W dzisiejszym artykule przygotowaliśmy dla Was ranking oczyszczaczy powietrza. Ranking powstał z myślą o osobach, które maja problemy z alergią, suchym powietrzem I innymi problemami związanymi z powietrzem w otoczeniu.
W rankingu zrecenzowaliśmy aż 8 oczyszczaczy powietrza różnych producentów, którzy oferują produkty najwyższej jakości, charakteryzujące się świetnym stosunkiem ceny do jakości. Czego możesz się jeszcze spodziewać w artykule?
Przede wszystkim obszernego opisu każdego urządzenia wraz z uwzględnieniem zalet i wad, naszej opinii oraz oceny a także poradnika zakupowego i instrukcji jak wybrać najlepsze rozwiązanie do swojego mieszkania.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 2S

Xiaomi Air Purifier 4

9.9

Średnia

Allegro Logo
Yoer Pure Spot e1707057846798

Yoer Pure Spot

9.8

Tani

Allegro Logo
Carruzzo Q34FA e1707058413922

Carruzzo Q34FA

9.7

Tani

Allegro Logo
Oczyszczacz Powietrza Xiaomi Air Purifier Pro EU

Xiaomi AirPurifier Pro

9.7

Średnia

Allegro Logo
Levoit Core Mini e1707058687516

Levoit Core Mini

9.6

Tani

Allegro Logo
Oczyszczacz nawilzacz powietrza Sharp KC G50EUW

Sharp KC G50EUW

9.5

Drogi

Allegro Logo
Oczyszczacz powietrza WEBBER AP8400

WEBBER AP8400

9.4

Tani

Allegro Logo

Zwycięzca naszego rankingu, czyli Xiaomi Mi Air Purifier 3H

ranking fotelików samochodowych 15-36

Niekwestionowany zwycięzca rankingu oczyszczaczy powietrza w okresie 2024 to ulepszona wersja znanego i lubianego Air Purifier 2. Prezentowany model zapewnia oczyszczanie powietrza w obrębie 360 stopni przy zachowaniu 3 stopniowej filtracji powietrza.
Model ten oferuje wydajność na poziomie 310 m3/h przy zużyciu energii nieprzekraczającym 29W. Połączenie tak dobrej wydajności z niskim zużyciem sprawia, że jest to model tani w eksploatacji i bardzo skuteczny w walce z niechcianymi pyłami i innymi zanieczyszczeniami powietrza. Laserowy, innowacyjny czujnik jakości powietrza radzi sobie zarówno z mniejszymi jak i większymi cząsteczkami w powietrzu.
Urządzenie to posiada dedykowaną aplikacje Home Mi App, która umożliwia zdalne konfigurowanie trybu pracy, harmonogramu i mocy. Na uwagę zasługuje świetny tryb pracy, który analizuje na bieżąco skład powietrza i sam uruchamia oczyszczanie np. podczas palenia papierosa usuwając tym samym niebezpieczny, nieprzyjemny zapach.
Wymiary urządzenia to 24cm x 24cm x 52cm a waga całkowita nie przekracza 5 kg. Xiaomi Mi Air Purifier 2S to świetna jakość połączona z niską ceną. Nasza ocena to 9/10.

R

Zalety

– kompaktowe wymiary
– tani w eksploatacji
– świetny stosunek ceny do wydajności i jakości
– klasyczny design
– najczęściej wybierany model w Polsce w roku 2019

Q

Wady

– brak sygnału dźwiękowego

Kolejne miejsce w rankingu to także produkt marki Xiaomi – Air Purifier Pro

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Prezentowany model, choć delikatnie droższy od naszego zwycięzcy to w dalszym ciągu stanowi świetny wybór dla każdego zainteresowanego użytkownika. Urządzenie gwarantuje świetną filtrację powietrza, usunięcie smogu, alergenów z wydajnością aż 500m3/h. Wszystko to zawdzięcza najnowszym rozwiązaniom technologicznym oraz filtrowi węglowemu, który ma trójwarstwową konstrukcje radzącą sobie z wychwytywaniem nawet najmniejszych cząsteczek w powietrzu.
Air Purifier Pro to przede wszystkim elegancka konstrukcja w białej kolorystyce. Świetnie wpasuje się w wystrój każdego mieszkania. Niewielkie rozmiary sprawiają, że urządzenie jest łatwe w transporcie.
Urządzenie marki Xiaomi poradzi sobie skutecznie z mniejszymi i większymi cząsteczkami takimi jak pyły (kurz, sadza i inne osady), cząsteczki (drewno, papier, styropian), włókna (wełna, bawełna) oraz włosy. Warto dodać, że oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier Pro posiada dedykowaną aplikację Mi Home App, która pozwala na kontrolę stanu powietrza jak i ustawienie harmonogramu i trybu pracy z dowolnego miejsca. Wymiary to 26cm x 26cm x 73cm przy wadze 10kg. Kolejny na liście produkt otrzymuje ocenę 7/10.

R

Zalety

– dedykowana aplikacja Mi Home App
– świetna kultura pracy (31dB ~ 66dB)
– wysoka wydajność 500m3/h
– filtracja pyłu na poziomie 99,99%
Q

Wady

– wysoka cena

Następnym oczyszczaczem powietrza wartym uwagi jest Sharp KC-G60EUW

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Prezentowany model to przede wszystkim wysoka półka cenowa, co jednak rekompensuje wielofunkcyjność i wydajność. Urządzenie to oczyszczacz i nawilżacz powietrza z funkcji jonizacji Plasmacluster. Sharp KC-G60EUW gwarantuje długą żywotność nie tylko samego urządzenia, ale także filtrów. Przekłada się to oczywiście na niskie koszty eksploatacji i pozwala dłużej cieszyć się czystym powietrzem. Wydajność pozwala na oczyszczanie powierzchni nawet 50m2, przepływ powietrza wynosi aż 408m3/h a nawilżanie 630ml/h.
Dzięki specjalnie zaprojektowanemu silnikowi i wyizolowanej obudowie kultura pracy jest satysfakcjonująca nawet przy użyciu największej mocy. Hałas generowany przez urządzenie wynosi zaledwie 24 dB, sięgając przy tym maksymalnie 53 dB. Urządzenie na bieżąco prowadzi aż 7 pomiarów korzystając z czujniku ruchu, kurzu, pm2.5, zapachu, temperatury, wilgotności powietrza oraz światła.
System działa w taki sposób by zoptymalizować pracę urządzenia i zmaksymalizować wydajność wtedy, gdy jest na to potrzeba. Gwarantuje to niskie zużycie prądu i zawsze czyste, wolne od zanieczyszczeń powietrze. Dodatkowym atutem jest schludny, elegancki wygląd. Tym razem ocena 8/10.

R

Zalety

– wydajność
– funkcja nawilżania i oczyszczania powietrza
– wytrzymałe filtry (nawet 10 lat pracy!)
– możliwość schłodzenia powietrza
– alarm, sygnały dźwiękowego
Q

Wady

– wysoka cena

Warty uwagi okazuje się być model Sharp KC-G50EUW

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Kolejny już w rankingu model producenta Sharp. Urządzenie, o którym mowa to bez dwóch zdań jedno z najlepszych w tym przedziale cenowym. Bezkompromisowa wydajność oferująca przepływ powietrza aż 306m3/h oraz nawilżanie 450ml/h. Oczyszczacz oferuje nawilżanie z jonizacją powietrza.
Kluczowe cechy urządzenia to przede wszystkim inteligentna praca automatyczna, czyli rozpoznawalna funkcjonalność najlepszych urządzeń Sharp. Z pomocą 6 czujników i wielu jednoczesnych pomiarów nasz oczyszczacz powietrza wie, kiedy uruchomić poszczególne tryby pracy tak by zoptymalizować wydajność.
Hałas wytwarzany podczas pracy na domyślnym trybie to zaledwie 19 dB, co sprawia, że jest praktycznie niesłyszalny. Waga całkowita wynosi 9.2 kg a wymiary to 26 cm x 34 cm x 63 cm. Technologie zastosowane w tym modelu gwarantują wysokiej jakości powietrze, z którego zadowolony będzie każdy alergik.
Gwarancja na ten model wynosi 24 miesiące jednak producent dla wszystkich produktów z serii KCG oferuje rozszerzoną gwarancję 5 letnia „gwarancja na 5-tkę”. Ocena 7/10.

R

Zalety

– niskie zużycie energii
– nawet 5 letnia gwarancja
– wydajność
– 6 czujników do 7 pomiarów
Q

Wady

– wysoka cena

Dla fanów marki Philips dobrym wyborem okazuje się być Philips AC2887/10

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Model ten to wydajna propozycja ze średniej półki cenowej. Klasyczny biały kolor oczyszczacza w połączeniu z czarnymi elementami wzbogacony niebieską diodą sprawia, że w każdym pomieszczeniu będzie idealnie pasować. Urządzenie charakteryzuje się cicha pracą przy zachowaniu wydajności. Bez problemu radzi sobie z pomieszczeniami do nawet 79 m2.
Wysoki przedział mocy od 11 do 60W pozwala na filtrowanie wirusów i cząsteczek pm2,5 do nawet 99,9%. Wymiary to 36 cm x 24 cm x 56 cm a waga bez opakowania i zasilacza to jedynie 7,7 kg. Na pewno większość użytkowników ucieszy fakt, że jest to model, który odznacza się świetną kulturą pracy. Poziom głośności to zaledwie 20,5 dB w trybie nocnym i sięga maksymalnie 51 dB przy trybie turbo.
Minusem może okazać się delikatny korpus urządzenia, który w całości został zaprojektowany z plastiku. Zaleca się umieszczanie go przez to na podłodze by nie ryzykować upadkiem, który skutkować może trwałym uszkodzeniem niepodlegającym gwarancji. Redakcja ocenia Philipsa na 7/10.

R

Zalety

– wiele trybów pracy
– wydajność nawet 99,9%
– elegancki design
Q

Wady

– plastikowy korpus

Dobry oczyszczacz powietrza to również model DAIKIN MC70L

Urządzenie najnowszej generacji, które służy do filtracji pomieszczeń. Świetnie nada się do powierzchni nieprzekraczających 46m2. Oczyszczacz powietrza DAIKIN to gwarancja wydajności, przy zachowaniu cichej pracy urządzenia. Ta wynosi, bowiem zaledwie 16 dB, co oznacza, że jest to najcichszy model w naszym rankingu.
Gdy mowa o skuteczności nie pozostaje nam nic innego jak po prostu zaprezentować liczby, które robią wrażenie. Skuteczność oczyszczania z pyłu to aż 98,34% PM10 oraz 98,24% PM2.5, bakterie, wirusy, kurz, pyłki i formaldehyd to ponad 99% natomiast zarodniki pleśni poniżej 85%.
W zestawie otrzymujemy specjalnie zaprojektowane filtry, które mają oferują dłuższy okres użytkowania. Pięć filtrów dołączonych do oczyszczacza pozwoli na aż 10 letnie oczyszczanie powietrza. Pilot zdalnego sterowania to kolejny dodatek warty uwagi gdyż pozwala na konfigurowanie timera, ustawienia blokady jak i trybu pracy.
Z dodatkowych atutów należy wymienić blokadę rodzicielską oraz wyłącznik czasowy. Waga urządzenia to 8.5 kg a wymiary 57,6 cm x 40,3 cm x 24,1 cm. Z tych względów ocena 6/10.

R

Zalety

– cicha praca
– niski pobór mocy (energooszczędny)
– wysoka skuteczność oczyszczania
– wytrzymała konstrukcja
– 36 miesięczna gwarancja
Q

Wady

– trudny w czyszczeniu

Koniecznie sprawdź WEBBER AP8770, czyli budżetowe i skuteczne rozwiązanie

Marka WEBBER prezentuje profesjonalne rozwiązanie dla pomieszczeń o maksymalnej powierzchni 40m2. AP8400 Air Purifier to sześciostopniowy system filtracji, który gwarantuje oczyszczanie na poziomie 99,9% dla pyłków, alergenów, kurzu, lotnych związków organicznych, pyłów PM 2,5 oraz Pm10. AP8400 pozwala na bieżąco sprawdzać wskaźnik zużycia filtrów.
Omawiany model posiada wbudowaną lampę UV-C, która wzbogacona jest generatorem jonów o wydajności nawet 10 000 000 jonów/cm3. Głośność pracy urządzenia to zaledwie 29 dB dla pierwszego trybu pracy, sięgając zaledwie 49 dB dla ostatniego.
Urządzenie pozwala na wybór trybu pracy i ustawienie timera (czasowego włącznika) od 2 do nawet 8 godzin. W górnym obrębie obudowy oczyszczacza znajduje się intuicyjny panel sterowania. Korzystając z panelu wybieramy kolejno funkcje jonizacji powietrza, lampę oraz jeden z trzech dostępnych trybów pracy i jego długość.
Dla niektórych użytkowników dużym problemem może okazać się brak pilota, który pozwoliłby na zdalne sterowanie. Gwarancja wynosi standardowo 24 miesiące oraz 12 dla przedsiębiorstw. Oceniamy produkt na 7/10.

R

Zalety

– skuteczność oczyszczania powietrza
– kultura pracy
– niska cena
– stosunek ceny do jakości
Q

Wady

– brak pilota do zdalnego sterowania
– mało trybów pracy

Ranking oczyszczaczy powietrza na następnym miejscu proponuje PHILIPS COMBI AC4080/10

Urządzenie marki Philips to oczyszczacz i nawilżacz powietrza (2w1). Zaawansowane technologie filtracji pozwalają na oczyszczanie powierzchni nawet 43m2. Skuteczne nawilżanie przy takiej powierzchni wynosi nawet 300ml/h oraz filtracje nawet 99% zanieczyszczeń i bakterii.
Timer wbudowany w urządzenie pozwala na ustawienie trybu pracy na 1, 4 oraz 8 godzin. Urządzenie posiada tryb automatyczny, który po dokonaniu analizy poprzez inteligentny czujnik sam dobiera odpowiednie działania mające na celu oczyszczenie powietrza. Skutecznie usuwa drobne cząsteczki kurzu a także inne zanieczyszczenia oraz bakterie i grzyby.
Całość prezentuje się znakomicie – schludny, elegancki design przy zachowaniu dominującego białego koloru oraz niewielkiego loga Philips. Całość wzbogacona jest niebieska, okrągłą – charakterystyczną dla Philips diodą. Na górnej krawędzi oczyszczacza znajduje się prosty panel sterowania, gdzie ustalamy tryb pracy, jego długość oraz prędkość.
Maksymalna moc urządzenia to 65W a generowany hałas na poziomie 32 dB sprawia, że model ten jest świetnym wyborem dla osób, które potrzebują ciszy i spokoju. Ocena redakcji to 7/10.

R

Zalety

– cicha praca
– niskie koszty eksploatacji
– regulacja prędkości
– automatyczne wyłączanie
Q

Wady

– dostępność
– jakość plastiku korpusu

Czym jest oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacze powietrza to urządzenia, które mają usuwać zanieczyszczenia takie jak pyłki, roztocza, pyły zawieszone, lotne związki organiczne, kurz, formaldehydy czy przykre zapachy. Często też radzą sobie z usuwaniem zarodków bakterii i wirusów oraz grzybów.
Jak dowodzą badania oraz opinie urządzenia te dają największa ulgę osobom, które zmagają się z dolegliwościami alergicznymi. Oczyszczacz filtrując nasze powietrze, w szczególności w pomieszczeniu o słabej wentylacji pozytywnie wpłynie na wydolność umysłową oraz fizyczna a także na jakość snu.
Rynek obfituje w przeróżne oczyszczacze powietrza z innowacyjnymi rozwiązaniami mającymi korzystnie wpłynąć na nasze życie. Warto jednak wiedzieć, które z tych funkcji mają realny wpływ i za jakie funkcje warto płacić – o czym możesz przeczytać poniżej.

Najważniejsze funkcje oczyszczacza powietrza

Najważniejszą funkcją oczyszczacza jest samo skuteczne oczyszczanie powietrza z zanieczyszczeń. Przeglądając jednak oferty widać szereg funkcji dodatkowych, które nie dla wszystkich mogą odgrywać znaczącą rolę.
Bazując na własnym doświadczeniu, opinii specjalistów oraz samych użytkowników wyselekcjonowaliśmy kluczowe funkcje dodatkowe urządzenia do oczyszczania powietrza.
Automatyczny tryb pracy to technologia innowacyjna jednak nawet modele ze średniej półki cenowej ją posiadają. Niedługo będzie to standard jednak obecnie nie każdy oczyszczacz wyposażony jest w ten tryb. Jest to świetne rozwiązanie dla leniwych osób, dodatkowo świetnie spisze się w pomieszczeniu gdzie zmieniają się warunki powietrza, zapachy oraz mogą pojawić się inne zanieczyszczenia. Spiszą się świetnie w sklepach, barach i biurach.
Kolejną funkcją z pewnością jest timer, którym zdefiniujemy długość pracy urządzenia. Ciekawą opcją z pewnością jest tryb nocny, cechujący się niezwykle cichym trybem pracy przy zachowaniu wysokiej skuteczności oczyszczania i nawilżania powietrza – co znacząco przekłada się na komfort i jakość snu.

Filtracja, rodzaje filtrów

  • Zapoznając się z ofertą oczyszczaczy powietrza często spotykamy się z nazewnictwem, którego nie rozumiemy. Postaramy się zatem przedstawić rodzaje filtrów oraz opiszemy ich funkcję. Jak łatwo można się domyślić system filtracji to kluczowy element oczyszczacza powietrza. To z jaką skutecznością urządzenie radzi sobie z filtracją kurzu czy pyłów zależy od filtrów, jakie posiada.
    Najpopularniejsze filtry takie jak filtr mechaniczny, HEPA oraz węglowy to gwarancja zadowolenia na wstępie. Są jednak dostępne filtry zimnokataliczne oraz jonizatory, którymi również warto się zainteresować.
    Filtr wstępny (mechaniczny) to włóknina, siatka bądź zespół kilku siatek filtracyjnych, które skutecznie wyłapują większe zanieczyszczenia (kurz, włosy, sierść).
  • Filtr HEPA to filtr zaprojektowany z mikro włókien szklanych, skutecznie radzi sobie z większością drobinek, gwarantując ochronę przed pyłem zawieszonym, wirusami, bakteriami oraz alergenami wziewnymi.
  • Filtr węglowy skrupulatnie wyłapuje trujące gazy, przykre zapachy i inne zanieczyszczenia gazowe.
  • Filtr zimnokataliczny z łatwością pochłania formaldehyd jak i inne LZO (lotne związki organiczne).
  • Jonizator, który wspomaga oczyszczanie powietrza z bakterii i niektórych wirusów. Produkuje jony ujemne, które nie tylko wytrącają alergeny, ale także redukują bakterie, pleśń, grzyb oraz pyły zawieszone PM2.5, PM10.

Oczyszczacz powietrza opinie

Nasza opinia na temat oczyszczaczy powietrza jest jednogłośna – są to urządzenia, które ogromnie wpływają na nasz komfort jak i zdrowie i samopoczucie. Bez dwóch zdań każdy, kto przebywa w pomieszczeniach słabo wietrzonych powinien posiadać oczyszczacz powietrza.
Według nas najlepszym rozwiązaniem do tego będzie model Xiaomi Mi Air Purifier 2S, który zajął pierwsze miejsce w rankingu nie bez powodu. Pozostałe modele także świetnie spiszą się w każdych warunkach. Nasza opinia bazuje na dogłębnej analizie recenzji, opinii i materiałów dostępnych w Internecie na poszczególne urządzenia.
Warto jednak wiedzieć, że od czasu tej analizy pojawić się mogły kolejne mniej lub bardziej przychylne opinie. Sugerujemy, zatem by po wyborze urządzenia sprawdzić, jakie opinie pojawiły się w ostatnim czasie na temat naszego oczyszczacza powietrza. Zrobić to możemy na stronach takich jak porównywarki cen oraz na forach dyskusyjnych. Zalecamy zapoznawać się w szczególności z opiniami wystawionymi przez zweryfikowanych użytkowników.

Cena

Na cenę oczyszczaczy powietrza wpływa wiele czynników. Najczęściej jednak definiowana jest przez wydajność oraz skuteczność oczyszczania oraz nawilżania powietrza. Urządzenie wielofunkcyjne, czyli takie, które oferuje 2w1 prawie zawsze będzie droższe niż to oferujące samo oczyszczanie powietrza.

To, co również wpływa na koszty to powierzchnia, jaką jest w stanie oczyścić nasze urządzenie. Im większa powierzchnia maksymalna tym większą cena sprzętu. Dodatkowe funkcje oraz innowacyjne tryby pracy (automatyczny dobór mocy, prędkości itp.)

Często też przyjdzie nam płacić większą cenę za urządzenia, które są tańsze w eksploatacji, bowiem oferują lepszej jakości filtry. Jak w przypadku większości urządzeń – tutaj też możemy zaoszczędzić korzystając z zyskujących popularność stron (porównywarek cen). W kilka chwil sprawdzimy cenę interesującego nas modelu z wielu stron jednocześnie korzystając z jednej platformy.

Gwarancja

Gwarant, czyli producent jest zobowiązany do udzielenia bezpłatnej naprawy bądź wymiany w przypadku uszkodzenia (nie mechanicznego) sprzętu objętego gwarancja. Oczyszczacze powietrza również objęte są gwarancją a ich długość określa ustawowo prawo konsumenta.

Długość ta jednak może się różnic w zależności od woli gwaranta (producenta). Często producenci, aby zachęcić nas do zakupu oferują dłuższą gwarancje np. 36 miesięcy czy nawet 5 lat (jak w przypadku urządzeń Sharp z rankingu). Gwarancja w przypadku urządzeń o większej wadze (5, 10 i więcej kilogramów) dobrze by były objęte gwarancją typu door to door.

Taka forma gwarancji oznacza, że producent po otrzymaniu zgłoszenia we własnym zakresie organizuje kuriera, który odbiera od nas produkt, dostarcza go do serwisu, po czym w przypadku naprawy bądź wymiany wręcza nam go na wskazany przez nas adres.

Podsumowanie rankingu dobrych nawilżaczy powietrza w roku 2024 

Z pewnością już wiesz, jak korzystnym rozwiązaniem nie tylko dla alergików jest oczyszczacz powietrza. Dzięki naszemu rankingowi oraz poradnikowi zakupowemu z pewnością znajdziesz idealny oczyszczacz powietrza do swojego pomieszczenia.
Naszym wyborem numer 1 jest Xiaomi Mi Air Purifier 2S, czyli zwycięzca rankingu, gdyż to właśnie on charakteryzuje się najkorzystniejszym stosunkiem ceny do skuteczności/jakości. Bez żadnych wątpliwości model ten nie zniknie prędko z pierwszej trójki rankingowej. Mamy nadzieje, że będziesz w stanie odetchnąć z ulgą i świeżym powietrzem już wkrótce a tymczasem zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi rankingami na rok 2019.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać
Average rating:  
 10 reviews
 by Iza bela

ja mam od roku Klarta Forste i jestem zadowolona. Czasami rozwala mnie to jak szybko reaguje

 by Luizka

Oczyszczacz powietrza to najważniejszy sprzęt w moim domu, mam Pure A9, który sam automatycznie wie sprawdza jakość powietrza, jest bezpieczny dla zwierząt, zatrzymuje wszystkie alergeny i roztocza, naprawdę ułatwia życie.

 by Maria

u nas mąż wybrał rogera z stadler form. fajny jest, muszę przyznać, bałam się, że będzie głośny, ale jest zaskakująco cichy.

 by warszawianka90

nie wiem jak mogłam wcześniej funkcjonować bez oczyszczacza, bo teraz to mój domowy niezbędnik!! 🙂 zainwestowałam w Stadler Form - bo cenowo ok, no i super działa, czuć w sypialni że powietrze jest o wiele przyjemniejsze :))

 by Balbinka

Co prawda dopiero dwa tygodnie mamy urządzenie ale jak na razie zadowoleni. Pierwsze 3 noce całe przespane były - zazwyczaj się budziłam w nocy, nie wiem czy to tylko zbieg okoliczności czy na prawdę pomogło nawilżenie czy jonizowanie. Automatyczne wykrywanie kurzu czy zapachów działa jak należy.

 by Lidia

Oczyszczacz Sharp jest gotowy do pracy po 15 minutach. Instrukcja przejrzysta i łatwo jest wszystko ustawić. W trybie nocnym nie słychać go wcale. Sprawdza się doskonale w pomieszczeniach takich jak deklaruje Sharp. Jakość powietrza w domu doskonała, Czasami ma się wrażenie , że jest się w górach w lesie.

 by Maria

My w zeszłym roku kupiliśmy oczyszczacz firmy Sharp. Urządzenie wykonane starannie z wykorzystaniem dobrej jakości materiałów. Warte podkreślenia jest niskie zużycie energii oraz automatyczne przechodzenie do stanu minimalnego po wykonaniu zasadniczej pracy oczyszczania powietrza.

 by Klaudia

Oczyszczacz Sharp spełnia swoją funkcję. Czujniki w urządzeniu bardzo czujne. W nocy bardzo cichy. Pojemnik na wodę jak na tą porę roku jak dla Nas duży i wystarczający jak na mieszkanie 40m2. Na chwilę obecną po 3 tygodniach używania jestem bardzo zadowolona.

 by Matylda

Oczyszczacz powietrza kupiony głównie do sypialni dla dziecka (20m2), gdyż strasznie mocno kaszlało. Oczyszczacz spisuje się wzorowo, odpowiednio nawilża i oczyszcza powietrze i co najważniejsze, kaszel dziecka zmniejszył sie znacząco.

 by Krysia

My mamy oczyszczacz firmy Sharp W kwestii oczyszczania jak najbardziej można wydać mu pozytywną opinię. Kurzu jest zdecydowanie mniej choć co jakiś czas trzeba ścierką przejechać. Opcja automatyczna jest ciekawa choć dobrze że ma sporo możliwości ustawień - dzięki czemu można dopasować pod siebie.