Bezprzewodowe urządzenia sprzątające znajdą chętnych zawsze i wszędzie. To propozycja, która z góry została przygotowana dla tych użytkowników, którzy pragną jak największej swobody oraz kompaktowości. Pamiętać należy natomiast o tym, że urządzenia te mogą bez problemu zastąpić standardowe odkurzacze, szczególnie jeśli zdecydujemy się na zakup odkurzacza akumulatorowego pionowego, czyli takiego o standardowej bazie. Co jednak stanowi podstawę do oceny danej propozycji?

Z uwagi na to, że trudno jest wybrać odkurzacz samochodowy akumulatorowy czy po prostu rozwiązanie o mniejszych rozmiarach do mniej wymagających zadań, wiele osób zastanawia się na co patrzeć i w jaki sposób wybrać najlepszy odkurzacz akumulatorowy. W celu znalezienie idealnego rozwiązania i zakupu odkurzacza akumulatorowego rankingi bardzo często służą nam pomocą. Nie inaczej jest w tej sytuacji, gdzie znajdziemy szereg przydatnych informacji oraz zapoznamy się ze zrecenzowanymi pozycjami w celu przybliżenia najistotniejszych danych i parametrów wartych uwagi.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
AKUMULATOROWY ODKURZACZ BOSCH GAS 18V 10 L 18V 1 1

BOSCH GAS 18V-10L

9.8

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
 
MAKITA DCL282FZ ODKURZACZ AKUMULATOROWY 18V 60W 1

MAKITA DCL282FZ

9.7

Średnia

Allegro Logo
AKUMULATOROWY ODKURZACZ WARSZTATOWY PARKSIDE 1

Akumulatorowy PARKSIDE

9.6

Średnia

Allegro Logo
Akumulatorowy odkurzacz DeWalt DCV517N 18V 19L 1

DeWalt DCV517N

9.5

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
 
Odkurzacz akumulatorowy DEDRA DED7070 SAS 18V 1 1

DEDRA DED7070

9.5

Tani

Allegro Logo
 
MILWAUKEE M12 HV odkurzacz akumulatorowy 12V 1

MILWAUKEE M12 HV

9.4

Tani

Allegro Logo

W dzisiejszym rankingu odkurzaczy akumulatorowych wzięliśmy pod uwagę przede wszystkim pojemność akumulatora oraz czas działania, siłę ssania oraz moc urządzenia, pojemność zbiornika na brud, a także zastosowane filtry, czas ładowania, a także inne opcje dodatkowe czy udogodnienia.

AKUMULATOROWY ODKURZACZ BOSCH GAS 18V-10 L 18V

odkurzacz akumulatorowy opinie

Bosch to marka niemalże legendarna. Niemiecki producent znany jest z produkcji niezwykle trwałych i skutecznych urządzeń. Tym razem przygotował nam model GAS 18V-10L. Zestaw składa się z odkurzacza akumulatorowego, dysz podłogowej i szczelinowej. Oprócz tego, mamy także do dyspozycji uchwyty dysz i rur, elastyczny wąż ssącego, trzy rury przedłużające oraz rurę kolankową. Jedną z ważniejszych zalet oferty to długi okres ochronny oraz bogate wyposażenie.

Dodatkowymi akcesoriami, które znalazły się w ofercie są filtry fałdowe. Warto natomiast pamiętać, że oprócz wszystkich dodatków urządzenie oferuje również instrukcję w języku polskim. Jedną z ważniejszych informacji jest także karta gwarancyjna, która przewiduje ochronę i naprawę lub wymianę urządzenia przez aż 36 miesięcy. Urządzenie zasilane jest akumulatorem litowo-jonowym 18V.

W zależności od włożonego akumulatora (pojemność 4Ah, 6Ah lub 8Ah), odkurzacz pracuje 16, 24 lub 32 minuty. Maksymalne podciśnienie wynosi 90 mbar. Zbiornik na odpady ma pojemność 10l, co jest całkiem sporą wielkością w porównaniu do konkurencji. Powierzchnia filtra równa się 2,375 cm2, maksymalny przepływ powietrza – 24 l/s. Całkowity ciężar urządzenia bez akumulatora to 5,5 kg, a więc jest on lekki i kompaktowy.

R

Zalety

• Sprzątanie na sucho i na mokro;
• Dysza do fug;
• Duża moc ssąca;
• 3 lata gwarancji;
• Stosunkowo długi czas działania.
Q

Wady

• Wysoka cena;
• Brak podstawowych elementów jak ładowarka i akumulator w zestawie.

Odkurzacz jest profesjonalny i wielofunkcyjny, ponieważ ma wiele praktycznych końcówek. Sprzęt nadaje się do odkurzania powierzchni płaskich oraz szczelin, np. fug. Zaletą jest niewielka waga urządzenia, która umożliwia korzystanie z niego tam, gdzie nie zmieści się odkurzacz do gipsu z otrząsaczem.

Przyrząd został wyposażony w system zarządzania energią cieplną, który zapobiega ewentualnemu przegrzaniu, regulując temperaturę akumulatora w trakcie pracy. Odkurzacz łatwo opróżnić, ponieważ jest bezworkowy. Wystarczy wysypać zawartość pojemnika do kosza na śmieci.

Sporym problemem jest stosunkowo wysoka cena, szczególnie kiedy dodamy koszt zakupu ładowarki oraz jednego z akumulatorów. Bardzo często Bosch nie dodaje tych elementów do swojej oferty, więc należy sprawdzić i upewnić się czy na pewno się one tam znajdą. Co ciekawe, oferta od Boscha oferuje sprzątanie na sucho i na mokro.

MAKITA DCL282FZ ODKURZACZ AKUMULATOROWY 18V 60W

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Następna oferta również pochodzi od sprawdzonego i zweryfikowanego producenta, a mianowicie od japońskiej firmy Makita. Tym razem mamy tutaj do czynienia z odkurzaczem, akumulatorowym pionowym. W skład zestawu wchodzą standardowe akcesoria wspomagające czyszczenie jak, na przykład, ssawki do podłóg i ssawka szczelinowa, jeden worek tekstylny na pył, pięć worków papierowych na pył, rura ssąca oraz uchwyt na ssawkę szczelinową.

Odkurzaczem wygodnie się sprząta, ponieważ jest bardzo poręczny. Ponadto charakteryzuje się oryginalnym, ładnym designem i turkusowym kolorem. Co ciekawe, opcja ta jest bardzo uniwersalna, jeśli chodzi o pojemność baterii. Odkurzacz obsługuje akumulatory Li-Ion o pojemności 1,5Ah, 2Ah, 3Ah, 4Ah, 5Ah oraz 6Ah.

Jeśli chodzi o moc, to urządzenie ma trzy biegi mocy zasysania: 1 – 15W, 2 – 45 W, 3 – 60W. Pojemność worka tekstylnego to 500 ml, natomiast papierowego 330 ml. Długość całkowita odkurzacza to 1016 mm, waga bez akumulatora to nieco ponad 1,5 kg. Czas pracy na pełnym naładowaniu akumulatora wynosi 50, 20 lub 15 minut w zależności od wybranego biegu oraz pojemności baterii.

Maksymalny przepływ powietrza wynosi 1,5 m3/min, a maksymalne podciśnienie to 8,2 kPa. Jest to zatem jedno z mocniejszych opcji w tym budżecie. Co ciekawe, cena produktu nie jest wygórowana, szczególnie biorąc pod uwagę doskonałą jakość i niezawodność. Odkurzacz zebrał do tej pory dobre oraz bardzo dobre oceny i pozytywne recenzje.

Podobnie jednak jak w przypadku Boscha, tak i opcja od japońskiego producenta sprzedawana jest bardzo często bez akumulatora czy też ładowarki. Oznacza to, że do ceny należy dołączyć kilkaset złotych – w zależności od pojemności wybranej baterii.

R

Zalety

• Atrakcyjny design;
• Trzy biegi i trzy mocne do wyboru;
• Bardzo duża kompatybilność z akumulatorami;
• Dwa rodzaje worków;
• Bardzo dobry stosunek mocy i jakości do ceny.
Q

Wady

• Mała pojemność worków;
• Brak akumulatora i ładowarki w zestawie. 

AKUMULATOROWY ODKURZACZ WARSZTATOWY PARKSIDE

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Urządzenie jest nieco mniejsze i nie zagwarantuje tak skutecznego czyszczenia z uwagi na mniejszy motor i mniejszą moc ssącą. Warto jednak o nim pamiętać z uwagi na kompaktowość, niską wagę, a także solidność. Oprócz odkurzacza, w zestawie znajdują się ssawki do czyszczenia na mokro i szczelinowa, nasadki szczotkowa i uniwersalna oraz instrukcja obsługi w języku polskim.

Zaletą jest to, że urządzenie przychodzi z akumulatorem i ładowarką. Odkurzacz składa się z trzech części: pojemnika zbierającego o pojemności 400 ml dla pyłu i 150 ml dla płynu, uchwytu na filtr oraz filtra HEPA. Urządzenie jest bezworkowe, a więc nie musimy wydawać pieniędzy na kolejne akcesoria eksploatacyjne. Czas pracy przyrządu wynosi około 20 minut.

Jeśli nie będziemy zadowoleni z pojemności akumulatora, to zawsze możemy wybrać inne rozwiązanie. Do odkurzacza pasują akumulatory: PAP 20 A1, PAP 20 A2, PAP 20 A3. Można je ładować ładowarkami: PLG 20 A1, PLG 20 A3, PDSLG 20 A1. Urządzenie pracuje w temperaturze otoczenia od -20 do +50 stopni Celsjusza. Wymienne końcówki łatwo zaaplikować do odkurzacza. Dodatkowo mają narysowane strzałki wskazujące którą stroną należy je doczepić.

Odkurzacz jest poręczny i łatwo nim wciągać pył lub ciecz. Brakuje elastycznej rury do przedłużania – bez niej nie można wyczyścić trudno dostępnych zakamarków. Design jest profesjonalny, ciemna zieleń, czerń i czerwień kojarzą się z innymi narzędziami, co powoduje, że odkurzacz nie wyróżnia się na ich tle. Kształt korpusu przypomina nieco żelazko. Urządzenie sprawdzi się podczas remontu oraz w samochodzie.

R

Zalety

• Dołączony akumulator z ładowarką;
• Niska cena;
• Możliwość odkurzania mokrych powierzchni;
• Filtr HEPA.
Q

Wady

• Brak elastycznej końcówki i rury przedłużającej;
• Ograniczona moc ssąca.

Akumulatorowy odkurzacz DeWalt DCV517N 18V 1,9L

odkurzacz akumulatorowy pionowy

Zestaw składa się z odkurzacza, elastycznej rury o długości 1 metra oraz dwóch dołączanych końcówek: szczelinowej i szerokiej. Na uwagę zasługuje kompaktowy kształt urządzenia oraz oryginalny design. Połączenie żółci i czerni dodaje odkurzaczowi przyjemnego dla oka wyglądu. Odkurzacz ma wygodny uchwyt i waży 1,2 kg (bez zasilacza), co sprawia, że jest to poręczny i wygodny w użyciu przyrząd – jeden z lżejszych w zestawieniu.

Wymiary odkurzacza wyrażone w kolejności długość x szerokość x wysokość = 46 cm x 160 cm 200 cm. Pojemność zbiornika to niecałe 2 litry. Średnica węża ssącego wynosi 32 milimetry. Maksymalna objętość zasysanego powietrza to 15,9 l/s, a więc jest to opcja przeznaczona do mało i średnio zabrudzonych powierzchni. Do odkurzacza pasują akumulatory Li-Ion, NiMH oraz NiCd.

Filtr można czyścić w wodzie. Cechuje się on wysoką skutecznością działania na poziomie 99,7%, wychwytując nawet niewielkie cząstki cementu i gipsu. Pojemnik na pył łatwo zdjąć i można w szybki sposób go opróżnić. Odkurzacz sprawdza się podczas remontu i prac wykończeniowych. Gwarancja obejmuje aż 36 miesięcy, co jest niewątpliwą zaletą. Produkt zebrał wiele bardzo dobrych ocen i pozytywnych recenzji.

R

Zalety

• Przyjemny design;
• Bardzo długa gwarancja;
• Elastyczna rura o długości 1 m;
• Bardzo niska waga.
Q

Wady

• Wysoka cena;
• Brak funkcji dmuchawy.

Odkurzacz akumulatorowy DEDRA DED7070 SAS+ 18V

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Podobnie jak i w poprzedniej ofercie, producent DEDRA oferuje model DED7070 SAS+ z bogatym wyposażeniem. Oprócz odkurzacza, możemy też liczyć na dyszę szczelinową, szczotki okrągłą i płaską i twardą przedłużkę. Dodatkowo pamiętajmy o karcie gwarancyjnej, która daje nam ochronę na 24 miesiące. Do urządzenia pasuje akumulator typu Li-Ion.

Przyrząd sprawdzi się do utrzymania porządku podczas remontu, w samochodzie i na blatach, np. kuchennych lub laboratoryjnych. Model dostępny w kolorze niebiesko-czarnym. Co ciekawe, jest to typowy odkurzacz samochodowy akumulatorowy z uwagi na bardzo niską wagę, najmniejszy rozmiar spośród wszystkich opcji, a także możliwość zmiany dyszy na bardzo cienką, co pozwoli na wyczyszczenie wielu zakamarków.

R

Zalety

• Niska cena;
• Praktyczne końcówki;
• Ergonomiczny kształt;
Q

Wady

• Brak elastycznej rury;

Urządzenie ma wygodny uchwyt i łatwo nim manewrować. Dołączane końcówki są praktyczne i umożliwiają oczyszczenie wielu różnych powierzchni oraz wciągnięcie nawet uciążliwego brudu. W zestawie brakuje elastycznej rury, jednak solidna przedłużka mieści się do większości szczelin i pozwala na wybranie pyłu. Szczotki umożliwiają zebranie sierści z tapicerki lub dywanu.

Urządzenie jest bezworkowe, w łatwy i szybki sposób można wysypać zawartość pojemnika do kosza na śmieci. Pojemnik mieści 0,5 litra pyłu. Maksymalna siła ssania wynosi 3,8 kPa. Jest ona o wiele mniejsza niż u konkurencji, lecz przy tym rozmiarze trudno o mocniejsze urządzenie. Cena jest bardzo atrakcyjna w stosunku do wysokiej jakości.

Produkt nie zdobył ani jednej oceny poniżej trzech gwiazdek (na 5 możliwych), a przytłaczająca ilość ocen potwierdza skuteczność i jakość wykonania. Użytkownicy nie wymieniają żadnych zastrzeżeń w recenzjach. To z pewnością spora zaleta tego malutkiego odkurzacza ręcznego akumulatorowego.

MILWAUKEE M12 HV odkurzacz akumulatorowy 12V

Urządzenie od firmy Milwaukee charakteryzuje się całkiem dobrym wydatkiem powietrza oraz sporą pojemnością akumulatora. Co więcej, do odkurzacza dołączone są ciekawe dodatki. Do naszej dyspozycji jest, między innymi, twarda rura przedłużająca, dysze podłogowe i szczelinowe, instrukcja obsługi oraz karta gwarancyjna. Ta, co ciekawe, ważna przez okres 36 miesięcy.

Urządzenie charakteryzuje się ergonomicznym i ładnym designem. Jest czerwone i posiada czarne wstawki. Wymienne końcówki są solidne i łatwe w aplikacji do korpusu. Odkurzacz bezworkowy. Do zasilania przyrządu potrzebny jest akumulator Li-Ion. Przepływ powietrza wynosi 934 l/min, czyli to mniej więcej 56 m3/h.

Maksymalne podciśnienie wynosi 31 mbar, co na ten rozmiar urządzenia jest z pewnością sporą ilością. Pojemność zbiornika na pył to 0,75 l, a filtr mierzy 440 cm2. Urządzenie wraz z doczepionym akumulatorem o pojemności 4Ah waży 1,2 kg – bardzo mało na tle rywali.

R

Zalety

• Poręczny;
• Ciekawy design;
• Bardzo niska waga;
• Pojemny akumulator w zestawie;
• Przezroczysty pojemnik;
Q

Wady

• Wysoka cena;
• Przygotowany do mało wymagających zadań.

Średnica rury – 22,5 milimetra. Odkurzacz sprawdzi się podczas remontu, prac wykończeniowych, w samochodzie lub w garażu oraz ogólnie do zbierania pyłu, kurzu, okruchów oraz resztek ściętego drewna lub opiłków metalu. Pojemnik na odpady jest przezroczysty, wyraźnie widać kiedy należy pozbyć się z niego zanieczyszczeń.

Z wad uznać można to, że w zestawie nie ma elastycznej rury. Jednakże, przedłużka dociera do większości trudno dostępnych powierzchni i zakamarków. Urządzenie zostało dobrze ocenione przez zadowolonych użytkowników i zebrało pozytywne recenzje. Cena jest wysoka, ale adekwatna do jakości.

Poradnik zakupowy 2024, czyli wybierz swój własny odkurzacz akumulatorowy i zrób to z głową!

Decydując się na zakup poręcznego urządzenia, każdy pragnie, aby było ono przy okazji bardzo trwałe i skutecznie zasysało wszystkie zabrudzenia. Nic więc dziwnego, że takie oczekiwania bardzo często mogą podnosić cenę urządzeń do całkiem wysokich – nawet większych niż w przypadku standardowych odkurzaczy. Co zatem zrobić, aby cieszyć się ze sprawdzonego urządzenia i mieć nadzieję na bezproblemowe działanie przez wiele lat?

Przede wszystkim musimy upewnić się, że oferta spełnia nasze wymagania odnośnie skuteczności w pozbywaniu się brudu. Spora moc musi być powiązana ze sporą siłą ssącą czy też wysokim wydatkiem powietrza. Oprócz tego, kluczowe będzie też zweryfikowanie innych danych, w tym maksymalnego podciśnienia.

Dodatkowo musimy pamiętać o tym, czy będziemy to odkurzacz ręczny akumulatorowy, pionowy, czy ze standardową bazą. Oprócz typu, polecamy kierować się też funkcjonalnością danego urządzenia. Nie możemy oczywiście zapominać o pojemności baterii, która to wpływa na czas pracy oraz na czas ładowania. Więcej dodatkowych informacji znajdziemy tutaj: https://gadzetomania.pl/60561,jaki-odkurzacz-bezprzewodowy-kupic-podpowiadamy-na-co-zwrocic-uwage

Odkurzacz akumulatorowy do liści, a może do bardziej wymagających prac? Sprawdź moc i siłę ssania

Pierwszym i jednym z istotniejszych elementów wpływających na jakość kupowanego odkurzacza jest oczywiście jego moc. Co ciekawe, w urządzeniach akumulatorowych mocy znamionowej nie stosuje się z uwagi na to, że nie są to produkty sieciowe. Czasami jednak producenci wykorzystują tę wartość do określenia mniej więcej siły, z jaką urządzenie pracuje.

O wiele lepszym i skuteczniejszym sposobem na zweryfikowanie jakość jest siła ssania. Wyrażana zazwyczaj w kilopaskalach (kpa), wartość ta pozwala nam oszacować jak mocno urządzenie zasysa powietrze, a więc i brudy znajdujące się na powierzchni przed nami. Co ciekawe, powiązane jest to też z wydajnością powietrzną, o której nieco więcej później.

Im większa moc i siła ssąca, tym większe prawdopodobieństwo, że urządzenie będzie skutecznie radzić sobie z nawet największymi brudami. Bardzo ważne jest natomiast sprawdzenie technologii wykorzystanej do skonstruowania silnika, bo to także wpływa na ostateczną moc ssania.

Ponadto pamiętajmy, że im bardziej kompaktowe rozwiązanie i im mniejszy silnik, tym mniejsza moc. Nie oznacza to, że urządzeń bardzo małych nie warto kupować. Jeśli oferują sporą siłę ssania w porównaniu do swojej wielkości, to będzie to zdecydowanie ciekawa propozycja warta rozważenia.

Odkurzacz akumulatorowy DEDRA DED7070 SAS+ 18V

Odkurzacz akumulatorowy DEDRA DED7070 SAS 18V

MILWAUKEE M12 HV odkurzacz akumulatorowy 12V

MILWAUKEE M12 HV odkurzacz akumulatorowy 12V

Dodatkowo upewnij się, że wydajność powietrzna jest wysoka

Wydatek powietrza oznaczany jest w litrach na sekundę i oznacza po prostu ilość zasysanego powietrza. Jest to pośrednio powiązane z siłą ssącą odkurzacza oraz jego mocą. Warto jednak pamiętać, że siła ssąca może się różnić nie tylko z uwagi na moc czy ssanie, ale także z uwagi na kilka innych parametrów.

Przede wszystkim musimy pamiętać o średnicy węża ssącego. Im jest ona mniejsza, tym oczywiście mniejsza jest maksymalna objętość zasysanego powietrza. Tutaj warto jednak pamiętać, że jeśli wydatek powietrza jest przeciętny, a średnica węża ssącego mała, to mamy do czynienia z bardzo dużą siłą ssącą, co przekłada się na skuteczne czyszczenie nawet bardzo zabrudzonych powierzchni.

Kluczowa jest funkcjonalność – sprawdź tryby pracy

W celu zakupu właściwego odkurzacza na akumulator, warto upewnić się, że oferuje on szereg trybów pracy, a co za tym idzie pozwala nam to włączać tryb oszczędny, kiedy tego potrzebujemy, lub wykorzystać pełną siłę. To odpowiada także za obniżenie poziomu hałasu i zmniejszyć pobór prądu, a więc przedłużyć czas pracy na baterii.

Funkcjonalność to nie tylko dodatkowe tryby pracy pozwalające wybrać siłę ssania czy moc. Upewnijmy się, że nasze urządzenie wyposażone zostało w specjalną diodę LED informującą o stanie baterii. Dodatkową opcją o bardzo ciekawym zastosowaniu jest oświetlenie obszaru roboczego. Interesującymi dodatkami są przyciski dotykowe, a nie wciskowe.

Warto także upewnić się, że mamy do czynienia z systemem łagodnego rozruchu, to poprawi niezawodność urządzenia i gwarantuje dodatkową ochronę. Sam sprzęt powinien być poręczny, szczególnie jeśli mowa o bardzo małych odkurzaczach akumulatorowych ręcznych. Jeśli jest to odkurzacz pionowy czy o klasycznej bazie, to warto wyposażyć się w uchwyty o antypoślizgowej powierzchni.

MAKITA DCL282FZ ODKURZACZ AKUMULATOROWY 18V 60W

MAKITA DCL282FZ ODKURZACZ AKUMULATOROWY 18V 60W

Co więcej powiemy o akumulatorze? Pojemność, czas pracy na ładowaniu i czas ładowania

Jedną z istotniejszych rzeczy podczas zakupu akumulatorowego odkurzacza, jest oczywiście jego akumulator. Pojemność to najistotniejsza kwestia, ponieważ w większości przypadków stosuje się baterie litowo-jonowe o podobnej charakterystyce. Wspomniana pojemność może się różnić i to całkiem sporo – od 1,5 Ah do nawet 6-8 w przypadku tych najmocniejszych urządzeń.

Sama pojemność niewiele nam mówi, bo w jednym urządzeniu bateria może wystarczyć na jedynie 10 minut pracy, a wartość zbliżona w drugim może pozwolić na nawet pół godziny pracy. Wszystko to zależy od tego jaką moc oraz jak duży motor zamontowano w produkcie. Nie bez znaczenia jest także zarządzanie energią oraz pobór mocy.

MILWAUKEE M12 HV odkurzacz akumulatorowy 12V

MILWAUKEE M12 HV odkurzacz akumulatorowy 12V

Należy zatem dostosować pojemność akumulatora do siły ssącej i do wielkości motoru. Jeśli to bardzo mały, kompaktowy odkurzacz ręczny, to pojemność 2-3 Ah będzie z pewnością wystarczająca. Dla odkurzaczy pionowych czy też z bazą standardową, 4 Ah to minimum, a zaleca się nawet więcej.

Jeśli chodzi o czas pracy, to on też jest mocno subiektywny i rzadko zdarza się, aby deklarowany parametr korespondował z naszymi osobistymi wynikami. Dlatego zawsze warto mieć to na uwadze i brać poprawkę. Jeśli poszukujemy urządzenia, które popracuje przynajmniej 20 minut na baterii, szukajmy takiego, gdzie producent deklaruje 30 minut pracy na jednym ładowaniu.

Niezawodność, czyli co wpływa na trwałość zakupu?

Trwałość to rzecz kluczowa w każdym produkcie. Jednakże czasy, kiedy to sprzęt RTV i AGD wytrzymywał nawet i dekadę już dawno się skończyły. Oczywiście dalej możemy liczyć na to, że produkt po kilku latach będzie sprawdzał się w miarę okej. Jeśli jednak ma to robić idealnie, to warto upewnić się, że komponenty zostały wykonane z najwyższej klasy materiałów.

Oprócz samego wykonania, warto także uwzględnić czas ochronny. Karta gwarancyjna może być przygotowana na krótki okres – na przykład na 12 miesięcy. Jest to zły znak i wskazuje na niewielką pewność producenta w swój produkt. Standardowo więc zaleca się wybierać urządzenia z ochroną na przynajmniej 24 miesiące, czyli dwa lata. Producenci przekonani o trwałości i niezawodności odkurzaczy akumulatorowych mogą zapewnić nawet przedłużoną gwarancję – do 3-4 lat w zależności od zakresu usług gwarancyjnych.

Akumulatorowy odkurzacz DeWalt DCV517N 18V 1,9L

odkurzacz akumulatorowy pionowy

AKUMULATOROWY ODKURZACZ BOSCH GAS 18V-10 L 18V

odkurzacz akumulatorowy opinie

Dodatkowym atutem będą świetne opinie odkurzaczy akumulatorowych

Gdy wybierzemy już te odkurzacze, których cena oraz parametry nam odpowiadają, a dodatkowo ich wyposażenie jest bogate, to będziemy mieć ciężką decyzję do podjęcia. Stosunkowo podobne opcje różniące się jedynie marką. Co w takiej sytuacji zrobić? Jednym z rozwiązań jest sprawdzenie opinii użytkowników.

Deklaracje producenta to jedno, lecz bez sprawdzenia wszystkich danych technicznych i zweryfikowania sprawności urządzenia “w terenie” to zupełnie inna para kaloszy. Warto sprawdzić czy dany produkt jest wysoko oceniany, a komentarze odnośnie modelu są pozytywnie i potwierdzają jego skuteczność.

Jest to oczywiście subiektywny sposób na zebranie dodatkowych informacji, lecz z pewnością to najlepsze rozwiązanie, jeśli zależy nam na sprawdzonej ofercie, która potwierdzona została przez wiele osób. Poza tym pamiętajmy, że to jedynie wsparcie w podjęciu decyzji, a nie kluczowy parametr.

Podsumowanie rankingu odkurzaczy akumulatorowych 2024

Zwycięzcą rankingu został odkurzacz charakteryzujący się bardzo sprawnym działaniem, niezwykle dużą mocą oraz siłą ssącą, a także ponadprzeciętną wielkością zbiornika. AKUMULATOROWY ODKURZACZ BOSCH GAS 18V-10 L 18V gwarantuje nam najistotniejsze parametry i pomimo swojej wysokiej skuteczności ma wystarczająco dużą baterię, aby poradzić sobie z bardzo intensywną pracą przez nawet 20 minut.

Oczywiście w przypadku poszukiwania mniejszej opcji lub odkurzacza pionowego, warto sprawdzić alternatywy umieszczone w zestawieniu. Innym wyjściem z tej sytuacji będzie po prostu znalezienie idealnego produktu na własną rękę – mając na uwadze wszystkie porady i wskazówki umieszczone w poradniku 2024.

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki odkurzacz akumulatorowy wybrać
Average rating:  
 0 reviews