Jeśli pragniesz uzyskać bardzo czystą wodę, którą można pić wprost z kranu, to zamiast stosować tradycyjne dzbanki z filtrem, warto pomyśleć nad bardziej bezpośrednim rozwiązaniem, a mianowicie popularnością ostatnio zaczęły cieszyć się filtry do wody pod zlew. Jest to świetne rozwiązanie dla każdego, kto pragnie zamienić wodę kranową w pitną – bez żadnych dodatków, uzdatniaczy czy drogich rozwiązań.

Urządzenia te, aby gwarantowały nam odpowiednią jakość i bezpieczeństwo, powinny być wcześniej zweryfikowane. Zakup filtra do wody przepływowego, który w żaden sposób nie został wcześniej sprawdzony i nie będzie w stanie eliminować bakterii, wirusów, czy też oczyszczać wody z drobnoustrojów lub zbędnych dla nas minerałów jest z pewnością nieatrakcyjny. To właśnie dlatego zachęcamy wszystkich do sprawdzenia jaki filtr do wody pitnej pod zlew będzie najlepszy dzięki dzisiejszej liście.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
FILTR WODY WSTEPNY CALY DOM 3 STOPNIOWY ZMIEKCZACZ 1

Aquafilter 3l

9.9

Drogi

Allegro Logo
FILTR DO WODY KORPUS 1

USTM

9.8

Tani

Allegro Logo
Filtr wody samoczyszczacy Aquafilter 50 mik. 1

Aquafilter 2l

9.7

Średnia

Allegro Logo
FILTR WODY WSTEPNY CALY DOM 2 STOPNIOWY ZMIEKCZACZ 1

Aquafilter narurowy

9.5

Średnia

Allegro Logo

W rankingu 2024 ujęte zostały najciekawsze produkty, które w tym momencie dostępne są na rynku. Podobnie jak w przypadku standardowych filtrów, tak i tutaj musimy zwrócić uwagę na mikrony, a także na żywotność wkładu, która podawana jest zazwyczaj w litrach lub też w miesiącach.. Ponadto, urządzenia te mogą być nieco bardziej skomplikowane i składają się z kilku stopni filtracji. Nie możemy jednak zapomnieć, że czasami opinie filtrów do wody także mogą okazać się bardzo istotne.

FILTR WODY WSTĘPNY CAŁY DOM 3 STOPNIOWY ZMIĘKCZACZ

filtry wstępny do wody pod zlew ranking

Na pierwszym miejscu znalazł się produkt firmy Aquafilter, który to wyposażony jest w trzystopniowy system filtrujący oferujący komplet przyłączy i wszystkie dodatkowe akcesoria i gadżety, w tym manometry, dyski centrujące z właściwościami antybakteryjnymi, czy też klucz do korpusów i zapasowe zestawy.

Dzisiejsza oferta ma za zadanie przygotować w całkiem zaawansowany sposób, wodę tak aby bez najmniejszych problemów poradzić sobie z nie tylko oczyszczeniem i zmiękczeniem, ale także z redukcją chloru, dzięki czemu pozbędziemy się specyficznego zabarwienia i zapachu,. Oczywiście każdy proces ma za zadanie uzdatnić wodę do takiego stopnia, aby bez najmniejszych problemów można było pić tak zwaną kranówkę.

Jeśli chodzi o dokładną konstrukcją filtrów, to w pierwszym stopniu mamy wkład z włókniny polipropylenowej, który oferuje stopień filtracji na poziomie 20 mikronów. Drugi stopień to wkład z granulatem jonowymiennym, a trzeci to wkład węglowy eliminujący chlor. Żywotność każdego z wkładów liczona jest na 2-4 miesiące w zależności od stopnia zanieczyszczenia wody i jej ilości.

R

Zalety

 • Bardzo dobra filtracja – trzystopniowa;
 • Bogaty zestaw;
 • Filtr na cały dom;
 • Długa żywotność wkładów.
Q

Wady

 • Stosunkowo wysoka cena.

Budżetowy filtr do wody pitnej pod zlew? W takim razie tylko FILTR DO WODY KORPUS 3/4′ EMI 10′ + KLUCZ + UCHWYT

filtr do wody przepływowy

Kolejna propozycja przygotowana została przez firmę USTM i tutaj mamy do czynienia z wiele tańszym rozwiązaniem. Jest to korpus najnowszej generacji, którego średnica wynosi 3/4″, a w zestawie znajdziemy też klucz do montażu i uchwyt. Producent upewnił się także, że w przypadku bardziej wymagających klientów istnieje możliwość zakupu przyłączy o rozmiarze 1/2″ i 1″.

Jak już wspomnieliśmy, konstrukcja ta jest najnowszej generacji i dzięki zastosowaniu specjalnej głowicy z odpowietrznikiem, jest o wiele mocniejszą i stabilniejszą opcją. Warto też wspomnieć o tym, że wtopka jest mosiężna, a producent zadbał też o to, aby zabezpieczyć produkt przed zbyt mocnym dokręceniem. Inną ciekawostką jest założenie podwójnego oringa gwarantującego szczelność na najwyższym poziomie.

Produkt zajmuje bardzo mało miejsca, a jego ciśnienie robocze wynosi 8 bar. Warto też wspomnieć o tym, że filtr jest kompatybilny z wieloma różnymi wkładami. Te natomiast należy dokupić osobno, co można uznać za pewną wadę tego rozwiązania. Jednakże, istnieje możliwość wyboru sznurkowy wykonany z polipropylenu, siatkowy, węglowy, a także sedymentacyjno-węglowy i zmiękczający.

R

Zalety

 • Wiele różnych wkładów kompatybilnych z tym filtrem do wody pod zlew;
 • Możliwość wyboru przyłączy o innych rozmiarach;
 • Wysokie ciśnienie robocze.
Q

Wady

 • Brak wkładu w zestawie.

Świetne opinie filtra do wody? W takiej sytuacji Filtr wody samoczyszczący Aquafilter 50 mik przypadnie nam do gustu

filtr do wody pitnej pod zlew

Aquafilter to marka, która z pewnością przypadnie do gustu osobom o sporych wymaganiach odnośnie skuteczności działania. Rozwiązanie to wyróżnia się na tle konkurencji świetnym wykonaniem. Warto też wspomnieć o tym, że producent pozwala wybrać przyłącze filtra w dwóch rozmiarach – 1″ lub 3/4″. Jeśli chodzi o pozostałe części konstrukcyjne, to gwinty wewnętrzne są wykonane z mosiądzu.

Opcja to filtr z wkładem w jednym. Produkt wyróżnia się na tle konkurencji specjalnym wkładem o charakterystyce samoczyszczącej. Znajduje się w nim dodatkowo siatka filtracyjna czyszcząca do 50 mikronów. Pozwala to na redukcję wielu zanieczyszczeń mechanicznych. Wyeliminujemy w ten sposób piasek, muł, rdzę, osady organiczne, czy inne tego typu substancje.

Jeśli chodzi o sam filtr, to maksymalne ciśnienie wody wynosi tutaj 6 bar, a więc jest ono stosunkowo niższe niż u konkurencji. Co więcej jest on przeznaczony do zimnej wody. Pamiętajmy natomiast o tym, że opcja ta nie jest przygotowana do zmiękczania wody, a jedynie do jej czyszczenia. Zobacz ranking zmiękczaczy wody do domu.

R

Zalety

 • Siatka filtracyjna samoczyszcząca;
 • Możliwość wyboru spośród dwóch rozmiarów przyłączy;
 • Atrakcyjna cena;
 • Dobra wydajność.
Q

Wady

 • Przeciętny stopień filtracji.

Ranking filtrów do wody pod zlew uzupełnia również FILTR WODY WSTĘPNY CAŁY DOM 2 STOPNIOWY ZMIĘKCZACZ

kosiarka traktorek używany

Produkt przygotowany przez Aquafilter gwarantuje nam bardzo zaawansowany zestaw. Znajdziemy w nim nie tylko sam korpus narurowy czy filtr, ale także dyski centrujące antybakteryjne, dwa oringi, 3 wkłady wykonane z włókniny polipropylenowej gwarantujące stosunkowo dobry stopień filtrowania, a także 3 wkłady zmiękczające, w których znajdziemy też granulat jonowymienny.

Gdy mowa o filtrach do wody pod zlew, to nie możemy zapomnieć o ich kompatybilności. W tym przypadku producenci zadbali o to, aby sprzęt był bardzo łatwy w instalacji. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu ergonomicznego designu, a także dzięki wysokiej estetyce. Jeśli chodzi o konkretne dane, to wkład z włókniny polipropylenowej gwarantuje nam stopień filtracji do 20 mikronów, co jest wystarczającą ilością do eliminacji wielu substancji szkodliwych.

Produkt radzi sobie wyśmienicie ze zmiękczaniem wody, co przekłada się na zwiększoną ochronę całego wyposażenia sanitarnego czy też sprzętu AGD w kuchni. Ponadto produkt dopasowany jest do wkładów o wielkości 10 cali, co jest bardzo powszechną wielkością stosowaną we wkładach. Niestety, opcja nie jest tak tania jak poprzednie. Ponadto, żywotność drugiego wkładu, a mianowicie FCCST, jest dosyć krótka – od 1 miesiąca do maksymalnie 4 w przypadku filtracji wody o wysokiej jakości.

R

Zalety

 • Dwa poziomy filtrowania;
 • Stosunkowo dobry stopień filtracji;
 • Bardzo popularna wielkość wkładów;
 • Dobra wydajność wkładu z włókniny.
Q

Wady

 • Stosunkowo wysoka cena;
 • Krótka żywotność wkładu FCCST.

Filtr do wody pod zlew, niewielkie urządzenie, które sprawia różnicę – sprawdź

Filtr wody pitnej pod zlew to niewielkie, praktyczne urządzenie, będące alternatywą dla dzbanków filtrujących. Dzięki niemu możemy uzyskać czystą, świeżą wodę prosto z kranu. Jeśli pijemy dużo wody, herbaty, lub kawy- zainstalowanie go w swojej kuchni, może znacząco wpłynąć na jakość naszego ulubionego napoju.

Dodatkowo miękka woda sprawia, że nasze umyte naczynia prezentują się znacznie lepiej. Jest na nich mniej nieestetycznych smug i zacieków, zużywamy znacznie mniejszą ilość detergentu. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę? Przeczytaj nasz poradnik i zapoznaj z rankingiem filtrów wody pod zlew, a wybór odpowiedniego okaże się dużo prostszy.

Warto przede wszystkim uwzględnić zakup całego zestawu, a nie pojedynczego wkładu czy filtra. Oprócz tego, zwróćmy uwagę na funkcjonalność urządzenia i to czy mamy do czynienia z samoczyszczącym się filtrem. Oczywiście musimy też mieć na wadze dodatkowe opcje, czy kilku stopniową filtrację. Więcej informacji znajdziemy również tutaj: https://multifilters.pl/articles/jak-wybrac-filtr-do-wody

Kompleksowy zestaw filtrujący

Obecnie na rynku dostępne są kompaktowe, ergonomiczne stacje uzdatniające wodę kranową. Zastosowanie trzech filtrów sprawia, że woda jest nie tylko uzdatniona mechanicznie, ale też zmiękczona i pozbawiona szkodliwych dla nas związków.

Dodatkowo często posiadają one systemy ochrony antybakteryjnej, które przedłużają żywotność filtrów i zapobiegają rozwojowi bakterii i drobnoustrojów, co czyni użytkowanie tego rodzaju urządzenia bezpiecznym.

Takie zestawy zawierają wszystko co jest niezbędne do ich montażu tj. przyłącza, a nierzadko zapas wkładów filtrujących na pierwszą wymianę. Oczywiście musimy też mieć na uwadze wkłady, ich jakość, a także wszystkie inne akcesoria i dodatki.

FILTR WODY WSTĘPNY CAŁY DOM 3 STOPNIOWY ZMIĘKCZACZ

filtry wstępny do wody pod zlew ranking

Filtr wody samoczyszczący Aquafilter 50 mik.

filtr do wody pitnej pod zlew

Kompaktowy, samoczyszczący się filtr

Niewielkich rozmiarów filtr, posiadający wkład mechaniczny, jest dobrym rozwiązaniem, gdy zależy nam na oczyszczeniu wody z fizycznych zanieczyszczeń. Nie wpłynie on na smak i zapach cieczy, ale w większości przypadków można zakupić i zainstalować dodatkowo filtr zmiękczający.

Czyszczenie tego typu urządzeń polega zazwyczaj na otwarciu zaworu. Pod wpływem ciśnienia wody zalegające nieczystości zostaną usunięte. Często tego rodzaju sprzęt nie wymaga regularnej wymiany wkładu, a tylko usunięcia zanieczyszczeń co jakiś czas.

Ciekawe, uniwersalne rozwiązanie

Uniwersalnym rozwiązaniem jest kupno samego korpusu. Dzięki temu będziemy mieli możliwość w jednym urządzeniu naprzemiennie stosować różne filtry. W przypadku mocno chlorowanej wody sprawdzi się filtr węglowy, z twardą wodą poradzi sobie wkład zmiękczający.

Sedymentacyjno węglowy usuwa zanieczyszczenia mechaniczne, ale też poprawi smak i zapach wody. Łatwy montaż i możliwość szybkiej wymiany filtra czynią tę opcję atrakcyjną i przystępną w użytkowaniu.

FILTR DO WODY KORPUS 3/4' EMI 10' + KLUCZ + UCHWYT

filtr do wody przepływowy

FILTR WODY WSTĘPNY CAŁY DOM 2 STOPNIOWY ZMIĘKCZACZ

FILTR WODY WSTEPNY CALY DOM 2 STOPNIOWY ZMIEKCZACZ

II stopniowa filtracja

Aby zapobiec osadzaniu się kamienia kotłowego, warto zamontować urządzenie zmiękczające. Skonstruowane z dwóch komór, zawierające wkład mechaniczny i jonowymienny, przepływowy filtr do wody zapewni ono ochronę urządzeń gospodarstwa domowego.

Przy wyborze tego typu urządzeń powinniśmy zwracać uwagę na to, czy wkłady posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty. Dzięki temu, będziemy mieli pewność, że spełniają one swoją rolę, a woda którą pijemy jest wolna od zanieczyszczeń.

Najlepszy filtr do wody – podsumowanie rankingu 2024

Filtr do wody pod zlew to urządzenie, które doskonale sprawdzi się w każdym gospodarstwie domowym. Warto jednak uwzględnić wskazówki zawarte w poradniku zakupowym, bo to właśnie dzięki nim będziemy w stanie wybrać idealny produkt do naszego użytku.

Nasz ranking bezapelacyjnie wygrał FILTR WODY WSTĘPNY CAŁY DOM 3 STOPNIOWY ZMIĘKCZACZ. Jest on ergonomiczny, świetnie spełnia swoją rolę oczyszczającą i dodatkowo posiada zabezpieczenia antybakteryjne i odpowiednie certyfikaty. Dzięki temu jest prosty w obsłudze i bezpieczny dla zdrowia.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie filtry do wody pod zlew
Average rating:  
 5 reviews
 by wielkopolanka

Miałam zamówić dwupoziomowy filtr, ale widze ze jest tez opcja z 3 poziomami filtracji. W takim razie biore ten bardziej zaawansowany, bo nasza woda jest tragiczna...

 by krzywy

Bez wzgledu na markę polecam używać filtrów. Znaczna poprawa jakości wody. Tak jak ktoś już pisał- brak osadów na herbacie i kawie to ogromny plus. No i czajnik bez kamienia!

 by domownik

U nas sprawdził się filtr 3 stopniowy. Jeszcze nigdy nie mieliśmy tak dobrej wody. Pierwszy raz po zrobieniu herbaty nie mamy brzydkiego osadu.

 by emma

Jestem na etapie testów filtra USTM. Potrzebuje tylko na działce, bo w domu mamy dobrą wode, dlatego wybralem budzetową wersję. Na razie widzę lekką poprawę, poczekam jeszcze trochę.

 by morska 3

Muszę zmienić sówj filtr, bo tak jakby wcale tej wody nie filtrował, nadal twarda. Poczytam trocę i zdecyduje.