To oczywiste, że w swoim domowym zaciszu, w swojej kuchni, jesteśmy szefami. Top chefami, masterchefami, kuchnia to nasz pole do popisu. Niezależnie od tego czy gotujemy dobrze, czy nie, a to przecież każdy będzie miał bardzo subiektywne zdanie, ważne, że nam smakuje. Najważniejsze jest jednak posiadać w kuchni takie sprzęty, które pozwolą te nasze cuda przygotowywać w sposób prosty, szybki, profesjonalny. Noże kuchenne, to jeden z tych sprzętów, o który warto zadbać by był jak najlepszy. Przecież nikt nie lubi kroić pomidora tępym nożem… Próbowaliście? Skóra się oddziela, samym wyglądem nie zachęca.

Przygotowaliśmy Państwu zestawienie najlepszych według nas zestawów noży kuchennych oraz kilka praktycznych porad jakie noże są dla kogo. Podpowiadamy jakie noże kuchenne są najlepsze na rynku.

Profesjonalne noże kuchenne – opinie klientów w roku 2019

Czy warto zainwestować w profesjonalny sprzęt?

Noże kuchenne to sprzęt, który posłuży nam na lata jeśli zainwestujemy pieniądze w odpowiedni rodzaj. Między innymi od zasobów portfela zapewne będzie zależał nasz wybór, ale warto jest wydać więcej na początku i żyć z nimi dobrze przez lata niż wydać mniej, ale za to co roku zmieniać. Noże kuchenne to w zasadzie podstawa. Każda Pani domu i Pan domu o tym wie.

Zestaw noży kuchennych – ranking

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

981 M Loft

9.8

Drogi

Functional Form

9.7

Średni


 

Four Star

9.6

Bardzo drogi

Granite Ambition

9.5

Średni


 

Victorinox

9.3

Średni

Zestaw 5 noży kuchennych w bloku marki Gerlach

noże kuchenne ranking
Gerlach wypuścił na rynek zestaw pięciu noży kuchennych w bloku, oznaczone symbolem 981 M Loft. Są to wysokiej jakości noże do codziennego użytku. W zestawie znajduje się blok wykonany z drewna, w którym możemy przechowywać noże, nóż kuchenny mały i duży, nóż do jarzyn, nóż do chleba oraz nóż santoku. Został on przygotowany tak, że po zakupie zestawu nie będziemy potrzebowali kupować dodatkowych noży. Ostrza wykute są ze stali nierdzewnej. Same noże bardzo dobrze leżą w dłoni i nie wyślizgują się, rękojeść wykonana jest z tworzywa sztucznego.

Najlepsze noże kuchenne – opinie

Klienci zgodnie zaznaczają, że warto kupić ten zestaw noży, że są one bardzo ostre i trwałe. Jedynym minusem, o którym można przeczytać w opiniach klientów to fakt, że nie można ich myć w zmywarce.

R

Zalety

– każdy nóż na rękojeści ma oznaczenie,
– ostrza ze stali nierdzewnej,
– wysoka jakość produktu,
– ładny design,
– ciekawy zestaw noży w komplecie,
– rękojeść z tworzywa sztucznego.
Q

Wady

– nie można ich myć w zmywarce

Komplet noży fińskiej marki Fiskars – Functional Form

zestaw noży kuchennych ranking
To bardzo ciekawy zestaw noży kuchennych, który jest drugi pod względem wyborów klientów. Zdarza się nawet, że czasem wybierany jest częściej niż noże marki Gerlach. Wykonanie samych noży jest podobne jak u poprzedników. Ostrze wykonane jest ze stali nierdzewnej (producent podaje, że jest ona twardości HRC 53), a rękojeść jest dobrze dopasowana do dłoni i wykonana z plastiku. Uchwyt jest antypoślizgowy co zapewnia więcej bezpieczeństwa w trakcie pracy z nożami. W zestawie jest pięć bardzo ostrych i trwałych noży. Sam blok, w którym sprzedawane są noże, wykonany jest z drewna z antypoślizgową podkładką. W artykule “Akademia krojenia”, producent noży dokładnie informuje o tym jak owe noże ostrzyć (http://www.fiskars.pl/akademiakrojenia).

Noże kuchenne Fiskars – opinie

Wielu klientów zaznacza, że w związku z tym, że noże są bardzo ostre należy z nimi bardzo mocno uważać i na pewno nie zostawiać ich w polu widzenia dzieci. Należy się z nimi obchodzić bardzo ostrożnie. Niemniej jednak, zwracają uwagę również na bardzo ładny design, funkcjonalność, ostrość i trwałość noży.

R

Zalety

– wszystkie noże można myć w zmywarce (zgodnie z informacją producenta),
– ostrze wykonane ze stali nierdzewnej,
– rękojeść wykonana z plastiku,
– bardzo ostre,
– blok wykonany z drewna,
– cena zestawu jest bardzo przystępna.
Q

Wady

– ze względu na to, że są bardzo ostre należy się z nimi obchodzić bardzo ostrożnie.

Bambusowy blok z kompletem noży Zwilling wraz z ostrzałką Four Star

noże kuchenne opinie
Prezentowany przez nas zestaw, jest niestety jednym z najdroższych, ale jakże pięknym, eleganckim i profesjonalnym kompletem. Sprawdzi się nie tylko w domach, ale również, a w zasadzie na pewno, w profesjonalnych kuchniach, restauracjach. Ostrza noży wykonane zostały z najwyższej jakości stali hartowanej, która gwarantuje odporność na rdzę i długowieczność. Wszystkie noże przechowywać możemy w bambusowym bloku, który dołączany jest do kompletu. Rękojeści zostały wykonane z tworzywa sztucznego i idealnie dopasowują się do dłoni. W skład zestawu wchodzą: nóż do obierania, nóż uniwersalny, nóż do plastrowania, nóż szefa kuchni, nóż do chleba oraz wcześniej wspomniana ostrzałka.
R

Zalety

– ostrza wykonane ze stali hartowanej,
– odporne na rdzę, trwałe,
– bambusowy blok w zestawie,
– rękojeści wykonane z tworzywa sztucznego idealnie dopasowujące się do dłoni,
– dołączona do zestawu ostrzałka.
Q

Wady

– bardzo wysoka cena.

Nowoczesny wygląd, trwałe ostrze – mowa o zestawie noży Granite, marki Ambition

profesjonalne noże kuchenne opinie
Specjalnie dla Państwa, bardzo elegancki zestaw noży Granite, marki Ambition. To pięcioelementowy zestaw noży, który sprawdzi się nie tylko w domowych kuchniach, ale również w profesjonalnych restauracjach. Ostrza, jak w przypadku poprzednich zestawów, zostały wykonane ze stali nierdzewnej, co powinno gwarantować ich trwałość przez lata. Rękojeść jest ergonomiczna i dobrze dopasowana do dłoni. Została wykończona w kolorze pasującym do bloku, tj. czarnym.

Zestaw noży kuchennych – opinie

Klienci zaznaczają, że same ostrza niestety szybko się tępią a noże są trochę za ciężkie. Mimo to, dobrze się trzyma je w dłoni i są bardzo funkcjonalne. A ich elegancki design zauroczy niejednego.

R

Zalety

– dobrze wyprofilowana rękojeść,
– ostrza ze stali nierdzewnej,
– elegancki design,
– blok wykonane z plastiku i stali nierdzewnej.
Q

Wady

– ostrze szybko się tępi,
– stosunkowo ciężkie noże.

Wysokiej jakości komplet noży kuchennych marki Victorinox

noże kuchenne fiskars opinie

Nasz ranking zamyka pięcioelementowym komplet noży marki Victorinox, w którym znajdziemy nóż do obierania (z ostrzem ząbkowanym i ostro zakończonym), nóż do pomidorów i kiełbasy, nóż do mięsa, a także nóż do pieczywa. Wszystkie ostrza noży są wykonane ze stali nierdzewnej. Rękojeść natomiast wykonana jest z tworzywa sztucznego. Klienci informują, że noże są trwałe i mimo swojej wysokiej ceny warto zainwestować by mieć noże na lata. Producent zaznacza, że na swoje oryginalne produkty dostępne w roku 2019, między innymi ten zestaw, jest dożywotnia gwarancja.

R

Zalety

– ostrość,
– wygląd,
– ostrza wykonane ze stali nierdzewnej,
– trwałość.
Q

Wady

– dla niektórych dość wysoka cena,
– brak bloku do przechowywania noży.

Najlepsze noże kuchenne – jakie wybrać i czym się kierować?

Po pierwsze: MATERIAŁ

Materiał, z którego zrobione są noże to pierwsze na co powinniśmy patrzeć przy wyborze danego zestawu. To od tego zależy czy będą one nam pomagać w kuchni przez wiele lat, czy po krótkim czasie zardzewieją i się stępią. Kiepskiej jakości stal nie wytrzyma długo, jest podatna na korozję. Kolejne to takie wykonane z metalu, są odrobinę droższe i odrobinę lepsze. Najlepsze natomiast, zarazem niestety najdroższe są te wykute w stali (najczęściej nierdzewnej i węglowej) lub z tytanu czy ceramiki. Te ostatnie są niestety kruche, dlatego też trzeba obchodzić się z nimi jak z przysłowiowym jajkiem. Wielu profesjonalnych kucharzy uważa, że najlepsze są te ze stali nierdzewnej. Zapewne są one też najczęściej spotykane w kuchniach domowych jak i profesjonalnych. Tytan natomiast jest bardzo ostry i wytrzymały. Można znaleźć również noże ze stali damasceńskiej, która jest najtrwalsza ze wszystkich wcześniej wymienionych materiałów.

Po drugie: UCHWYT

Uchwyt powinien być odpowiednio duży i wygodny w dłoni. To jaki on jest zależy od Państwa i tego jakie noże łatwiej się Państwu używa. Jeśli chodzi o materiał wykonania uchwytu, są one wykonane najczęściej z tworzywa sztucznego, choć można także spotkać takie, które są wykonane w całości ze stali. Należy pamiętać również o wykończeniu, które pozwoli nam myć nóż w zmywarce.

Po trzecie: OSTRZE

Ostrze ma być ostre i wytrzymałe, przecież to oczywiste, powiecie Państwo. Otóż tak, ma być ostre i wytrzymałe, ale co na to wpływa? Twardość ostrza to jest to na co powinno się zwracać uwagę. W skali podawanej przez producentów powinno to być minimum 50 HCR. Jeśli zaś chodzi o ostrość – każdy nóż kiedyś będzie trzeba naostrzyć, to z jakiego materiału on będzie, będzie decydowało o tym jak często będzie trzeba to robić.

Po czwarte: ZESTAW

Ostatnie co powinno nas interesować to zestaw. Każdy producent w zestawie daje inne rodzaje noży. A to do chleba, sera, pomidora czy mięsa, a to małe, duże, średnie, z piłką lub bez, nóż do filetowania czy obierania. Oczywiście od ilości noży w zestawie zależy również jego cena.

noże kuchenne jakie wybrać

Jakie noże kuchenne wybrać w 2019?

Na rynku spotkać możemy naprawdę wiele typów noży kuchennych o różnych opiniach wśród kucharzy. Jest także wiele zestawów spośród których możemy wybierać. Jeśli szukamy czegoś bardzo klasycznego – wystarczą nam trzy elementy – nóż szefa kuchni, klasyczny i do obierania. Wiele zestawów ma w sobie też noże do pieczywa czy nożyczki, które mogą okazać się przydatne. Zgodnie z naszym rankingiem, dla nas numerem jeden są noże firmy Gerlach. Są one bardzo ostre, przez to, że ostrze wykonane jest ze stali nierdzewnej. Dobrze leżą w dłoni i nie wyślizgują się a rękojeść wykonana jest z tworzywa sztucznego. Każdy z noży na rękojeści ma oznaczenie do czego służy. W zestawie jest 5 różnych noży oraz drewniany blok, w którym noże można przechowywać na blacie. Tak jak pisaliśmy wyżej, klienci zaznaczają, że warto zainwestować w ten zestaw noży, są one trwałe i posłużą na lata. Ten zestaw noży kuchennych ma bardzo dobre opinie wśród klientów.

Warte zainteresowania są również noże kuchenne marki Fiskars. Według wielu klientów to bardzo dobre noże kuchenne. Ostrza również wykonane są ze stali nierdzewnej a rękojeść dobrze dopasowuje się do dłoni i wykonana jest z plastiku. Dodatkowo jest antypoślizgowa co zapewnia dużo bezpieczeństwa w trakcie pracy. Dodatkową zaletą jest fakt, że można te noże myć w zmywarce.

Podsumowując ranking noży kuchennych z 2019

Oczywiście, to który zestaw wybierzecie Państwo dla siebie i do przygotowywania potraw zależy wyłącznie od Państwa. Warto zastanowić się czego tak naprawdę potrzebujemy, być może nóż do chleba nie jest nam potrzebny bo posiadamy krajalnice, z drugiej strony, może ten przeznaczony do krojenia pomidorów to nasze marzenie. Na pewno należy zwrócić uwagę na trwałość i jakość wykonania wybranych przez nas noży. Nie chcemy przecież inwestować pieniędzy w coś co za pół roku czy rok będzie miało rdzę lub będzie się odklejać od uchwytu. Mamy nadzieję, że nasz ranking 2019 odrobinę Państwu pomógł i będziecie mogli się nim wesprzeć w trakcie wyboru tego jednego jedynego zestawu noży kuchennych.

[kkratings]