak i nacierać się nim.
Amol stosowany jest przy bólach głowy. Dzięki swoim właściwościom przynosi ukojenie i pomaga leczyć tego rodzaju ból. Należy natrzeć kilkoma kroplami kark, czoło oraz skronie. Co ważne, preparat ten jest stworzony z naturalnych składników, a więc jest bezpieczny dla zdrowia.
Lek ten pomaga nie tylko w zwykłych bólach głowy związanych z chorobą, czy przemęczeniem. Amol to także ziołowy lek na migrenę. Migrena może trwać od 4 godzin do kilku dni. Należy dobrze dobrać lek na migrenę, jednak zioła zawarte w Amolu mogą działać wspomagająco. Zawarte w nich olejki koją ból, pozwalają się odprężyć i zaznać świeżości.
Zawarte w tym preparacie zioła pomagają w czasie przeziębień. Możemy stosować Amol na ból gardła i ogólne osłabienie w czasie przeziębień. Zawarte w Amolu zioła rozgrzewają. Warto zastosować także amol na katar i inne dolegliwości już w momencie pojawienia się pierwszych objawów.
Jest to skuteczny lek na przeziębienie, który należy stosować doraźnie w przypadku wystąpienia objawów. Warto wtedy nacierać nie tylko klatkę piersiową i plecy, ale także czoło, skronie i szyję. Da to nie tylko uczucie świeżości, ale także poprawia złe samopoczucie i rozgrzeje.
Ból mięśni spowodowany może być ich przeciążeniem, urazem czy naciągnięciem. Może być spowodowany chorobą, lub przemęczeniem organizmu. Na tak zwane zakwasy spowodowane nadmiernym treningiem oraz na bóle związane z chorobami skuteczne są leki ziołowe. Amol ze swoim składem nadaje się do tego doskonale.
Wszystko to dzięki mentolowi, który chłodzi bolące miejsce. Towarzyszy temu przyjemne uczucie. Amol działa także miejscowo znieczulająco. Dodatkowo zawarte w nim olejki eteryczne, jak na przykład lawendowy, stosowane w są w łagodzeniu bólów mięśniowych. By ulżyć w bólu, należy okrężnymi ruchami wetrzeć kilka kropli Amolu w bolące miejsce.
Ból brzucha i dolegliwości trawienne często niwelują nasze plany. Bóle te różnią się od siebie. Mogą to być mdłości, ból żołądka, wzdęcia. W Amolu znajdują się zioła, które pomagają leczyć te problemy. Ponadto idealnie sprawdza się także w leczeniu niestrawności i problemów trawiennych.
W czasie bólu żołądka warto zastosować Amol. Jego własności rozkurczowe skutecznie łagodzą dolegliwość. W tym przypadku warto doustnie zażyć od 10 do 15 kropel leku. Najlepiej połączyć je z herbatą miętową. Dla wzmocnienia efektu można pocierać preparatem brzuch przez kilka minut.
Amol pomaga przy wzdęciach. Pomaga w trawieniu i niweluje uczucie pełności. Jest to zasługa obecności olejków goździkowego, cynamonowego i mięty pieprzowej. Działają one rozkurczowo. Amol na wzdęcia powinien być przyjmowany doraźnie. Należy rozpuścić 10-15 kropli Amolu z płynem lub cukrem i przyjmować go do trzech razy dziennie.
Niestrawność już Ci nie będzie przeszkadzać. Amol skutecznie ją wyleczy. Wystarczy zażyć 10-15 kropel rozcieńcznych wodą lub herbatą. Można go również połączyć z cukrem. Tak przygotowany można spożywać do trzech razy na dobę.
Preparat ten jest także idealnym lekiem na mdłości. Zioła zawarte w jego składzie skutecznie pomogą w tym rodzaju dolegliwości. Należy rozcieńczyć Amol w napoju lub połączyć go z cukrem. W czasie mdłości można także nacierać nim czoło i skronie. Wzmocni to efekt i poprawi samopoczucie.
Ukąszenie owadów powoduje dyskomfort i świąd. By zniwelować te dolegliwości, warto zastanowić się nad użyciem Amolu. To dzięki temu, że stworzony on jest na bazie alkoholu, a w składzie znajdują się olejki eteryczne.
Ogromną rolę odgrywa w leczeniu tego typu dyskomfortu składnik Amolu jakim jest mentol. Także olejek cytronelowy łagodzi swędzenie oraz ból w miejscu ukąszenia. Dodatkowo olejek cytrynowy i cynamonowy wzmacniają efekt preparatu.
Warto także dodać, że prócz działań tego preparatu, które są wymienione w ulotce, stosujemy go także na inne dolegliwości. Na przykład stosowanie Amol na ból zęba uśmierza ból i pozwala doczekać do czasu wizyty u dentysty bez konieczności stosowania środków przeciwbólowych.
Innym domowym zastosowaniem Amolu jest leczenie nerwicy. Zawarty w nim olejek z lawendy skutecznie pomaga w leczeniu tego schorzenia.
Kiedy unikać zażywania Amolu?
Ponieważ Amol zawiera w swoim składzie alkohol, niektóre osoby powinny być ostrożne w czasie jego stosowania doustnego. Do grupy osób, które powinny unikać zażywania tego leku z pewnością zaliczyć możemy kobiety w ciąży, karmiące piersią oraz dzieci do 12 roku życia. Szkodliwy może być także dla pacjentów z chorobami wątroby i padaczką. Również osoby z chorobą alkoholową powinny unikać zażywania tego preparatu. Osoby z astmą oskrzelową lub nadwrażliwością dróg oddechowych powinny całkowicie zrezygnować ze stosowania tego leku. Warto tu także wspomnieć, że każdorazowe zażycie 10-15 kropli Amolu jest równoznaczne z wprowadzeniem do organizmu do 0,46 g etanolu, co jest równoważne 7,24-10,86 ml piwa (5% v/v) i 3,02-4,53 ml wina (12% v/v). Należy o tym pamiętać, gdy mamy zamiar prowadzić auto po zażyciu tego leku.
Amol – niezwykły lek
Preparat ten jest niezwykły. Za taką cenę, jaką możemy dostać ten lek (sprawdź cenę) warto pokusić się o sprawdzenie wszystkich jego działań. Amol jest ziołowym lekiem, który działa na:
-
przeziębienie
-
ból mięśni
-
dolegliwości trawienne
-
bóle głowy
-
ukąszenia owadów
Działa kojąco i odświeżająco dzięki niezwykłej sile olejków eterycznych. W jaki sposób Wy stosujecie Amol? Czy ma jeszcze jakieś właściwości, o których nie pisaliśmy w tym artykule? Koniecznie o nich napiszcie!
Źródło: https://www.amol.pl/ [kkratings]
Submit your review | |