Korzystanie z nawilżaczy powietrza ewaporacyjnych pozwala na wytworzenie wilgotnej mgiełki. Charakteryzuje się ona niską temperaturą, a także wysokim poziomem wilgoci. To oznacza, że urządzenia oferujące nawilżanie w tym stylu pozwalają na aromaterapię. Jest to z pewnością ciekawe rozwiązanie, szczególnie jeśli porównamy te nawilżacze do innych typów produktów.

W jaki jednak sposób wybrać ewaporacyjny nawilżacz powietrza, jeśli nigdy wcześniej nie staliśmy przed takim wyborem? Które parametry charakteryzować będą mocne i trwałe urządzenie o świetnej funkcjonalności i wydajności, a które to wyłącznie skok na kasę? Aby pomóc w tym wyborze, przygotowaliśmy dzisiejszy ranking nawilżaczy ewaporacyjnych.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
PHILIPS Nawilzacz powietrza HU4803 1

Nawilżacz PHILIPS HU4803/01

9.9

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
 
Oczyszczacz powietrza Sharp KC A50EU W nawilzacz 1

Nawilżacz Sharp KC-A50EU-W

9.8

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
DOMOWY NAWILZACZ POWIETRZA JONIZATOR 3W1 DZIECI 1 1

JONIZATOR 3W1 DZIECI

9.6

Tani

Allegro Logo
NAWILZACZ POWIETRZA DYFUZOR ZAPACHOWY AROMATERAPIA 1

DYFUZOR ZAPACHOWY AROMATERAPIA

9.5

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
NAWILZACZ POWIETRZA STADLER FORM OSKAR EWAPORACYJN 1

NAWILŻACZ STADLER FORM

9.2

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo

W celu ułatwienia podjęcia decyzji, przed wami znajduje się pięć bardzo ciekawych produktów dostępnych na rynku w 2024 roku. Każdy z nich różni się pod względem designu oraz mocy i wydajności. Aby jednak wybrać najciekawszą propozycję z katalogu, skupiliśmy się przede wszystkim na przygotowaniu listy mając na uwadze Funkcjonalność urządzenia, a także komfort korzystania. Dodatkowo patrzyliśmy na pobór mocy i wydajność oraz szereg innych parametrów. Oprócz tego, mieliśmy na względzie dechy dodatkowe, a także kulturę pracy.

PHILIPS Nawilżacz powietrza HU4803/01

nawilżacze ewaporacyjne

Pierwsze miejsce w dzisiejszym zestawieniu to bez wątpienia oferta marki Philips. Urządzenie nie tylko nawilża, ale również oczyszcza powietrze w mieszkaniu. Na uwagę zasługuje jego atrakcyjny design, który będzie pasował do każdego wystroju. Kolory, biały i szary, są neutralne. Sam wygląd jest prosty, na nawilżaczu jest tylko logo marki oraz wskaźnik poziomu wody. Na górnej powierzchni znajduje się intuicyjny panel sterowania i wyświetlacz.

Jeśli chodzi o parametry techniczne, to warto wspomnieć o zasięgu działania urządzenia, a dokładniej rzecz biorąc powierzchni pokrycia. Wynosi ona 25m2, a wydajność to 220ml/h. Jest to więc akceptowalna liczba, szczególnie w tym zakresie cenowym. Można ustawić pożądaną wilgotność powietrza wyrażoną procentami.

W pojemniku mieszczą się 2 litry wody. Istnieje możliwość ustawienia timera i włączenia nawilżacza na określony czas. Łatwo go napełnić – bezpośrednio pod kranem lub wlewając ciecz przy pomocy innego naczynia. Nawilżacz nie zajmuje dużo miejsca, ale działa na sporej powierzchni, co jest plusem.

Niestety urządzenie nie pochłania zapachów ani nie eliminuje ewentualnych alergenów, znajdujących się w powietrzu. Pod tym względem opcja ulega nieco konkurencji. Produkt został objęty dwuletnią gwarancją i ma naprawdę niską cenę w porównaniu do jakości. Płatność można rozbić na raty. Nawilżacz do tej pory zebrał jedynie pozytywne oceny od użytkowników.

R

Zalety

• Niska cena;
• Duży zasięg działania przy niewielkim rozmiarze;
• Opcja oczyszczania powietrza;
• Szereg ciekawych funkcjonalności.
Q

Wady

• Nie eliminuje alergenów.

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A50EU-W + nawilżacz

nawilżacze powietrza ewaporacyjne

Praktyczne urządzenie, które jednocześnie nawilża i oczyszcza powietrze w mieszkaniu. Produkt jest w białym kolorze, z przodu nie ma żadnych elementów, z tyłu zaś znajduje się krata filtrująca. Na górnej powierzchni jest panel sterowania z podświetleniem. Z boku jest szuflada z filtrem. Opcja ta jest droga, jednak spowodowane jest to przede wszystkim świetną wydajnością. Dodatkowo, to jedna z najcichszych ofert na rynku w roku 2024.

Oczyszczacz ma wbudowane cztery czujniki: zanieczyszczenia powietrza, temperatury, wilgotności i zapachów. Można ustawić tryb nocny, w którym urządzenie wydaje szum o wartości 16 decybeli. Ponadto ma opcję włączenia kontroli rodzicielskiej, aby maluchy nie miały szans zmienić ustawień. Cztery wbudowane filtry cechują się dziesięcioletnią żywotnością. Oczyszczacz także jonizuje powietrze.

Urządzenie sprawdzi się w przypadku alergików, ponieważ pochłania alergeny. Może również oczyszczać powietrze z wirusów. Na uwagę zasługuje fakt, iż oczyszczacz pracuje w trybie energooszczędnym. Istnieje możliwość ustawienia timera. Dodatkowo warto wspomnieć o świetnych parametrach.

Jeśli chodzi o wymiary zewnętrzne, to wysokość produktu wynosi 60 cm, a szerokość 40 cm. To, co jednak ma największe znaczenie, to wydajność nawilżania na poziomie aż 600ml/h. Oczyszczanie ma nieco słabszą wydajność, ale to wciąż 306m3/h. Urządzenie przeznaczone jest dla pomieszczeń o maksymalnej powierzchni 38m2. Gwarancja obejmuje 60 miesięcy.

R

Zalety

• Energooszczędny;
• Jonizuje powietrze;
• Bardzo dobre parametry oczyszczająco-nawilżające;
• Bardzo długa gwarancja.
Q

Wady

• Wysoka cena.

DOMOWY NAWILŻACZ POWIETRZA JONIZATOR 3W1 DZIECI

nawilżacz ewaporacyjny opinie

Propozycja ta to mały nawilżacz powietrza skierowany głównie do dzieci. Cechuje się atrakcyjnym designem przypominającym siedzącego kota. Dostępny w trzech kolorach: białym, różowym lub niebieskim. Niska cena nie ustępuje wysokiej jakości. Oprócz nawilżania urządzenie dodatkowo może służyć jako gadżet do aromaterapii.

W zestawie są dwie końcówki – wiatraczek oraz punktowa lampka ledowa. Końcówki są elastyczne i można je dostosować. Jeśli nie podłączy się żadnej z nich, urządzenie wypuszcza po prostu parę wodną. Nawilżacz zasilany jest za pośrednictwem kabla USB, który również znajduje się w zestawie. Kabel ma długość 100 cm. Wbudowany filtr jest bawełniany. Pojemnik na wodę mieści 320ml cieczy. Urządzenie generuje szum o wartości 30 decybeli/ Jest to więc nieco słabo wyciszone urządzenie. Zaletą natomiast jest bardzo dobra wydajność w stosunku do ceny, a wynosi ona 350 ml/h. Długość x szerokość – 14×10 cm. Podkreśla to kompaktowość rozwiązania. Aby wlać wodę, wystarczy zdjąć pokrywę.

Nos kota jest jednocześnie przyciskiem wyłączającym i włączającym nawilżacz. Producent dołącza roczną gwarancję do produktu. Gadżet przeznaczony jest do korzystania podczas pracy przy komputerze lub w trakcie snu. Po zużyciu wody automatycznie się wyłącza.

R

Zalety

• Atrakcyjny design;
• Dodatkowe końcówki;
• Urządzenie dwa w jednym;
• Niska cena;
• Możliwość wykorzystania do aromaterapii;
Q

Wady

• Mała pojemność;
• Generuje spory hałas.

NAWILŻACZ POWIETRZA DYFUZOR ZAPACHOWY AROMATERAPIA

nawilżacz ewaporacyjny ranking

Oryginalny nawilżacz powietrza z funkcją aromaterapii. Produkt wyróżnia się atrakcyjnym designem – ma kształt otwartej kuli wykonanej z drewna. Otwór ma ledowe oświetlenie w siedmiu odcieniach. Na powierzchni nawilżacza znajduje się tylko dotykowy przycisk, służący do włączania i wyłączania urządzenia. Na górze jest niewielki otwór, przez który wydobywa się para wodna.

Jest to niezwykle kompaktowe i tanie rozwiązanie. Wysokość i szerokość produktu to 10 x 10 cm. Nawilżacz jest nie tylko praktycznym gadżetem, ponieważ stanowi również dekorację. Aby nalać wodę, należy odkręcić górną część i wlać ciecz do podstawy. Do pojemnika mieści się 0,2l wody.

W skład zestawu wchodzi dyfuzor, przewód zasilający, instrukcja obsługi w języku polskim oraz karta gwarancyjna na okres dwóch lat. Nawilżacz ma działać na powierzchni 22m2. Oprócz tego, cechuje się wydajnością równą 25 ml/h. Jest to zatem jedno z najsłabszych urządzeń pod względem wydajności.

Należy natomiast pamiętać, że mamy tutaj do czynienia z budżetową opcją o niezwykle dobrym wykonaniu oraz kompaktowym rozmiarze. Co więcej, urządzenie zasilane jest za pośrednictwem kabla USB o długości 100 cm, a więc to bardzo energooszczędna opcja. Produkt przeznaczony jest głównie dla osób pracujących przy komputerze. Może być wykorzystywany na noc. Dzięki niewielkim wymiarom nawilżacz można zabrać ze sobą np. do pracy.

R

Zalety

• Atrakcyjny design;
• Łatwy w obsłudze;
• Energooszczędny;
• Niska cena;
Q

Wady

• Mała pojemność;
• Bardzo słaba wydajność.

NAWILŻACZ POWIETRZA STADLER FORM OSKAR EWAPORACYJNY

nawilżacze ewaporacyjne ranking

Ewaporacyjny nawilżacz powietrza o prostym, sześciennym kształcie na oryginalnym stojaku. Boczne powierzchnie są białe i nie ma na nich żadnych wzorów. Cała góra jest kratowana i tam też znajduje się przycisk włączający i wyłączający urządzenie. W środku znajdują się dwa antybakteryjne filtry. W produkcie jest specjalna szufladka, do której można wlać olejek zapachowy.

Nawilżacz ma wbudowany higrostat. Istnieje możliwość przełączenia produktu na tryb nocny. Urządzenie działa na 50 m2, jego wydajność to 370ml/h. Pojemność zbiornika na wodę to 3,5l. Daje nam to bardzo dobre parametry i możliwość wykorzystywania nawilżacza nie tylko w pokoju, ale też w salonie czy w biurze.

Wysokość produktu to 29 cm, szerokość 25 cm. Jeśli chodzi o ciężar, to pusty sprzęt, bez uzupełnionej wody, waży 3 kg. Wbudowany czujnik poziomu wody sprawia, że urządzenie automatycznie się wyłącza po zużyciu cieczy. Szum wydawany przez nawilżacz ma natężenie 39 decybeli. Jest to więc dosyć głośne rozwiązanie w porównaniu z poprzednikami. Na uwagę zasługuje jednak fakt, że urządzenie działa w trybie energooszczędnym.

Cena jest atrakcyjna w stosunku do jakości oraz oferowanych funkcji. Dodatkowo płatność można rozłożyć na raty. Dołączona gwarancja trwa dwa lata. Nawilżacz zbiera pozytywne recenzje i oceny od zadowolonych użytkowników.

R

Zalety

• Duży zasięg działania;
• Filtry antybakteryjne;
• Tryb energooszczędny;
• Dobra cena;
Q

Wady

• Nieatrakcyjny wygląd;
• Wysoki poziom hałasu.

Na co należy patrzeć, aby nawilżacze powietrza ewaporacyjne były udanym zakupem?

Przeglądając powyższe produkty, bardzo łatwo możecie zauważyć, że różnice między poszczególnymi produktami są wręcz ogromne. Mamy do dyspozycji bardzo tanie, budżetowe rozwiązania jak i ogromne, wręcz halowe nawilżacze do ogromnych pomieszczeń biurowych. To wszystko z pewnością tylko powiększa problem wyboru odpowiedniego oczyszczacza.

Aby zaoferować rzetelną listę i przybliżyć wam powód dla którego zdecydowaliśmy się na umieszczenie każdego z wyżej opisanych przedmiotów w rankingu, postanowiliśmy wymienić najistotniejsze aspekty, jakie nawilżacze ewaporacyjne muszą spełniać, aby były to produkty wysoce funkcjonalne i potrzebne. Przede wszystkim musimy wybierać produkty zważywszy na ich wydajność i zasięg działania. Dodatkowo pamiętajmy o wszystkich parametrach, które wskażą nam skuteczność w nawilżaniu i oczyszczaniu powietrza.

Inne kluczowe aspekty wpływające na jakość urządzenia to funkcjonalność oraz dodatkowe tryby pracy czy też automatyzacja całego systemu działania. Nie zapominajmy też o bezawaryjności i niezawodności, co jest bezpośrednio połączone z gwarancją. Istotne również będą opinie nawilżacza ewaporacyjnego. Więcej informacji znajdziemy również tutaj: http://www.e-mieszkanie.pl/a/nawilzacz-powietrza-na-co-zwracac-uwage-przy-jego-zakupie-19208.html

Sprawdź moc urządzenia i wydajność

Dwie najistotniejsze rzeczy, o których każdy z nas musi powiedzieć – moc i wydajność produktu. Im mocniejszy silnik, tym więcej produkowanej mgiełki oraz dalszy wyrzut nawilżonego, a także oczyszczonego powietrza.

Innymi słowy to moc urządzenia (podawana w watach) wpływa na to czy będziemy kupować malutkie urządzenie do sypialni czy może ogromne, mocne i przy okazji bardzo zaawansowane urządzenie do salonu lub całego biura.

Wydajność także jest związana z mocą i podaje ile mililitrów pary wydawane jest na minutę. To natomiast przekłada się na czas pracy na jednym ładowaniu oraz na intensywność nawilżania powietrza.

NAWILŻACZ POWIETRZA STADLER FORM OSKAR EWAPORACYJNY

nawilżacze ewaporacyjne ranking

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A50EU-W + nawilżacz

nawilżacze powietrza ewaporacyjne

Zwróć uwagę na pojemność zbiornika na wodę, a także na zasięg działania

Gdy wybieramy oczyszczacz powietrza, to większość z nas pragnie, aby ten poradził sobie z nawilżaniem całego pomieszczenia i to bez mniejszych problemów. Zatem warto przemyśleć zakup pod tym właśnie kątem – zasięgu działania.

Wyrażana w metrach kwadratowych, wartość ta wskazuje w jakich pomieszczeniach nawilżacz ewaporacyjny sobie poradzi. Pamiętajmy natomiast o tym, że zawsze lepiej wybierać produkt z nieco większą powierzchnią działania niż nasz pokój, co przełoży się na skuteczną pracę.

Oczywiście kluczowe będzie też sprawdzenie zbiornika na wodę. Jeśli wybrana przez nas opcja charakteryzować się będzie bardzo dużym zbiornikiem, na przykład 3-4 litrowym, a wydajność utrzyma się na poziomie 200-300 mililitrów na godzinę, to przełoży się to na możliwość wielogodzinnej pracy bez dodatkowego uzupełniania urządzenia w wodę.

Inne parametry również kluczowe

Powyższe parametry to nie wszystko, na co użytkownik musi uważać. Trzeba też pamiętać o tym jaki jest pobór mocy. Energooszczędne urządzenie o bardzo wysokiej sprawności działania może gwarantować oczyszczanie na naprawdę dużej powierzchni bez dużego poboru prądu, a więc i przy małych rachunkach.

Oczywiście inne parametry warte rozważenia to, między innymi, poziom hałasu. Jeśli zależy nam na wysokiej kulturze pracy, to trzeba się przygotować na wydanie większych sum. Oczywiście pamiętajmy także o tym, aby urządzenie charakteryzowało się ogromną regulacją, dzięki czemu ustawimy sobie wydajność nawilżania, dobierzemy pobór mocy, a także skorzystamy ze wszystkich możliwych opcji i trybów niemalże natychmiastowo.

PHILIPS Nawilżacz powietrza HU4803/01

nawilżacze ewaporacyjne

Funkcjonalność i automatyzacja – kolejne istotne elementy ewaporacyjnego nawilżacza powietrza

Nawilżacze bardzo często mają specjalną funkcję jonizacji. Oczywiście istotne jest także sprawdzenie innych trybów pracy, gdyż oprócz samego nawilżania produkty korzystają też z oczyszczania. Funkcjonalność to nie tylko zróżnicowane tryby pracy, lecz także możliwość przystosowania sobie pracy urządzenia do pory dnia czy też ustawienie timera, który po pewnym czasie wyłączy narzędzie.

Dodatkowo te bardziej zaawansowane urządzenia wyposażone są w wyświetlacz, który to pozwala na znalezienie najważniejszych informacji bezpośrednio na ekranie. Mowa tutaj o obecnie włączonym trybie pracy, ilości wody pozostałej w zbiorniku, a także aktualny pobór mocy oraz wiele innych danych tego typu.

DOMOWY NAWILŻACZ POWIETRZA JONIZATOR 3W1 DZIECI

nawilżacz ewaporacyjny opinie

Informacje to nie wszystko, co powinien nam wysoce zaawansowany nawilżacz powietrza zaoferować. Pamiętajmy także o licznych nowinkach technologicznych i udoskonaleniach, które to jeszcze skuteczniej rozprowadzają nawilżone i oczyszczone powietrze po pomieszczeniu. To wszystko jednak może kosztować całkiem sporo.

Nie musimy oczywiście wydawać kroci, aby cieszyć się z ciekawych funkcji. Niektóre nawilżacze oferują zestawy 3w1 czy 2w1. Są to specjalnie opracowane produkty, które mogą również pełnić funkcję lampki czy też specjalnego generatora pary.

Bezawaryjność nawilżacza to kolejny kluczowy element

Jeśli zależy nam na tym, aby zakupiony oczyszczacz działał przez jak najdłuższy okres czasu, to warto przemyśleć zakup urządzenia z potwierdzoną i długoletnią gwarancją. Okres ochronny wskazuje w pośredni sposób czy producent jest pewny swojego produktu i czy odważy się zagwarantować pełną ochronę w przypadku uszkodzenia czy innej awarii na długi czas.

Standardowa ochrona trwa zazwyczaj dwa lata. Te tańsze, bardzo budżetowe rozwiązania, są zazwyczaj chronione przez bardzo krótki okres dwunastu miesięczny. Renomowani producenci są jednak przekonani o trwałości swojego produktu i mogą oferować nawet i 5 lat ochrony.

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A50EU-W + nawilżacz

nawilżacze powietrza ewaporacyjne

NAWILŻACZ POWIETRZA DYFUZOR ZAPACHOWY AROMATERAPIA

nawilżacz ewaporacyjny ranking

Nawilżacz ewaporacyjny opinie 2024

Recenzowane urządzenia kupujemy zazwyczaj kiedy mierzymy się z problemami związanymi ze śluzówką nosa, niewłaściwym działaniem układu odpornościwoego, problemu z kaszlem czy nawet w przypadku problemów z zasypianiem. Nic więc dziwnego, że zakup nawilżacza powinien być sfinalizowany dopiero kiedy upewnimy się, że wybrany przez nas produkt rzeczywiście pomaga.

Feedback pochodzący od osób, które zdążyły już kupić i przetestować dany przedmiot z pewnością zwróci naszą uwagę na najistotniejsze atrybuty i punkty charakterystyczny. To również doskonała okazja, aby zweryfikować deklarowane przez producenta parametry.

Oczywiście to tylko subiektywne uwagi, a więc nie możemy ich brać na serio z uwagi na to, że bardzo często bazują one na doświadczeniach z konkretnymi egzemplarzem, który to mógłby być wadliwy.

Podsumowanie rankingu nawilżaczy ewaporacyjnych 2024

Zwycięzca rankingu i bezapelacyjnie najlepsza opcja w stosunku do ceny to PHILIPS Nawilżacz powietrza HU4803/01. Urządzenie charakteryzuje się mocą oraz świetną wydajnością. Dodatkowo do naszej dyspozycji jest kilka ciekawych funkcji dodatkowych i regulacji. Producent nie zapomniał również o odpowiednim wykonaniu i potwierdzoną przez gwarancję bezawaryjnością.

Kiedy jednak poszukujemy nawilżacza ewaporacyjnego zdolnego do mocniejszej pracy czy, wręcz przeciwnie, do oczyszczania powietrza w małej sypialni, to nasze oczekiwania będą inne. Dlatego zanim podejmiecie ostateczną decyzję, należy zwrócić szczególną uwagę na ofertę, sprawdzić poradnik zakupowy i cieszyć się ze zmyślnie wybranego urządzenia.

Zmagasz się z dużą wilgocią w samochodzie? Zobacz jaki elektryczny osuszacz powietrza do samochodu kupić.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki nawilżacz ewaporacyjny wybrać
Average rating:  
 0 reviews