Powietrze jest niezbędne dla naszego życia. Niestety coraz częściej dostrzegamy jego niską jakość spowodowaną ogromną ilością zanieczyszczeń, jakie się w nim znajdują. Problem ten nie dotyka już tylko miast, ale coraz częściej obejmuje także tereny pozamiejskie. Z tego też powodu, chcąc znaleźć miejsce, w którym powietrze będzie nie tylko świeże, ale także odpowiednio nawilżone musimy się sporo naszukać. Na szczęście rozwój technologii przyczynił się do powstania produktów jakimi są nawilżacze powietrza. Urządzenia te są w pełni bezpieczne dla zdrowia człowieka, jak i niesamowicie wydajne dostarczając nam czyste i nawilżone powietrze w naszym domu. Nim jednak zakupimy taki produkt, warto zastanowić się, jaki jest najlepszy nawilżacz powietrza.

Nawilżacz powietrza ranking

Poniższy ranking nawilżaczy powietrza został przygotowany specjalnie dla Państwa. Prezentujemy w nim produkty, które naszym zdaniem są godne uwagi i znakomicie sprawdzą się nawet w bardzo wymagających warunkach. Ranking może także posłużyć jako podstawa do poszukiwania swojego własnego idealnego odświeżacza powietrza.

Tani i wydajny nawilżacz powietrza Eldom NU5- zalety i wady.

ranking fotelików samochodowych 15-36

Nawilżacz powietrza Eldom NU5 jest pierwszym prezentowanym przez nas rozwiązaniem z tej kategorii produktowej. Stykamy się tutaj z kompaktowym i eleganckim urządzeniem, które dodatkowo posiada wiele technicznych cech godnych uwagi. Produkt został wyposażony w zbiornik o pojemności 5,2L dostarczający tym samym dość dużą objętość przerobową. Oprócz tego znajdziemy tutaj także, funkcję jonizacji, która wpływa korzystnie na zsuwanie drobnoustrojów, jak i pomiar regulacji wilgotności w powietrzu. Całość jest wyposażona w sterowanie elektroniczne, przy pomocy dużego, ledowego wyświetlacza. Dodatkowo znajdziemy tutaj timer, funkcję automatycznego wyłączania, jak i możliwość ustawienia wybranego przez nas poziomu wilgotności. Oferowany zestaw zawiera w sobie trzy filtry oraz pomocny pędzelek do czyszczenia urządzenia. Warto podkreślić, że urządzenie pozwala na 17 godzin pracy na jednym, pełnym pojemniku wody. Jego waga to ponad 2kg, zaś wymiary to 25.50 x 19.00 x 36.00 cm.

OCENA PRODUKTU:

 •  BEZPIECZEŃSTWO – 8
 • FUNKCJONALNOŚĆ – 8
R

Zalety

-duża pojemność,
-ładny wygląd,
-korzystny stosunek jakości do ceny,
-funkcjonalność.
Q

Wady

-słaba jakość wykonania.

Poszukując stylowych rozwiązań Nawilżacz i oczyszczacz 2w1 GOTIE GNA-351- opinie.

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Nawilżacz i oczyszczacz 2w1 GOTIE GNA-351 to idealne rozwiązanie dla tych co poszukują stylowych rozwiązań. Stykamy się tutaj z urządzeniem posiadający niezwykle eleganckie kształty, które z pewnością wkomponują się do wielu wystrojów wnętrz. Elegancki design to nie wszystko, gdyż samo urządzenie jest bardzo funkcjonalne. Na plus należy wyróżnić takie funkcje jak: aromaterapia, jonizacja, nawilżanie i oczyszczanie. W efekcie produkt ten wystarczy nam jako idealne rozwiązanie do zadbania o czyste powietrze w naszym domu. Co więcej został on wyposażony w takie dodatkowe atrybuty jak ciepła i zimna mgiełka, czujnik poziomu wody, obrotowa dysza, panel dotykowy, pilot, timer i wyjmowany zbiornik na wodę o pojemności 5 litrów, dzięki czemu wystarczy to w zupełności na kilkunastogodzinną pracę. Kontrolę nad produktem sprawujemy przy pomocy wyświetlacza led, jak i dołączonego do zestawu pilota. Istnieje możliwość ustawienia kilku trybów pracy, dzięki czemu możemy używać urządzenia nawet w nocy, bez ryzyka pojawienia się jakichkolwiek hałasów.

OCENA PRODUKTU:

 • BEZPIECZEŃSTWO – 10
 • FUNKCJONALNOŚĆ – 10
R

Zalety

-elegancki wygląd;
-dużą funkcjonalność;
-łatwe sterowanie.
Q

Wady

-produkt z wyższej półki cenowej.

Gdy chińskie rozwiązania są najlepsze – Xiaomi Air Purifier 2S

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Marki Xiaomi, chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Oferują oni najlepsze w swojej cenie urządzenia mobilne, które cieszą się niebywałą popularnością. Xiaomi postanowiło pójść o krok dalej wypuszczając na rynek oczyszcza powietrza. Xiaomi Air Purifier 2S to oryginalne i nietypowe rozwiązanie, które z pewnością wielu przypadnie do gustu. Dostajemy tutaj bardzo bogato wyposażone rozwiązanie technologiczne. Doskonałym tego przykładem jest choćby laserowy czujnik pomiaru smogu, czy też pomiary wilgotności, temperatury, jak i stężenia niebezpiecznych pyłów. Kolejnym plusem jest możliwość sterowania produktu, przez aplikację dedykowaną do tego rozwiązania. Dzięki niej włączymy filtrowanie, ustawimy aktywny tryb, czy też zwiększymy moc. Xiaomi Air Purifier 2S to rozwiązanie nie tylko dla fanów tej marki, ale także dla osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie. Projektanci zastosowali tutaj bardzo potężne filtry wyłapujące wiele, nawet bardzo drobnych pyłów i szkodliwych substancji. W rezultacie całość jest niezwykle praktyczna i funkcjonalna.

OCENA PRODUKTU:

 • BEZPIECZEŃSTWO – 10
 • FUNKCJONALNOŚĆ – 9
R

Zalety

-elegancki wygląd;
-trwałe wykonanie;
-łatwe sterowanie przez aplikacje.

Q

Wady

-produkt z wyższej półki cenowej;
-jest to tylko oczyszczacz powietrza – brak nawilżenia
-tylko w kolorze białym.

By móc zyskać jeszcze więcej- Xiaomi Air Purifier Pro

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jeśli wcześniejszy produkt was zachwycił, to pora pójść o krok dalej. Xiaomi Air Purifier Pro to rozwiązanie dające nam jeszcze więcej niż wcześniej opisywany poprzednik. Stykamy się tutaj ze wszystkimi funkcjami dostępnymi w poprzedniej wersji, które dodatkowo zostały wzbogacone o kilka dodatkowych możliwości. Mowa tutaj w szczególności o największej przepustowości powietrza dostępnej na rynku. Jej wydajność wynosi 500m3/h. Do tego samo urządzenie ma wbudowany wysokiej klasy wyświetlacz LCD pozwalając na łatwe sterowanie produktem, jak i wyświetlanie podstawowych danych. Do tego Xiaomi przystosowało to urządzenie do pracy w nocy, tak by nie budzić użytkownika. Jego maksymalny poziom hałasu to 31db, czyli tyle ile daje spokojnie wiejący wiatr. Ponadto produkt ten cechuje się znacznie mniejszym zużyciem energii, co przekłada się na niższe koszty eksploatacyjne.

OCENA PRODUKTU:

 • BEZPIECZEŃSTWO – 9
 • FUNKCJONALNOŚĆ – 9
R

Zalety

-design;
-trwałe wykonanie;
-łatwe sterowanie przez aplikacje;
-dużą wydajność;
-dostępny w kilku kolorach.

Q

Wady

-produkt z wyższej półki cenowej;
-jest to tylko oczyszczacz powietrza – brak nawilżenia.

Poszukując rozwiązania na każda kieszeń wybierz nawilżacz powietrza OVERMAX AERI 6.0

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

NAWILŻACZ POWIETRZA OVERMAX AERI 6.0 AROMATERAPIA, który jest idealny na każdą kieszeń. Jego niewątpliwą zaletą nie jest tylko półka cenowa, gdyż oferuje nam o wiele więcej. Stykamy się tutaj z urządzeniem pełniącym funkcje nawilżania, jak i prowadzenia aromaterapii. Wszystko sprowadza się do 6l zbiornika pozwalającego na wydajną pracę przez wiele godzin. Do tego należy doliczyć niezwykle wysoki poziom energooszczędności – według przelicznika, godzina pracy to koszt rzędu 2 groszy, a także możliwość generowania zimnej, jak i ciepłej pary wodnej. Urządzenie sterowane jest przy pomocy eleganckiego panelu LCD. Obecne filtry, działają nie tylko nawilżająco, ale także znacząco obniżają poziom kurzu obecny w domu. W efekcie urządzenie to jest niezwykle praktyczne, a wszystko to w ramach rozsądnej ceny.

OCENA PRODUKTU:

 • BEZPIECZEŃSTWO – 8
 • FUNKCJONALNOŚĆ – 8
R

Zalety

-ogranicza ilość kurzu;
-korzystny stosunek jakości do ceny;
-łatwe sterowanie;
-duża pojemność zbiornika.

Gdy zależy nam na dużej pojemności najlepiej wybrać nawilżacz powietrza CRONOS PARIS 8L

NAJWIĘKSZY NAWILŻACZ POWIETRZA CRONOS PARIS 8L to jedyny nawilżacz na rynku o takiej pojemności. Produkt jest w stanie prowadzić swoją pracę w pomieszczeniach o pojemności do 60 m2. Dodatkowo oprócz niezwykle wydajnej funkcji nawilżania, został on także wyposażony w ozonowanie, dzięki czemu możemy być pewni, że wdychane przez nas powietrze jest czyste i pozbawione zarazków. Samo urządzenie jest wyposażone w wygodny pilot umożliwiający jego zdalne sterowanie. Ponadto na przednim panelu, obecny jest także wygodny wyświetlacz LCD pokazujący takie parametry jak: poziom nawilżenia, temperatura, czy też czas pracy. W efekcie stykamy się z niezwykle wydajnym i designerskim rozwiązaniem, które z pewnością wpasuje się do każdego domu.

OCENA PRODUKTU:

 • BEZPIECZEŃSTWO – 8
 • FUNKCJONALNOŚĆ – 9
R

Zalety

-ogranicza ilość kurzu;
-korzystny stosunek jakości do ceny;
-łatwe sterowanie;
-duża pojemność zbiornika.

Q

Wady

-niska jakość wykonania;
-tylko dwie funkcje.

Jaki nawilżacz powietrza wybrać?

Wiele osób mogło by zastanawiać się, dlaczego powinniśmy zakupić nawilżacz powietrza. Jednak okres grzewczy, czy też bardzo wysokie temperatury w naszym otoczeniu powodują, że powietrze się wysusza. W efekcie automatycznie przekłada to się na pojawienie się (na przykład) kaszlu, czy też wystąpienia osłabienia układu odpornościowego. Suche powietrze przyczynia się także do tego, że szybciej wysuszają się i podrażnienie śluzówki, a w efekcie dochodzi do częstszych infekcje. Innymi słowy, powietrze, które ma niższą wilgotność może doprowadzić do szybszego namnażania się bakterii, jak i pojawienia się w szeregu przyczyn chorobowych, które będą niekorzystnie wpływały na nasz komfort życia. Z tego właśnie powodu Dlatego tak niezwykle istotna jest zadbanie o to, aby powietrze w szczególności w naszym domu, w którym spędzamy bardzo dużo czasu było odpowiednio nawilżone. Niestety nie każdy przedmiot dostępny rynku będzie sprawdza się tak samo dobrze. Dlatego też niezwykle istotne jest to, aby zapoznać się z podstawowymi cechami, na jakiej wypadałoby zwrócić uwagę, aby móc zakupić idealne rozwiązanie.

Nawilżacz powietrza – podstawowe rodzaje

W praktyce możemy spotkać się z trzema głównymi typami nawilżaczy powietrza. Mowa tutaj o nawilżaczach parowych, ewaporacyjnych, a także ultradźwiękowych. Pierwszy typ (jak sama nazwa wskazuje) skupia się na podgrzewaniem wody do pary wodnej, a następnie wyrzucaniu jej w formie sterylnej ciepłej mgiełki. Oczywiście jest to najbardziej popularne rozwiązanie, z którym będziemy stykać się najczęściej co w efekcie przekłada to się także na niską cenę. Z drugiej jednak strony nie są to rozwiązania idealne, gdyż bardzo często charakteryzują się wysokim poborem energii elektrycznej, a także będą powodowały jeszcze dodatkowe zwiększenie temperatury powietrza. Drugi typ, czyli nawilżacz ewaporacyjny zasysa powietrze w pokoju, który jest nawilżane a następnie wypuszcza je w postaci chłodnej mgiełki. Rozwiązanie to jest o wiele bardziej korzystne z perspektywy naszego zdrowia, jak i oszczędności energii, niemniej jednak przekłada się na cenę samego urządzenia. Często można spotkać się także z nawilżaczem ultradźwiękowym, które wykorzystuje ultradźwięki do rozbijania cząsteczek wody, a tym samym wytworzenia mgiełki. Urządzenie to jest niezwykle wydajne, jednakże ultradźwięki są słyszalne przez zwierzęta. Dlatego też posiadającą przykład psa lub kota będziemy narażali go na stały hałas. Znając już podstawowe typy nawilżaczy powietrza przejdźmy do głównych parametrów na jaki powinniśmy zwrócić uwagę decydując się na zakup takiego produktu.

Zobacz ranking pochłaniaczy wilgoci do samochodu: https://przemianydomowe.pl/pochlaniacz-wilgoci-do-samochodu-opinie-ranking/

Nawilżacz powietrza parametry istotne dla naszego produktu

Głównym parametrem, na którym powinniśmy się skupić jest wydajność. Wydajność będzie przekłada się na powierzchnię, czyli metraż pomieszczeń, w jakim znajduje się nawilżacz, który będzie w stanie go obsłużyć. Najsłabsze produkty będą w stanie nawilżyć powierzchnię do 10 m kwadratowych. Te największe i najdroższe mogła nawet obsłużyć 300 m2. W praktyce na rynku znajdziemy bardzo dużo różnego rodzaju podziału pod kątem wydajności, czy też powierzchni jaką obejmuje dany produkt. Najczęściej parametr ten wyznaczany jest w mililitrach na godzinę lub w litrach na dobę. Niektórzy jednak producenci nie mówią wprost na temat możliwości swojego urządzenia, chcąc tym samym oczarować kupujących, dlatego warto pamiętać, że dla około 40 m powierzchni wystarczy nawilżacz o pojemności 5 do 6 litrów na dobę. Pamiętajmy jednak, że im większa powierzchnia, a im słabszy nawilżacz tym mniejsza będzie jego wydajność.
Kolejnym aspektem na jaki powinniśmy zwrócić uwagę jest moc. Będzie nas ona informowała o ilości energii pobieranej podczas pracy samego systemu. Im większa moc tym szybsze nawilżanie powietrza. Z drugiej strony będzie to przekładało się na mniejszą oszczędność energii elektrycznej.
Kolejny parametr, na który warto zwrócić uwagę to pojemność zbiornika na wodę lub większy pojemnik tym dłużej będzie w stanie działać urządzenie. Coraz częściej zwracają także uwagę na poziom hałasu. Wszystko wynika z tego, że wiele osób woli używać nawilżacza także w nocy, przez co istotne jest, aby produktem nie generował zbyt dużego natężenia dźwięku, gdyż mogłoby to zakłócić sen. Oprócz tych funkcji, które zostały już wymienione pamiętajmy także o wyposażeniu. Bardzo często nawilżacze są wyposażone między innymi w jonizatory, czy też aromatyzator, jak i szereg innych udogodnień, które dodatkowo zwiększą jakość powietrza znajdującego się w naszym pomieszczeniu. Wszystkie te elementy są godne uwagi i dlatego też im więcej znajduje się funkcji, tym lepiej dla nas samych (dowiedz się więcej na temat nawilżaczy: https://jakdobrzekupic.pl/jaki-nawilzacz-powietrza-kupic/).

Kilka słów podsumowania – dobry nawilżacz powietrza

Porównując informacje zawarte w części poradnikowej, wraz z zaproponowanymi przez nas produktami, nietrudno wybrać ten jeden, najlepszy z nich wszystkich. Nawilżacz i oczyszczacz 2w1 GOTIE GNA-351 to idealne rozwiązanie łączące w sobie wszystko to co niezbędne do zapewnienia najlepszego (pod kątem jakości i czystości) powietrza w domu. Jest ono bezpieczne i bardzo funkcjonalne, a dodatkowo niezwykle eleganckie, dlatego też zastanawiając się nad zakupem tego rodzaju produktu, warto przemyśleć wybór tego produktu.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki nawilżacz powietrza wybrać
Average rating:  
 0 reviews