Wykorzystywanie odkurzaczy parowych niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim są one o wiele skuteczniejsze w pozbywaniu się bakterii. Dodatkowo odświeżają praną powierzchnię czy wykładzinę. W wielu przypadkach jest to co prawda dosyć drogi wybór.

Jednakże, ogromna ilość sprzętu do wyboru sprawia, że nie zawsze wiemy czego dokładnie musimy szukać w danym urządzeniu oraz jakie parametry pomogą w jeszcze lepszej dezynfekcji. Co więcej, pomimo wielu opinii, dobry odkurzacz może być mało dostępny.

Aby odpowiedzieć na te wszystkie pytania nasz zespół przygotował zestawienie pięciu bardzo atrakcyjnych odkurzaczy piorących. W rankingu 2024 brane były pod uwagę tak istotne parametry jak moc produktu. Oprócz tego, pamiętaliśmy także o funkcyjności danego modelu oraz o wyposażeniu. Istotne okazały się także opinie odkurzaczy parowych.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
KARCHER SV 7 ODKURZACZ WODNY PAROWY HEPA 50

KARCHER SV7

9.9

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
ROWENTA Mop Parowy Odkurzacz RY7557WH

ROWENTA RY7557WH

9.8

Tani

Allegro Logo
MOP PAROWY I ODKURZACZ 3w1 PERFECT CLEAN CONCEPT

PERFECT CLEAN CONCEPT

9.7

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
MOP MYJKA ODKURZACZ PAROWY VAX 1600 W TURBO

VAX S85

9.6

Tani

Allegro Logo
Mop Parowy Odkurzacz BISSELL 1977N VacSteam

BISSELL 1977N

9.5

Średnia

Allegro Logo

KARCHER SV 7 ODKURZACZ WODNY PAROWY HEPA 50

ranking fotelików samochodowych 15-36

Firma od wielu lat znana jest z produkcji niezwykle solidnych i niezawodnych urządzeń piorących, a odkurzacz wodny SV 7 gwarantuje nam najbogatsze wyposażenie oraz ogromną funkcjonalność. Wszechstronność oraz skuteczność sprawia, że jest to zdecydowanie najlepszy odkurzacz parowy. Jest to jednak okupione bardzo wysoką ceną.
Opisywana oferta to przede wszystkim szereg oryginalnych części, akcesoriów oraz gadżetów wspierających czyszczenie bez zbędnej chemii. Samo urządzenie oferuje nam moc silnika na poziomie 2200 W, a pojemność wodna to 0,45l. Urządzenie oferuje nam maksymalnie ciśnienie pary na poziomie 4 bar.
Producenci zastosowali tutaj wielostopniowy system filtracyjny, a sam filtr wodny ma pojemność 1,2l. Zaletą tego konkretnego wyboru będzie przeogromne wyposażenie, w którym znajdziemy wszystko – począwszy od wężów z uchwytami, ssawek o różnych końcówkach, poprzez urządzenia odpianujące, ssawko-szczotki i turbo-szczotki, a skończywszy na czyścikach spiralnych, ściereczkach czy specjalnych powłoczkach.
Produkt przygotowany został tak, że bez najmniejszych problemów poradzi sobie z każdym możliwym zabrudzeniem. Dzięki ogromnym możliwościom regulacyjnym oraz dostępie do najróżniejszych końcówek, model SV 7 nadaje się do czyszczenia praktycznie każdej powierzchni – czy to dywan z krótkim czy długim włosiem, czy to podłoga, płytki, panele, kabina prysznicowa albo okna.
Niestety, ogromna moc oraz duża pojemność w połączeniu z wieloma gadżetami i akcesoriami sprawia, że jest to dosyć ciężka oferta. Największą wadą jest jednak cena. Jest ona niezwykle wysoka, szczególnie w porównaniu z pozostałymi produktami w zestawieniu 2024.

R

Zalety

• Wysoka moc;
• Wielofunkcyjne stosowanie;
• Możliwość mycia prawie każdej powierzchni;
• Niezwykła skuteczność.
Q

Wady

• Wysoka waga;
• Bardzo duża cena.

ROWENTA Mop Parowy Odkurzacz RY7557WH

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Nieco innym wyjściem będzie kompaktowe urządzenie piorące do podłóg firmy Rowenta. Otrzymujemy tutaj równie wysoką moc oraz możliwość korzystania z urządzenia piorącego, który charakteryzuje się bardzo komfortowym sposobem użytkowania.
Produkt jest francuskiego pochodzenia i oferuje nam pracę w trzech stopniach. Zależy ona od typu podłogi oraz od rodzaju zabrudzenia. Odkurzacz parowy wyposażony został w dosyć mały pojemnik na wodę. Jego pojemność wynosi zaledwie 0,7 litra. Starcza to jednak na 40 minut sprzątania, a więc na dosyć długo.
Odkurzacz przygotowany został z myślą o symultanicznym myciu i odkurzaniu podłóg, co możliwe jest poprzez wykorzystanie zaawansowanych technologicznie komponentów. Mowa tutaj o głowicy zaprojektowanej tak, aby bez najmniejszych problemów można było sprzątać wykorzystując naturalny ruch odkurzacza.
Co ciekawe, producenci przygotowali dla nas bardzo długi kabel zasilający o długości 8 metrów, co pozwoli nam na stosowanie mopa bez obaw o niewystarczającą długość. Urządzenie oferuje dodatkowo kilka systemów do jeszcze precyzyjniejszego czyszczenia. Warto zwrócić uwagę na ustawienia Pary.
Jest to jednak dosyć ciężkie urządzenie, przez co nawet bardzo wygodny i ergonomiczny uchwyt nie jest w stanie poprawić mocno przeciętnego komfortu użytkowania.

R

Zalety

• Bardzo skuteczne mycie podłóg;
• Możliwość pracy do 40 minut;
• Nowoczesna technologia czyszcząca;
• Możliwość prania nakładki na mopa.
Q

Wady

• Duża waga;
• Wyłącznie do czyszczenia podłóg.

MOP PAROWY I ODKURZACZ 3w1 PERFECT CLEAN CONCEPT

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Jest to tak naprawdę produkt 3 w 1, a więc oprócz zmywania podłóg, będziemy mogli wykorzystać narzędzie do odkurzenia czy wytarcia podłogi. W przeciwieństwie do zwycięzcy, nie będziemy mogli stosować produktu do innych powierzchni.
Odkurzacz i mop w jednym to urządzenie przewodowe, które gwarantuje nam możliwość pracy do pół godziny na jednym zbiorniku. Moc silnika to aż 1600 W, co na urządzenie tego typu jest bardzo dobrym wynikiem. Co prawda mamy tutaj małą pojemność zbiornika na wodę, bo wynosi jedynie 0,73l. Jest to prawie pół litra mniej niż u zwycięzcy.
Concept CP3000 oferuje nam bardzo wygodne korzystanie oraz kompaktowość, co zdecydowanie będzie sporą zaletą podczas sprzątania. Warto zauważyć, że mop parowy gwarantuje nam zadowalającą skuteczność zarówno w przypadku mycia podłóg, jak i również odkurzania.
Wadą opisywanego produktu będzie bardzo biedne wyposażenie – nie znajdziemy tutaj żadnych akcesoriów czy dodatkowych szmatek bądź końcówek, które mogłyby pomóc nam w jeszcze precyzyjniejszym i skuteczniejszym sprzątaniu. Ponadto, charakterystyka urządzenia ogranicza jego funkcjonalność jedynie do mycia podłóg.

R

Zalety

Odkurzacz myjący bezprzewodowy czas pracy do 30 minut;
• Kompaktowy rozmiar;
• W miarę niska waga;
• Urządzenie 3 w 1.

Q

Wady

• Jedynie do podłóg;
• Brak akcesoriów i wyposażenia dodatkowego.

MOP MYJKA ODKURZACZ PAROWY VAX 1600 W TURBO

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jeżeli szukamy nieco lżejszego i mniej męczącego rozwiązania, to przede wszystkim warto wybrać mop antybakteryjny od firmy VAX. Model S85-CM gwarantuje nam bardzo efektowne czyszczenie parą. Jest to produkt 2w1, co pozwala nam na jednoczesne odkurzanie, jak i mycie wielu powierzchni podłóg i nie tylko!
Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że urządzenie nadaje się do mycia płytek, panelów, podłóg drewnianych, kafelek czy laminatów. Ogromną zaletą wyróżniającym model na tle konkurencji jest możliwość wymiany nakładki, dzięki czemu będziemy mogli czyścić dywany.
Dużo rozwiązań poprawiających komfort to kolejna zaleta. Sam przegub pozwalający sterować mopem do 180 stopni jest niezwykle przydatny, szczególnie podczas sprzątania trudno dostępnych miejsc jak na przykład narożników czy podłogi pod meblami.
Otrzymujemy tutaj nieco krótki kabel. Jednakże, 5 metrów długości z pewnością wystarczy do bezproblemowego czyszczenia każdego pomieszczenia w zaciszu domowym. Dobry odkurzacz parowy to również wysoka kultura pracy oraz możliwość czyszczenia szczelin. To wszystko oferują nam specjalne zamienniki i adaptery.
Pomimo niskiej ceny, produkt oferuje nam bogate wyposażenie i produkt, który dostosowany został do pracy przy niemalże każdej powierzchni. Jest to zatem jedno z najlżejszych i najcichszych urządzeń do mycia parowego
Niestety, kompaktowość bardzo ogranicza pojemność, co wpływa także na korzystanie. Oznacza to, że podczas czyszczenia przyjdzie nam uzupełnić pojemnik dwukrotnie, a nawet trzykrotnie.

R

Zalety

• Bardzo mały rozmiar;
• Niska waga;
• Wysoka kultura pracy;
• Duży komfort korzystania.
Q

Wady

• Mały zbiornik na wodę;
• Nieco krótki kabel zasilający.

Mop Parowy Odkurzacz BISSELL 1977N Vac&Steam

Podobnie jak poprzednie urządzenia, jest to mop parowy i odkurzacz w jednym. Idealnie nadaje się do czyszczenia powierzchni takich jak ceramika, kamień, winyl, laminat, linoleum czy marmur. Dodatkowo podłogi wykonane z twardego, wodoszczelnego drewna również mogą być czyszczone przy pomocy tego modelu.
Charakterystyczną zaletą opisywanego produktu jest możliwość wyboru jednego spośród trzech sposobów czyszczenia. Możemy odkurzać, czyścić, bądź robić te rzeczy w tym samym czasie. Technologia Dry Tank, w którą wyposażony został ten odkurzacz parowy, gwarantuje suchość zabrudzeń, co pomaga w czyszczeniu zbiornika.
Oprócz tego, atrakcyjną cechą jest możliwość wykorzystania dysku zapachowego. Jest to jednak dosyć drogie urządzenie, które dodatkowo przeznaczone jest wyłącznie do powierzchni podłogowych, a nie do wykładzin.

R

Zalety

• Wiele funkcji ułatwiających czyszczenie podłóg;
• Do prawie każdej nawierzchni podłogowej;
• Nowoczesna technologia.
Q

Wady

• Nie można czyścić podłogi.

Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu?

Ranking odkurzaczy parowych zaprezentował pięć bardzo atrakcyjnych modeli. Na co jednak powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas wybierania idealnego dla nas produktu w roku 2024? Ze względu na szereg czynników wpływających na skuteczność czyszczenia oraz funkcjonalność, przygotowaliśmy poradnik zakupowy, który pomoże wam w określeniu czy znaleźliśmy dobry odkurzacz parowy.

W tej części artykułu omówimy przede wszystkim funkcjonalność danego sprzętu oraz jego możliwości czyszczące. Nie zapomnimy także o mocy oraz, co jest bezpośrednim następstwem mocy, skuteczności czyszczenia. Opinie odkurzaczy parowych również odegrają kluczową kwestię. Po więcej informacji zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem: https://www.dom.pl/na-co-zwrocic-uwage-wybierajac-mopa-parowego.html.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Silnik oraz moc

Zastosowany silnik w urządzeniu ma przede wszystkim wpływ na ciśnienie, jakie urządzenie wytwarza oraz na to jak skuteczne urządzenie rzeczywiście jest. Oczywiście oprócz właściwej mocy, dany silnik powinien także oferować najnowocześniejszą technologię, aby jak najlepiej wykorzystywać swoje parametry.

Przyjęło się, że mopy parowe powinny być wyposażone w silnik o mocy przynajmniej 1300 W. Warto jednak szukać nieco mocniejszych urządzeń, dzięki czemu nawet trudne zanieczyszczenia nie będą problemem.

Mop Parowy Odkurzacz ROWENTA RY7557WH

odkurzacz parowy ranking

KARCHER SV 7 ODKURZACZ WODNY PAROWY HEPA 50

profesjonalny odkurzacz parowy opinie

Wielofunkcyjność

Im więcej wyposażenia dodatkowego w postaci zmiennych dysz czy funkcji regulujących moc oraz ciśnienie, tym większe prawdopodobieństwo, że dany odkurzacz i mop w jednym okaże się skuteczniejszy na różnych powierzchniach.

Te najbardziej zaawansowane urządzenia mogą być nawet wykorzystywane do czyszczenia płytek w łazience czy kabin prysznicowych. Warto zauważyć, że w wielu przypadkach konstrukcja mopów parowych nie pozwala na korzystanie z urządzeń w innym przypadku niż czyszczenie podłóg. Z tego względu urządzenia wielozadaniowe mogą okazać się lepszym wyjściem.

Parametry dodatkowe

Pojemność zbiornika na wodę oraz na zanieczyszczenia, długość kabla, funkcje odpowiedzialne za regulację mocy ciśnienia bądź za ustawienie odpowiedniego trybu pracy zdecydowanie poprawią jakość czyszczenia oraz podniosą komfort korzystania.

Jednakże, każda nowinka technologiczna może znacznie podnieść cenę urządzenia. Komfort użytkowania jest jednak wtedy nieporównywalnie większy

MOP MYJKA ODKURZACZ PAROWY VAX 1600 W TURBO

dobry odkurzacz opinie

Opinie dobrego odkurzacza parowego

Im lepsze opinie danego urządzenia, tym większe prawdopodobieństwo, że będziemy zadowoleni podczas korzystania. Na uwadze musimy mieć przede wszystkim fakt, że komentarze mogą być różnego pochodzenia i nie zawsze mamy możliwość ich zweryfikowania.

Z tego względu warto śledzić tylko opinie potwierdzone zakupem lub z załączonymi zdjęciami produktu. Im więcej dobrych wypowiedzi na temat konkretnego urządzenia, tym większa szansa, że przypadnie nam do gustu.

Podsumowanie odkurzaczy parowych 2024

Dzisiejszym zwycięzcą w rankingu zostaje KARCHER SV 7 ODKURZACZ WODNY PAROWY HEPA 50. To wielofunkcyjne urządzenie, które oprócz odkurzania podłóg czy dywanów, pozwoli nam także wyczyścić każdą powierzchnię. Jest to mocne, pojemne oraz funkcjonalne narzędzie.

Jeśli jednak wolicie znaleźć idealny produkt na własną rękę, to zachęcamy do zapoznania się z powyższym poradnikiem zakupowym, dzięki czemu dokonamy przemyślanego wyboru.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki odkurzacz parowy wybrać w 2020 - Nasze Opinie oraz Ranking
Average rating:  
 0 reviews