Właściwa temperatura ciała jest niezwykle istotna w życiu każdego człowieka. Zbyt wysoka temperatura często może świadczyć o niepokojących zmianach w organizmie człowieka, dlatego też jeśli mamy podejrzenie, że nasza temperatura przekracza normę, należy niezwłocznie interweniować. W przypadku osoby dorosłej stwierdzenie, że mamy podwyższoną temperaturę jest nieco prostsze, ze względu na gorsze samopoczucie. W przypadku dzieci, szczególnie w pierwszych miesiącach ich życia, Rodzicom ciężko stwierdzić, czym spowodowane jest nadmierne marudzenie, gdyż nie zawsze temperatura jest na tyle wysoka, iż wyczuwalna jest za pomocą przyłożonej dłoni do ciała. To szczególnie u dzieci podwyższona temperatura może być niebezpieczna, a każdorazowo kiedy mamy do czynienia z gorączką powinniśmy szybko zainterweniować.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli termometrów do mierzenia temperatury ciała. Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się jaki wybrać, aby pomiar był szybki i dokładny? Termometry rtęciowe już dawno zostały zastąpione wersją elektroniczną, natomiast czas pomiaru wcale nie został skrócony. Jeśli poszukujesz najlepszego termometru, który szybko pokaże Ci wynik, ten artykuł jest dla Ciebie. W dzisiejszym rankingu przedstawimy zestawienie najpopularniejszych i najlepszych termometrów bezdotykowych.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Microlife NC150

Termometr Microlife NC150

9.9

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
Termometr Microlife NC200

Termometr Microlife NC200

9.8

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
Termometr Esperanza Dr. Michaela

Termometr Esperanza Michaela

9.7

Średnia

Allegro Logo
Termometr Braun BNT400

Termometr Braun BNT400

9.6

Średnia

Allegro Logo
Termometr Hi Tech Medical ORO – T50 PREFECT

Termometr Hi-Tech T50

9.5

Tani


 
Allegro Logo
Termometr Tech Med TM – F03BB

Termometr Tech-Med TMF03BB

9.4

Średnia

Allegro Logo
Termometr SisiBaby SBC – 130

Termometr SisiBaby SBC130

9.3

Drogi

Allegro Logo
Termometr Esperanza Dr. Lucas

Termometr Esperanza Lucas

9.2

Średnia

Allegro Logo

Termometr Microlife NC150

ranking fotelików samochodowych 15-36

Pierwszą propozycją w dzisiejszym rankingu jest termometr bezdotykowy firmy Microlife NC150. Jest to termometr, który działa na zasadzie podczerwieni, dzięki czemu bez problemu i w bardzo krótkim czasie jesteśmy w stanie zmierzyć temperaturę ciała, a także otoczenia, czy interesującego nas obiektu, np. wody czy mleka. Temperatura wyświetlana jest na dużym, podświetlanym oraz czytelnym ekranie LCD i sygnalizowana dźwiękiem, który można opcjonalnie wyłączyć. Dodatkową funkcją jest technologia SilentGlow, polegająca na automatycznym wykrywaniu gorączki poprzez podświetlenie ekranu na czerwono, kiedy temperatura ciała przekracza 37,5 stopnia. Urządzenie ma możliwość zapamiętywania 30 ostatnich pomiarów wraz z dokładną datą i godziną ich wykonania. Termometr bezdotykowy zasilany jest dwiema bateriami AAA, które dzięki automatycznemu wyłącznikowi po minucie bezczynności zachowują swoją żywotność przez długi czas. Urządzenie dostajemy w plastikowym etui, co dodatkowo chroni przed uszkodzeniem, szczególnie w czasie transportu.

R

Zalety

– podświetlane pomiary;
– alarm wskazujący gorączkę;
– możliwość wyłączenia dźwięku;

Q

Wady

– konieczność zaprogramowania przed pierwszym użyciem.

Termometr Microlife NC200

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Kolejna propozycja to również termometr firmy Microlife. Jest to jednak nowszy model, który został wzbogacony o kilka dodatkowych funkcji ułatwiających korzystanie. Podobnie jak poprzednik, termometr ten działa w oparciu o podczerwień, a pomiar następuje w przeciągu 3 sekund. Dodatkowym udogodnieniem jest kontrola odległości pomiaru, która sygnalizowana jest za pomocą diody. Termometr ten możemy używać podobnie jak wcześniejszego modelu nie tylko do pomiaru temperatury ciała. Dzięki dwukolorowemu, podświetlanemu ekranowi i funkcji wyłączenia dźwięku, bez problemu możemy dokonywać pomiaru zarówno w dzień, jak i w nocy, bez obawy o zbudzenie się naszej pociechy. Kolor wyświetlacza natomiast wskazuje, czy zmierzona temperatura jest w porządku, czy mamy problem z gorączką. Termometr Microlife jest prosty i intuicyjny w obsłudze, a dzięki automatycznemu wyłącznikowi również energooszczędny. Baterie wytrzymują około 2000 pomiarów. Urządzenie otrzymujemy wraz z bateriami i plastikowym, twardym etui.

R

Zalety

– kontrola odległości pomiaru;
– energooszczędny;
– ergonomiczny kształt;

Q

Wady

– długi czas pomiaru;
– dioda świecąca po oczach.

Termometr Esperanza Dr. Michaela

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Kolejnym termometrem na podczerwień w rankingu jest propozycja od firmy Esperanza. Urządzenie oferuje pomiar temperatury ciała wraz ze wskazaniem kolorystycznym w zależności od wysokości temperatury (trójkolorowa skala) i informacją dźwiękową sygnalizującą gorączkę. Oprócz temperatury ciała możliwe jest także mierzenie temperatury różnych powierzchni. Co ważne, pomiar wykonywany jest w przeciągu jednej sekundy, co jest bardzo przydatne w przypadku pomiarów u małych dzieci. Pomiar temperatury możliwy jest w przedziale od 5 do 15 cm od ciała czy rzeczy. Urządzenie zostało wyposażone w duży wyświetlacz LCD, na którym oprócz temperatury znajduje się wskaźnik poziomu naładowania bateri. Termometr ma możliwość zapisania 32 pomiarów temperatury, a także jest wyposażone w automatyczny wyłącznik pozwalający na oszczędzanie baterii.

R

Zalety

– szybki pomiar tempertatury;
– trzystopniowa informacja o temperaturze powyżej prawidłowej;

Q

Wady

– brak możliwości wyłączenia dźwięku informującego o temperaturze.

Termometr Braun BNT400

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Kolejna propozycja w rankingu termometrów na podczerwień jest urządzenie firmy Braun. Termometr ten łączy ze sobą zarówno opcję bezdotykową pomiaru temperatury, jak i tą klasyczną, poprzez przyłożenie urządzenia do czoła. Termometr został wyposażony w system Age Precision, który za pomocą wskaźnika pokazuje miejsce na czole dziecka, w którym mierzona jest temperatura. Służy to głównie wykonaniu jak najbardziej precyzyjnego pomiaru. Dodatkowo termometr posiada tzw. funkcję nocną, która pozwala na podświetleniu wyświetlacza nocą, aby bez konieczności zapalania światła móc zmierzyć temperaturę, a także system pomagający wybrać najlepsze miejsce pomiaru temperatury dla zwiększenia jego niezawodności. Urządzenie można zaprogramować pod wiek osoby, u której wykonywany ma być pomiar, a otrzymamy wynik wraz z interpretacja kolorystyczną dopasowaną do wieku chorego. Zarówno mierząc temperaturę bezdotykowo, jak i dotykowo, termometr wskaże nam pomiar w przeciągu 2 sekund.

R

Zalety

– możliwość wprowadzenia wieku osoby, u której dokonywany jest pomiar i interpretacji wyników uzależnionych od niego;
– wskaźnik odpowiedniego miejsca pomiaru;
– podświetlenie nocne;
– dwie możliwości pomiaru temperatury;

Q

Wady

– wysoka cena.

Termometr Hi-Tech Medical ORO – T50 PREFECT

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Termometr dla dziecka powinien dokonywać precyzyjnego i szybkiego pomiaru. Jeśli mowa o szybkości działania to termometr od Hi-Tech Medical jest jednym z najszybciej wskazujących termometrów dostępnych na rynku, gdyż już po pół sekundy pokazuje nam wynik pomiaru. Pomiary wykonywane są za pomocą sondy na podczerwień Heimann, a więc i precyzja pomiaru jest na najwyższym poziomie. Termometr ten jest więc częstym wyborem wśród rodziców. Termometr pozwala na wykonywanie pomiarów temperatury nocą z takim samym komfortem, jak podczas dnia ze względu na podświetlany wyświetlacz. Termometr za pomocą dźwięku informuje o podwyższonej temperaturze oraz o wynikach pomiaru. Nie ma jednak opcji wyświetlenia zmiany koloru wyświetlacza, kiedy temperatura przekroczy dozwolony stan. Pomiarów możemy dokonywać zarówno na ciele, jak i przedmiotów, gdyż urządzenie posiada przełącznik trybu pracy. Wyniki podawane mogą być zarówno w stopniach Celsjusza, jak i Fahrenhaita.

R

Zalety

– dwie skale pomiaru temperatury;
– szybki pomiar;
– precyzyjny pomiar;

Q

Wady

– brak możliwości wyłączenia dźwięku;
– brak zmiany koloru wyświetlacza w zależności od wyniku.

Termometr Tech-Med TM – F03BB

Kolejny dobry termometr bezdotykowy to urządzenie marki Tech-Med TM – F03BB. Pomiarów tym termometrem dokonywać możemy praktycznie w każdych warunkach, a dzięki możliwości wyboru trybu pracy, zarówno na czole, jak i na przedmiotach. Urządzenie to charakteryzuje się wysoką dokładnością pomiarów, co zostało klinicznie przetestowane. Czytelny, podświetlany wyświetlacz pozwala na odczytywanie wyników zarówno podczas dobrego oświetlenia, jak i nocą. Niewielkie wymiary urządzenia pozwalają na zabranie go ze sobą w podróż. Termometr posiada podręczną pamięć pozwalającą na przechowywanie 32 ostatnich pomiarów, dzięki czemu bez konieczności notowania możemy przeanalizować kształtowanie się temperatury na przestrzeni czasu. Co ważne urządzenie automatycznie wyłącza się po 6 sekundach nieaktywności. Termometr posiada dwie skale w jakich wyświetlane mogą być pomiary: Celsjusza i Fahrenhaita.

R

Zalety

– niewielkie wymiary;
– dokładność potwierdzona badaniami klinicznymi;

Q

Wady

– głośny dźwięk informujący o zakończeniu pomiaru i alarm wskazujący gorączkę.

Termometr SisiBaby SBC – 130

Opinie o termometrze bezdotykowym SisiBaby SBC – 130 są bardzo dobre. Jest to produkt w bardzo atrakcyjnej cenie w stosunku do oferowanej jakości i możliwości. Temperatura mierzona tym termometrem jest za pomocą lasera podczerwieni, a aby uzyskać wiarygodny pomiar wystarczy umieścić urządzenie w odległości 5 – 15 cm od ciała lub przedmiotu, którego temperaturę chcemy zmierzyć. Pomiar wykonywany jest w przeciągu sekundy, a odczyt ułatwia podświetlenie wyświetlacza urządzenia. Dodatkowo urządzenie informuje nas o zbyt wysokiej temperaturze specjalnym alarmem, który można bez problemu wyłączyć, aby dźwięk nie zbudził dziecka podczas wykonywania pomiarów w nocy. Termometr występuje w trzech wersjach kolorystycznych: fioletowej, niebieskiej oraz różowej. Produkt ten posiada certyfikat medyczny niemieckiej firmy TÜV SÜD Product Service GmbH.

R

Zalety

– możliwość wyboru jednej z trzech wersji kolorystycznych;
– certyfikowany przez niemiecką firmę;
– możliwość wyłączenia powiadomień dźwiękowych;

Q

Wady

– brak kolorystycznej interpretacji wyników.

Termometr Esperanza Dr. Lucas

Ostatnią propozycją termometru bezdotykowego jest urządzenie firmy Esperanza. Termometr Dr. Lucas to najtańszy przedstawiciel w dzisiejszym rankingu. Mimo niskiej ceny oferuje jednak kolorystyczną interpretację od wyniku mierzonej temperatury, a także powiadomienia dźwiękowe. Wykonywanie pomiary tym urządzeniem jest niezwykle proste i szybkie, gdyż wynik otrzymamy w niecałą sekundę. Termometr posiada 2 tryby pracy: standardowy – mierzący temperaturę ciała oraz możliwość mierzenia temperatury przedmiotów oraz otoczenia. Wszystkie wyniki podawane są w skali Celsjusza. Dodatkowo mamy możliwość zapisania 34 wyników pomiaru, aby z łatwością sprawdzić jak kształtuje się temperatura naszego dziecka na przestrzeni godzin. Niestety wyniki, jakie otrzymujemy są nie zawsze zbyt dokładne, a czasem należy pomiar powtórzyć.

R

Zalety

– niska cena;
– interpretacja wyniku za pomocą zmiany koloru wyświetlacza;

Q

Wady

– niedokładny pomiar;
– niska jakość urządzenia.

Dobry termometr to bardzo przydatna rzecz w każdym domu, nie tylko w przypadku kiedy mamy dzieci. Szeroki wachlarz urządzeń bezdotykowych dostępnych na polskim rynku nie ułatwia wyboru jednego z nich. Kupując więc termometr elekroniczny, opinie innych doświadczonych użytkowników są dla nas bardzo cenne. Aby ułatwić wybór stworzyliśmy porównanie przedstawionych w dzisiejszym rankingu urządzeń. Przedstawione w niej zostały najważniejsze cechy, jakimi charakteryzują się wszystkie urządzenia.

Cecha  termometru bezdotykowego

Termometr Microlife NC150

Termometr Microlife NC200

Termometr Esperanza Dr. Michaela

Termometr Braun BNT400

Termometr Hi-Tech Medical ORO – T50 PREFECT

Termometr Tech-Med TM – F03BB

Termometr SisiBaby SBC – 130

Termometr Esperanza Dr. Lucas

wymiary urządzenia 

140 x 39 x 42 mm

156,7 x 47 x 43 mm

brak danych

205 x 160 x 70 mm

110 x 53 x 162 mm

148 x 43 x 87 mm

160 x 45 x 70 mm

brak danych

waga urządzenia z bateriami

55 g

91,5 g

24,4 g

31 g

147 g

147 g

70 g

50 g

zakres pomiaru temperatury ciała

34,0 – 42,2 st. C

35,0 – 42,0 st. C 

32,0 – 43,0 st. C

34,4 – 42,2 st. C

35,5 – 42,9 st. C

22,9 – 42,9 st. C

32,0 – 43,0 st. C 

32,0 – 43,0 st. C

zakres pomiaru temperatury 

0,0 – 100,0 st. C

0,0 – 100,0 st. C

0,0 – 118,0 st. C

0,0 – 100,0 st. C

0,0 – 118,0 st. C

0,0 – 100,0 st. C

0,0 – 99,0 st. C 

0,0 – 100,0 st. C

pamięć 

30 pomiarów 

30 pomiarów 

32 pomiarów 

brak danych

64 pomiary

32 pomiary

32 pomiary  

34 pomiary  

automatyczne wyłączanie

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK 

TAK 

Termometr bezdotykowy to najpopularniejszy termometr, na jaki decydują się rodzice spodziewający się potomstwa. Urządzenie wykorzystujące podczerwień do zmierzenia temperatury w ostatnich latach mocno staniało, a więc stało się dostępne dla każdej rodziny. Jeszcze kilka lat temu urządzeń wykorzystujących laser podczerwieni używano w przychodniach lekarskich i szpitalach. Teraz taki sprzęt możemy mieć w domu. O tym dlaczego termometr jest tak ważny w każdym domu oraz o termometrach bezdotykowych więcej przeczytamy na: https://www.sosrodzice.pl/termometr-bezdotykowy/. Zdajemy sobie jednak sprawę, że mimo iż o termometrach na podczerwień wiemy coraz więcej, to wciąż zakup ich powoduje, że rodzice zadają wiele pytań. Postaramy się więc rozwiać wszelkie wątpliwości i wybrać jeden model, który sprawdzi się w każdym domu, nie tylko w tym, z małymi dziećmi.

Dlaczego warto kupić termometr bezdotykowy?

Termometry bezdotykowe charakteryzują się przede wszystkim szybkim i dokładnym pomiarem. Małe dzieci nie lubią, a czasem wręcz nie potrafią siedzieć w jednym miejscu przez kilka minut, przez co zmierzenie temperatury u Malucha staje się trudne, a czasem niemożliwe. Kiedy dodatkowo mamy do czynienia z infekcją nasze pociechy stają się niespokojne i marudne. Szybkość pomiaru w takich sytuacjach jest bardzo ważna. Za pomocą termometru bezdotykowego w przeciągu sekundy czy dwóch, bez konieczności umieszczania urządzenia nieruchomo mamy możliwość kontroli temperatury ciała dziecka. Dodatkową zaletą jest możliwość wykonani atakiego pomiaru nawet nocą, podczas snu, bez konieczności budzenia pociechy.

Do czego możemy wykorzystać termometr bezdotykowy?

Wszystkie przedstawione modele termometrów bezdotykowych w rankingu 2024 posiadają podwójny tryb pracy, pozwalający na pomiar temperatury ciała, a także otoczenia czy przedmiotu. Do czego więc możemy wykorzystać termometr oprócz standardowego zastosowania? Mając małe dziecko taki wielofunkcyjny termometr może przydać się między innymi do sprawdzenia temperatury panującej w pomieszczeniu, w którym znajduje się dziecko. O ile wychłodzenie organizmu jest niebezpieczne, natomiast jesteśmy w stanie wyczuć, że w pokoju jest zimne, o tyle często dochodzi do przegrzewania pociech. Zbyt wysoka temperatura panująca w pokoju sprawia, że nasze dziecko gorzej śpi, częściej się budzi, a nawet może mieć problemy z oddychaniem. Kolejną rzeczą, do której możemy użyć termometru to zmierzenie temperatury wody podczas kąpieli. Jest to szczególnie przydatne podczas pierwszych kąpieli, kiedy nie mamy wprawy z temperaturą, jaką powinna posiadać woda do której wkładamy noworodka. Często termometr bezdotykowy wykorzystywany jest do pomiaru temperatury mleka jakie podajemy naszemu dziecku, a także podczas rozszerzania diety – temperatury pokarmów.

Na jakie dodatkowe funkcje warto zwrócić uwagę?

Termometry bezdotykowe posiadają wyświetlacz, z którego możemy odczytać pomiar. Warto, żeby wyświetlacz ten nie tylko był czytelny, ale także podświetlany. Ułatwi to mierzenie temperatury ciała dziecka nocą, bez konieczności zapalania światła. Kolejną przydatną funkcją jest informowanie o podwyższonej temperaturze. W termometrach bezdotykowych odbywa się to zazwyczaj na dwa sposoby. Za pomocą odpowiedniego koloru otrzymujemy zinterpretowany wynik, który mówi nam, czy temperatura jest w porządku, podwyższona, czy mamy do czynienia z gorączką. Kolejną funkcją informującą o gorączce jest sygnał dźwiękowy. Jest on bardzo przydatny, natomiast warto wybierać modele, które mają możliwość wyciszenia lub wyłączenia go, aby mierząc temperaturę dziecku, kiedy śpi, nie budzić go tymże dźwiękiem. Niektóre z urządzeń oferują także pamięć podręczną, w której możemy zapisać kilkanaście ostatnich dokonanych pomiarów. Jest to bardzo przydatna funkcja, gdyż mamy możliwość analizowania wysokości temperatury na przestrzeni kilku godzin, a nawet i podczas całej choroby.

Czy termometry na podczerwień są zdrowe dla dzieci?

Tak, termometry te są całkowicie bezpieczne, chociaż wiele osób przedstawia argumenty w postaci możliwości utraty wzroku podczas mierzneia temperatury wiązką promieni podczerwieni. Natomiast strumień ten jest na tyle niewielki, że nie zagraża ani oczom naszego dziecka, ani naszym.

Jaki model polecamy w roku 2024?

Spośród przedstawionych modeli wybralibyśmy propozycję firmy Microlife NC150. Urządzenie to charakteryzuje się wielozadaniowością, za jego pomocą możemy zmierzyć zarówno temperaturę ciała dziecka, jak i dowolną temperaturę przedmiotu znajdującego się w otoczeniu. Dodatkowo każdy pomiar możemy zapisać w pamięci urządzenia wraz z dokładną datą i godziną, o której został pomiar wykonany. Urządzenie to cechuje się szybkim i dokładnym pomiarem temperatury, wraz z opcją informowania o gorączce. Wszystkie dźwięki jednak możemy wyciszyć, a wyświetlacz dzięki subtelnemu podświetleniu nie obudzi naszego dziecka, a nam pozwoli na odczytanie wyników nawet nocą.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki termometr bezdotykowy wybrać
Average rating:  
 11 reviews
 by Basia

Mi już od kilku lat bardzo dobrze służy termometr MM007 polskiej firmy Mesmed (firma z doświadczeniem, serwis na miejscu). Jest precyzyjny, ma podświetlany wyświetlacz, mierzy temperaturę ciała i np. pożywienia. Nigdy mnie nie zawiódł. Polecam z czystym sumieniem.

 by Bartek

Najlepszy w swojej cenie jest Dr Lucas a i nazwa takiego pomocnika zobowiązuje 🙂

 by Ola

Ja mam bezdotykowy Diagnostic, bardzo dobrze się sprawdza, jest cichy i dokładny, pomiar podaje po sekundzie.

 by Kinga

Przy małych dzieciach kupiliśmy termometr na podczerwień marki Diagnostic, bo zmierzenie temperatury małemu dziecku tradycyjnym termometrem graniczyło z cudem, z tego termometru jesteśmy bardzo zadowoleni, jest dokładny i podaje pomiar po sekundzie 🙂

 by Krystianna

No dzieciaki to kochają te pistoleciki, które tak naprawdę mogą je rozbawić, więc nie ma problemów z pomiarami. U nas coś takiego musiało właśnie powstać, żebyśmy się nie musieli męczyć, także jeśli jakiś rodzic się jeszcze waha, polecam kupić.

 by jurewicz

Ja to już w ogóle uważam coś takiego za zbędne. Zwykły termometr, za dosłownie 10 zł mi starcza. Tylko muszę go zabezpieczać przed dzieciakami, żeby właśnie nie było problemów z połknięciem rtęci czy coś takiego.

 by dusia200

Nie miałam nigdy przy dzieciach takiego termometru, młode mamy mają dużo prościej w życiu. To mnie cieszy, bo jednak czasami to niesamowite problemy wynikały, a teraz no nie ma takich rzeczy. Fajnie.

 by Agata

Dobrze, że w tamtym roku na zimę kupiłam bezprzewodowy, teraz to wykupowane są strasznie. TrueLife, którego mam szybko zszedł co sie dzieje

 by krysto500

Takie głośne dźwięki alarmujące są ok dla niektórych starszych osób, ale tak naprawdę z kolei nie są w porządku, jeśli chodzi o dzieciaki. Maluch może się wystraszyć i na przyszłość bać się czegoś, co mu się zazwyczaj kładzie między oczy.

 by sejdzińska

Ten model SisiBaby wygląda całkiem dobrze. Kto wie, może okazać się, że ja też go kiedyś kupię, jeśli zostanę mamą, co mi się marzy. Cały poradnik jest dobrze napisany, sprawdzony, wygodny. Nic nie trzeba robić, nic szukać, wszystko podajecie prosto na tacy.

 by miłosna22

No niestety, ale marka Esperanza ma produkty nisko budżetowe, ale to nie oznacza, że dobre, dlatego też wydaje mi się, że nie warto w nie inwestować. Ja mam do nich suszarkę i na wysokim trybie dmuchania działa dosłownie minutę, a potem już się wyłącza i nic nie ma z tego.