Witaj na naszej stronie, gdzie w dzisiejszym artykule zapoznamy Cię z przygotowanym przez naszych specjalistów rankingiem. Dzbanki filtrujące ranking to zestawienie, które pomoże Ci wybrać najlepszy produkt w tej kategorii. Zrecenzowaliśmy aż 6 pozycji, a każda z nich posiada szczegółowy opis wyglądu, funkcjonalności oraz kwestii dodatkowych takich jak gwarancja czy cena. Dowiesz się także czym charakteryzuje się dobry dzbanek filtrujący oraz jakie pełni funkcję. Jeśli nie wiesz jakie dzbanki filtrujące są najlepsze – sprawdź nasz ranking.

Ranking najlepszych dzbanków filtrujących wodę dostępnych w 2024 roku

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
BRITA ELEMARIS

BRITA ELEMARIS

9.9

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
 
PL logo RTVEuroAGD1
 
Neonet logo 1
DAFI LUNA

DAFI LUNA

9.8

Tani

Allegro Logo
 
PL logo RTVEuroAGD1
AQUAPHOR AGAT

AQUAPHOR AGAT

9.7

Średnia

Allegro Logo
BRITA MARELLA

BRITA MARELLA

9.7

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
 
PL logo RTVEuroAGD1
 
Neonet logo 1
DAFI CRYSTAL

DAFI CRYSTAL

9.7

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
 
PL logo RTVEuroAGD1
 
Neonet logo 1
AQUAPHOR ONYX

AQUAPHOR ONYX

9.6

Średnia

Allegro Logo
 
PL logo RTVEuroAGD1
 
Neonet logo 1

Najlepszy dzbanek filtrujący to BRITA ELEMARIS.

dzbanek filtrujący ranking

Dzbanek ten to przede wszystkim nowoczesny design i technologia w korzystnej cenie. Model ten charakteryzuje się wydajnością i oszczędnością z uwagi na pasujące do dzbanka filtry. Dzbanek posiada antypoślizgową podstawkę, która zabezpiecza przed rozlaniem wody. Miękka, ergonomiczna rączka pozwala na pewny chwyt bez użycia siły. Całkowita pojemność dzbanka filtrującego Brita Elemaris wynosi 3.5 litra a pojemność filtrowanej wody 2.2 litra. W zestawie otrzymujemy 2 dodatkowe wkłady, które pozwolą nam cieszyć się dzbankiem przez długi czas bez potrzeby inwestycji w filtry. Miernik wymiany wkładu jest elektroniczny i zapewnia najwyższa dokładność.

Omawiany dzbanek filtrujący możemy myć w zmywarce po wcześniejszym usunięciu wkładu. Produkt prezentuje się świetnie dzięki przezroczystej konstrukcji z czarnymi eleganckim elementami. Całość wykonana jest z trwałego materiału, który charakteryzuje się wytrzymałością. Warto sprawdzić dzbanki filtrujące opinie czy poznać więcej zalet tego rozwiązania.

Jest to najdroższy produkt w rankingu dzbanków filtrujących jednak model ten wyróżnia się na tle konkurencji nie tylko jakością wykonania ale też jakością oczyszczania wody z kamienia i innych zanieczyszczeń.

R

Zalety

• jakość wykonania,
• wydajność,
• 2 wkłady w zestawie.
Q

Wady

 • wysoka cena.

Dzbanki filtrujące ranking na miejscu drugim proponują model DAFI LUNA.

dzbanki filtrujące opinie

Defi Luna to tania alternatywa dla zwycięzcy naszego rankingu. Dzbanek ten charakteryzuje się nie tylko niską ceną, ale także wysoką skutecznością w walce z kamieniem i zanieczyszczeniami. Model Dafi Luna o pojemności 3.3 litra zapewni nam czystą wodę przez nawet 30 dni na jednym filtrze. Omawiany dzbanek posiada zaawansowany filtr, który dba by woda została oczyszczona z różnych osadów a także usuwała metale ciężkie i jednocześnie zmiękczała wodę – tutaj znajdziesz najlepszy zmiękczacz wody do domu jednorodzinnego. Filtrowanie wody jest krótkie – trwa zaledwie 2 minuty. Podkładka antypoślizgowa zapewnia stabilność i chroni przed rozlaniem. Warto dodać, że system filtrujący DAFI posiada atest PZH oraz pozytywną opinię instytutu matki i dziecka a także niemiecki certyfikat LGA. Jest to bardzo popularny i lubiany model głównie w Europie.

Cena tego dzbanka filtrującego jest niebywale niska. Warto jednak pamiętać by wybrać ofertę, gdzie otrzymujemy jak największą ilość filtrów dodatkowych.

R

Zalety

 • pojemność,
 • łatwość napełniania,
 • estetyczny wygląd.
Q

Wady

 • częsta wymiana filtrów.

AQUAPHOR AGAT to pozycja numer 3 w rankingu dzbanków filtrujących na rok 2018.

Dzbanek filtrujący jaki kupić

Dzbanek filtrujący wodę AQUAPHOR to przede wszystkim skuteczny oczyszczacz wody w przystępnej cenie. Dzbanek pozwoli nam oczyścić wodę z wszelkich drobnoustrojów, bakterii i kamienia. Pojemność dzbanka wynosi aż 3.8 litra a pojemność filtrowanej wody wynosi 2.0 litry. Dzbanek posiada ergonomiczną, wyprofilowaną rączkę, która zapewnia nam stabilny i mocny chwyt oraz stabilność. Dzbanek posiada elektroniczny wskaźnik, który wskaże moment, w którym należy wymienić wkład filtrujący. Wskaźnik ten znajduje się na pokrywce. Wlewanie wody do dzbanka AQUAPHOR AGAT jest banalnie proste dzięki uchylanej pokrywce.

Całość prezentuje się naprawdę świetnie. Dzbanek ma granatowy kolor, który z pewnością będzie pasować do większości kuchni. Omawiany produkt stworzony został z wytrzymałych materiałów plastikowych dzięki czemu nie występuje ryzyko stłuczenia nawet przy spadku z dużej wysokości. Produkt ten posiada certyfikat TUV NORD CERT oraz atest Państwowego Zakładu Higieny. Gwarancja wynosić może od 12 miesięcy do nawet 24.

R

Zalety

 • ciekawy wygląd,
 • niska cena,
 • skuteczność.
Q

Wady

 • mało filtrów w zestawie.

Numerem 4 jest BRITA MARELLA.

jakie dzbanki filtrujące

Dzbanek filtrujący BRITA MARELLA to przede wszystkim dzbanek, który swoim kształtem i rozmiarem pozwoli nam na przechowywanie w lodówce. Model ten został zaprojektowany tak by bez problemu zmieścić się w drzwiach lodówek. Dzbanek oferuje całkowitą pojemność 2.4 litra jednak pojemność filtrowanej wody wynosi zaledwie 1.4 litra. Omawiany produkt na pokrywie posiada elektroniczny wskaźnik, który poinformuje nas co 4 tygodnie o przymusowej wymianie filtru. Dodatkowym atutem dzbanka Brita jest łatwość napełniania wodą dzięki przykrywce z uchylną klapą. Grafitowo – przezroczysty kolor to ciekawe połączenie, które sprawi, że model świetnie będzie się prezentować w naszym domu.

Dzbanek wykonany jest z mocnego materiału, który zapewnia wytrzymałość na najwyższym poziomie zachowując jednocześnie niską wagę. Po wyjęciu wkładu filtrującego możemy dzbanek myć w zmywarce. W zestawie otrzymujemy nawet 3 wkłady dodatkowe.

Cena tego modelu nie jest wysoka, jest to z pewnością ciekawa propozycja dla osób, które nie planują wydawać dużo pieniędzy na filtry.

R

Zalety

 • łatwość w użyciu,
 • ciekawy design,
 • pojemność.
Q

Wady

 • wolna filtracja.

Przedostatnia pozycja w dzbanek filtrujący ranking to DAFI CRYSTAL.

najlepszy dzbanek filtrujący

Model ten to nie tylko świetny produkt do filtrowania wody, ale także ciekawa ozdoba do kuchni. Dzbanek Dafi Crystal dzięki ciekawej budowie i dobranych kolorach świetnie prezentuje się w każdym pomieszczeniu. Filtry dedykowane do dzbanka to Dafi ph+ oraz Mg2+. O potrzebie wymiany filtra informuje nas elektroniczny system, który mierzy przefiltrowaną wodę. Całość można myć w zmywarce po wcześniejszym usunięciu filtru z dzbanka. Na wieczku dzbanka znajduje się uchylna klapa, która ułatwi nam wlewanie wody. Pojemność całkowita dzbanka wynosi 2 l natomiast pojemność wody filtrowanej 1 l. Model ten posiada elementy plastikowe jednak większość wykonana jest z dobrej jakości szkła. Takie połączenie zapewni nie tylko świetny wygląd, ale także wytrzymałość na najwyższym poziomie.

W zestawie otrzymać możemy nawet 3 wkłady filtrujące, które pozwolą nam cieszyć się czysta, zdrową wodą jeszcze dłużej. Gwarancja oferowana przez producenta wynosi 24 miesiące.
Cena tego modelu jest dosyć wysoka biorąc pod uwagę pozostałe produkty tej kategorii w rankingu. Warto jednak wziąć pod uwagę funkcjonalność jak i jakość wykonania tego dzbanka filtrującego.

R

Zalety

 • wydajność,
 • długość filtracji,
 • tanie wkłady filtrujące.
Q

Wady

 • szklana konstrukcja.

Ostatni produkt w naszym rankingu to AQUAPHOR ONYX.

dzbanek filtrujący czy warto

Produkt firmy Aquaphor to dzbanek, który łączy w sobie funkcjonalność i styl. Dzbanek został zaprojektowany w stylu vintage. Biały kolor dzbanka z przezroczystymi elementami sprawi, że będzie wyglądać świetnie w każdej kuchni. Mechaniczny miernik wymiany wkładu będzie nas informować o konieczności wymiany wkładu co kilka tygodni. W zestawie otrzymujemy 3 wkłady filtrujące magnezowe B25 MAXFOR, które bez problemu radzą sobie z twardą, zanieczyszczoną wodą. Całkowita pojemność dzbanka wynosi aż 4.2 L natomiast pojemność filtrowanej wody to 2 L.

Szybkość filtracji w przypadku nowego filtra wynosić może tylko 3 minuty. Dzbanek możemy łatwo napełniać wodą dzięki uchylnej klapie wlewu wody. Produkt ten może być myty w zmywarce, jeżeli opróżnimy dzbanek z wkładu filtrującego. Całość jest bardzo wytrzymała na zniszczenia a wyprofilowana rączka pozwala na pewny chwyt i usuwa ryzyko upuszczenia dzbanka. Gwarancja na ten model wynosi 24 miesiące.

R

Zalety

 • niska cena,
 • pojemność,
 • ciekawy design.
Q

Wady

 • ciężko dostępny.

Dzbanek filtrujący jaki kupić? Na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego produktu?

Jeżeli decyzja o zakupie dzbanka filtrującego została podjęta warto dowiedzieć się na co należy zwrócić uwagę.

Najważniejsza kwestia to przede wszystkim pojemność

Pojemność dzbanków filtrujących powinna być jak największa byśmy mogli rzadziej uzupełniać pojemnik na wodę. Pozwoli nam to dłużej cieszyć się czystą wodą bez ciągłego uzupełniania dzbanka. Najlepiej by całkowita pojemność dzbanka wynosiła ok 3 – 4 L a ilość uzyskanej wody oczyszczonej wynosiła ok 1.5 – 2 L.

Rodzaj filtrów

Poza pojemnością dzbanka warto zwrócić uwagę na rodzaj filtrów z jakimi mamy do czynienia. Na rynku istnieje wiele rodzajów i różnią się one ceną oraz skutecznością i prędkością filtrowania. Jeżeli chcesz szybko przefiltrować wodę wybierz filtry typu MAXTRA. Filtry classic to tania opcja, która oferuje skuteczne filtrowanie jednak bardzo wolne. Inne filtry, które posiadają wiele warstw np. filtry Lauson oferują aż 4 warstwy dzięki czemu wolniej filtrują wodę i uzyskują jeszcze czystszy produkt.

dobre dzbanki filtrujące

Dzbanek filtrujący czy warto kupić?

Odpowiedz może być tylko jedna – tak! Jest to produkt, który pozwoli nam usunąć z wody niepożądane substancje takie jak metale ciężkie, chlor, pestycydy oraz inne zanieczyszczenia. Dzbanek pozwoli Ci także zaoszczędzić, gdyż litr wody uzyskany z procesu filtracji jest tańszy niż w przypadku wody butelkowanej. Kolejne, co przemawia za dzbankami filtrującymi to bycie eko. Oznacza to, że ograniczysz odpady z plastikowych butelek. Zakup ten dodatkowo pozwoli Ci pozyskać wodę wysokiej jakości o każdej porze dnia. Dzbanek filtrujący szklany czy plastikowy jednakowo dobrze spisują się w tych rolach.

Podsumowanie najlepszych dzbanków filtrujących dostępnych na polskim rynku w 2024 roku

Dzbanki filtrujące to świetny zakup do każdego mieszkania, w którym zdrowe żywienie to podstawa. Produkt ten pozwoli nam dbać o nasze nawodnienie, zdrowie oraz sprawi, że będziemy bardziej ekologiczni. Mamy nadzieje, że wiesz już czym charakteryzują się dobre dzbanki filtrujące oraz że wiesz jakie parametry są warte Twojej uwagi.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Dzbanki Filtrujące
Average rating:  
 9 reviews
 by Radek

Szkło dzbanka jest wadą??? To jest zaleta!

 by Anna

Dlaczego podajecie konstrukcję ze szkła jako wadę? Nie każdy chce trzymać wodę w plastiku i niektórzy są wyczuleni na smak takiej wody, dla mnie szklany dzbanek to zaleta...

 by Władzia

Te dzbanki Dafi nie są wcale , a wcale takie drogie. Myślę sama o zakupie jednego na nasz pokój w pracy. Zawsze to lepsze , niż latanie po plastiki.

 by eNKA

A tak całkiem odejmując inne, to Brita czy Dafi będzie najlepszy? Który z tych dwóch polecanie bardziej?

 by Anuszka

Dziwne że tak oczywiste rzeczy są publikowane ja już od wielu lat jestem posiadaczką takiego dzbanka i przynajmniej nie piję tych korzuchów

 by łuka85

Wczoraj właśnie gdzieś w sklepie przeglądałam wkłady i dzbanki i albo Dafi, albo Brity bym wzięła. To dobre marki i mają fajnie wzbogacane filtry 😉 .

 by Funia

Mam Aquaphor Amethyst i powiem Wam, że dobrze się spisuje, tylko mam problem z dokupieniem się filtrów do niego w naszych sklepach, ale za to w sieci jest tego pełno.

 by Ziut

Dzięki za dobry artykuł kupiłem Britę i jestem zadowolony

 by przyjazna

Teraz takie dzbanki są w modzie, przecież wychodzimy z tak zwanych butelek, więc nic dziwnego.